Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to i ja się dopiszę z prośbą o radę :roll:

potrzebuję piekarnik płytę elektryczną zmywarkę do zabudowy , no i okap

zależy mi by płyta sprawnie się nagrzewała, szybko i względnie tanio, piekarnik by miał zabezpieczenie przed dziećmi, był samoczyszczący, standardowej wielkości, ale sprawny

zmywarka względnie cicha (kuchnia otwarta) no i okap też względnie cichy

mój max na to wszystko to 5 tys zł - uda się?

wdzięczna będę za rady wszelkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Instalacja zbiorcza tego typu, o jakiej piszesz jest dość często spotykana - nie radzę podłączać okapu do takiego komina (chyba, że mieszkasz na najwyższym piętrze). Problem polega na tym, że faktycznie wymuszona cyrkulacja, którą wytwarza okap z silnikiem, faktycznie zakłóca pracę instalacji kominowej. Podczas kontroli prowadzonej przez kominiarza na zlecenie wspólnoty (raz do roku musi być przeprowadzana) zostaniesz poproszony o zdjęcie takiego okapu - pod groźbą kary administracyjnej. Rozwiązaniem w Twoim przypadku jest zastosowanie obiegu zamkniętego z filtrem węglowym. Zlikwidujesz tłuste opary i zapachy. Odprowadzeniem pary wodnej powinna zająć się instalacja zbiorcza.

 

Jest to jakieś rozwiązanie, tylko w takim razie co zrobic z wystającą ze ściany ocynkowaną rurą do tej instalacji, czym to zakończyć. Dodam, że standardowy otwór wentylacyjny jest w ścianie, a ta rura jest ewidentnie do podpięcia czegoś co kumuluje opary znad kuchenki, więc nie wiem jak to pogodzić.

 

 

Resztę sprzętu opiszę po powrocie z pracy.

 

Czekam z utesknieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basiagkg

 

Sporo rozglądałem się za takim modelem jakiego szukasz - niestety nie znalazłem nic, co spełniło by Twoje oczekiwania.

 

Nie twierdzę, w tym momencie, że takiej kuchenki nie ma ale... jeżeli jest to jest to produkt mało znanej marki, z którą dotychczas styczności nie miałem :/

 

Najpłytsze mikrofalówki mają po 36cm głębokości.

 

Nie wiem, co masz zamiar zrobić z tą mikrofalą, więc jednocześnie trudno mi tu pisać czy możesz taką mikrofalę zastosować czy nie. Napisz mi więcej o miejscu, w którym ma stanąć (pełne wymiary wnęki). Postaram się coś poszukać jeszcze. W praktyce jednak obawiam się, że przy takiej głębokości mogą wystąpić problemy z wentylacją urządzenia. Dlatego potrzebne są mi pełne wymiary wnęki.

 

Semper dziekuje bardzo za zainteresowanie. Mikrofalowke planuje postawic w rogu na blacie kuchennym, tylko ze glebokosc blatu w tym miejscu wynosi 35 cm. Nie jest to do konca wneka. z prawej strony kuchenki bedzie sciana, 60 cm nad kuchenka szafki gorne, ale wezsze od dolnych. wyglada to mniej wiecej tak (na czarno zaznaczone sa sciany, na niebiesko zabudowa kuchni, na czerwono mikrofala):

 

http://img40.imageshack.us/img40/241/mikro.png

 

Szukalam jeszcze dalej i udalo mi sie znalezc dwie kuchenki:

 

panasonic NN-J125 http://panasonic.pl/oferta.php?prod=2758

 

i amica AMM20ER80GS http://www.amica.pl/pl,produkt,kuchenka-mikrofalowa,amm20er80gs,463,2.html

 

Panasonic ma 32,5 cm a amica tylko 28,7(to w ogole mozliwe?) ! duzo bardziej odpowiada mi glebokosc amici i wizualnie jest ladniejsza. Powiedz tylko czy mikrofalowka amici to bedzie dobry zakup? i jak z obsluga, bo panasonic wydaje sie duzo przystepniejszy pod tym wzgledem, nie chcialabym korzystac z mikrofalowki z instrukcja w reku, a o ktorejs mikrofali amici czytalam, ze wlasnie tak jest. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad pewnym rozwiązaniem, ale nie wiem, czy jest ono do końca sensowne i ekonomiczne. Obecnie używana chłodziarko zamrażarka jest dla nas nie wystarczająca, tzn. zawsze za mało miejsca na napoje, warzywa, itp. Mam (będę mieć jak się skończy budować :D ) dość dużą kuchnię i wymyśliłam sobię, że wstawię lodówkę o wys. 180cm oraz osobno małą zamrażarkę do zabudowy. Tylko tak myślę, czy to aby mądre rozwiązanie, zwłaszcza, że logówka miałaby być wolnostajaca w kolorze przypominajacym metal (inox lub inne tego typu), a takowego sprzętu jak na lekarstwo. No i jak to się ma do ekonomiczności użytkowania. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus bardzo proszę o radę odnosnie tego zestawu. Siedzę juz trzci wieczór z rzedu po6h i dostaje oczopląsu. Szczególnie jesli chodzi o płyte indukcyjną.

lodówki "Siemens

KI38SA50"

piekarniki Bosch HBA43S450E

mikrofalówki "Bosch

HMT85G(RL)53 "

płyta indukcyjna "Mastercook

ID64ES (ew. TEKA IR 641 lub inna)"

okap "Teka DHB 90

lub DHX90P"

zmywarka "Bosch

SMV40M00EU"

 

 

Proszę o info co sądzisz o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semperku :) Bardzo dziękuję - nie wiedziałam, że zawsze można postawić syszarkę na pralce :)

 

Osób jest 4 - 2 dzieci 18 i 16 lat, więc teoretyczenie już mniej prania, ale....jedna pralka dziennie to minimum :):)

Biorę pod uwagę możliwość obsługi jeszcze teściów, więc może mi dojść dodatkowe 3 osoby ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nadążam :) Niestety ostatnio wracam z pracy i padam "na twarz".

 

meechow30

 

Okap

Trudno mi gdybać, co do instalacji zamontowanej w Twoim przypadku. To co opisujesz faktycznie wygląda jak osobna instalacja do okapu - sprawdź we wspólnocie czy zapis dotyczy tej instalacji czy instalacji wentylacyjnej (kratka na otworze odprowadzającym). W przypadku gdyby dotyczył instalacji okapowej byłby co najmniej bez sensu... ale absurdy lubią polską rzeczywistość :/ W najgorszym przypadku pozostawał by okap bez silnika - najgorsze w tym wszystkim jest to, że ostatnio szukałem czegoś takiego z myślą o Twoim zapytaniu i nie znalazłem :/ Szczerze mówiąc zabiłeś mi w tej chwili "ćwieka". Nie potrafię sensownie doradzić Ci z tym okapem.

 

Sam model, który wybrałeś jest sensowny. Jeżeli odpowiada Ci stylistyka kupuj.

 

Pralka

Całkiem sensowny wybór. Alternatywą mógłby być AEG Lavamat S 60840L. W stosunku do Electroluxa bardzo zbliżony model. Będzie troszeczkę cichszy - wg pasków różnica w głośności w trakcie wirowania wynosi ok 2 dB(A). Pozostałe parametry bez zmian. Ogólnie porównując marki - AEG jest mniej popularna ze względu na cenę, jednak w moim odczuciu (po rozmowach z klientami) sądzę, że jest marką troszkę solidniej wykonaną. Stawiałbym na AEG. Ale nie namawiam na siłę. Jeżeli cena odgrywa rolę to oczywiście wybrany przez Ciebie model Electroluxa jest dobrym wyborem.

 

Lodówka/Zamrażarka

Pomysł sam w sobie jest dobry. Zresztą sam coś podobnego proponowałem już w tym wątku.

 

 

Chłodziarka:

AEG-Electrolux SK91200-7i

Wys. 122,5cm, poj. 222l, głośność 33 dB(A), zużycie energii 0,36 kWh/dobę

 

Zamrażarka:

AEG-Electrolux AU86050-6i

wys. 82-87cm, poj. 108l, głośność 38 dB(A), zużycie energii 0,575 kWh/dobę

 

 

Podobnie jak wyżej, nic na siłę, potraktuj to jako alternatywę. Wybierając te modele stawiałem na niskie zużycie energii i niską głośność. Wybrane przez Ciebie modele też nie będą złym wyborem.

 

Zmywarka

Pisałem już w tym wątku wielokrotnie - moim faworytem w zmywarkach Electroluxa jest ESL 67050. Jak rozumiem wybór padł na model niższy ze względu na finanse. W tym momencie stawiałbym jednak na nowszą serię tego producenta - ESL 66010, różnica w cenie pomiędzy Twoim wyborem, a tym modelem nie jest zbyt wysoka ale ESL 66010 ma niższy poziom głośności o 4 dB(A). Producenci podają, że różnicę 3 decybeli odczuwamy jako poziom dźwięku 2x wyższy. Pozostawiam do przemyślenia.

 

Płyta indukcyjna

Już rozważaliśmy w tym wątku problem głośności. Wg mnie dźwięki wydawane podczas gotowania w znacznej mierze zależą od garnków. Z moich rozmów z klientami wynika, że płyty Electroluxa/AEG niezbyt "lubią" garnki Tefala, które wg opisów klientów "śpiewają" podczas gotowania. Dobre opinie zebrały garnki Emalii Olkusz. Może rozczaruję ale w tym konkretnym przypadku zazwyczaj odpowiadam: "Jeżeli zależy Panu/Pani na niskim poziomie dźwięku należy wybrać płytę ceramiczną". Brutalne ale prawdziwe. Buczenie jest efektem technologicznych rozwiązań zastosowanych w płytach tego typu i niestety musimy się z nim pogodzić w zamian otrzymując znacznie wyższy komfort pracy (indukcja NIE jest tańsza, o tym za chwilę). Poziom buczenia nie powinien być wysoki. Na niskich i średnich poziomach mocy powinien być zagłuszany przez kroki w kuchni. Decyzja w tym przypadku należy do kupującego.

 

Dlaczego napisałem, że indukcja nie jest tańsza?

 

Weźmy 2 płyty Electroluxa:

EHD68210P - cena: od 2200zł

EHS68210P - cena: od 1300zł

 

Jeżeli weźmiemy pod uwagę różnicę w kosztach eksploatacji - płyta indukcyjna jest wydajniejsza o około 15-20% - to przy rachunkach za gotowanie na poziomie 70zł miesięcznie (wyliczenie na bazie moich rachunków przy 3 osobowej rodzinie) oszczędność sięgnie ok 14-15 zł miesięcznie. Rocznie da nam to kwotę około 180 zł. Zanim zwróci się kwota, którą nadpłaciłeś za płytę minie 5 lat. Hmm... wg mnie to trochę długo...

 

Nie dyskutuję z względami komfortu i bezpieczeństwa. Pod tym względem płyta indukcyjna jest zdecydowanie lepsza.

 

Ze wskazanych przez Ciebie modeli stawiałbym na EHD68210P. Większa powierzchnie płyty daje spory komfort i moim zdaniem warto za to dopłacić. Inną zaletą jest opcja łączenia pól w pary. Również może być przydatna.

 

Piekarnik

Z tych dwóch modeli HBA43S450 posiada pełne czyszczenie katalityczne (wszystkie ścianki posiadają niezbędne wkładki) i ma 2 poziomowe prowadnice. Niższy model nie posiada wkładki katalitycznej na górnej ścianie piekarnika i ma 1 poziom prowadnic. Gdybyś chciał dokupić/wymienić elementy tak aby uzyskać podobne wyposażenie to koszy zakupu niezbędnych dodatków wyniesie ok 400 zł.

Moim zdaniem warto dopłacić do wyższego modelu, w szczególności jeżeli często pieczesz mięsa. Dzięki pełnej osłonie katalitycznej praktycznie nie będzie konieczności ręcznego czyszczenia piekarnika.

 

 

goyar

 

Zależy, który model lodówki Samsunga. Producent ten posiada bardzo bogaty wybór wykończeń frontów lodówek. W ofercie znajdują się takie które mają wykończenie o praktycznie identycznej fakturze ale są też takie, które są po prostu polakierowane na srebrny kolor. Bez modelu lodówki nie powiem Ci czy to będzie to samo.

 

 

Kalin4

 

Do wybranych przez Ciebie modeli nie mam zastrzeżeń. Jeżeli chodzi o płytę zerknij na to co napisałem meechow30. Na chwilę obecną za indukcją przemawia komfort i bezpieczeństwo. To, że indukcja jest tańsza - przy dzisiejszych cenach sprzętu radzę włożyć między mity. Proponowanie alternatyw mija się w Twoim przypadku z celem - uzyskamy sprzęt o podobnej funkcjonalności, a w wyższej cenie. Jeżeli odpowiada Ci stylistyka kupuj.

 

Swoją drogą z zakupami radzę się pospieszyć, jeżeli wszystkie planowane przez nasz kochany rząd podwyżki wejdą w życie to radzę się przygotować na podwyżki cen sprzętu o około 10% (koszty transportu - olej napędowy, koszty utrzymania - prąd). Po podwyżkach ceny sprzętu będą nie do utrzymania na obecnym poziomie.

 

 

xisio

Różnica polega na głośności pracy. SMI69T05 jest o 1 dB(A) cichsza. Warto też zwrócić uwagę na to, że na rynku niemieckim producent oferuje TYLKO ten model, a jak wejdziesz na stronę niemiecką stwierdzisz, że na polskim rynku oferowane jest mniej niż 30% modeli dostępnych za Odrą. Wynika to z faktu, że rynek niemiecki jest skłonny zapłacić więcej za jakość i drobne różnice. Jeżeli nie zależy Ci na tak drobnych różnicach bierz najtańszą z tych 3. Jeżeli stawiasz na jakość bierz to co jest dostępne na rodzimym rynku producenta - czyli SMI69T05.

 

jokka

 

Tanio i względnie dobrze... hmm... Na początek zapraszam tutaj: http://www.twojsprzedawca.boo.pl/e107_plugins/content/content.php?content.52

 

Zerknij czego w tej cenie możesz się spodziewać po "bardziej" markowych produktach. Jeżeli stawiasz na bezpieczeństwo zwróć uwagę na płyty indukcyjne. Z piekarników ewentualnie rozważ zakup modelu wybranego przez meechow30: HBA43S450. Do tego można ewentualnie dobrać płytę Teki IR 641. Zmywarka Electrolux ESL46010. Żeby uczciwie doradzić Ci, co do okapu musiałbym coś więcej wiedzieć nt. powierzchni pomieszczenia, które ma być wentylowane. Zwróć uwagę na ofertę Amici. Niezły design, dobre wydajności i rozsądne ceny.

 

Pod względem funkcji piekarnik można zastąpić modelem Amica EBP 8452 Amici. Zyskasz rożen obrotowy. Jednak mam wrażenie, że polski produkt jest troszkę mniej starannie wykonany - np. ciężej chodzą prowadnice, brak wkładki katalitycznej na górnej ścianie piekarnika itp. No ale w zamian za to niższa o blisko 400 zł cena.

 

 

basiakgk

 

Nie bałbym się Amici. W mikrofali nie bardzo ma się co psuć. Praktycznie wszystkie modele w tym segmencie cenowym (do ok. 700 zł) są produkowane w Chinach. Jakość wykonania obydwu modeli jest zbliżona. Sterowanie Amici po zapoznaniu się z instrukcją nie powinno sprawić problemów. Na rynku pojawiły się też nowe modele mikrofalówek Electroluxa: EMS 20400 K (czarna) i EMS 20405 X (srebrna). Nie pamiętam dokładnie ale chyba ta czarna ma wymiar poniżej 30cm. Postaram się sprawdzić to w pracy. Heh... miałem zapisać i zapomniałem :/ Wczoraj robiłem do nich opisy i zwróciłem na to uwagę z myślą o Twoim problemie ale... wyleciało mi to z głowy.

 

 

Femmee_

 

Podobne rozwiązanie już opisywałem wraz z proponowanymi modelami. Sam pomysł wcale nie jest zły. Dziwi mnie, że dotychczas w Polsce tak mało popularny. Być może chodzi o koszty - zakup dwóch urządzeń o dobrych parametrach jest zawsze droższy niż zakup jednego. Jednak jeżeli to Cię nie odstrasza jak najbardziej polecam takie rozwiązanie. Zwróć uwagę na oferty 2 firm Electrolux-AEG i Liebherr. Będzie drogo ale... to w tej chwili najlepsi producenci na rynku i oferują dokładanie to czego oczekujesz. Alternatywą jest zabudowa również chłodziarki. Modele podawałem wcześniej.

 

Oki na razie dość, trzeba trochę w domu porobić, bo mnie żona wymelduje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

goyar

 

Zależy, który model lodówki Samsunga. Producent ten posiada bardzo bogaty wybór wykończeń frontów lodówek. W ofercie znajdują się takie które mają wykończenie o praktycznie identycznej fakturze ale są też takie, które są po prostu polakierowane na srebrny kolor. Bez modelu lodówki nie powiem Ci czy to będzie to samo.

 

 

 

 

 

 

juz podaje model: RL41WCIS

 

 

 

prosze o odpis i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semper Solus mam jeszcze pytanko dutyczace plyt indukcyjnych

 

Poczatkowo bylam zdcydowana na plyte teka GKST 60 Fi4 High

wczoraj znalazlam teka IQX 645

 

mozesz mi powieziec ktora lepsza Ja co najwyzej to moge powiedziec ze kolor tej drugiej mi bardziej odpowiada ale parametry indukcji to dla mnie czarna magia

 

dodam jeszcze ze mam na oku jeszcze gorenje IT 640 Ora -w

 

moze cos na jej temat Warta tej ceny czy raczej odpuscic ja sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań.

1. Jeśli przed świętami jest drożej to kiedy najlepiej kupować (kiedy mozna dostać największe zniżki)

2. Chcę kupić lodówkę z kostkarką , ale taką gdzie nie trzeba doprowadzać wody tylko można dolać do osobnego pojemnika ( nie mam możliwości doprowadzenia wody)

3. Lodówka względnie cicha, z funkcją holiday.

4. Lodówka taka na szerokość 1,5 drzwi.

Cenowo do 4 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o

 

Zmywarce Bosch SMI69T05EU

Lodówce Liebherr ICUS 30130 Comfort

Pralce Bosch Logixx 8 VarioPerfect WAS28742PL

 

o ile zmywarka i pralka raczej jest pewniakiem to mam wątpliwości co do lodówki, nie chce boscha czy siemensa bo nie ma dzielonych szuflad oraz mają bardzo niskie półki na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o

 

Zmywarce Bosch SMI69T05EU

Lodówce Liebherr ICUS 30130 Comfort

Pralce Bosch Logixx 8 VarioPerfect WAS28742PL

 

o ile zmywarka i pralka raczej jest pewniakiem to mam wątpliwości co do lodówki, nie chce boscha czy siemensa bo nie ma dzielonych szuflad oraz mają bardzo niskie półki na drzwiach.

 

jak nie chcesz lodówki BSH to bierz tego Liebherr'a, patrzac na parametry super , cena jak na ta firme tez ok.

 

a moze taka zmywarka http://www.ceneo.pl/1787752 zawsze pare stow w kieszeni a parametry w 98% takie same

 

pralka-super bierz :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz lodówki BSH to bierz tego Liebherr'a, patrzac na parametry super , cena jak na ta firme tez ok.

 

a moze taka zmywarka http://www.ceneo.pl/1787752 zawsze pare stow w kieszeni a parametry w 98% takie same

 

pralka-super bierz :D

 

Pozdrawiam

 

Lodówka ma sporo pozytywnych opini i właśnie dobra cena, pomyślałem że zamiast kupić wypasioną za 5k i pluć sobie w brodę że popsuła sie po gwarancji lepiej cos kupić średniego.

 

Na pralce i zmywarce nie chce oszczędzać, mam od 10 lat najwyższy model boscha co był wtedy i sprawuje sie super.

 

Zmywarką jaką dałeś jest fajna ale nie ma kosza vario 3 na sztućce a to mi sie podobało właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...