Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

SemperSolus

 

Co sądzisz o płycie caramicznej Siemensa? Czy warto tyle płacić za rozwiązania, które proponuje? Jako iż potrzebuję większej płyty myślałem o 80-tce, najlepiej bezramkowej z dobrymi parametrami grzewczymi i tu konkretnie mam na myśli modele ET875SC11D lub ET885MC21D. W zasadzie zbytniej różnicy w funkcjach nie widzę, jedyne co to sterowanie płyty - TouchSlider i MetalSlider..) Która jest godna polecenia? Może coś podobnej półki lecz innej firmy?

 

Pzdr[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SemperSolus

 

Przeczytałam wszystko, co napisałeś i jestem pod wrażeniem jak Wielki Brat conajmniej ;).

 

Jezeli znalazłbyś chwilkę na pomoc to byłabym wdzięczna bo w ciągu 2 tygodni chciałabym złozyć zamówienie na resztę sprzętu. Mam kilka watpliwości i pytań.

 

 

Mam do kupienia cały sprzęt AGD do domu i o ile pralka i kuchenka już kupione (pralka Miele 6544WPS piekarnik do zabudowy Siemens HB78AU570), to reszta sprzętu jest albo wybrana i jeszcze nie kupiona albo w ogóle nie wybrana – tak jest właśnie z lodówko-zamrażarką lub z lodówką i zamrażarką.

 

Jednak od poczatku. Jestem także ciekawa, co sądzisz na temat moich wyborów a na koniec napiszę o chłodnictwie bo to najwięcej pisania.

 

- płyta ceramiczna (jakoś indukcja mnie nie bierze ;) Siemens ET675MN11E (jak dobrze wyczytałam to różni się od ET675MN31 brakiem sensorów gotowania i smażenia. Jednak ...31E cenę ma z lekka przesadzona a te sensory to mam wrażenie że gadżet z którego i tak bym nie korzystała lub robiła to sporadycznie. Więcej różnic nie zauważam).

 

- zmywarka do zabudowy Siemens SN66T090EU

 

- okap teleskopowy Siemens LI48632, choć tu pojawia się problem: jego wydajność to 700m3/h i to miało wystarczyć licząc to jako 6-krotność kubatury kuchni, jadalni i salonu czyli jakieś 40m2 x 2,7 x 6 = 648m3. Jak teraz czytam to nie powinno być wcale razy 6 tylko podobno razy 10 a to wychodzi ponad 1000m3. Żaden okap teleskopowy do zabudowania pod szawką (taki mam projekt kuchni a pozatym nie lubie wyglądu odkrytych okapów) nie osiąga tak wydajności ponad 1000m3. Mam teraz zagwostkę, czy model który wybrałam da radę? Dochodzi też kwestia średnicy rury doprowadzonej w zabudowie z płyty G-K czyli 120mm, a te wielkie okapy mają rury po 150mm.

 

- lodówko-zamrażarka do zabudowy i tu pojawia się największy problem. Jak wszyscy pewnie szukajacy l-z chcialabym aby miała max pojemność z czego zamrażarka więcej niż 2 szuflady. Chciałabym aby zamrazarka miała NoFrost no i szufladę BioFresh. Ni i niby znalazłam najnowszy wypust l-z Siemensa KI39FP60 ale jakoś tam tak mało miejsca w lodówce przez te wysuwane półki znajdujace się oprócz szuflad BioFresh. Mam na myśli wsadzenie do lodówki np. 10L garnka. Poza tym zamrażarka ma 2 szuflady w tym jedną wielką. To też tak średnio mi się widzi bo w zasadzie wszystko musiałabym kłaść na sobie do tej szuflady. Moje rozumowanie wygląda więc tak - po co drogo płacic za tą l-z jak i tak nie jest idealna dla mnie. No ale żadna inna nie ma tego wszystkiego w jednym. Zaczęłam się w takim razie zastanawiać nad kupieniem lodówki osobno (Siemens KI42FP60) i zamrażarki osobno. Niestety zamraarka z NoFrost ma 140cm wysokości (Siemens GI25NP60) a ja nad tą zamrażarką muszę mieć zabudowany piekarnik w słupku ( a to przecież robi się na wysokości 90cm). Owszem jest zamrażarka Siemens GI14DA50 o wysokości 71,2cm lecz ona nie jest NoFrost. I tak w kólki. Pomyślałam w końcu, że jak nie można mi dogodzić to może w ogóle Kupić Siemens KI38SA60 bez NoFrost i bez BioFresh i przynajmniej zapłacić „mało”. Do tych wszystkich rozważań dochodzi jeszcze jedno putanie, które powraca jak bumerang a zdania sa podzelone. Co z zabudowaniem lodóki obok piekarnika, albo w wersji z osobna lodówka i zamrażarką czy można piekarnik zabudować obok lodówki i nad zamrażarką? Mówiono mi że to nie problem bo oddzielone to będzie 2 ściankami bocznymi szafek pod zabudowę tychże sprzetów, ale teraz to juz sama nie wiem. Niektórzy teraz jednak mówią że strace gwarancję albo że sprzęt się popsuje. Siemens nie należy do najtańszych więc też nie sztuka wydać i zepsuć.

Dodam jeszcze, że mam w kuchni wnękę o wysokości mieszkania czyli 2,7m i o szerokości 125 cm, czyli taka żeby zmieściły się 2 słupki zabudowy. No i stąd moje pytania jakie sprzety koło siebie moga być bo niestety jakoś w tych 2 słupkach część piekarnikową, lodówkową i zamrazarkową muszę wcisnać.

A możę pojehać Miele albo Liebherr...?

 

Tak więc HELP SemperSolus w miarę chęci i możności.

 

 

Pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

basiakgk

 

Nie bałbym się Amici. W mikrofali nie bardzo ma się co psuć. Praktycznie wszystkie modele w tym segmencie cenowym (do ok. 700 zł) są produkowane w Chinach. Jakość wykonania obydwu modeli jest zbliżona. Sterowanie Amici po zapoznaniu się z instrukcją nie powinno sprawić problemów. Na rynku pojawiły się też nowe modele mikrofalówek Electroluxa: EMS 20400 K (czarna) i EMS 20405 X (srebrna). Nie pamiętam dokładnie ale chyba ta czarna ma wymiar poniżej 30cm. Postaram się sprawdzić to w pracy. Heh... miałem zapisać i zapomniałem :/ Wczoraj robiłem do nich opisy i zwróciłem na to uwagę z myślą o Twoim problemie ale... wyleciało mi to z głowy.

 

 

Semper dzieki bardzo za opinie! Jesli mowisz, ze Amica powinna byc w porzadku to wszytsko wskazuje ze sie wlasnie na nia zdecyduje :) Electrolux o ktorym piszesz tez jest calkiem fajny, ale nie ma wymiarow nigdzie podanych. zapytalam przez formularz kontaktu, ale na razie brak odpowiedzi. tak ogolnie zauwazylam, ze producenci olewaja zapytania zadawane im przez strony firmowe, ale mam nadzieje ze cos mi odpisza. sprobuja ta amice jeszcze gdzies wypatrzec na zywo, zeby zobaczyc jak z obsluga. ogladalam teraz inne modele, bo tego nie bylo, to zrobily na mnie dobre wrazenie, chociaz daleko im do wymarzonego samsunga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też jesteśmy na etapie urządzania nowej kuchni. Zdecydowaliśmy się na sprzęt:

1. Chłodziarko-zamrażarka Miele KFN 9755 IDE

2. Kompaktowy piekarnik do zabudowy Siemens HB 86K572

3. Zmywarka Miele G1245 SCI EcoComfort

5. Płyta indukcyjna Franke PIN-838 PLUS

6. kawiarka Siemens TK76K572

 

Proszę o opinie, mam nadzieję, szczęśliwych użytkowników :-?

majki co do tej kawiarki , to również zastanawiałam się nad Miele, ale ta cena to chyba przesada. Popytałam znajomych, poczytałam na forum i Siemens, oprócz ceną, niedużo rózni się od Miele...

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad pewnym rozwiązaniem, ale nie wiem, czy jest ono do końca sensowne i ekonomiczne. Obecnie używana chłodziarko zamrażarka jest dla nas nie wystarczająca, tzn. zawsze za mało miejsca na napoje, warzywa, itp. Mam (będę mieć jak się skończy budować :D ) dość dużą kuchnię i wymyśliłam sobię, że wstawię lodówkę o wys. 180cm oraz osobno małą zamrażarkę do zabudowy. Tylko tak myślę, czy to aby mądre rozwiązanie, zwłaszcza, że logówka miałaby być wolnostajaca w kolorze przypominajacym metal (inox lub inne tego typu), a takowego sprzętu jak na lekarstwo. No i jak to się ma do ekonomiczności użytkowania. Co sądzicie?

 

Miałam taki sam problem jak Ty czyli za małą lodówka nie dostosowana do potrzeb rodziny.

Mąż dodatkowo chciał lodówke z kostkarką. Gdy urządzaliśmy nowa kuchnię zastosowałam podobne rozwiązanie co Ty czyli wzięłam po prostu 2 lodówki do zabudowy tylko jedna z wbudowana kostkarką ( Liebherr INBN30660) a druga chłodziarkę z komorami biofresh. Nie wiem jak się to sprawdza w naturze,ale na pewno podzielę się doświadczeniami o praktyczności tego rozwiązania za jakis miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź do zestawu AGD:

 

Zmywarka - Siemens SE 64M364EU ewent. SN 64M001EU (rodzina 3 osobowa, raczej dużo zmywania)

 

Płyta ceramiczna - Siemens ET 735501

 

Piekarnik - Siemens HB43AS540 do zabudowy w słupku (interesuje mnie dobry, w miarę tani z podstawowymi funkcjami)

 

Mikrofala - Siemens HF25M5L2 lub HF25G5L2 do zabudowy w słupku.

 

A może jakieś odpowiedniki Boscha?? Z tego co się orientuję Bosch może wyjść taniej. Siemens czy Bosch?

 

Będę wdzięczna za jakąś propozycję lodówko-zamrażarki do zabudowy do tego zestawu. No i został by wtedy już tylko okap do wybrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Na razie wybraliśmy:

1.lodówka Siemens KG36VX47

2.piekarnik Siemens HB23AT520

3.zmywarka SE64M36EU

Mam pytanie czy ten model lodówki ma taką samą fakturę jak model KG33NX42.

Potrzebuję płyty gazowej pasującej do zestawu, nieważna firma byle tanio, zastanawiam się nad kuchenką mikrofalową, ale nie wiem czy można znaleźć taką do 700zł pasująca do reszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze raz z prosba :roll:

 

czy zamrażarka AEG ELECTROLUX Arctis G98850-5i (poj. 96 litry) jeśli bym miała tylko mrozić w niej, bez warzyw i owoców (mam w garażu dodatkowa lodowko-zamrażarkę) same tusze była by wystarczająca???

 

mam szansę kupic po okazyjnej cenie używaną ,więc mam dylemat 8)

 

dzięki za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W styczniu ma przyjść moja nowa kuchnia i mam mały problem ze sprzętem AGD do niej bo bardzo mało znalazłam opinii na temat urządzeń, które wybrałam. Może ktoś użytkuje dane modele i oświeci mnie czy wybór ich jest dobry.

1. Zmywarka- Siemens SN 66T 052EU

2. Lodówka- Liebherr ICBN 30660, Chłodziarka Liebherr IKB 3660

3. Piekarnik- Samsung FQV 137U, Samsung FQ 159UST

4. Płyta indukcyjna - Siemens EH 675 ME 21E

5. Okap- Siemens LC 957BC40

i mój największy dylemat - Lava grill Siemens ET 375 GU 11E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko do Sempersolus bo jak poczytałam ten wątek to jest on osobą znająca się na rzecz, a mianowicie czy w płycie indukcyjnej Siemens EH 675 ME 21 E w dwóch przednich "palnikach" są tylko sensory smażenia czy tez funkcja Power Boost?

 

pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały sprzet chcemy kupić aristona. Tylko nie bardzo iemy, jak ugryść lodówkę. Może ktoś z Was kupować ostatnio lodowkę aristona?

 

Ja szukając funkcjonalnego i ładnego sprzętu ciągle trafiałem na Hotpoint Ariston i od roku mam srebrną lodówkę tej firmy (nie INOX, więc odcisków nie widać), pralkę z szufladą (fajny bajer, bo jest gdzie wrzucać skarpetki i bęben jest wyżej) - cichutka, można skracać programy, prosta w obsłudze; piekarnik z katalizą oraz płytę gazową (łatwo i szybko się czyści a do tego słabo widać brud).

 

Teraz planuję zmywarkę i mocno zastanawiam się czy warto dać więcej za Boscha niż za Hotpointa.

 

Co do zakupów rewelacyjnych to rosyjski ściągacz izolacji kupiony 20 lat temu - do dzisiaj nie widziałem lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Czy piekarnik powinnien byc zasilany z 3 faz, czy moze byc z jednego gniazdka?..
Zależy jaki kupisz piekarnik (są takie i takie)

 

... Czy moze on sie znajdowac w slupku obok lodowki? ...
Nie powinien

 

...Czy lodowki z kostkarkami musza byc podlaczone do wody? ...
W większości przypadków muszą, choć są takie które można podłączyć albo do instalacji wodnej albo poprzez dodatkową pompkę do zbiornika wody np. mineralnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarniki w większości są jednofazowe. Możesz je podpiąć do zwykłego gniazdka albo do kostki gdzie jest siła, obojętne. Piekarnik dostajesz z reguły z gołym kablem więc wtyczkę musisz sobie sam założyć.

Co do piekarnika obok lodówki to teoretycznie nie powinien być bo będzie grzał lodówkę. Tak jak lodówka podobno nie powinna stać obok kaloryfera. Ale znam takich gdzie lodówka jest obok piekarnika albo obok kaloryfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...