Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jakoś mało miejsca poświęcacie okapom kuchennym albo mi się tylko tak wydaje :roll: szukam czegoś fajnie i nowocześnie wyglądającego do kuchni połączonej z salonem - całość ok. 30 m2 (kuchnia, jadalnia, salon)

poniżej podaję co mi wpadło w oko i b. proszę fachowców o selekcję

Z góry dziękuję :D

 

Amica OKC 4618 I

Gorenje DVG 6545 E

Akpo WK-6 Venus 90

Gorenje DVG 6545 AXS

Ciarko Black Pearl 60

Amica OKC 6726I

Amica OKC 643 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja mam takie pytanie: Ile miejsca zabiera lodówka side by side po otwarciu? Chodzi mi o minimalny wygodny dostęp do niej bez otwierania całkiem na oścież. Potrzebuje ją postawić, że jedną stroną (bokiem) będzie przylegać do ściany i w sumie nie wiem ile miejsca jej zostawic> Scianę mam 144cm długą. Jest to Samsung RSE 8KPUS (94 na 62,5 gł.) :D :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, potrzebuję szybkiej pomocy!

Dzisiaj muszę wybrać okap a konkretnie znać wymiary okapu

Chciałam taki skośny:

AMICA OKC 951 S

Amica OKC 643S

Kuchniarz mówi, że lepiej wizualnie będzie wyglądała szeroko,ść 60 cm ale ja się boję, że nie będzie należycie spełniał swojego zadania (kuchnia połączona z salonem) co prawda w bloku i na łącznej powierzchni 30 2 (salon, jadalnia kuchnia) i zastanawiam się na 90 cm

Bardzo proszę o szybką poradę czy wystarczy 60 cm i czy te okapy które mam "na oku" są warte zakupu

Będę baaaaaaaaardzo wdzięczna za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałam się już tyle na ten temat, że mogę powiedzieć że w bloku jaki okap by się nie wybrało to i tak ciężko mu będzie podołać otwartej kuchni. Ja postawiłam na wydajność i na to aby był w miarę cichy. W razie czego będę nadrabiała oknem. Wybierz taki, który Ci się bardziej podoba:) Ja bym kupiła ten pierwszy, ale niestety muszę mieć narożny;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałam się już tyle na ten temat, że mogę powiedzieć że w bloku jaki okap by się nie wybrało to i tak ciężko mu będzie podołać otwartej kuchni. Ja postawiłam na wydajność i na to aby był w miarę cichy. W razie czego będę nadrabiała oknem. Wybierz taki, który Ci się bardziej podoba:) Ja bym kupiła ten pierwszy, ale niestety muszę mieć narożny;/

dzięki KamilladeMon!!! Wybieram 60 cm i raczej ten pierwszy model. A czy 53 db to "dopuszczalna" hałaśliwość? Trochę dziwna sprawa bo 90 cm emituje hałas 49 db a ma większą wydajność a 60 cm nie dość, że mniejsza wydajność to bardziej hałaśliwy :roll: :roll: :roll: Może ktoś doświadczony umie to logicznie wyjaśnić ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma może okap do zabudowy: Siemens LB 75564? - nietypowo 73 cm szerokości (ale moja płyta grzewcza ma 68 cm)

ponoć: Wydajność 650 m3/h

Poziom hałasu: 50dB

 

(wydajność zazwyczaj spada o 20% przy obiegu zamkniętym)

 

okap będzie użytkowany w obiegu zakniętym

 

w internecie nie znalazłam żadnych opinii na jego temat

 

tu link do okapu: http://www.nokaut.pl/okapy/okap-siemens-lb-75564.html#ProductInfo=ProductTechData

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela, tutaj tylko Popey pomoże, miejmy nadzieję, że zaraz coś nam napisze:)

Wg. mnie 53 dB to sporo, szukałabym takiego poniżej 50.

 

Pomóżcie wybrać:

http://www.rtvagd.sklep.pl/franke/design_plus_dpa_3gav_tc_15411.php5

 

czy

 

http://www.agd-rtv.net/product_info.php?cPath=1_2_6&products_id=13972

 

Jak sądzicie? która będzie dostępniejsza w użytkowaniu? Ta pierwsza Franke ma długość jednego ramienia 83 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie mi pomoc czy dobry sprzet wybralem? co o nim sadzicie, zdecydowalem sie na marke elektrolux.... do ok 9500zl...czekam na komentarze i eweuntualnie inne pomysly...pozdrawiam

 

Piekarnik Electrolux EOC66700X

 

Plyta indukcyjna Electrolux EHD 60020 P

 

lodówka ELECTROLUX ENA 34511X

 

pralka Electrolux EWF1240

 

okap Electrolux EWF1240

 

zmywarka ELECTROLUX ESL 47020 DO ZAB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram 60 cm i raczej ten pierwszy model. A czy 53 db to "dopuszczalna" hałaśliwość? Trochę dziwna sprawa bo 90 cm emituje hałas 49 db a ma większą wydajność a 60 cm nie dość, że mniejsza wydajność to bardziej hałaśliwy :roll: :roll: :roll: Może ktoś doświadczony umie to logicznie wyjaśnić ?!

 

To jest całkiem logiczne! Nawet na chłopski rozum jak masz wiekszą powierzchnię to łatwiej jej "pochłonąc" zapachy przy mniejszym wysiłku, a ten wysiłek to praca wyciągu - im wieksza praca tym głośniej chodzi. Po to własnie wymyślono szerokie na 90cm okapy, zeby miały większą sprawność/wydajność przy możliwie małym halasie. Nawiasem mówiąc przy pomieszczeniu ok 30m2 warto wybrać okap o wydajności powyżej 1000 m3/h. Wówczas bedzie umiał już na drugim biegu poradzić sobie z wiekszością oparów, a na drugim biegu pracuje znacznie ciszej niz na wyzszym :)

Wszystko inne bedzie kompromisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woy, masz rację to dość logiczne! No już zdecydowałam się na 60 cm bo mi wizualnie dużo lepiej pasuje. A tak ciągnąc temat, to czy ta Amica OKC 6726I to dobry wybór?? Sugeruję się designem (nie ukrywam) bo kuchnia otwarta i ceną - w grę wchodzi kwota do 1200-1300 zł. Może jakieś inne fajne typy padłyby z Waszej strony??!!! Chętnie się zapoznam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma może okap do zabudowy: Siemens LB 75564? - nietypowo 73 cm szerokości (ale moja płyta grzewcza ma 68 cm)

ponoć: Wydajność 650 m3/h

Poziom hałasu: 50dB

 

(wydajność zazwyczaj spada o 20% przy obiegu zamkniętym)

 

okap będzie użytkowany w obiegu zakniętym

 

w internecie nie znalazłam żadnych opinii na jego temat

 

tu link do okapu: http://www.nokaut.pl/okapy/okap-siemens-lb-75564.html#ProductInfo=ProductTechData

Nie jest to rozwiązanie idealne ale uważam że zrobiłaś kawał dobrej roboty odszukując ten model:) Tylko filtry pewnie drogie:( ale na to da się coś poradzić.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik Electrolux EOC66700X ok

 

Plyta indukcyjna Electrolux EHD 60020 P ok

 

lodówka ELECTROLUX ENA 34511X ja osobiśćie nie lubię ze względu na mały zamrażalnik, koreańczyki górą pomyśl o rl41hcis (chyba nie pomyliłem modelu) kolorkiem będzie do reszty pasował:)

 

pralka Electrolux EWF1240 kup ewf 10470 lub ewf 12470- fajniejsze ustawienia.

 

okap Electrolux EWF1240- tego okapu nie znam :)

 

zmywarka ELECTROLUX ESL 47020 DO ZAB. spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: Ile miejsca zabiera lodówka side by side po otwarciu? Chodzi mi o minimalny wygodny dostęp do niej bez otwierania całkiem na oścież. Potrzebuje ją postawić, że jedną stroną (bokiem) będzie przylegać do ściany i w sumie nie wiem ile miejsca jej zostawic> Scianę mam 144cm długą. Jest to Samsung RSE 8KPUS (94 na 62,5 gł.) :D :roll:

Zajrzyj na stronę samsunga i pogrzeb w dokumentach a na pewno znajdziesz to czego szukasz:) W instrukcji obsługi jest piękny rysunek z wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja juz wybralam swoj zestaw do domu ale jak cos to prosze o korekte :lol:

zmywarka ESL 66010 (bo w dobrej cenie i regulowany kosz)

lodowka Gorenje RKI 55298 (ma komore zero ale tu moze jakas inna propozycja :oops: moze byc wieksza )

plyta Siemens EP716QB20E (5 palnikow moje marzenie )

piekarnik Siemens HB33AB550 ( to marzene meza 8) tylko nie moge sie polapac czy on jest otwierany normalnie czy wozek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja juz wybralam swoj zestaw do domu ale jak cos to prosze o korekte :lol:

zmywarka ESL 66010 (bo w dobrej cenie i regulowany kosz)

lodowka Gorenje RKI 55298 (ma komore zero ale tu moze jakas inna propozycja :oops: moze byc wieksza )

plyta Siemens EP716QB20E (5 palnikow moje marzenie )

piekarnik Siemens HB33AB550 ( to marzene meza 8) tylko nie moge sie polapac czy on jest otwierany normalnie czy wozek )

Piekarnik jest otwierany normalnie. Pomyśl jednak o tym modelu:) Siemens HB63AS520

Co do reszty to bez zastrzeżeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...