Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to ja sie podepne z pytankiem o okap - szukam okapu 80cm z wykonczeniem z czarnego szkla no i mozliwie najnizszej cenie ... poki co znalzlem tylko gorenje DVG 8545 E

 

http://www.domonet.pl/produkt-a-70530,0.html

 

 

czy mozesz znajdzie sie ktos kto moze mial stycnzosc z tym sprzetem ? jak z wydajnoscia i glosnoscia ? a moze jakies inne propozycje ? tak ogolnie napisze jeszcze ze osobiscie korzystam z lodowki i zmywarki siemensa i jestem zachwycony ( w przypadku zmywarki jedyne do czego moge sie przyczepic to glosnosc za to sprzet rekompensuje to rewelacyjna jakoscia zmywania a jest to model za 1500zl wiec nie jakas wysoka polka ) ... natomiast indukcja i piekarnik AMICA i tez sobie chwale :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus okap chciałabym dobrać do reszty sprzętu, czarny jakos do mnie nie przemawia :wink: co do płyty to zastanawiałam sie nad elektroluxem lub AEG ale podobno są dość głośne :roll: płyte chciałabym bez ramek, taka żeby wpuścić w blat. Wielkie dzięki za cenne informacje :wink: Ciągle się zastanawiam czy białe sprzęty czy też stalowe, wiem że to kwestia gustu a o tym cięzko dyskutować ale obie wersje mi się podobają :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na brak czasu postaram się jutro wieczorem odpowiedzieć na wasze pytania i wątpliwości. Nooo, chyba, że będzie ktoś szybszy :)

 

Na szybko:

 

pysiak_misiak - wg mnie źle sformułowane pytanie. Każdy z nas miał styczność z jakimś bublem w życiu. Czy to oznacza, że każdy inny produkt jest zły? W praktyce nie ma firm idealnych, nie ma też całkowicie do... niczego.

 

Osobiście mógłbym Ci odpisać, że spotkałem się w już w swoim zawodowym życiu z awariami nawet takich potentatów jak Miele czy Bauknecht.

Za chwilę usłyszymy tu litanię nt. jaka to zła jest Amica, czy Wrozamet, za nim ktoś o tym napisze proszę o przeczytanie pierwszych akapitów poniższego tekstu:

http://docs.google.com/Doc?docid=0AbblcHHioNkkZGRxejJnamRfOWc1N3BmYmM0&hl=pl i zastanowienie się nad tym co tam napisałem...

 

marecki6 - hmm... z tego co w tej chwili kojarzę to ze znanych marek będzie to właśnie ten okap Gorenje, jak dodasz 10 cm to dojdzie jeszcze Amica, Faber, i chyba Mastercook... (tego ostatniego nie jestem w tej chwili pewien).

 

Magda.Mała.Mi - pomysł rewelacyjny do aneksu kuchennego jednak jak wszystkie rozwiązania tego typu oznacza kompromisy, które nie wszystkich zadowolą - np. małą pojemność zmywarki i zmniejszoną pojemność piekarnika... :) Jeżeli chodzi o pomysł to faktycznie w specyficznych sytuacjach się sprawdzi i będzie wręcz rewelacją, w innych... będzie w najlepszym przypadku nietrafionym zakupem...

 

Aneta s - przejrzyj ten wątek: http://forum.muratordom.pl/plyta-indukcyjna,t112163-240.htm. Trochę dużo do czytania ale w razie czego możesz się dopytać :) Zwróć uwagę na spore zainteresowanie EHD 68200/EHD68210P. Jedna z Pań nawet jest właścicielką jednego z tych modeli i zdecydowanie go chwali.

 

Opcja nr 2 - może być trochę szokująca ale... może jednak Amica Inari i zakupienie przedłużonej gwarancji? Łącznie powinno wyjść w cenie konkurencyjnej do AEG i Electroluxa, a jeżeli chodzi o płyty i piekarniki to jednak więcej osób Amicę chwali niż na nią narzeka ;) - http://www.twojsprzedawca.boo.pl/news.php?extend.40.4 tutaj troszkę więcej nt. tych płyt :)

 

Jeżeli zdecydujesz się na Electroluxa lub Amicę to może jednak taki okap? W rzeczywistości wygląda duuuużo lepiej niż na zdjęciu ;)

 

Jak widzisz możliwości jest wiele. Postaram się jutro coś wymyślić w zestawie z białym kompletem ;) Swoją drogą w między czasie przejrzyj ofertę firmy Faber:

http://www.faberspa.com/faber/en/homePage/catalogoprodotti/indicearredo.html?springaction=modello-dettaglio&serie=211 zwróć uwagę na wersję z białym wykończeniem - ostrzegam drogi, a nawet bardzo drogi okap ale zdecydowanie wart swojej ceny :)

 

Jak masz ochotę sama poszperać to zerknij tutaj: http://www.twojsprzedawca.boo.pl/e107_plugins/content/content.php?content.54 - wyjaśnione podstawy na co zwrócić uwagę - reszta to już tylko design ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupic lodówkę s-b-s. Podstawowa opcja, na jakiej mi zalezy, to kostkarka do lodu, dobrze, żeby lodówka była też ładnie wykończona, także boki, które będą widoczne (kolor stalowy szary pasowałby do piekarnika - Electrolux EOB 68200 X). Na żywo obejrzałam kilka, najładniej prezentował się Samsung RSG 5FURS1, ale też cena wysoka. Miał dużo funkcji, np. Multiflow, Twin Cooling Plus, Silver Nano, wymuszona cyrkulacja powietrza - tylko, czy potrzebnych? Zauważyłam, że ma większe zużycie energii, niz sąsiedni, uboższy RSH1UTRS. Zupełnie nie orientuję sie w temacie lodówek s-b-s, nie mam pojęcia, jak jest z jakością u poszczególnych producentów. Co brać pod uwagę, a czego nie warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus poczytałam trochę porad i gratuluję wiedzy w w/w temacie. Może podpowiesz mi w kwestii lodówki wolnostojące szerszej niz stadardowa 70-75 cm, wysokośc najlepiej 200 lub nieco więcej, kolor inox, komora O stopni, cena ok 2500. Jak to jest z awaryjnością/serwisem takich sprzetów takich innych niz standardowe - bo to jest największy zarzut mojego M. odnośnie takiej lodówki. Dzięki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus jestem niezmiernie wdzięczna za Twoja pomoc :lol: Dziekuję :lol: W białym Faberze poprostu się zakochałam, nie chcę juz żadnego innego :wink: i cena faktycznie nie najniższa- znalazłam w necie za 5500zł ale do przełknięcia :wink: w takej sytuacji pozostaje mi płyta 80cm, biała kusi ale obawiam się że wszelkie ewentualne zarysowania bedą bardziej widoczne niż na czarnej :roll: no i zdecydowana jestem w 100% na biały sprzęt, będę miała swoje prywatne labolatorium :wink: co do płyty jeszcze , ja chciałabym aby płyta i zlew były wpuszczone w blat, tzn zeby płyta nie wystawała ponad blat. Mam prąd trójfazowy pod płytę, nie wiem czy to ma znaczenie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneta s

 

Biała płyta - tak, jak najbardziej ale... szerokość 60-65 cm. Coś w takich wymiarach znajdziemy. Chociażby Gorenje, DeDietrich. W ofercie Boscha znajduje się biała ceramika (klasyczne pola grzewcze) ale też 60 cm. Jeżeli, więc biała płyta to nie "przeskoczysz" wymiaru. Co do rys to moim zdaniem na białej mniej widać... ale to moje zdanie :)

 

Można pokombinować z kolorami - np. czarna płyta z białymi wstawkami (przyjrzyj się płytom Gorenje) ale tu też nie największy wybór :/

 

Zabudowa na równo z blatem - kolejny problem. Kłopot w tym, że 80% płyt posiada szlif na bocznych krawędziach, który przy takiej zabudowie dość mocno osłabi trwałość krawędzi (zwiększy się ryzyko ukruszenia). Można, co prawda, zrobić delikatny frez otworu (ok. 2-3 mm) na płytę ale jeżeli już tak chcesz montować to płyta bez szlifu krawędzi. Więc znów zawęża nam się pole wyboru, bo nawet popularny Electrolux EHD 68200P/EHD68210P posiada krawędzie fazowane :/ W tym momencie z bardziej znanych marek muszę Ci polecić Bosch - PIL811T14E http://www.skapiec.pl/site/cat/327/comp/514608 I znów dość drogo. Choć muszę przyznać, że płyta mi się podoba z 2 powodów:

- pole 28 cm (rzadko spotykane w tańszych indukcjach - nawet w EHD 68200/68210 pola mają po 21 cm średnicy i dopiero po większej kombinacji można uzyskać taką średnicę). Pole bardzo przydatne do smażenia i duszenia na patelni (większość średnich patelni ma średnicę 26-28 cm).

 

- dziwny układ pól tej płyty jest przemyślany. Zwróć uwagę, że masz praktycznie bezpośredni dostęp do 3 pól o średnicach 14, 21, 28 cm. Pole z tyłu ma 14 cm i świetnie nadaje się na pole pomocnicze.

 

Po za ceną nie mam większych zastrzeżeń do modelu, choć producent mógł zdecydować się na sterowanie typu Slider.

 

Postaram się jeszcze rozejrzeć w pracy kto jeszcze ma nieszlifowane płyty bezramkowe...

 

inka_ka

Rozumiem, że chodzi Ci o lodówkę o szerokości 70-74 cm, bo standardem jest... 60 cm. Jeżeli zaś chodzi o lodówki powyżej tego wymiaru to... zadałaś mi w tej chwili "ćwieka" ale postaram się zerknąć, co jest dostępne na rynku choć o zmieszczenie się w podanym przez Ciebie pułapie cenowym będzie trudno :/ W szczególności jeżeli ma to być właśnie lodówka szersza niż 70-75 cm.

 

sure

W s-b-s największe doświadczenie ma... Whirpool :)

Zerknij na model: 20SI-L4 A+ PG http://www.ceneo.pl/;004+s20SI~~FL4~~MA~~MPG

 

Co do Samsunga i LG. Moim zdaniem baaardzo podobna jakość, czyli dobry stosunek ceny do wykonania. LG daje w tej chwili 5 letnią gwarancję, Samsung ma więcej różnych gadżetów. Jeżeli masz ten piekarnik o którym piszesz to zerknij na ten model: GR-L207FLQA

http://www.ceneo.pl/;004+sGR~~FL207FLQA

Jak widać cena troszkę atrakcyjniejsza od Whirlpoola i 5 lat gwarancji.

 

Jeżeli chodzi o Samsunga to powinien zainteresować Cię ten model:

RSH1UTRS

http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=homeappliances&type=refrigerators&subtype=sidebyside&model_cd=RSH1UTRS1/XEO

 

Cena podobna do LG ale z 2 letnią gwarancją. Jeżeli będziesz kupować w sklepie stacjonarnym zapytaj się o możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat i zwróć uwagę na cenę. Wiem, że przy zakupie cena 350 - 600 zł wydaje się dużą kwotą ale jeżeli coś padnie szybko się przekonasz, że tak było zdecydowanie taniej.

 

W praktyce nie ma firmy, której sprzęt by się nie popsuł. Zresztą pisałem już o tym wyżej - chcesz mieć pewność? Przedłuż lub kup produkt z przedłużoną gwarancją. Z założenia - jeżeli awarie nie wystąpią w przeciągu 5 lat to oznacza, że trafiliśmy na dobry egzemplarz i kolejne lata też powinny być bezproblemowe.

 

Oczywiście przed zakupem polecam obejrzenie lodówek na "żywo". Gdzie? Zerknij na http://www.euro.com.pl i http://www.mediamarkt.pl ewentualnie na http://www.saturnpolska.pl zobacz gdzie masz sklepy tych sieci w okolicy. Zadzwoń i zapytaj się czy mają dostępne. Pomocne mogą być też sklepy http://www.avans.pl i http://www.mixmedia.pl

 

Co do wspomnianych przez Ciebie funkcji - każda jest przydatna ale... praktycznie zmieniają się nazwy, bo to co dostaniesz jako klient nie będzie się aż tak znowu różniło.

 

TwinCooling System - oddzielne nawiewy zimnego powietrza dla chłodziarki i zamrażarki. Zapobiega przenikaniu zapachów i przesuszaniu produktów (powietrze dla chłodziarki jest dużo bardziej wilgotne niż dla zamrażarki). W sumie dość przydatna rzecz.

 

SilverNano - powłoka antybakteryjna z jonami srebra. W tej chwili standard. Nie zwracaj na to uwagi. Ma to praktycznie każde urządzenie na rynku. Powłoka hamuje rozwój bakterii i grzybów w komorze chłodziarki. Podobno pozytywnie wpływa na proces starzenia się produktów (odbywa się on wolniej).

 

Multi Air Folow - wymuszona cyrkulacja powietrza, zwiększona wilgotność w chłodziarce, bardziej równomierny rozkład temperatury. Efekt końcowy zbliżony do TwinCooling System.

 

Zużycie energii - na chwile obecną za bardzo bym się tym nie przejmował. Dlaczego? Różnica w zużyciu pomiędzy klasą A a A+ wynosi 10%, więc aby odzyskać różnicę w cenie lodówka musiałaby często pracować ponad 10 lat.

 

Jak wybrać? Zastanów się jak układasz produkty w lodówce, sprawdź czy np. Twoja ulubiona tortownica wejdzie do wnętrza chłodziarki. Zobacz ile miejsca jest między pólkami. Czy taka przestrzeń jest wystarczająca? Jak wygląda kwestia regulacji układu półek... W końcu to Ty będziesz korzystać i z tych wszystkich funkcji najważniejsza jest ergonomia. Urządzenie ma służyć Tobie, a nie Ty urządzeniu. Jeżeli sprzedawca będzie zachwalał jakąś funkcję - złap 10 oddechów i zastanów się czy na pewno będziesz z niej korzystać...

 

Wiesz już jak ma wyglądać lodówka na zewnątrz, biorąc pod uwagę to co napisałem wyżej - dobierz teraz lodówkę, która najbardziej pasuje do Ciebie w środku. (ale głupio zabrzmiało).

 

Co do firm. Wybrałaś już jakąś? To sprawdź jaką ma gwarancję, czy serwis jest w Twojej okolicy.

 

Może się właśnie wściekasz na mnie, bo piszę rzeczy oczywiste ale... no właśnie do tych oczywistych rzeczy wcale nie trzeba wiedzy specjalistycznej. Musisz tylko wiedzieć czego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o szerszą niż standardowa, mam wnękę ok.80 cm wysokość pow.200 i chciałabym ulokować tam lodówkę. Masz racje że w tej cenie nic nie znajde może pomyślę o kwocie ok.3000, 3500.Wypatrzyłam takie:

 

BOSCH KGN 49A73 za ok 3000

http://www.bosch-home.pl/KGN49A73.html?source=search

 

SIEMENS KG 49NA94

http://www.mixmedia.pl/?zobacz=122321495&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-10&utm_content=122321495

 

Co o nich myślisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka_ka

 

O tych modelach myślałem. Mają tylko jedną wadę. Jak wszystkie lodówki No Frost są odrobinę głośniejsze niż klasyczne. Choć nie powinnaś tego odczuwać jakoś strasznie.

 

Do obejrzenia bez większych problemów są w większości sklepów MM i Saturn, a także w części sklepów RTVEuroAGD i Mixmedia

 

W praktyce jedne z ciekawszych modeli biorąc pod uwagę cenę, a że wybór w tym wymiarze dość ograniczony - są jeszcze lodówki Liebherra (cena dość wysoka) oraz Hotpoint-Ariston. Te musiała byś obejrzeć, bo nie każdemu odpowiada design i odcień. Po za tym w przypadku Aristonów dość specyficznie podszedł producent do kwestii otwierania drzwi chłodziarki i zamrażalnika.

 

W praktyce w tym segmencie pozostanie Ci Bosch/Siemens, które uważam za przyzwoity wybór w rozsądnej cenie.

 

Jeżeli chodzi o Liebherra to faktycznie jeden z najlepszych producentów ale za jakość i niezawodność trzeba dopłacić ponad 60% więc w gruncie rzeczy nie wiem czy to się aż tak opłaca. No chyba, że zależy Ci na prestiżu...

 

W Boschu/Siemensie obejrzyj zamrażalniki i zobacz czy odpowiada Ci górna komora zamrażalnika (ta obok pojemników na kostki lodu). Co do chłodziarek nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie to najbardziej pasuje mi do wystroju i odpowiada mi osobiście elektrolux ale jest niższy 195 cm. i ma dwa pojemniki w zamrażarniku http://www.nokaut.pl/lodowki/lodowka-aeg-electrolux-santo-75438-kg.html

Co do głosności to kuchnia jest dość daleko od pokoju dziennego więc spox. Obejrzę te pojemniki.

Hotpoint-Ariston wizualnie nie widzi mi się, sory ale wygląda jak kiepska podróbka sbs. Chociaż widziałam go tylko w necie. Dzięki ci za wskazówki.

 

Mam jeszcze pytanie o zmywarkę, mam elektroluxa i jakos nie do końca jestem zadowolona, szukam 60 do zabudowy, z widocznym panelem (głównie chodzi czas do końca zmywania), nie musi mieć żadnych bajerów typu aqua sensor czy połowa załadunku bo i tak nie korzystam, może mieć min. ilość programów bo używam jednego z reguły, podoba mi się za to 3 poziom czyli takie coś do zmywania sztućców itp. mają to simensy zdaje się. Moja mama ma simensa sprawuje sie super wiec moze tą markę. Cena ok.2000. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się właśnie wściekasz na mnie, bo piszę rzeczy oczywiste ale... no właśnie do tych oczywistych rzeczy wcale nie trzeba wiedzy specjalistycznej. Musisz tylko wiedzieć czego oczekujesz.

Wcale się nie wściekam, jak zwykle odpowiedziałeś wyczerpująco i jak zwykle jestem pod wrazeniem wiedzy! :D

Wspomniane sklepy już odwiedziłam, ostatnio jest bardzo maly wybór - mam wrażnie, że kilka miesięcy temu było dużo więcej s-b-sów? Whirlpoola żadnego nei widziałam, niestety. Piszesz, że firma ma największe doświadczenie w ich produkcji - a to znaczy, że w czym sa dobrzy? Czy mniejsza awaryjnośc, czy lepsze rozwiązania? Bardziej skutecznie chłodzenie?

Szkoda, że w necie nie można sprawdzić, jak te lodówki wyglądają z boku. Boczki będą widoczne. a niektóre z nich mają takie nieestetyczne wykończenia, nawet różnią się kolorem... wiesz coś na temat tych wymienionych modeli? Inoxy, malowane, czy jeszcze coś?

 

(wkleję sobie Twoją odpowiedź do komentarzy, ku pamięci - jeśli mogę? ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sure

99% S-b-S'ów ma boki malowane na szary kolor :) Swoją drogą skoro robię małe zamieszanie to może coś takiego? :D

http://www.de-dietrich.pl/PL/#/others/lodowki/PSS300/

 

Po chłodziarką do wina masz zamrażarkę :) Oczywiście w chłodziarce można przechowywać nie tylko wino ale każde inne napoje :) Z tym, że będzie dość drogo - strzelam, że koszt to około 7000 tys. zł :/ Zaletą jest to, że mamy do czynienia z trzema niezależnymi urządzeniami - tym samym jeżeli padnie np. zamrażarka możesz dalej korzystać z chłodziarki :) Więcej informacji możesz uzyskać na infolinii dla klientów (dystrybutorem na polskim rynku jest Mastercook ale nie należy mylić tych dwóch firm).

 

Co do Whirlpoola największe doświadczenie wcale nie oznacza w tym przypadku jakiejś rewolucji. Lodówki tej marki wyróżniają się jedynie na plus dobrymi agregatami (dot. tylko S-b-S'ów tej marki). Ostatnie oglądane przeze mnie (ok. 3 m-cy temu) nadal były mady in U.S.A, co też raczej dobrze świadczy o kulturze produkcyjnej (to oryginalny Whirlpool, a nie jego europejska odmiana). Czy warto przepłacić? Hmm... osobiście uważam, że niekoniecznie. Powiem szczerze, gdybym miał dzisiaj kupować S-B-S'a brałbym Beko (zerknij tutaj: http://www.twojsprzedawca.boo.pl/news.php?extend.27.4) lub Daewoo. W obydwu przypadkach brałbym pod uwagę przedłużenie gwarancji do 5 lat. Tu zaskoczę po raz kolejny zakup robiłbym w MM właśnie ze względu na możliwość wykupu gwarancji i raty 30 x 0%.

 

Dlaczego?

 

cena: 4700 (na dzień dzisiejszy w tej cenie naprawdę dobrej klasy sprzęt)

gwar. 5 lat: 600 zł

Razem: 5300

 

biorąc na 30 rat 0% uzyskujemy ratę w wysokości: 176,67 na m-ąc

 

Mam 5 lat gwarancji opiekę serwisową ze strony sklepu i gwarancję, że nawet jak w 5 roku sprzęt padnie to odzyskam 40% ceny (czyli 1880 zł - w najgorszym razie zakupię za tą cenę inną lodówkę, tej gwarancji nie daje producent). Swoją drogą to jest tam jeszcze jeden ciekawy zapis o sprzęcie zamiennym na czas naprawy o ile trwa ona ponad 5 dni roboczych :)

 

W efekcie w cenie dobrego Samsunga lub LG mam b. dobre Daewoo serwisowane przez MM (z gwarancją zwrotu części kasy w razie definitywnego końca urządzenia).

 

Zakładając, że lodówka popracuje tylko 8 lat to i tak zwraca mi koszta zakupu ;)

 

Co do kolorystyki to De Dietrich jest cały w stali szlachetnej, Daewoo ma szare boczki kolorem pasujące do wykończenie Electroluxa, podobnie Beko.

 

To co napisałem powyżej wynika z doświadczenia, że nie ma firmy, która się nie psuje. Jeżeli chcesz pewności to opcja, którą przedstawiłem jest najciekawsza. Jeżeli znajdziesz Daewoo, które będzie kosztowało do 3500 zł to wówczas koszt przedłużenia gwarancji zamknie się w kwocie 350 zł (po szczegóły zapraszam do któregokolwiek MM).

 

Powiedz mi w której części Polski mieszkasz postaram się sprawdzić możliwości obejrzenia sprzętu ew. zerknę, co tam mają wówczas opiszę dokładniej na które warto zwrócić uwagę :) Jak wolisz zachować prywatność daj znać na PW.

 

Oczywiście możesz wkleić odpowiedź do komentarzy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tacim

 

W tej chwili po za LG również Daewoo daje 5 lat gwarancji na S-b-S'y ale... po pierwszych 2 latach w obydwu przypadkach przestaje Ci przysługiwać wymiana sprzętu (lub zwrot części kasy) w przypadku definitywnego "końca" urządzenia. W przypadku lodówki jest to niestety prawdopodobne. Przykładową awarią tego typu jest np. rozszczelnienie układu chłodzącego.

 

Ważne jest także to aby pamiętać, że nawet lodówki No Frost wymagają wyłączenia z sieci (ok. raz na 2 lata) w celu rozmrożenia układu chłodzącego... Jeżeli użytkownik tego nie zrobi to nadmiar lodu może uszkodzić uzwojenia chłodzące. To zalecenie jest w większości instrukcji i radzę o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkaczy

 

Obydwa modele różnią się od siebie klasą wydajności energetycznej - seria FRN ma klasę A+

 

Są to modele należące do grupy najprostszych urządzeń tego typu na rynku. Pozbawione są oczywiście barku, kostkarki i podajnika wody. Z tego co pamiętam obydwa modele pozbawione są również bardziej zaawansowanych funkcji sterowania:

- brak opcji przełączenia w niski pobór energii (tzw. holiday),

- brak funkcji szybkiego schładzania w lodówce - jest tylko w zamrażarce,

- dużo prostszy system sterowania temperaturą (modele nie informują o temp. wewnątrz),

 

Jeżeli szukasz prostego urządzenia to faktycznie trafiłeś w 10. Modele posiadają wszystkie istotne zabezpieczenia (alarm otwartych drzwi, system wyrównania temperatury i wilgotności w lodówce, opcję szybkiego zamrażania). Wymienione wyżej braki w codziennej eksploatacji nie powinny Ci się bardzo dawać we znaki.

 

Przed zakupem sprawdź dostępność serwisu Daewoo w okolicy Twojego zamieszkania, jeżeli punkt jest dalej niż 30 km, koniecznie wykup dodatkową gwarancję, niezależną od firmy Daewoo. Tak jak pisałem wyżej, serwis tej marki bywa kapryśny :/, więc lepiej być zabezpieczonym.

 

Alternatywą będzie LG GR-B207FLQA, model o praktycznie identycznych cechach i w identycznej cenie ale cichszy (LG 40 dB(A), Daewoo 44 dB(A)).

Droższy model LG - GR-B227YLQA posiada dodatkowo szufladę 0 st. C. i bardziej dokładny system sterowania temperaturą. Jednak tu już musiał byś dołożyć od 400 do 600 zł w stosunku do tańszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

semperSolus a cos na temat ora ito

ja wybralam do siebie to

 

 

zmywarka bosch smv 59t00eu http://www.ceneo.pl/1793061

 

piec gorenje b1 ora ito e http://www.nokaut.pl/piekarniki/piekarnik-gorenje-b1-ora-e.html

 

lodowka gorenje nrk ora e http://www.ceneo.pl/2309278

 

mikro gorenje BM 6120AX http://www.ceneo.pl/2230215

 

plyta indukcyjna teka gkst 60 Fi4 high http://www.ceneo.pl/1615285

 

gazowka gorenje GC 340 AC http://www.maximedia.pl/?c=gazowe_do_zabudowy&p=gorenje_gc_340_ac

 

okap falmec plane lub line 120

zlew tek aura

 

strasznie podoba mi sie piec samsunga BT63TDBFGB i do niego micro ale nie widzialam do kompletu czarnej lodowki Tylko te szerokie s-b-s a taka odpada

 

zastanwiam sie czy dobry sprzet mi sie podoba bo szczerze wybieram glownie na wyglad patrzac

 

wizualnie podoba mi sie jeszcze

bosch mikro HMT 85 MR 63

piec HBN 73o551

 

siemens

piekarnik HB23AB540E

mikro SIEMENS HF 25M2R2

 

ale nie wiem wtedy jaka lodowke wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...