Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak, masz rację sprzęt podrożał i będzie drożał przez następne 2 m-ce. Wchodzimy w okres świąteczny. Sprzedawcy będą podnosić marże aby jak najwięcej wyciągnąć z naszych kieszeni. Oczywiście nie będą to podwyżki w dziesiątkach procent ale... jeżeli na każdej sztuce podniesiemy ceny o 50 zł i pomnożymy to razy 1000....

 

Witam, ja też zauważyłam, że w ostatnim czasie sprzęt podrożał, ale mam nadzieję, że po nowym roku ceny spadną – czy się mylę?

 

Semper Solus, czy jest jakiś okres w roku, w którym ceny są korzystne z punktu widzenia kupującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ansyg

 

Na podwyżki cen złożyło się kilka elementów.

 

1) Zbliżający się okres świąteczny - to efekt sezonowy i występuje on co roku.

 

2) Kryzys - cóż, nie zamierzam tutaj robić wykładu o ekonomi i nt. tego jaki wpływ kryzysy finansowe mają na rynek. Na "naszym podwórku" sprzedawcy utrzymywali niski poziom cen jak długo się dało, nawet kosztem rentowności. W zamian za marżę wprowadzano produkty dodane, podnoszono koszty transportu, czy usług montażowych. Jednak w obliczu spadających cały czas obrotów w dłuższym terminie tak się nie da. W efekcie najwięksi gracze na rynku zaczęli prowadzić troszkę inną politykę. W codziennym funkcjonowaniu wprowadzono marże na poziomie od 1 do 10% (ta górna granica jest raczej rzadko spotykana), częściej natomiast możemy spodziewać się akcji promocyjnych typu: AGD bez VAT-u, raty 30x0%, druga sztuka za pół ceny itp. To pozwala łatwiej przyciągnąć klienta ale też kosztuje, więc na dzień dzisiejszy co raz trudniej będzie negocjować niższe ceny.

 

3) Konieczność bilansowania kosztów - spadek ilości kupujących przełożył się na ilość pieniędzy wpływających do kasy. Jeżeli w 2006 roku sprzedawało się w miesiącu 100 kuchni i średnia marża wynosiła 1% to przy cenie 1000 zł brutto sprzedawca zarabiał około 800 zł, jego koszty były na poziomie z 2006 roku (chociażby niższy koszt prądu, niższe pensje itd.). Dziś sprzedaje 80 kuchni (bo spadły obroty), a przy założeniu, że za tą samą cenę kupuje (w co wątpię) utrzymanie marży na poziomie 1% jest niemożliwe, bo wzrosły koszty (pensje, prąd, wynajem itd). Rozwiązania tego problemu są 2:

 

- cięcie zatrudnienia i obniżanie zarobków (na dłuższą metę niekorzystne dla firmy, bo wiedzy nt. sprzętu AGD nie nauczysz się przez rok),

- podniesienie marży o 1% spowoduje kolejny spadek obrotów ale... pozwoli na zbilansowanie kosztów, bo nawet jeżeli obroty jeszcze spadną o 20% to i tak bilansuje to koszta.

 

Powyższe wyliczenia potraktujcie czysto hipotetycznie.

 

W praktyce podwyżki cen nie będą drastyczne, bo na dużym sprzęcie AGD nie powinny wynieść więcej niż około 1-2 zł na każde 100 zł ceny ale... będą i spadku cen w najbliższym czasie bym się nie spodziewał. Po okresie świątecznym ceny polecą trochę w dół ale nie będzie to wiele i raczej polowałbym tutaj na akcje promocyjne.

 

Tutaj jeszcze jedna mała uwaga - w takim okresie jak obecny bardzo dokładnie sprawdzajcie sprzedawce internetowego (w szczególności jeżeli jest to mały sklep). Na tym rynku jest naprawdę w tej chwili ciężko i znaczna ilość małych sklepików po prostu kryzysu nie przetrwa - a dla kupującego oznacza to brak wsparcia reklamacyjnego, czy chociażby zniknięcie uprawnień z tytułu niezgodności towaru z umową.

 

Nie namawiam Was oczywiście do jakichś drastycznych kroków w stylu zaniechania zakupów przez internet - to byłby absurd. Po prostu doradzam wzmożoną czujność.

 

Na koniec odpowiedź na pytanie czy są okresy gdy sprzęt jest trochę tańszy? Tak to okres pomiędzy styczniem, a marcem. Budowlanka wtedy staje, zmniejsza się ilość remontów, część sklepów po kosztach pozbywa się zapasów, które były robione w okresie przedświątecznym.

 

Druga sprawa to unikanie zakupów nowości zaraz po ich pojawieniu się na rynku. W przeciągu około 3 m-cy ich cena zazwyczaj spada o 30%. Warto też rozglądać się za modelami z poprzednich linii stylistycznych, jako wycofywane ze sprzedaży bardzo często mają atrakcyjniejsze ceny niż nowsze linie, a niewiele ustępują im użytecznością i funkcjami.

 

AGABA2

 

Tak na szybko, później postaram się napisać coś więcej.

 

Lodówka Boscha - ciekawy design, mała awaryjność, bardzo interesujące funkcje. Zarówno ze względów stylistycznych jak i funkcjonalnych trudno będzie o model zastępczy.

 

Zmywarka Boscha/Siemensa - to na pewno dobry wybór alternatywą mogła by być zmywarka Electroluxa, parę postów wyżej pisałem już porównanie zmywarek, więc nie będę się powtarzał. Moje typy w średnim segmencie cenowym to: SN64M001EU (Siemens), ESL 67010 (Electrolux).

 

Piekarnik - jeżeli ma być tanio i funkcjonalnie to Amica faktycznie nie będzie miała zbyt dużej konkurencji.

 

Piekarniki EBB 8652, EBP 8652, EBP 8752 - te modele powinny spełnić Twoje oczekiwania. Jednak płyty 70 cm z Amici z czystym sumieniem nie polecę. Problemem jest układ pokręteł. Praktycznie uniemożliwia on ustawienie średniej wielkości garnka lub patelni na najmniejszym palniku. Stąd przy założeniu, że płyta i piekarnik mają być tej samej firmy Amica odpada.

 

Teka to rozsądny wybór jeżeli oczekujesz ciekawej stylistyki i dobrego wykonania. Pod względem ilości funkcji piekarnik będzie ustępował Amice.

 

Patrząc na płytę Teki, która Ci się spodobała doszedłem do wniosku, że stylistycznie będzie również pasował Hotpoint-Ariston:

 

- płyta: PZ 750 R GH/HA

- piekarnik: OS 99 C IX/HA

 

Również spełnia oczekiwania postawione przez Ciebie, zerknij na stylistykę. W realu piekarnik wygląda zdecydowanie mniej "płasko"...

 

Z okapów osobiście wybrał bym Gorenje ze względu na te metalowe wstawki ale... to Twój gust decyduje :) Co ciekawe wiele elementów wskazuje, że obydwa okapy zostały wyprodukowane przez tego samego kooperanta :).

 

Oferta Boscha to również ciekawa alternatywa ale właśnie o niej napiszę później za to postaram się troszkę obszerniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus mam pytanie jeszcze dotyczace kuchenki mikrofalowej , obecnie mam whirlpoola jt356 i bardzo sobie chwale funkcje crisp i talerz do tego , czy ktoras z kuchenek simensa posiada taki talerz i funkcje?

 

Dzisiaj namierzylam jeszcze plyte Teki GKST 60 FI4 HIGH co myslisz o niej? mnie sie podoba to ze nie ma takich scisle okreslonych pol!

Czy w indukcji garnki nalezy klasc centralnie na polach? bo te wielkosci pol w tym prostym modelu teki sa dla mnie jakies za male :-? przynajmniej tak to w necie wyglada

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie do Sempera.

Chciałbym zakupić płytę indukcyjną, prawdopodobnie cośz Bosch / Siemens.

Dlaczego ? Chciałbym zastosować takie rozwiązanie : płyta indukcyjna + płyta gazowa. Na całość przeznaczam około 90cm, tylko się zastanawiam czy jest sens płacenia za poszczególne 2 polowe płyty Indukcyjne x 2 sztuki + płyta gazowa. Istnieje jakieś sensowne połączenie płyty indukcyjnej 4 polowej z płytą gazową?Obawiam się, że niestety płyty indukcyjne 2 polowe są o takiej samej średnicy pól i zakupiłbym dwie identyczne płyty- trochę bez sensu, dodatkowo zapłaciłbym dużo kasy w porównaniu zakupu 1 4 polowej płyty.

Mój typ to Siemens EH 375CE11E, bądź Bosch PIE375C14E tylko jakoś te gałki do mnie nie przemawiają.Lepiej jeśli było by to sterowanie dotykowe.Płyta gazowa typu Bosch PRB 326B90E.

A może są inne ciekawe rozwiązania na które warto zwrócić uwagę.

Z góry serdecznie dziękuję za cenne uwagi.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGABA2

 

Omawiając Boscha zauważyłem pewną niekonsekwencję - płyta Teki ma 70 cm szerokości, Boscha - 60 cm. Pod względem ergonomicznym zawsze wygra płyta szersza. Po prostu wygodniej na niej się pracuje z garnkami o średnicy powyżej 24 cm.

 

Wracając do Boscha - wskazana przez Ciebie płyta ma 2 zalety.

 

Palnik 3-koronowy oraz żeliwne ruszta.

 

Pierwsze rozwiązanie pozwala na spokojne zagotowanie wody w czasie porównywalnym z drogim w eksploatacji czajnikiem bezprzewodowym,

 

Drugie ma na celu minimalizację problemów z krzywieniem się rusztów metalowych w trakcie eksploatacji,

 

W ofercie Boscha znajdują się również płyty 5-palnikowe o szerokości 70 cm (odpowiedniki propozycji Teki), np. PCQ715B80E. W modelu tym palnik 3-koronowy znajduje się na środku płyty, podobnie jak w omawianym już rozwiązaniu Teki. Różnica w cenie pomiędzy 60, a 70 Boscha nie powinna przekroczyć 300 zł. Moim zdaniem warto się zastanowić nad szerszą płytą - chociaż by ze względu na wspomniany już przeze mnie problem większych garnków i patelni.

 

Piekarniki Boscha to zupełnie inny problem - w ofercie tej firmy można poczuć się jak osiołek, co mu w żłoby dano :) Ponad 40 modeli piekarników klasycznych, 10 modeli piekarników z wózkiem, 7 modeli piekarników kompaktowych. W tym wszystkim najgorsze jest to, że producent zdecydowanie nie spieszy się z aktualizacją strony, a na dodatek system porównania sprzętu na stronie Boscha woła o pomstę do nieba...

 

No nic postaram się pomóc.

 

Po pierwsze wnioskując z Twojego poprzedniego postu wykreślam piekarniki kompaktowe (są mniejsze o 1/3 jeżeli chodzi o pojemność i zaprojektowano je z myślą o zabudowie słupkowej). Wyjątkiem jest sytuacja gdybyś chciała zrobić sobie zestaw podobny do piekarnika Teki Combo HA 45 15. Wówczas to właśnie piekarnik kompaktowy plus szuflada do podgrzewania naczyń wejdą w rachubę.

 

Piekarnik klasyczny

 

Założenia z twojego postu:

- niezależne sterowanie (wynika z wybranych płyt grzewczych),

- temperatura co najmniej 275 st. C. (funkcja pizzy),

- zimny front (wynika z wysokich temperatur, które musi osiągać piekarnik i zabudowy pod płytą),

- prowadnice teleskopowe na 2 poziomach (jeżeli już wybieramy piekarnik o klasycznych wymiarach dobrze by było móc w pełni wykorzystać jego pojemność - np. do pieczenia na 2 poziomach, dlaczego wózek jest w tym przypadku gorszy o tym za chwilę),

- opcjonalnie program automatyczny umożliwiający pieczenie chrupiącej pizzy,

 

Zacznijmy od tego dlaczego uważam, że wózek jest w tym przypadku gorszym rozwiązaniem.

 

W praktyce wózek wygląda jako bardzo ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie ale TYLKO jeżeli pieczemy na JEDNYM poziomie. Wynika to z tego, że sposób mocowania blach uniemożliwia wygodny i bezpieczny dostęp do niższego poziomu. Aby sprawdzić, co się tam dzieje musimy najpierw zdjąć górną blachę. Panie i Panowie, którzy pieką ciasta wiedzą, że w większości przypadków zbyt gwałtowne poruszenie ciasta w trakcie pieczenia zakończy się zakalcem - więc świąteczne wypieki były by możliwe ale tylko na 1 poziomie, bo 2 nie jesteśmy w stanie sprawdzić. Sprawa ma się troszkę lepiej przy pieczeniu mięsa i np. ziemniaków, bo ani jednemu ani drugiemu poruszenia i wyjmowanie za bardzo nie zaszkodzą.

 

Osobną sprawą jest bezpieczeństwo wózka - wg moich rozmów z klientami 8/10 stwierdza, że... przy wózku wzrasta ryzyko oparzenia przedramion i łokci w trakcie wyjmowania blach ale to radzę już sprawdzić naocznie w którymś ze sklepów. Wg mnie faktycznie wózek wymaga dużej uwagi w trakcie obsługi i zmniejsza poziom bezpieczeństwa - na ale co kto lubi - bo np. zawodowi kucharze chwalą to rozwiązanie w sprzęcie profesjonalnym. Tylko, że z tego co zauważyłem to w piekarnikach profesjonalnych wózek wyjeżdża dobre 5 cm dalej.

 

Jako graniczny poziom ceny przyjąłem 3000 zł (wniosek na bazie wskazanego modelu Teki).

 

Piekarnik o najbogatszym zestawie opcji:

HBA38B750

Model posiadający:

- 13 trybów pracy,

- opcję czyszczenia piekarnika (po dokupieniu brakujących wkładów katalitycznych),

- system czyszczenia katalitycznego tylnej ścianki piekarnika,

- odchylany grill (do czyszczenia),

- zimny front (temp. 40 st. C),

- 68 programów pieczenia (mięsa - z podziałem na drób, wołowinę, jagnięcinę, dziczyznę, pieczeń rzymską, ryby, potrawy jednogarnkowe),

- rozbudowana opcja programowania czasu pracy,

- filtr zapachów i oparów,

- dokładność regulacji temp. do 5 st.

- temp. do 300 st. C.

- czytelny wyświetlacz graficzno-tekstowy,

- blokada programatora przed dziećmi,

- funkcja memo umożliwiająca zapamiętanie ulubionego przepisu,

 

Do tego aby piekarnik stał się modelem marzeń brakuje:

 

- prowadnic (możliwość dokupienia i samodzielnego montażu, koszt: 200-250 zł),

- wkładek katalitycznych na górnej i bocznych ścianach piekarnika (możliwość dokupienia i samodzielnego montażu, koszt: 300 - 450 zł),

- można również dokupić kamień do pieczenia chleba i pizzy choć akurat tego nie widziałem w polskich sklepach (w niemieckich kosztuje około 100-130 euro).

 

Jak widać koszty dodatkowe były by ewentualnie dość wysokie ale pamiętaj, że jest to wyposażenie, które możesz dokupować z czasem. Warto zauważyć w tym momencie, że po dokupieniu tych dodatków urządzenia będzie faktycznie "piekarnikiem marzeń".

 

Jeżeli potrzebujesz rozsądnej ceny i jednocześnie pewnego sklepu to ostatnio piekarnik widziałem w RTVEuroAGD za 3299 zł. Drożej o 300 zł od najtańszej oferty w necie ale... pewnie.

 

Model optymalny:

HBA36B650

 

Praktycznie identyczny z modelem omówionym wyżej, posiada tylko mniej programów automatycznych oraz uboższy programator (brak funkcji zapamiętania ulubionego programu). Model posiada 10 trybów pracy oraz opcję czyszczenia (po dokupieniu brakujących wkładów),

Cena w porównywarkach od 2540 zł, w RTVEuroAGD: 2900

 

Piekarnik ekonomiczny:

HBA34S550

- 8 trybów pracy (brak zaawansowanego termoobiegu 3D)

- emalia katalityczna na tylnej ścianie piekarnika,

- prowadnice na dwóch poziomach,

- temp. do 275 st. C

- odchylany grill (do czyszczenia),

- 10 programów pieczenia (mięsa),

- chłodny front (temp. 50 st. C),

- blokada programatora przed dziećmi,

 

W stosunku do wyższych modeli brakuje:

- filtra zapachów,

- mniejszy pakiet programów auto (od najwyższego modelu).

- uboższy wyświetlacz,

- mniej dokładne sterowanie temperaturą,

 

Podobnie jak w wyższych modelach możesz dokupić brakujące elementy.

W stosunku do wyższych modeli zasadniczo brakuje tutaj tak rozbudowanego i dokładnego panelu kontrolnego. Sterowanie odbywa się przy pomocy pokręteł mechanicznych. Cenowo model ten jest oczywiście najatrakcyjniejszy: najniższa cena w porównywarce: 2300, cena w RTVEuroAGD: 2700

 

Wszystkie wyżej wymienione modele posiadają funkcję pieczenia: PIZZA

 

Który wybrać? No cóż, jeżeli dużo pieczesz mięs i lubisz ułatwienia to najwyższy model będzie strzałem w dziesiątkę. Jeżeli chcesz mieć coś pośredniego, a na rozbudowanych programach automatycznych Ci nie zależy to proponowałbym model najniższy, warto zauważyć, że tylko ten model nie będzie wymagał dokupowania prowadnic. Jednak odbywa się to kosztem dokładności kontroli piekarnika. Model HBA36B650 wydaje się być tutaj wypośrodkowaniem funkcjonalności i ceny. Osobiście stawiam na ten właśnie piekarnik.

 

Jeżeli uważasz, że nie wykorzystasz możliwości tych piekarników wracamy do rozważań nad Teką, bo będzie taniej, a jakość i funkcjonalność jest identyczna z tą oferowaną przez tańsze modele Boscha.

 

Wspomniałem wcześniej o piekarniku kompaktowym + szuflada do podgrzewania naczyń.

 

Propozycja to piekarnik HBC33B550 + szuflada HSC150651

 

Cena kompletu to ok. 3700 zł. Piekarnik jest modelem z 8 trybami pracy, posiada emalię katalityczną na tylnej ścianie. Oczywiście jest funkcja pieczenia pizzy ;)

 

Do czego może przydać się szuflada? (to samo potrafią zrobić 2 wyższe modele piekarników, które omówiłem wyżej - posiadają specjalnie przeznaczony do tego tryb pracy).

 

- utrzymanie potrawy w cieple,

- podgrzewanie talerzy i filiżanek,

- rozmrażanie,

- delikatne podgrzewanie potrawy,

 

Czy warto?

 

Jeżeli lubisz wykwintną kuchnię to zdecydowanie tak. Niedowiarkom proponuję przed podaniem niedzielnego obiadu podgrzać talerze w piekarniku (wystarczy 5 min w temp. ok. 50 st. C.). Warto również pamiętać o bakteriobójczym działaniu temperatury ;). Jeżeli uważasz, że nie wykorzystasz funkcjonalności szuflady lub będziesz korzystała z niej sporadycznie tym bardziej zachęcam do rozważenia zakupu piekarnika HBA36B650. Ma podobny tryb pracy, który w razie czego możesz wykorzystać, a jest zdecydowanie przystępniejszy cenowo ;)

 

Huh... No nic na razie dość wykładu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olika

 

Problem w tym, że maksymalna średnica naczynia liczona od środka pola (biała kropka na płycie) wymienionej przez Ciebie płyty to... 18 cm. Diabelnie będzie Ci tego brakować, bo nie zaleca się stawiania na polu indukcyjnym naczyń o średnicy większej niż średnica pola + ok. 3 cm. Więc, w efekcie na IR641 skorzystasz maksymalnie z patelni o średnicy ok. 24 cm, a na GKST 60 Fi 4 będzie to... max. 21 cm. Różnica dość znacząca.

 

W przypadku płyt indukcyjnych zasada jest praktycznie jedna - aby zadziałało pole musi być przykryte co najmniej 1/2 jego średnicy (w tym środek - ale naczynie nie musi być umieszczone centralnie, na środku pola :) ). Więc dla poszczególnych pól będzie to wyglądać następująco:

 

pole 14 cm: max. ok. 16 cm, min. ok. 8 cm,

pole 18 cm: max ok. 21 cm, min. ok. 10 cm,

pole 21 cm: max ok. 24 cm, min. ok. 10 cm,

pole 28 cm: max ok. 31 cm, min. ok. 14 cm,

pole 32 cm: max ok. 35 cm, min. ok. 16 cm,

 

W rozwiązaniach typu łączone pola bardziej chodzi o możliwość korzystania z brytfann (naczyń nieco w Polsce zapomnianych - co uważam osobiście za duuuży błąd, bo np. nadziewaną jabłkami kaczkę w brytfannie jestem w stanie udusić... :D, w dużym garnku raczej nie - pozostaje wtedy tylko piekarnik, a nie zawsze uda się w nim uzyskać podobny efekt smakowy, choć rękawy z foli co nieco zmieniły w tej kwestii :D). Ja bym pozostał przy IR 641.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonradJot

 

Masz rację, co do tego, że składając zestaw z 3 płyt 30cm przepłacisz.

 

Alternatywą może być zestaw:

Siemens

EH675MB11E + ER326BB90 (pole brytfanna)

cena zest. Skąpiec: (3350+1300) 4650 zł

cena zest. RTVEuroAGD: (3700+1500) 5200 zł

 

EH675ME11E + ER326BB90

cena zest. Skąpiec: (3150+1300) 4450 zł

cena zest. RTVEuroAGD: (3450+1500) 4950 zł

 

Bosch

PIB675M24E + PRB326B90 (pole brytfanna)

cena zest. Skąpiec: (3250+1250) 4500 zł

cena zest. RTVEuroAGD: (3600+1500) 5100 zł

 

PIE675N14E + PRB326B90

cena zest. Skąpiec: (2950+1250) 4200 zł

cena zest. RTVEuroAGD: (3560+1500) 5060 zł

 

Zestawy proponowane powyżej mają praktycznie identyczne możliwości. W przypadku Boscha zwróć uwagę na wykończenie przedniej krawędzi płyty. Starsza linia Domino ma metalową listwę z przodu i trudno obecnie dostać płytę indukcyjną 4 polową, która będzie do nich pasowała. Ja zestawiałem tak żeby stylistyka zgrywała się.

 

Jak widać Siemens jest nieznacznie droższy, znając tego producenta (B/S/H) przypuszczam, że może być odrobinę cichszy niż Bosch ale to tylko przypuszczenie.

 

Gdybyś kompletował taki zestaw z płytek Domino cena wyszła by Ci wyższa o około 1000 zł i nie miałbyś wszystkich funkcjonalności 4 palnikowych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w temacie okapu...szukam i szukam i szczerze mowiac juz glupieje od tych cyferek :roll:

 

chcialbym kupic okap kominowy 90 cm ktory da sobie rade w kuchni o kubaturze ok 45 m3 i bedzie przy tym w miare cichy

 

znalazlem takie cus:

http://www.globalo.com.pl/2/1/221/6

 

z wygladu pasuje, z parametrow tez wyglada ok...ale firma kompletnie mi nieznana

 

...i tu pytanie najpewniej :wink: do SemperSolus: wiesz cos na temat produktow tej firmy? ewentualnie moze doradzisz jakis inny model/producenta?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alef - faktycznie firmy nie znam, więc nie wypowiem się nt. jej produktów.

Poniżej prezentuję zestawienie produktów bardziej znanych marek, które moim zdaniem nie ustępują jakością i funkcjonalnością wskazanemu modelowi.

 

Proponuję Ci przejrzeć ten artykuł. Powinien pomóc przy poruszaniu się w temacie.

 

W skrócie podpowiem, że dla podanej przez Ciebie kubatury szukał bym okapu o wydajności około 600 m3.

 

Pozwoli Ci to na zachowanie optymalnej wydajności przy jednocześnie komfortowej głośności pracy (więcej nt. w artykule).

 

Jeżeli chodzi o stylistykę to:

Amica OKC922G - brak sensora zapachu,

Amica OKC9513I - brak sensora zapachu,

Amica OKC951G

Amica OWC951G

 

Candy CMDG 919 X - brak sensora zapachu,

 

Istotne jest to, że okapy dla Amici produkuje kooperant ten sam co dla Gorenje. Pogrubione modele posiadają sensor zapachu i funkcyjnie nie ustępują wskazanemu przez Ciebie modelowi. Cenowo powinny być od niego znacznie korzystniejsze.

 

Od biedy mógłbyś zastosować Mastercook Omega 90 X ale tu już będziemy na krawędzi zalecanej wydajności, a cenowo ten model wypada średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o poradę odnośnie zakupu zamrażarki......kompletnie się nie znam na paramatrach...na co zwracać szczegolną uwagę, jaki model byłby dla mej rodziny odpowiedni: szufladowa czy skrzyniowa :roll:

- rodzina 5 osobowa

- zamrażarka miałaby słuzyć do przechowywania tuszy porcjowanej ale i owoców i warzyw

-najlepiej cenowo w ok.1 tyś

 

poradzisz SemperSolus?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonradJot

 

Masz rację, co do tego, że składając zestaw z 3 płyt 30cm przepłacisz.

 

Alternatywą może być zestaw:

Siemens

EH675MB11E + ER326BB90 (pole brytfanna)

cena zest. Skąpiec: (3350+1300) 4650 zł

cena zest. RTVEuroAGD: (3700+1500) 5200 zł

 

EH675ME11E + ER326BB90

cena zest. Skąpiec: (3150+1300) 4450 zł

cena zest. RTVEuroAGD: (3450+1500) 4950 zł

 

Bosch

PIB675M24E + PRB326B90 (pole brytfanna)

cena zest. Skąpiec: (3250+1250) 4500 zł

cena zest. RTVEuroAGD: (3600+1500) 5100 zł

 

PIE675N14E + PRB326B90

cena zest. Skąpiec: (2950+1250) 4200 zł

cena zest. RTVEuroAGD: (3560+1500) 5060 zł

 

Zestawy proponowane powyżej mają praktycznie identyczne możliwości. W przypadku Boscha zwróć uwagę na wykończenie przedniej krawędzi płyty. Starsza linia Domino ma metalową listwę z przodu i trudno obecnie dostać płytę indukcyjną 4 polową, która będzie do nich pasowała. Ja zestawiałem tak żeby stylistyka zgrywała się.

 

Jak widać Siemens jest nieznacznie droższy, znając tego producenta (B/S/H) przypuszczam, że może być odrobinę cichszy niż Bosch ale to tylko przypuszczenie.

 

Gdybyś kompletował taki zestaw z płytek Domino cena wyszła by Ci wyższa o około 1000 zł i nie miałbyś wszystkich funkcjonalności 4 palnikowych płyt.

 

Bardzo dziękuję za szybką i fachową odpowiedź.

 

Z odpowiedzi wynika, że raczej powinienem skupić się na Bosch/Siemens, innych ciekawych rozwiązań w podobnym pułapie cenowym ciężko znaleźć, bądź nie są warte uwagi?

W sumie Siemens mi się podoba, tylko tak sobie myślałem czy istnieje jakaś alternatywa. Rynek AGD dość szybko się rozwija a ja tego nie śledzę, ale dzięki takim osobą jak Ty mamy możliwość posiąść tę wiedzę.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemeprSolus no i mam problem z ta plyta :cry:

 

podstawowe pytanie jak zmiescic duzy garnek i patelnie niezakrywajac jednoczesnie sterowania plyta? czy w jakiejs plycie szer 60 cm jest to mozliwe?

namierzylam jeszcze taka plyte

http://www.megamedia.pl/plyta-indukcyjna-teka-gkst-60-i4-basic-slider.php?cnv=97bc9f-8ce78398ce&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-11&utm_content=68622

 

ale na stronie teki jej nie ma :evil: , nie ma tez zadnego do niej opisu technicznego, a wyglada jakby wlasnie miala dwa duze pola i bylaby idealem :roll:

 

Zaczynam wolno zastanawiac sie jednak nad 3 polami ....a decyzje musze podjac do konca tygodnia :cry:

Czy mozesz ktoras z plyt ( 3 pola) polecic z czystym sumieniem ?

Przyznam ze najlepsza opcje widzialam w mastercooku , ta plyta z jendym duzym polem grzejnym jest genialna! tylko ja jakos jestem uprzedzona :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonradJot

Alternatywy są... niezbyt udane. Najczęściej zarówno stylistycznie jak i ergonomicznie znacznie ustępują produktom B/S/H z tej grupy produktowej. Głównie "leży" kwestia połączeń płyt, nie wygląda to estetycznie i budzi obawy co do szczelności łączenia między płytami. Stąd tylko 2 propozycje. Choć można by się jeszcze zastanawiać nad Miele ale... jak to z Miele 30% zapłacisz za prestiż posiadania produktu, choć z drugiej strony faktycznie dostajesz to co najlepsze :)

 

Cena zestawu Miele ok. 9 tys. zł., funkcjonalność zbliżona. Może być jeszcze cichszy no i teoretycznie powinien być mniej awaryjny (czyli wymienisz do po 20 latach ;) ) Jak byś był zainteresowany daj znać :) Poszukamy i takiej alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KonradJot

Alternatywy są... niezbyt udane. Najczęściej zarówno stylistycznie jak i ergonomicznie znacznie ustępują produktom B/S/H z tej grupy produktowej. Głównie "leży" kwestia połączeń płyt, nie wygląda to estetycznie i budzi obawy co do szczelności łączenia między płytami. Stąd tylko 2 propozycje. Choć można by się jeszcze zastanawiać nad Miele ale... jak to z Miele 30% zapłacisz za prestiż posiadania produktu, choć z drugiej strony faktycznie dostajesz to co najlepsze :)

 

Cena zestawu Miele ok. 9 tys. zł., funkcjonalność zbliżona. Może być jeszcze cichszy no i teoretycznie powinien być mniej awaryjny (czyli wymienisz do po 20 latach ;) ) Jak byś był zainteresowany daj znać :) Poszukamy i takiej alternatywy.

 

Raczej byłem zdecydowany na Bosch, Siemens.

Widziałem jakieś tam Ardo , chyba Smega coś ale co do Ardo to porażka , Smeg te które widziałem jakoś specjalnie do mojego gustu nie przemawiają.

Zastanawiam się jedynie co oznacza skrót B/S/H - Bosch/Siemens/H......??

Miele no bardzo fajne, ale nie stać mnie w tej chwili.

A jak jest z tym łączeniem płyty gazowej i indukcyjnej 4 palnikowej?

Zostawia się jakąś przestrzeń pomiędzy płytami, gdzie idzie "pasek" blatu , jakieś wzmocnienie czy jakie inne cudo się stosuje?

Czy ja jestem jakiś specyficzny, że chcę sobie takie rozwiązanie zastosować , bo nie spotkałem się z takim pomysłem.

Pozdrawiam

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olika

 

a co powiesz na coś takiego?

 

Gorenje naprawdę mogę polecić Ci z czystym sumieniem.

 

Alternatywa to coś takiego.

 

Siemensa raczej polecać nie muszę ;)

 

Różnica w cenie dość znacząca - ok. 1400 zł.

 

Siemens to poczucie pewności. Gorenje - no cóż, aż takiego komfortu nie daje ale... ma naprawdę dobre opinie.

 

Nie znajdziesz jeszcze 20 cm na blacie? (wyobraź teraz sobie kota ze Shreka i jego proszące oczy :) )

 

To rozwiąże problemy... a rozwiązanie jest proste:

 

ma 80 cm szerokości,

1 pole 27 cm,

2 pola po 18 cm,

1 pole 14,5 cm,

 

nazywa się: Teka GKST 80 i4 Profi i kosztuje tyle co trójpolowy Siemens.

 

Co ty na to?

 

Z płyt 60 cm faktycznie nic nie wyczaruję po za Mastercookiem IDE64Z S Evolis

Jeżeli mogę Cię jakoś pocieszyć to powiem, że Mastercook ma też odpowiednik z najwyższej półki: DeDietrich DTI743XE (to sprzęt klasy Miele i na nim wzorowany jest Mastercook). Cena tego modelu to ok. 6000 zł. Więc jak widać wzorzec jest naprawdę niezły.

 

Hmm... dzisiaj już chyba nic nie wymyślę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka postów wyżej była mowa o ustawieniu lodówek Side by Side. Była mowa o wymaganych szczelinach pomiędzy meblami a lodówką (to samo jest zapisane w instrukcjach). No i tu mam problem ponieważ po bokach mam pozostawiane tylko po 1 cm a wg instrukcji powinno być 5-6cm. Za bardzo nic z tym nie mogę zrobić.

Czy to może mieć znaczący wpływ na prace lodówki?

Czy w przypadku awarii i ewentualnego przyjazdu serwisu może to uznać za pkt. do zerwania gwarancjii?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka z Ina

 

W przypadku zamrażarek - najważniejszym parametrem jest zdolność zamrażania. Jeżeli nie jest podana na opisie cenowym można ją odczytać z etykiety informacyjnej sprzętu. Podaje się ją jako ilość kg/24h.

 

Parametr ten informuje o mocy mrożącej urządzenia (im więcej tym lepiej).

 

Jaką zamrażarkę polecę?

 

No cóż wczoraj zastanawiałem się nad Twoim pytaniem, a brak odpowiedzi nie był lekceważeniem, musiałem pewne rzeczy sprawdzić - mimo chęci nie jestem niestety chodzącą encyklopedią :) - z dużo tego na rynku :p

 

Ponieważ chcesz zamrażarki uniwersalnej zastanowiłbym się nad zamrażarką szufladową. Jej głównym zaletami będzie możliwość oddzielenia od siebie mięsa, warzyw i owoców. Wadą - wyższa cena przy tej samej pojemności.

 

Rozważałbym:

 

Electrolux EUC19291

Wymiary (SxWxG): 140x60x62,5 cm

Pojemność: 164l

Zużycie energii: 0,66 kWh/dobę

Zdolność zamrażania: 20 kg/dobę

Głośność: 38 dB(A)

Cena Skąpiec: 1339 - 1600 zł

Cena euro.com.pl: 1599 zł

 

Model posiada 5 pełnych, plastikowych szuflad które zabezpieczą produkty przed przenikaniem soków i zapachów. Jedna z szuflad jest wyższa, więc bez problemu schowasz większą porcję tuszy. Cena przekracza wskazany budżet ale to jeden z ciekawszych modeli ze względu na niską głośność i wysoką skuteczność mrożenia.

 

Whirlpool WV 1400 A+ W

Wymiary (SxWxG): 140x60x61 cm

Pojemność: 170l

Zużycie energii: 0,61 kWh/dobę

Zdolność zamrażania: 20 kg/dobę

Głośność: 38 dB(A)

Cena Skąpiec: 1217-1611 zł

Cena euro.com.pl: sklep nie posiada w ofercie (proponuję tel.)

 

Model posiada 4 pełne szuflady. Na samej górze umieszczono niską szufladę do mrożenia owoców luzem lub lodu. Podobnie jak w przypadku Electroluxa, jedna z szuflad jest wyższa tak, abyś mogła schować większe porcje.

 

Jak widać górna granica ceny zbliżona. Średnia cenowa również. Nadal pozostawałbym przy Electroluksie.

 

W górnej, omawianej dotychczas granicy cenowej możesz także zwrócić uwagę na Whirlpoola WV 1600 A+ W. Model o 20 cm wyższy. Posiada oczywiście wyższą pojemność - 202l. Nieznacznie wzrośnie zużycie prądu i głośność - odpowiednio: 0,66kWh/dobę i 41 dB(A). Ten drugi parametr w stosunku do Electroluxa robi się już znacznie gorszy, gdyż przyjmuje się, że różnicę 3 decybeli odbieramy jako poziom dźwięku 2x głośniejszego.

 

Możemy rozważyć również Gorenje - tutaj zaznaczam, że ta marka jest odrobinę gorzej dostępna w sklepach stacjonarnych od w/w.

 

Gorenje F 6243

Wymiary (WxSxG): 143x60x62,5 cm

Pojemność: 202l

Zużycie energii: 1,02 kWh/dobę

Zdolność zamrażania: 15 kg/dobę

Głośność: 42 dB(A)

Cena Skąpiec: 1104-1369 zł

Cena euro.com.pl: marka nie jest prowadzona przez sieć

 

Zwróć uwagę na parametry tego modelu, są odczuwalnie słabsze od konkurencji. Wyższe zużycie energii, wyższa głośność i słabsza moc mrożenia. Jednak ze względu na cenę można rozważyć zakup, w szczególności jeżeli nie zależy Ci na poziomie głośności.

 

Na rynku dostępny jest jeszcze model Candy CFU 1900 E, jednak ze względu na słabą zdolność zamrażania - 6,5 kg/dobę nie polecam, choć cena może kusić (ok. 1000 - 1200 zł przy podobnej do pozostałych, pojemności).

 

Z tanich zamrażarek z czystym sumieniem mogę Ci polecić nieco zapomnianą już markę:

 

Zanussi ZFU 235 WO

Wymiary (WxSxG): 145x60x62,5 cm

Pojemność: 205 l

Zużycie energii: 0,73 kWh/dobę

Zdolność zamrażania: 24 kg/dobe

Głośność: 41 dB(A)

Cena Skąpiec.pl: 1189 - 1480 zł

Cena euro.com.pl: marka nie znajduje się w ofercie sieci.

 

W przypadku Zanussiego odbija się na nim polityka Electroluxa, który wycofał tą markę z większych sieci sprzedaży. Znajdziesz ją w supermarketach i małych sklepach rodzinnych. Sam model ma przyzwoite parametry ale... ma tylko 2 szuflady. Reszta to komory, które zazwyczaj polecam do przechowywania mięsa. Czy to zły model? Zdecydowanie nie ale przyznaje, że jakością wykonania będzie ustępował modelom proponowanym do tej pory.

 

Niestety - zamrażarek Polaru o podobnej pojemności nie znajdziesz. Oferta tej marki została bardzo ograniczona przez Whirlpoola, który jest właścicielem Polara.

 

Tak jak napisałem na początku. W Twoim przypadku polecam zamrażarki szufladowe. Zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Wg mnie naprawdę lepiej w tym przypadku dołożyć i być później zadowolonym. Wysoka cena modeli szufladowych jest spowodowana wyższym kosztem wykończenia. Jak zapewne zauważyłaś przyjąłem, że optymalną pojemnością będzie 160-200l. Oczywiście nie oznacza to, że na rynku nie ma mniejszych i większych zamrażarek ale... mniejsze nie sprawdzą się (100 l to zdecydowanie za mało abyś mogła mrozić tusze i do tego warzywa i owoce - 160 litrów to moim zdaniem rozsądna dolna granica pojemności) W segmencie cenowym wskazanym przez Ciebie zdecydowanie więcej będzie urządzeń skrzyniowych ale... pomyśl:

w czerwcu zamroziłaś truskawki i szparagi, w sierpniu zamroziłaś śliwki, we wrześniu gruszki i parę porcji grzybów, po czym w połowie października wrzucasz do tej samej komory mięso z tuszy... Współczuję szukania w grudniu truskawek :/

 

To jest podstawowa wada zamrażarek skrzyniowych. Trudno w nich sensownie oddzielić produkty. Modele te znakomicie sprawdzają się jako urządzenia do mrożenia produktów o podobnych cechach ale nie jako urządzenia uniwersalne.

 

Jeżeli uznasz, że jednak wolisz zamrażarkę skrzyniową daj znać postaram się pomóc, tylko tym razem proszę o cierpliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...