Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wiązary - proszę o ocenę


lukep3

Recommended Posts

Nie ma łączników ciesielskich tylko gwoździe, teksańska masakra piłą mechaniczną...

 

To że są gwoździe to żaden problem. Problemem jest ilość gwoździ tzn bardzo mało.

 

lukep3 Czy na ten dach masz projekt wykonawczy? Do takich wiązarów powinne być podane ilości łączników (gwoździ, wkrętów śrub) w każdym węźle. I powinny być dobrane przekroje poprzeczne każdego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpiętość do 8 m, pod blachodachówkę; mnie poraża przede wszystkim niechlujstwo - większość desek do deski po szalunkowe, wygrzebane z ziemi i jakiś odpad wyszukany z placu budowy; pod pas dolny ma być podczepiony stelaż i płyty GK Edytowane przez lukep3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpiętość do 8 m, pod blachodachówkę; mnie poraża przede wszystkim niechlujstwo - większość desek do deski po szalunkowe, wygrzebane z ziemi i jakiś odpad wyszukany z placu budowy; pod pas dolny ma być podczepiony stelaż i płyty GK

 

Czy deski maja przekroje zgodne z projektem? To że są po szalunkowe to nie ma poza estetyką znaczenia. Masz strasznie mało gwoździ !!!!!!!!!!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpiętość do 8 m, pod blachodachówkę; mnie poraża przede wszystkim niechlujstwo - większość desek do deski po szalunkowe, wygrzebane z ziemi i jakiś odpad wyszukany z placu budowy; pod pas dolny ma być podczepiony stelaż i płyty GK

 

Deska po szalunku jest lepsza niż ta surowa umaziana w czymś co się zwie impregnatem. Robak w chemię po betonie nie wejdzie. Tylko żeby dechy na oko nie były dobierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wytwór jednej z firm budującej domki... więc robota nie do przyjęcia - tymbardziej że mowa o nowo budowanym budynku; ja tam bym wolał więźbę z nowej deski niż starych desek lub poodpadowych - oczywiście wszystko zgodnie ze sztuką Edytowane przez lukep3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...