Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, podpinam się pod prośbę o opinie i sugestie o zestawie sprzętu który wybrałam. Może jest coś porównywalnego, dobrego a trochę tańszego niż BOSCH. Czekam na sugestie

 

Oto zestaw :

 

Mikrofala : Bosch HMT 85GR53 od 1.990,00

http://img5.imageshack.us/img5/8964/mikrofalak.th.jpg

Piekarnik : Bosch HBB 42C450E od 1.486,00

http://img38.imageshack.us/img38/6205/piekarnik.th.jpg

Płyta gazowa : Bosch PPP 616B20E od 1.216,00

http://img38.imageshack.us/img38/4955/pytae.th.jpg

Zmywarka : Bosch SGV 43E73EU od 1.378,00

http://img35.imageshack.us/img35/9717/zmywarka.th.jpg

Lodówka : Side by Side (marka jeszcze nie wybrana)

lub LG ale o dużych gabarytach

 

Okap : jeszcze w trakcie wyboru (byle cichy)

 

Będę wdzięczna za opinie, sugestie, spostrzeżenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Lamia:

 

Zmywarka:

Przede wszystkim wybrane przez Ciebie modele są dość interesujące, choć nie ukrywam, że po przeanalizowaniu w sklepie informacji nt. reklamacji zmywarek Boscha/Siemensa z plastykowym dnem - nie bałbym się ich. Jedyne na co trzeba wtedy zwrócić uwagę to częstsze mycie wnętrza (program 65 st. C + detergent do mycia zmywarki - raz na 3 tygodnie).

 

Z ciekawszych modeli z panelem schowanym Siemens SE64M364EU

 

Stosunek cena/jakość/możliwości wręcz rewelacyjny. Nawet zakładając konieczność częstszego używania detergentu do mycia zmywarki to różnica w cenie wręcz rewelacyjna.

 

Głośność na poziomie 49 dB(A) re1pW również jest niezła jak na ten segment cenowy.

 

Tutaj w segmencie około 1500-2000 zł możesz przyjrzeć się Electroluxowi ESL 67010. Ostatnio jeden z częściej kupowanych przez klientów (naprawdę chwalony). W swoim segmencie cenowym wygrywa z BSH głośnością i jest porównywalny jeżeli chodzi o jakość mycia, płukania i suszenia. Kosze naprawdę przyzwoite. Zdecydowanie wart zastanowienia.

 

Piekarnik:

Wybrany przez Ciebie model Amici jest naprawdę ciekawy i nie ma właściwie konkurencji w swoim segmencie cenowym w zestawieniu funkcjonalność (ergonomia)/cena. W tym segmencie cenowym Bosch zdecydowanie będzie Amice ustępował. Po zakupie piekarnika rozważ opcję przedłużenia gwarancji do 5-ciu lat (koszt 150zł, szczegóły na stroni Amici).

 

Płyta:

 

Podobnie jak w przypadku piekarnika - naprawdę udany model. Nie mam zastrzeżeń. W swoim segmencie cenowym również jeden z najlepszych.

Jak wyżej, sugeruję przedłużenie gwarancji. Z zasady sprzęt nie psuje się w okresie jej trwania ale już po i wtedy jest to dość kosztowne - co nie znaczy, że Amica to się popsuje.

 

Akurat w kuchniach ten producent naprawdę nie wypada gorzej od porównywalnej, ekonomicznej linii Boscha. Średnia awaryjność wynosi około 5%-7% - i tak to wygląda u większości producentów.

 

Podsumowując:

 

Dobrze wybrany zestaw w segmencie ekonomicznym (komplet sprzętów do kuchni w zakresie od 4 do 6 tys zł licząc razem z lodówką, okapem i mikrofalówką).

 

Rozejrzyj się po sklepach internetowych, które oferują opcję odbioru własnego w Twojej okolicy (później przydaje się to w razie reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową). Jeżeli będziesz zamawiała komplet twardo negocjuj obniżenie ceny o koszty transportu - jest kryzys, większość choć trochę obetnie byleby mieć obrót. Odwidź najbliższy salon MM lub Saturna i porównaj ceny z tymi ze sklepów internetowych - będzie drożej o ok. 10-15% ale tu też spróbuj negocjować. Naprawdę w tej chwili warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semper : wielkie dzięki !

 

Co do modelu SE64M364EU :

jednak zapytam o stalowe dno , czy ten model go ma ?

 

Czy naprawdę wyczuwalna jest różnica pomiędzy 46 db a 49 db w zmywarce BOSCH/SIEMENS ? A różnica w cenie znaczna.

 

Jeszcze pytanie piekarnik /płyta : znalazłam jeszcze opcję w cenie 2199,00

ELECTROLUX EOB 31000X i płyta EHS 60210P.

 

Nie mam żadnego doświadczenie z zakupach przez net. Narazie szukam w sklepach "naziemnych" np. rtvagd.

 

Semper, please jeszcze pomóż w doborze okapu : podszafkowy, inox 60 cm, dobra wydajność, oczywiście CICHY ( otwarty parter domku ).

 

Sto razy dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że z takim opóźnieniem ale praca robi swoje...

 

Zmywarka ma plastikowe dno ale tym naprawdę bym się nie przejmował... Oczywiście na forum znajdziesz wiele innych opinii ale z praktyki oraz z rozmów z klientami wiem jedno - nie ma to praktycznie ŻADNEGO znaczenia użytkowego.

 

Głośność 49 dB to szum, który w trakcie dnia praktycznie będzie niesłyszalny, ale wieczorem może być zauważalny "w tle". Nie na tyle jednak aby przeszkodzić w śnie czy oglądaniu ściszonego telewizora.

 

Zestaw Electroluxa, który podałaś to całkiem rozsądny wybór... choć nie ukrywam, że w tym segmencie cenowym mimo wszystko szedłbym w stronę Amici. Piekarnik EBP 8652 (opcja max) lub EBT 8441 jeżeli szukasz czegoś ekonomicznego o rozsądnych parametrach. Do tego płyta PI6508 to naprawdę nie jest zły wybór... a ceny rozsądne.

 

A zresztą - tutaj masz "brudnopis" artykułu, który przygotowuję na stronę. Może pozwoli to na spokojne przemyślenie wszystkich za i przeciw.

 

Okap - hmm... podszafkowy czy teleskopowy bo to trochę różne rozwiązania. Jeżeli piszesz, że to ma być coś na cały parter to praktycznie zostanie Ci tylko okap teleskopowy i tu raczej będziesz miała problem z wyborem jeżeli głośność ma znaczenie, bo dla tak dużej powierzchni okap często będzie musiał pracować na najwyższych obrotach. Zerknij tutaj i się zastanów czego potrzebujesz. Wg mnie tutaj powinien być dobry okap kominowy lub szczelinowy o jak największej wydajności ale oczywiście decyzję podejmujesz Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę poniższego zestawu:

- płyta Electrolux 60210P lub Mastercook IDS 84 (chciałem coś większego niż 60cm, ale w rozsądnej cenie)

- piekarnik Bosch HBA 36B650 (podoba mi sie design, mimo że te AutoPiloty są wg mnie zbyteczne, ale raczej nie widzę alternatywy w tej stylistyce),

- mikrowela HMT85ML53

- zmywarka Bosch SMI69N15EU - jakaś nowość, wydaje mi się, że to nastepca M15EU. Z różnic udało mi się wypatrzyć te same możliwości, jednak zużycie wody 10L i prądu 0,98kWh jest obniżone i charakterystyczne dla wyższych modeli.

 

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TeeF

 

Rozumiem, że chodzi Ci o Electroluxa EHD68210 - jeżeli chodzi o wybór :)

 

Ogólnie wybrany przez Ciebie sprzęt to dobra, średnia półka (komplet urządzeń do kuchni w cenie do ok 12 tys. zł).

 

Z dwóch wymienionych przez Ciebie płyt lepszy jest Electrolux - posiada możliwość łącznego użytkowania 2 pól. W tym Mastercooku, o którym piszesz opcja ta jest niedostępna. Warto w tym momencie wspomnieć o tym, że po połączeniu 2 pól istotne jest to, aby przykryte były ich środki (punkt oznaczony na płycie krzyżykiem), po spełnieniu tego warunku możesz spokojnie postawić 3 naczynie między nimi i ono również będzie podgrzewane :) Taki mały ale dość przydatny trik...

 

Piekarnik - zerknij na mój podpis :) Mogę dyskutować nt. parametrów o gustach nie zamierzam. Podoba się? Bierz pod względem jakości wykonania bardzo dobry model.

Podobną stylistykę znajdziesz w produktach Samsunga ale naprawdę w tym momencie nie zamierzam dyskutować nt. tego, która firma jest lepsza. Porównanie Samsunga z Boschem najczęściej w oczach Polaków kończy się na starcie porażką Koreańczyków. Osobiście proponuję podjechać do któregoś ze sklepów "nie dla idiotów" i obejrzeć Samsunga - w piekarnikach mógłby z Boschem wygrać choćby funkcjonalnością (2 niezależne poziomy pieczenia, rożen obrotowy, w przypadku małych porcji możliwość ograniczenia zużycia prądu o 40%). Co ważne w jakości wykonania Koreańczycy nie ustępują Niemcom. Zerknij http://www.ceneo.pl/3272088

 

Jeżeli zdecydowałbyś się na Samsunga to do kompletu dobierz mikrofalę FG87KST utrzymasz stylistykę. Choć wybrany przez Ciebie Bosch również pasuje ;)

 

Zmywarka - no cóż w tym segmencie cenowym, w który celujesz co najwyżej AEG mogłoby spróbować konkurować. Jeden z najlepszych modeli tego producenta w stosunku cena/jakość.

 

Potraktuj moje sugestie bardzo luźno. Chciałem Ci pokazać, że istnieje alternatywa, która wcale nie jest gorsza, a może być odrobinę tańsza.

 

Wracając do Twojego zestawu - moim zdaniem bardzo dobry wybór. Jeżeli kasa jest sprawą drugorzędną pozostaje kupować :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłam sobie zestawik do kuchni i ciekawa jestem czy ktos moze mi o nim ciekawego napisac. Nie ukrywam, ze bardzo mi sie on podoba wizualnie ale czy jego parametry tez sa ok?

http://allegro.pl/item791105195_olmag_mastercook_lce_818b_black_piano_super_nowosc.html

http://allegro.pl/item774132624_olmag_mastercook_mb_642b_2cmi_4glsb_promocja.html

http://allegro.pl/item777529921_olmag_mastercook_fagor_zbi_073it2_prezent_dostawa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście kasa jest bardzo ważna i nawet szukałem czegoś innego, ale coś z marnym skutkiem.

Zestaw oparty o Electroluxa wychodzi niewiele taniej - no chyba że źle wybrałem (czyt. znowu za wysoko).

Znowu mam taką naturę, że nie lubię płacić za słaby jakościowo sprzęt bo to się potem mści. Btw siostrze padł po miesiącu piekarnik Samsung 2poziomowy - i co o tym myśleć?

Może masz jakąś rozsądną propozycję na zestaw o najlepszym stosunku $$/możliwości? Bosch/Electrolux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myśleć? No cóż, nie ma firmy, która produkuje w 100% sprzęt bezawaryjny. Twoja sistra załapała się niestety na ten jeden na dwadzieścia, z którym coś było nie tak :/ W praktyce psuje się również Bosch, Siemens, AEG czy Miele.

 

Podkreślam, że nic na siłę. Jeżeli jesteś nie przekonany to bierz Boscha. Po prostu zapewni Ci to lepsze samopoczucie i wrażenie bezpieczeństwa, a to przecież też jest coś warte :)

 

djanya - parametry w tym zestawie są w porządku. Co do awaryjności to klasyczna średnia rynkowa czyli 5-7% sprzedanych modeli potrafi coś mieć nie tak. Na co trafisz nie potrafię Ci powiedzieć. Jeżeli wada wyjdzie do pół roku od daty sprzedaży ŻĄDAJ od sprzedawcy wymiany (ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej) - sprzedawca nie musi pozytywnie rozpatrzeć żądania ale w większości większych sklepów raczej idą pod tym względem "na rękę" klientowi. Po tym okresie naprawiaj... choć Mastercook nie jest jakoś mocno awaryjny. Powinno być w porządku.

 

Dobry zestaw w tzw. segmencie popularnym (pułap cenowy za zestaw 4-8 tys. zł). Co do miejsca zakupu to - hmm... sprawdź jak wygląda sprawa z dostępnością sprzedawcy już po zakupie. Zadzwoń udając klienta, który już coś kupił i chce zareklamować, zobacz jaka będzie reakcja. To naprawdę istotne. Żebyś po zakupie nie została "na lodzie" z niesprawnym sprzętem i koniecznością samodzielnego użerania się z serwisem.

 

Proszę Was tylko o jedno - zwracajcie uwagę na to co piszę o sprzęcie - dodatek na temat serwisu nie ma zadania odstraszyć. Ma uświadamiać, że nawet najdroższy i najbardziej renomowany sprzęt może się popsuć. Wówczas warto mieć pod ręką sprzedawcę i przerzucić na niego konieczność walki z producentem o respektowanie postanowień gwarancyjnych...

 

Pozdrawiam

SemperSolus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy w tej materii :o :o :o Miło, że Udzieliłeś tylu cennych wskazówek, między innymi jak kupować, faktycznie to bardzo istotne co w razie gdy się coś popsuje :wink:

Mam nadzieję , że nikt się nie obrazi jesli i ja przyłączę się z pytaniami :wink: Jestem na etapie kupna kuchni i tak się zastanawiam co wybrać, oczywiście moim faworytem od lat jest MIELE ale nie chcę się aż tak rujnować :cry: Co byście mi polecili, myslalam o całym sprzęcie jednej firmy ale nie upieram sie przy tym zbyt mocno, zalezy mi na tym aby sprzęt był cichy i miał proste wzornictwo, cena nie aż tak istotna choć chciałabym by była rozsadna :wink: Ostatnio spodobały mi sie wersje całkiem białe, do białej kuchni mogłyby być interesujace :roll: będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie mogę Ci polecić Gorenje ORA-ITO White. Sądzę, że wzornictwo powinno Ci odpowiadać (linia jest minimalistyczna), a jakość jest naprawdę przyzwoita. Jeżeli natomiast szukasz czegoś w stali nierdzewnej weź pod uwagę AEG lub Boscha/Siemensa. Jeżeli chcesz zamknąć się w niskiej kwocie zakupu zerknij na Amicę i serię Scandium (tu polecam zakup przedłużonej gwarancji - dopisek podobny jak przy lodówce Daewoo).

 

Żeby polecić coś konkretnego musiał bym wiedzieć coś więcej. Jakich oczekujesz funkcji, jak masz zamiar zabudowywać kuchnię, jaka jest powierzchnia pomieszczenia, czy kuchnia jest połaczona z salonem... itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus dzięki :lol: całkiem fajne to Gorenje :lol: Myślałam o AEG, elektroluxie co do Boscha to jestem trochę uprzedzona :wink:

Odnośnie mojej kuchni, kuchnia otwarta na salon (z trzech stron zabudowana), Okap-pochłaniacz musi być wyprowadzony bezpośrednio na zewnątrz, nie mam jak go wpiąć w wentylację kominową, lodówka i zmywarka do zabudowy. Mam małego synka więc bezpieczeństwo przede wszystkim- piekarnik z zimna szybą , płyta indukcyjna ale nie biała -80-90cm, lodówka z sygnalizatorem otwartych drzwi, sama nie wiem o czym jeszcze powinnam pomyśleć :roll: tak jak pisałam zależy mi na cichym sprzęcie bo wrażliwa strasznie jestem na dzwięki więc bucząca płyta by mnie zabiła :lol: Kuchnia generalnie będzie prosta-biała same szuflady, bez górnych szafek, na jednej ścianie zwarta zabudowa a w niej chłodziarka z zamrażarką, mikrofala, piekarnik i słupek cargo.Generalnie lubię proste formy i takie jak najbardziej by mi odpowiadały. Chciałabym się zamknąć w 20 tyz za wymieniony wyżej sprzęt z niewielką tolerancja w górę :wink: Będę naprawdę wdzięczna za wszelkie sugestie bo ten ogrom informacji w necie mnie przerasta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneta s

Zerknij jeszcze tutaj:

http://www.de-dietrich.pl/PL/

Marka w Polsce dość słabo kojarzona, porównywalna jakością z AEG, Bauknechtem czy Smegiem. Serwisowana przez serwisy Mastercooka (ta sama grupa produkcyjna).

 

Zerknij na linię wykonaną w stali nierdzewnej - bardzo jasny szlif o aluminiowym odcieniu (białawy połysk). Warto zwrócić uwagę na lodówkę tego producenta - http://www.de-dietrich.pl/PL/#/others/lodowki/DKP837X/ - głośność to 31 dB(A).

 

Piekarnik - http://www.de-dietrich.pl/PL/#/others/piekarniki/DOP790X/. Czyszczenie pyrolityczne, rożen, termoobieg, prowadnice, blokada przed dziećmi, zimny front, odchylany panel, automatyka pieczenia, pieczenie w niskich temperaturach.

 

Zmywarka - AEG F88020Vi. Automatyka zmywania, głośność 41 dB(A) - niektóre lodówki mają po 45 dB(A). Zmywarka ma bardzo ciekawy cykl nocny - zmniejszone jest w tym cyklu ciśnienie wody, a głośność spada wówczas do 38 dB(A). Zmywa wówczas co prawda 3 godziny ale można to autentycznie robić w nocy :)

 

Oczywiście automatyka zmywania, program do mycia szkła, program intensywny, program skrócony. Oczywiście potrójne A :) Ponieważ zmywarkę będziesz miała całkowicie zabudowaną to istotne są parametry, a nie wykończenie czy nazwa firmy:)

 

Okap - hmm... tutaj przydało by się coś o duuuużej wydajności - zalecał bym coś o wydajności powyżej 750m3 tylko napisz mi jeszcze do czego dobieramy do płyty (np. czarne szkło w tym momencie), czy do reszty sprzętu (czyli białe lub stal).

 

Płyta - hmm... co powiesz na EHD68210 P Electroluxa? Na forum sporo o niej pisano więc nie będę powtarzał. Chyba, że coś takiego: http://www.de-dietrich.pl/PL/#/others/p%C5%82yty/DTI749XE/... Ewentualnie AEG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...