Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam prosze ocenić mój wybór:

ZMYWARKA :BOSCH SMV 65T20EU

PIEKARNIK:SAMSUNG FQ 159 UST

OKAP: Samsung HB6247SX

PŁYTA GAZOWA: CHYBA TEZ SAMSUNG:Samsung GN 642 FFXD

LODÓWKA JUZ JEST SAMSUNGA

chyba niczego nie pominełam ,mikrofali miec nie bede bo piekarnik ma ta funkcję ,czekam na opinie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

 

Ja mam pytanie troszkę z innej beczki, ale o lodówkę więc nie chciałam zakładać nowego wątku.

 

Poszukuję aktualnie lodówki do zabudowy. Tylko zastanawia mnie różnica między nofrost, a Automatyczne odszranianie. Zależy mi na tym ,żeby nie rozmrażać lodówki. Czy może mi to ktoś jak przysłowiowej krowie na granicy wytłumaczyć różnicę?? Z góry dziękuję :)

 

Ogólnie z tego co się porozglądałam po stronach producentów, to nofrost jest stosowany tylko w lodówkach wolno stojących, a do zabudowy jest tylko automatyczne odszranianie. Nadmienię, że interesują mnie Siemens, Bosch,a najbardziej Miele - ale ono jest raczej poza zasięgiem mojego portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to najmocniej zastanawiam się właśnie nad siemensem, a dokładnie nad tym modelem KI38SA60 . Jednak jakbym znalazła nofrost i tą szufladę strefy zero to było by cudownie.

No cóż -nie można mieć wszystkiego :wink:

Użytkujemy ją od pół roku -i jak na razie jest lux -nic jej nie brakuje :wink: stoi w kuchni otwartej na salon -i jej w ogóle nie słychać, a to było dla nas bardzo istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej pomocy w ocenie zestawu do AGD. Generalnie dotychczas większość sprzętów miałem Electroluxa i jestem bardzo zadowolony, ale dopuszczam jeszcze inne (raczej nie koreańskie) rozwiązania.

 

Okap - wybrany Amica OKC 6726I

Ze względu na estetykę w sumie, ale mam pewien problem. W moim bloku zamontowana jest instalacja okapowa z dużym wentylatorem na dachu. Zgodnie z regulaminem wspólnoty do tej instalacji nie powinno się podpinać okapów z własnym wentylatorem bo to zakłóca działanie centralnej. Czy spotkaliście się z czymś takim i czy w ogóle takie okapy istnieją? Czy mam się tym nie przejmować w ogóle?

 

 

Pralka - Electrolux EWS 10470

Istotny jest jej niewielki rozmiar (45cm gł) oraz duży wsad (6kg)

 

Lodówko - zamrażarka

Tutaj problem, bo dotychczas mieliśmy wolno stojącego Aristona (250l lodówka, 93l zamrażarka). Teraz w nowej kuchni będzie lodówka do zabudowy i nigdzie nie znalazłem takiej o porównywalnych parametrach. Wymyśliłem więc kupno oddzielnie lodówki i zamrażarki i postawienie jednej na drugiej. Co o tym myślicie?

Zamrażalnik - Electrolux EUN 12510

Lodówka - Bosch KIR 24A51

 

Zmywarka - Electrolux ESL 63010

Mamy już Electroluxa 45 i jesteśmy bardzo zadowoleni. Teraz istotna jest wielkość (60cm) i ukryty panel.

 

Płyta indukcyjna

Kolejny dylemat, bo nigdy nie używałem tego typu. Dotychczas korzystaliśmy z ceramicznej gazowej Electroluxa. Poczytałem opinie o tańszych płytach, które wydają głośne dźwięki, a wolałbym tego uniknąć (w pół otwarta na salon kuchnia). Podobają mi się rozwiązania z polami grzejnymi nie ograniczonymi kółkami oraz sterowanie za pomocą sliderów. Moje typy:

Electrolux 68210

AEG 68002 K-MN

Teka GKST 60 FI4

 

Piekarnik

Do zabudowy w słupku. Teraz mamy Electroluxa, ale podobają nam się tez Bosch'a. Z nowych Electroluxow nie podobają nam się te, w których aktualnie wybrana funkcja pokrętła jest widoczna w okienku nad nim. Wolimy rozwiązanie, gdzie ikonki są widoczne dookołą pokrętła cały czas. Ważna jest zimna szyba (dziecko), być może jakiś system czyszczenia oraz teleskopy. Żadnych wózków.

Bosch - HBA43S450E lub HBA42R450E

 

Z gory dzieki za szybka pomoc bo musze lada dzien zamawiac to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basiagkg

 

Sporo rozglądałem się za takim modelem jakiego szukasz - niestety nie znalazłem nic, co spełniło by Twoje oczekiwania.

 

Nie twierdzę, w tym momencie, że takiej kuchenki nie ma ale... jeżeli jest to jest to produkt mało znanej marki, z którą dotychczas styczności nie miałem :/

 

Najpłytsze mikrofalówki mają po 36cm głębokości.

 

Nie wiem, co masz zamiar zrobić z tą mikrofalą, więc jednocześnie trudno mi tu pisać czy możesz taką mikrofalę zastosować czy nie. Napisz mi więcej o miejscu, w którym ma stanąć (pełne wymiary wnęki). Postaram się coś poszukać jeszcze. W praktyce jednak obawiam się, że przy takiej głębokości mogą wystąpić problemy z wentylacją urządzenia. Dlatego potrzebne są mi pełne wymiary wnęki.

 

 

avka

 

Wybrane modele są produktami o bardzo dobrej jakości. Jeżeli odpowiadają Ci ich funkcje i stylistyka - kupuj.

 

Co do okapów ich konstrukcja (szczeliny zasysające) powoduje, że urządzenie tego typu może pracować na niższych obrotach i dzięki wytwarzaniu podciśnienia uzyskiwać nadal wysoką skuteczność (zasada tzw. zwężki Venturriego). W efekcie naprawdę nie ma się czego bać :)

 

 

Nefer

 

Praktycznie każdy zespół pralki i suszarki tego samego producenta można ustawić w "słupku". Aby zapewnić bezpieczeństwo tego typu konstrukcji należy zastosować łącznik (do nabycia w serwisach lub sklepach z częściami zamiennymi).

 

Co do modeli - napisz ile chcesz wydać na cały zespół. Realne kwoty to od ok. 3000zł w górę... Ile osób jest w domu? Ile robisz prań w tygodniu (interesuje mnie tutaj liczba "pralek" :) )?

 

Jak podasz te parametry postaram się pomóc.

 

 

goyar

 

Wybrane przez Ciebie modele to ciekawy zestaw.

Piekarnik

Jeżeli nie pieczesz zbyt dużych potraw (np. indyków w całości) piekarnik jest godzien polecenia - choć nie ukrywam, że osobiście nie jestem zwolennikiem urządzeń typu kombi. W większości przypadków ani piekarnik ani mikrofala nie osiągają pełni możliwości. Zaletą tego rozwiązania jest oszczędność miejsca i cena - gdybyś chciał kupić 2 urządzenia do zabudowy osobno zapłacisz więcej.

Podsumowując - polecam jeżeli piekarnik jest wykorzystywany głównie do pieczenia ciast i małych/średnich porcji mięsa.

Płyta

Tu nie ma się nad czym rozwodzić - jeżeli stylistyka Ci odpowiada - kupuj.

 

Jeżeli chodzi o płyty w innym wykończeniu niż INOX to na rynku jest ich sporo - głównie będą to modele "na szkle" ale znajdziemy również modele wykończone w kolorze czarnym. Oferta rynku jest pod tym względem bogata. Stylistycznie (pokrętła) najbardziej zbliżoną do Samsunga stylistykę ma firma Bosch (lub Samsung ma najbardziej zbliżoną stylistykę do Boscha - jak kto woli). W sklepach MediaMarkt i Saturn znajdziesz również płyty gazowe na szkle marki Samsung - choć w tym przypadku bardziej solidne wydaje mi się wykończenie Boscha. Ciekawą ofertę płyty ma również firma Hotpoint-Ariston: TQ 640 S (BK) IX/HA. Polecam zastanowić się nad nią.

 

Zmywarka

Ciekawy model, posiadający dobry zestaw funkcji i możliwości - odpowiada Ci pułap cenowy? Kupuj.

Okap

No, cóż - parametry i sposób dobierania okapu opisywałem już w poście wyżej i w artykule na stronie. Jeżeli więc urządzenie spełnia Twoje oczekiwania (wydajność i głośność są na akceptowalnym przez Ciebie poziomie) - kupuj.

 

W praktyce - jedynie piekarnik wzbudza moje wątpliwości ale zaznaczam - wszystko w tym momencie zależy od tego ile i co pieczesz...

 

 

MadzialenkaT

 

No cóż... w Twoim przypadku to kwestia ceny będzie odgrywać rolę.

 

Gorenje NRKI45288

Model posiadający zamrażalnik NO FROST. Chłodziarka posiada system automatycznego rozmrażania i wymuszonej cyrkulacji powietrza. Dość ciekawy model w rozsądnej cenie.

 

Liebherr ICBN 30560

Podobne możliwości do Gorenje ale chyba ładniejsze wykończenie i lepsze troszkę parametry (lepsza izolacja i wyższa zdolność zamrażania).

 

Liebherr ICBN 30660

Produkt dla osób marzących o kostkarce, a nie posiadających miejsca na Side-by-Side'a. Obecnie jeden z najlepszych i najdroższych modeli lodówek do zabudowy znajdujący się na polskim rynku. Po za kostkarką lodówka posiada 2 szuflady Biofresh (opatentowana technologia marki Liebherr pozwalająca przez długi czas utrzymywać temperaturę 0 st. C - w rozwiązaniach konkurencyjnych jest to zazwyczaj tem. utrzymywana w granicach -1 - +1 st. C.) Różnica w jakości przechowywania w komorze Biofresh, a w rozwiązaniach konkurencyjnych może nie jest olbrzymia ale... jest - Liebherr pozwala na przechowywanie mięsa do 7 dni bez ryzyka zepsucia - w rozwiązaniach konkurencyjnych raczej nie radzę tego próbować. Drogo ale płacisz za wszystko co najlepsze w tej chwili na rynku.

Jako ciekawostkę mogę napisać, że Liebherr produkuje sprzęt chłodzący dla firmy Miele...

 

 

meehow30

 

Instalacja zbiorcza tego typu, o jakiej piszesz jest dość często spotykana - nie radzę podłączać okapu do takiego komina (chyba, że mieszkasz na najwyższym piętrze). Problem polega na tym, że faktycznie wymuszona cyrkulacja, którą wytwarza okap z silnikiem, faktycznie zakłóca pracę instalacji kominowej. Podczas kontroli prowadzonej przez kominiarza na zlecenie wspólnoty (raz do roku musi być przeprowadzana) zostaniesz poproszony o zdjęcie takiego okapu - pod groźbą kary administracyjnej. Rozwiązaniem w Twoim przypadku jest zastosowanie obiegu zamkniętego z filtrem węglowym. Zlikwidujesz tłuste opary i zapachy. Odprowadzeniem pary wodnej powinna zająć się instalacja zbiorcza.

 

Resztę sprzętu opiszę po powrocie z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus, a jaka lodówka do zabudowy

- nofrost

- z szufladą ze strefą zero

- możliwość otwierania drzwi na lewą stronę

- duża pojemność

 

Niestety, z powodów finansowych odpadają takie rozwiązania coolModule Siemensa, gdzie jeden moduł to 16 tyś zł.

 

Czy możesz mi pomóc i coś zaproponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus

 

Bardzo dziekuję za odpowiedzi ,utwierdziły mnie w moim wyborze.Piekarnik uzywam sporadycznie i do małych ilości natomiast czesto uzywam mikrofale do podgrzewania i zastanawiam sie czy ten piekarnik zda egzamin.

 

 

Jeszcze jedno pytanko czy płyta samsunga inox jest z tego samego materiału co lodówki samsunga inox? lodówkę mam i nie widac na niej sladow palców czy ten materiał jest taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich szczesliwych użytkowników agd :) od kilku dni przegladam uwaznie sprzet agd do swojej kuchni ,wybralem juz kilka interesujacych mnie urzadzen jednak chcialbym sie upewnic czy to oby najlepszy wybor jaki moglem podjac,prosze o pomoc i uwagi w razie gdyby okazalo sie ze moge nabyc lepszy sprzet niz wybralem nawet jesli wiazalo by sie to z dodatkowa niewielka doplata:) napisze tylko ze sprzet bedzie dl ajednej osoby,a wiec:

LODÓWKA( no frost ) - KIS38A51 LUB KI38SA50

PLYTA (dalej nie wiem czy indukcja czy ceramiczna ) narazie ET675MG21E

PIEKARNIK - HB33AB550

ZMYWARKA - SRV55T33EU

PRALKA - WLX24461PL

za pomoc dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...