Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Ponieważ drzwi S-B-S'ów podczas otwierania "wychodzą" po za obrys lodówki wskazane jest pozostawienie min. 25 cm wolnego miejsca z każdej strony. W przeciwnym przypadku będzie problem z wyjmowaniem szuflad i półek.

 

S-B-S najczęściej zabudowuje się wysuwając go do przodu (przed fronty szafek) o grubość drzwi. Jest to związane ze specyficzną pracą zawiasów tych lodówek. Osobiście najczęściej doradzam klientom postawienie lodówki co najmniej 30 cm od ściany (we wnękę można wmontować szafkę 30 cm na różne drobiazgi), i zabudowę, w której lodówka "wychodzi" przed front. W większości przypadków takie rozwiązanie pozwala uniknąć problemów z kolorem boków.

 

Wymiary wnęki:

głębokość - tu musisz sprawdzić instrukcję gdyż producenci zalecają różną przestrzeń jeżeli chodzi o wentylację.

 

Szerokość - do wymiaru lodówki z prawej i lewej strony co najmniej po 30 cm wolnej przestrzeni (bez murków, ścian itp.).

 

Wysokość - podobnie jak w przypadku głębokości zależy od modelu.

 

Np. lodówka Samsung RSG5FURS

Rysunek

 

Zwróć uwagę na:

 

6 mm szczeliny po bokach

 

9,5 mm przestrzeń z tyłu lodówki

 

23 mm przestrzeni ponad lodówką

 

Abyś miała porównanie do gabarytów samej lodówki poniżej podaje wymiary urządzenia (bez uwzględnienia drzwi, bo zakładam, że one będą wychodzić przed front szafek):

 

Szerokość: 908 mm

Głębokość: 600 mm

Wysokość: 1740 mm

 

Po dodaniu wymaganych przestrzeni otrzymujemy:

 

Szerokość wnęki: 920mm

Głębokość wnęki: 609,5 mm

Wysokość wnęki: 1763 mm

 

Pamiętaj, że nie uwzględniałem drzwi, wymiary potrzebne do otwarcia drzwi masz na rysunku.

 

Ze względów stylistycznych co nam to mówi?

 

Głębokość szafek (licząc od ściany do frontu) powinna wynosić 609,5 mm. W polskich standardach zabudowy przyjmuje się jednak 600 mm... W efekcie jeżeli przyjmiemy taki (czyt. polski) standard to... będziemy widzieć brzydkie lakierowane boki lodówki...

 

Jak sobie z tym poradzić? Hmm... zamówić o 9,5 mm głębsze szafki. Opcja nr 2 to odsunięcie szafek od ściany o 9,5 mm.

 

Jakie szafki mogą stać przy lodówce?

 

W praktyce sugerowałbym raczej szafki wysokie (NIE PODBLATOWE - bo blaty często mają wymiar ponad 600 mm i zacznie się wtedy kombinowanie gdyż blat będzie przeszkadzał w otwarciu drzwi - patrz rysunek).

Idealną zabudową dla lodówki S-B-S były by dwa słupki 40 cm (lub szersze) z szafkami otwieranymi o wysokości około 180cm. (nie będzie widać lakierowanych boków). Jeżeli masz mało miejsca w kuchni pomyśl o zabudowie w pobliżu lodówki zmywarki i mikrofali (emitują umiarkowaną ilość ciepła i nie będą przeszkadzać lodówce).

 

Mam nadzieję, że pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semper solus bardzo dziękuję za pomoc. Muszę to teraz przemysleć :roll: myślę nad białą płytą- na dzień dzisiejszy to mój największy dylemat :wink: Zakup urządzeń planuje po Nowym Roku więc jeśli Pozwolisz, jak juz będę wiedziała czego chcę to skonsultuje to jeszcze z Tobą :wink: Pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moj wybor

 

piekarnik siemens HB56AS560 -fajnie byloby cos podobnego tylko taniej :D

 

mikrofala siemens HF25M5L2

 

zmywarka siemens SN 64 M 001 EU

 

plyta teka IR 641

 

najbardziej zastanawiam sie nad plyta teki, choc ma ona bardzo wiele pozytywnych opinii , tylko jest podejrzanie tania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olika

 

W tym segmencie cenowym najbardziej zbliżony stylistycznie i funkcjonalnie byłby Samsung BQ1D4T. Oczywiście co do stylistyki to kwestia odczuć osobistych ale wg mnie to właśnie ten model powinnaś rozważyć jeżeli ma być podobnie i taniej.

 

Co do płyty to cena po prostu odpowiada jej funkcjonalności. Model ten pod względem możliwości należy do tzw. grupy popularnej, a więc w zamian za niezbyt wyszukane funkcje uzyskujemy dobrą jakość wykonania i przystępną cenę. Zwróć uwagę na fakt, że płyta ta ma zdecydowanie standardowe możliwości, bo przecież ani timer dla każdego pola, ani funkcja "power" (lub booster - jak ją zwał, tak ją zwał) nikogo dzisiaj nie zaskakuje, a wręcz przeciwnie - zaskakuje jej ewentualny brak.

 

Z tego co widzę, w swoim zestawie zdecydowanie postawiłaś na rozbudowane funkcje i możliwości piekarnika. Wysoką cenę płacisz w tym przypadku za markę, bo funkcyjnie zdecydowanie można znaleźć podobne rozwiązania u innych producentów (ale wówczas trudno mówić o takiej, a nie innej stylistyce).

 

Podsumowując Twój zestaw: dobry funkcjonalny zestaw, o ciekawych i rozbudowanych możliwościach piekarnika, pozostałe modele raczej standardowe.

 

Czy mogłoby być taniej? Zdecydowanie tak ale wówczas na pewno nie będą to tak renomowane marki.

 

Piekarnik: Amica EBP 8752 (design równie futurystyczny jak Siemensa, funkcjonalność wyższa o rożen obrotowy i termosondę oraz trzeci poziom prowadnic) - cena o ponad 1500 zł niższa. Hmm... W sumie to nawet jak by się Amica rozsypała po 5 latach to i tak za różnicę kupujesz następny piekarnik...

 

Mikrofala: No cóż... co najmniej 500 zł za design. Dlaczego? Bo wolnostojącego Panasonica z podgrzewaniem Inwerter (tak, tak to ta marka robi mikrofalówki dla Siemensa i Boscha) kupuję za 600 zł, jeżeli do tego dokupiłbym drzwi maskujące Amica DP 600 (koszt ok 500 zł) to... za ten zestaw płacę - 1100 zł, a nie co najmniej 1800 zł.

 

Płyta: Teka IR 641 tu bez zastrzeżeń - ceny Amic lub Mastercooków były by podobne.

 

Zmywarka: Podobnie jak płyta, nie mam zastrzeżeń, jeżeli potrzebowałbym zaoszczędzić 200-300 zł rozważyłbym zakup Electrolux'a ESL 67010. Podobna funkcjonalność i głośność w stosunku do Siemensa przegrywa tylko tym, że nie posiada opcji 1/2 załadunku.

 

Jak widzisz możliwe jest zaoszczędzenie na Twoim zestawie bez utraty funkcjonalności. Co do żywotności... to pisałem już wiele razy - marka nie ma tu nic do rzeczy, chcesz mieć pewność? Przedłuż gwarancję, a w tym przypadku wygrywa akurat piekarnik Amici. Podkreślam, że nie uważam Twojego zestawu za zły. Jest w porządku i jak najbardziej godzien polecenia. Jeżeli odpowiada Ci stylistyka wybranych komponentów - kupuj.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semper dzieki za podsumowanie , mnie akurat w simensie bardzo odpowiada wyglad, jest nowoczesny jak caly moj dom i jakos tak wyglada ekskluzywnie :wink: , mikrofala jest tylko konsekwencja piekarnika bo beda stac razem.Mam juz w domu lodowke sbs siemensa i nie chcialam za bardzo mieszac tymi firmami , lodowka , piekarnik i mikrofala beda stac praktycznie razem.

Z drugiej strony przyznam ze polskich producentow mialam przez 20 lat i chce teraz sprobowac czegos innego. :D

 

A jaka plyte indukcyjna polecasz , moze byc troche drozsza od tej teki ale z dobrym stosunkie ceny do jakosci , tylko nie te EHD 68200/68210 , maja bardzo zle opinie :wink:

 

A amica ma mozliwosc samoczyszczenia? bo to tez bylo kryterium mojego wyboru

 

Na opcji pol zaladunku mi bardzo zalezalo, jest nas troje uzywamy zmywarki dosc rzadko, przy 45 mielismy juz problem z jej uzytkowaniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca.

 

Tak Amica ma system automatycznego czyszczenia - wkłady katalityczne (tak samo jak Siemens).

 

Przy 3 osobach i zmywarce 60-ce faktycznie połowa załadunku może być przydatna.

 

EHD 68210/68200 ma złe opinie? Rozumiem, że sugerujesz się tymi z Ceneo? Gdzieś wyżej w wątku podałem link do dyskusj nt. płyty indukcyjnej. Jedna z rozmówczyń posiada EHD 68200 i... jest bardzo zadowolona. Podobne opinie słyszę od klientów. Potwierdza się, więc fakt, że im większa sprzedaż tym gorsze opinie (zasada skali - troszkę więcej w jednym z linków powyżej, nie chcę się powtarzać).

 

Co do innej płyty niż Teka... zależy czego oczekujesz. Jeżeli uważasz, że lepsza marka uchroni Cię przed awariami to zwróć uwagę na Gorenje lub Siemensa. Nie podaje konkretnych modeli, choć mi osobiście bardzo podoba się 3 polowa płyta Gorenje z polem o średnicy 28 cm (przyda się przy smażeniu, a w przypadku nawet intensywnego gotowania raczej nie używasz 4 pól na raz, więc nawet nie odczujesz braku jednego pola...). Możesz także zakupić Siemensa EH675TK11E. Podobne rozwiązanie, a firmowo jeszcze bardziej renomowana marka.

 

Jeżeli zależy Ci na dobrych opiniach to zainteresuj się również płytami Mastercooka. Opinie rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semper ja sie w ogole awarii nie boje, nie w tym problem.

Widzisz 7 lat temu zakupilam mastercooka piekarnik i plyte gazowa, jakies dobre modele takie w stylu retro.

Bylam przekonana ze nalezy wspomagac polska gospodarke ale neistety mocno sie zawiodlam

Płyta od poczatku wlasciwie zle dzialala, bardzo ciezko bylo wlaczyc palniki trzeba bylo sie nawciskac i natrzymac zeby sie wlaczaly, ponoc one tak maja i to jest norma.Moja mama i babcia nie potrafily nigdy wlaczyc zadnego palnika! Jeden z palnikow wlasciwie od poczatku dzialal zle nie mzona bylo go uzywac na minimum bo sie wylaczal, jednym slowem plyta dzialala kiepsko, szybko starlo sie "zloto" z pokretel itd .Ja za bardzo nie mam czasu na rekalmacje i wolanie serwisow do domu wiec wlasnie sprawe odpuscilam, wkurzalam sie jak przychodzily jakies imprezy bo palnika brakowalo.

Z piekarnikiem bylo ciut lepiej ale jakosc uzytych materialow byla kiepska , piekarnik nagrzewal sie niemilosiernie , schodzilo zloto, dolaczone takie tacki metalowe sie powyginaly i bylo ciezko je wsadzac do piekranika itd , ogolem zle materaily , one nie pwoodowaly awarii tylko wkurzaly mnie w uzytkowaniu.

Dlatego chce teraz cos lepszego jaksociowo i sprawdzonego a do simensa mam zaufanie bo wszyscy znajomi go maja i sa bardzo zadowoleni.

 

Co do plyty ta ktora polecasz ma glowne zastrzezenie na ceneo ze jest glosna! Ja z powodu halasu wydalam dobra lodowke, jestem uczulona na jakies dziwne dziwieki i tego chce koniecznie uniknac.Wiec jesli masz cos na oku cichego z 4 polami i w dobrej cenie to chetnie poslucham rady :p

Musze miec 4 pola, to jest warunek.

 

Do mastercooka jestem uprzedzona :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olika

 

Jak widzisz nie ma zasady, że jak wszyscy polecają to oznacza, że kupując trafi się dobrze we własne potrzeby :(

 

Głośność pracy indukcji jest strasznie trudna do zmierzenia :/ "Buczenie" jest naturalnym efektem ubocznym działania indukcji. Do tego dochodzi praca wentylatorów chłodzących pola. Dźwięki te w praktyce nie powinny być uciążliwe ale... wszystko zależy od tego jak czuły mamy słuch i to jak odbieramy tony niskie i wysokie w skrajnych zakresach percepcji ludzkiego słuchu (a tutaj uwierz, że mogą być baaardzo duże różnice).

 

Jeżeli zależy Ci na głośności to zwróć uwagę na fakt, że w większości przypadków skargi dotyczą garnków Tefala i Ikea 365+ (w tym przypadku nie polecam garnków z kompletów, z pojedynczo kupowanymi nie ma zazwyczaj problemów). Przynajmniej jeżeli chodzi o opinie to na te garnki klienci najczęściej narzekają. Wg mnie tu znów działa efekt skali sprzedaży. Z tego co zauważyłem dość dobre opinie mają garnki z Olkusza... taaak wiem, że nie wszystkim odpowiada stylistyka ale tak jak napisałem w swoim podpisie skupiam się na parametrach :)

 

Zwróć też uwagę na fakt, że "problemy z "pykaniem", "buczeniem" dotyczą każdego producenta, w tym takich jak Siemens, Bosch, Electrolux czy Whirlpool. Być może zabrzmi to w tym momencie idiotycznie ale jeżeli zależy Ci na naprawdę cichej pracy to jeszcze nie czas na indukcję? Może jednak rozważyć "zwykłą" ceramikę?

 

Oczywiście indukcja jest bardziej komfortowa ale jak widzisz ma swoje wady i albo zaakceptujesz je... albo będziesz należeć do grona niezadowolonych. Wg mnie zalety przewyższają wady, bo poziom i częstotliwość dźwięków wydawanych przez indukcję jest na poziomie, który "zagłuszają kroki w pomieszczeniu" lub "szum gotującej się wody" (cytaty z jednej z opinii na Ceneo).

 

Wracając do płyty - tanio i przyzwoicie... hmm... tu chyba nic lepszego od Teki nie wymyślę. Można wziąć pod uwagę Amicę ale pod względem opinii przegra z Teką (choć wg mnie znów kłania się efekt skali sprzedaży...).

 

Czy będziesz zadowolona z Teki?

 

Pod względem komfortu na 100%. Pod względem bezawaryjności powinnaś być. Jeżeli chodzi o głośność pracy? Tego nie jest w stanie nikt odpowiedzieć chociażby ze względu na wymienione wyżej różnice w percepcji dźwięku, ze względu na akustykę pomieszczenia, ze względu na garnki jakich używasz itd.

 

Wg mnie w przypadku kładzenia nacisku na głośność pracy Teka powinna Ci odpowiadać. Nie wiem jak będziesz odbierać dźwięki przez nią wydawane ale faktycznie przy tej płycie nie ma skarg na problemy z tym parametrem.

 

Twój dylemat, co do płyty jest jednym z niewielu gdzie nie potrafię jednoznacznie doradzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olika, ja tez jestem zakochana w siemensie :)

mam piekarnik podobny jak ten co wybrałaś, model trochę wyzszy, HB76AA660. jestem z niego baardzo zadowolona. i wbrew temu co tu pisano,z eużywasz tylko podstawiwych programów - ja korzystam z możliwosci piekarnika - w instrukcji są pięknie rozpisane programy, i naprawde to działa! wiec sie nie wysilam i po prostu szukam w onstrukcji programy do cista drożdzowego, biszkoptu/kurczaka/wieprzowiny/polędwicy soczystej itd itd. programów jest bodajze 36 czy i wiecej. i oczywiscie mozesz sama ustawic sój włąsny program. i funkcja samoczyszczenia jest super!!

 

mikrofale mam z tej samej linii HF25M6L2. tutaj cóż moge powiedziec - mikrofala jak mikrofala. ma kilka stopni mocy. ma tez inne funkcje,a le póki co nie potrzebowałam ich.

 

zmywarkę mam SN 66T052EU - do zabudowy. zmywa dobrze, cicho, zużywa mało wody i prądu, dużo sie w nią mieści, filtr łatwo dostępny do czyszczenia. barkuje mi dodatkowego suszenia.

 

płyte indukcyjną tez mam siemensa, EH675MB11E. jest cicha. jak włącze moc na max, to przez kilak sekund śłychac buczenie i później cisza. szybko sie gotuje na niej. tzn innej nei miałam indukcyjnej :-). ma 4 pola, w tym jedno takei "jajowate" (tzn dodatkowo powiększone)

 

lodówkę mam siemens KI 38 SA 60 - fajnie ze można sobie tak regulowac temperatrure. i zamrazarka dłuugo trzyma -w iem, bo już raz przez 20 godz prądu nie miałam i wszystko było nadal zmraznięte.

 

wiecej siemensa nie mam, no, jeszcze tylko pralkę, ale to poza kuchnią :-)

 

okap mam faber

 

także siemensa polecał cąłym sercem. i całą kieszenią ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus!

Pomogles mi bardzo, dziekuje bo mialam dylematy a teraz nie mam i kupie raczej ta teke.

Wlasnie przy niej bylo bardzo malo skarg na dzwieki!

Ale caly czas myslalam...... a moze jest jeszcze jakies inne super rozwiazanie .......tylko ja na niego nie wpadlam..... a tak co dwie glowy to nie jedna :wink: zatem bardzo Ci dziekuje :p

Garnki na razie mam firmy elo wlasnie z olkusza i je wyprobuje a jak cos to dokupie wiecej ;)

 

elzbietakask dzieki za takie pozytywne informacje , ja tez duzo pieke i korzystam z piekranika ,mam wlasnie nadzieje ze ten piekarnik spelni moje oczekiwania , co do mikrofali ma tylko podgrzewac, juz moja poprzednia byla ekstra rozbudowana a skonczylo sie na podgrzewaniu jedzenia i mleka do kawy , wiec tylko design sie tutaj liczy :wink:

Te prgramy mnie kusza i mozliwosc temperatur do 300 c czasem to sie przydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elzbietkask

 

Dużo pieczesz? Głównie pieczesz ciasta czy mięsa? Jak wykorzystujesz piekarnik?

 

To pytanie nr 1. Dla osoby która mało korzysta z piekarnika programy auto będą swoistym wyrzuceniem "pieniędzy w błoto", ale w końcu to nie moje pieniądze.

 

Do mięs szukaj modelu z czyszczeniem parowym lub katalitycznym. Zwróć uwagę na możliwość demontażu drabinek, odchylania grilla do czyszczenia. Piekarnik do pieczenia mięs raczej poleciłbym z rożnem (szynka z rożna lub pieczony na rożnie schab - ten trzeba dość często polewać tłuszczem - naprawdę inaczej smakują :) )

 

Jeżeli lubisz piec i piekarnik naprawdę często jest używany rozważ zakup modelu z termosondą i/lub programami automatycznymi. Przy umiejętnym wykorzystaniu naprawdę potrafią ułatwić życie. Zalecałbym model z 8 trybami pracy

 

Faktycznie, wbrew temu co napisano wyżej...

 

Oczywiście nie oznacza to, że w piekarniku do pieczenia mięs nie upiekę ciasta, czy w piekarniku do pieczenia ciast nie upiekę mięsa. Po prostu będzie z tym troszkę więcej zachodu po pieczeniu (zapachy mięsa i osady z tłuszczu raczej nie służą dobrze ciastom :) ) Brak pewnych trybów pieczenia może troszkę utrudniać ale nie uniemożliwi korzystania z urządzenia.

 

Tu też zapewne mijam się z prawdą...

 

Przepraszam za sarkazm ale... naprawdę staram się pomóc. Niestety ŻADEN sprzedawca (czy doradca) NIE podejmie decyzji za kupującego. Jedyne, co mogę zrobić to jak najbardziej rzetelnie przedstawić fakty i uczciwie pokazać słabe i mocne strony danego rozwiązania. Staram się w tym przypadku akcentować te problemy, które są istotne dla zainteresowanego i z tego co widzę to raczej robię to dobrze.

 

W pozostałych kwestiach zgadzam się z Tobą. Siemensa polecam jednak nigdy nie stwierdzę, że jest to najtańsze możliwe rozwiązanie, bo w końcu nie każdy musi mieć Mercedesa? (choć akurat to porównanie nie jest może zbyt trafne). Warunkiem zadowolenia z rozwiązań oferowanych przez wyższe modele sprzętu jest KORZYSTANIE z nich, a do tego niestety potrzeba chęci przeczytania instrukcji obsługi (w polskich realiach dość często spotykam się z reakcją: "To ja mam czytać instrukcję?! To niech mi Pan lepiej opowie jak obsłużyć..." - przykre ale z życia wzięte). Kolejnym nie mniej ważnym aspektem jest KORZYSTANIE z dostępnych możliwości sprzętu. Aby za daleko nie sięgać - model lodówki, który posiadasz ma funkcję SuperMrożenia, bardzo przydatna i właściwie standardowa obecnie opcja, tyle tylko że w 7/10 przypadków nie wykorzystywana, bo użytkownik o niej zapomina...

 

Doradzając staram się brać pod uwagę takie właśnie nawyki i podkreślać, że funkcje te są przydatne ale nie zmieniają podstawowej funkcji - w przypadku omawianej wyżej lodówki - mrożenia i schładzania produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semper zabrzmiales jakbys sie poczul urazony , przeciez nikt tutaj nie podwaza Twojej wiedzy merytorycznej! :D

Jetsem pewna ze wiesz na temat sprzetow znacznie wiecej niz my i znacznie wiecej niz niejeden sprzedawca w sklepie :D

Nie zawsze szuka sie jednak najtanszych mozliwych opcji i rozwiazan, ja przynajmniej nie mialam takiego celu.

Dla mnie po 20-letniej przygodzie ze sprzetami typu mastercook, amica ardo itd chce sporbowac innych wykonanwcow.

Roznica miedzy nimi czesto tkwi wlasnie w designie i jaksoci uzytych materialow a tego nie da sie tak wprost ocenic ....

Juz dawno postanowilam kupic mniej opryzrzadowany sprzet ale w spodziewanie lepszej jakosci wykonania...czy sie pomyle? nie wiem ...moze....choc patzrac na sprzety znajomych i na moja lodowke simensa sbs juz widze porazajaca roznice.Moze dzisiejszy sprzet az tak bardzo sie nie rozni ale jakos stracilam ochote na kolejne eksperymentowanie w koncu zycia nie zostalo mi juz za duzo :wink: a mam takie mozliwosci finansowe :wink:

buzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus - ja nie podwazam niczyjej wiedzy i nie piszę komuś na przekór. nie wypowidam sie jako techniczny znawca, ale jako użtkownik. olika olika pytała o sprzęt siemens - posiadam takowy wiec napisałam co ja myśle o AGD tej firmy. ze są drogie - wiem, ale są też droższe. tańsze też. ale mnei zdowoala siemens. w pralce tez mam duużo funkcji i z większości korzytam.

gdyby nie było mnie stac na siemensa - zadowoliła bym sie czymś innym.

a tak - stac mnie było na siemensa, kupiłam, użytkuję, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elzbietkask

 

Należysz do grona osób, które nazywam "świadomymi" użytkownikami. Nie zamierzałem nikogo urazić, sam natomiast poczułem się trochę urażony jednym fragmentem Twojej poprzedniej wypowiedzi:

 

 

mam piekarnik podobny jak ten co wybrałaś, model trochę wyzszy, HB76AA660. jestem z niego baardzo zadowolona. i wbrew temu co tu pisano,z eużywasz tylko podstawiwych programów - ja korzystam z możliwosci piekarnika - w instrukcji są pięknie rozpisane programy, i naprawde to działa!

 

Podkreślam ponownie UWAŻAM, że Siemens to BARDZO DOBRY wybór. Po za tym jednym nieszczęsnym sformułowaniem zgadzam się z resztą Twojej wypowiedzi i uważam ją za cenną opinię dla potencjalnych użytkowników sprzętu AGD marki Siemens, a powiem nawet więcej - dla użytkowników każdego bardziej zaawansowanego produktu AGD.

 

Dlaczego? Bo używasz świadomie funkcji, za które zapłaciłaś, a w praktyce właśnie tak to powinno wyglądać.

 

Zgoda - zareagowałem za ostro - i za to przepraszam.

 

Po tym wyjaśnieniu proponuję wrócić do głównego wątku niniejszego postu czyli pomocy w wyborze sprzętu AGD - co jak sądzę jest naszym wspólnym zamiarem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc w doborze sprzętu do kuchni. Moje typy:

- lodówka - Bosch KGN 36 S 54

- zmywarka – nie mam typu modelu , zastanawiałam się nad firmą BOSH. Szerokość 60cm, panel nie widoczny i ważna jest dla mnie możliwość ½ wsadu.

- płyta gazowa takiej samej firmy jak piekarnik :

1. TEKA EGW 70 5G AI AL. TR

2. Bosch PCH 615 B 90 E

3. Amica

- piekarnik elektryczny piekący chrupiąca pizze. Piekarnik będzie w zabudowie tradycyjnej pod płytą gazową; mała kuchnia. Myślałam o:

1 . TEKA COMBO HA 45 15

2. Bosch

3. Amica

- okap kuchenny – kominowy 60 cm.:

1. Gorenje DVG 6545 E

2. Amica OKC 6726 I

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...