Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Solary-ogrzewanie wody- opinie


Ew-ka

Recommended Posts

nic innego nie robisz, tylko chcesz im odebrać satysfakcję i radość ze spełnienia ich marzeń,

odpuść sobie :roll:

 

Weź przestań...

O czym ty mówisz??

Mówisz, jakby te solary były dla ciebie marzeniem na skalę "chcę mieć syna"...

To są solary i tylko solary...

Nikogo nie zamierzam uszczęśliwiać na siłę.

Ty mnie również nie uszczęśliwiaj wmawiając mi że SOLARY SĄ THE BEST

Czy to jest giełda czy nie NIE WAŻNE, chodzi tylko o to, że to jest nie opłacalne...

 

To co mam o tym nie mówić?? Towarzystwo wzajemnej adoracji?? Odmienność poglądów psuje komfort psychiczny??

 

Rzuciłeś się na mnie jakbym ci chciał Ojca harmonią zabić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 845
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nic innego nie robisz, tylko chcesz im odebrać satysfakcję i radość ze spełnienia ich marzeń,

odpuść sobie :roll:

 

Weź przestań...

O czym ty mówisz??

Mówisz, jakby te solary były dla ciebie marzeniem na skalę "chcę mieć syna"...

To są solary i tylko solary...

Nikogo nie zamierzam uszczęśliwiać na siłę.

Ty mnie również nie uszczęśliwiaj wmawiając mi że SOLARY SĄ THE BEST

Czy to jest giełda czy nie NIE WAŻNE, chodzi tylko o to, że to jest nie opłacalne...

 

To co mam o tym nie mówić?? Towarzystwo wzajemnej adoracji?? Odmienność poglądów psuje komfort psychiczny??

 

Rzuciłeś się na mnie jakbym ci chciał Ojca harmonią zabić!

bardzo się gorączkujesz,

widzę że nie chcesz zrozumieć, że Wszyscy tutaj się różniąi,

dla Ciebie kolektory są złe, bo nieekonomiczne,

ktoś inny może mieć inne zdanie,

kolektory nie są dla mnie marzeniem, pomimo tego, że je mam,

 

odnośnie Twoich instrumentów finansowych,

to są tylko sposoby lokowania pieniędzy,

że są uważane przez Ciebie za jedynie słuszne, to już inna sprawa,

mówisz to za każdym razem, staje się to nudne,

 

jesteż zły, że są tacy co nie słuchają jedynie słusznych zaleceń Sensera,

czyżbyś się tym przejmował?

 

to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji,

ale jak pada konkretne pytanie na temat kolektorów, to Senser nie odpowiada na pytanie, lecz robi wykład na temat nieopłacalności ekonomicznej kolektorów,

jak stara zdarta płyta :roll:

nie czepiałbym się gdybyś odpowiadał na temat,

bo wydaje mi się, że chyba o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, że się czepiam

Mamy dwa, całe lato mieliśmy gorącą wodę (zbiornik 300l) za prawie darmo (tyle, co prąd do pompki, która gania glikol po systemie). Rewelacyjna sprawa. Polecam.

Co to znaczy "całe lato"??

Jeśli przyjąć nawet 6 m-cy to w moim przypadku daje ok 600,00 zł.

Czyli iwestycja zwróci się dopiero po 8 latach??

Oj na funduszu inwestycyjnym byłby to lepszy wynik.... :lol:

daleko nie szukałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, że się czepiam

Mamy dwa, całe lato mieliśmy gorącą wodę (zbiornik 300l) za prawie darmo (tyle, co prąd do pompki, która gania glikol po systemie). Rewelacyjna sprawa. Polecam.

Co to znaczy "całe lato"??

Jeśli przyjąć nawet 6 m-cy to w moim przypadku daje ok 600,00 zł.

Czyli iwestycja zwróci się dopiero po 8 latach??

Oj na funduszu inwestycyjnym byłby to lepszy wynik.... :lol:

daleko nie szukałem :lol:

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Wdrukowałeś sobie coś do głowy...

Co ja powiem to nie ważne jedziesz cały czas po tej samej bandzie...

No ale trudno masz problem, nie wiem z solarami czy ze sobą...

Mnie to już nie interesuje...

prosiłbym jednak kolegę z forum, żeby sobie darował z osobistymi wycieczkami. To czy ktoś ma problemy ze sobą nie jest kolegi sprawą, a jak słusznie 1950 zauważył jedynym kontrargumentem kolegi są fundusze.

Założyłem sobie w domu kamienne parapety. Pewnie bez sensu, prawda? Lepiej było kupić plastikowe za 20 i resztę wsadzić w instumenty. Nikt nie podważy ekonomicznej słuszności takiej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Panowie

Czytam te Wasze posty i jak by nie liczyć

to kolektory są opłacalne o ile uda się je zrobić samodzielnie. To znowu nie taka wielka filozofia. Drobny problem z czernieniem ale i z tym można sobie poradzić zwiększając powierzchnię i godząc się na nieco mniejszą sprawność!

Te kupowane nie zwrócą się nigdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Więc jak kto chce kolektorek to wystarczy pogooglować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Panowie

Czytam te Wasze posty i jak by nie liczyć

to kolektory są opłacalne o ile uda się je zrobić samodzielnie. To znowu nie taka wielka filozofia. Drobny problem z czernieniem ale i z tym można sobie poradzić zwiększając powierzchnię i godząc się na nieco mniejszą sprawność!

Te kupowane nie zwrócą się nigdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Więc jak kto chce kolektorek to wystarczy pogooglować.

pompę ciepła też można samemu zrobić. W ogóle wszystko można samemu zrobić po wnikliwym googlowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Panowie

Czytam te Wasze posty i jak by nie liczyć

to kolektory są opłacalne o ile uda się je zrobić samodzielnie. To znowu nie taka wielka filozofia. Drobny problem z czernieniem ale i z tym można sobie poradzić zwiększając powierzchnię i godząc się na nieco mniejszą sprawność!

Te kupowane nie zwrócą się nigdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Więc jak kto chce kolektorek to wystarczy pogooglować.

 

Mógłbyś przytoczyć fakty. tzn, nie wątpię, że można je zrobic samemu i wychodzi taniej ale prosze o dowód, że te kupowane się nie zwrócą.

 

Skoro tak twierdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie którzy twierdzą, że pompa ciepła się zwróci i w tym celu słabo ocieplają dom, bo skoro mają tak wydajne źródło ciepła to po co ocieplać

hehe:)

 

Podobnie jest z solarami - super solarki próżniowe bo najlepsza wydajność i zimą dogrzewają wodę gazem czy prądem.

 

 

Dowód po co dowód.

Chcesz kup solarki czy pompę ciepła. Twoja kasa Twój problem.

Ja sobie je zrobię bo to jest proste.

I nie mam zamiaru płacić pseudo specjalistom zachwalającym te "cuda techniki"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie którzy twierdzą, że pompa ciepła się zwróci i w tym celu słabo ocieplają dom, bo skoro mają tak wydajne źródło ciepła to po co ocieplać

hehe:)

 

Podobnie jest z solarami - super solarki próżniowe bo najlepsza wydajność i zimą dogrzewają wodę gazem czy prądem.

 

 

Dowód po co dowód.

Chcesz kup solarki czy pompę ciepła. Twoja kasa Twój problem.

Ja sobie je zrobię bo to jest proste.

I nie mam zamiaru płacić pseudo specjalistom zachwalającym te "cuda techniki"!

 

 

Widzisz, nie chodzi mi o to, że nie masz racji, że Twój wybór jest bardziej opłacalny :wink: pewnie jest :)

 

tylko o to, że jak próbujesz przekonac innych do Swojej słuszności to nie neguj innych rozwiązań tylko dlatego, że sa inne.

 

Chodzi mi jedynie o to, że jeśli twierdzisz, że kupowane nigdy się nie zwrócą to pewnie to wyliczałeś no i możesz udowodnić.

 

A jeśli możesz to udowodnic to bardzo proszę o to bo ja akurat myslę o ich kupnie i wykonanie samemu nie rozważam wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kilka moich rozważań:

zużycie dzienne - 200 litrów ciepłej wody o temp 45 czyli 8kWh energii (tyle trzeba by podgrzać wodę od 10 do 45 stopni [zimą trochę więcej bo od 6 do 45])

zakładając straty dobowe w bojlerze 200 litrowym na poziomie 1kWh dostajemy 9 kWh dziennie czyli 3240 kWh rocznie

Jeśli będziemy podgrzewać tę wodę prądem w drugiej taryfie to wyjdzie 0,21*3240=680 zł (gazem podobnie bo opłaty stałe!) rocznie.

Więc to jest kwota którą można rocznie "odzyskać"

Przy pomocy kolektorów odzyskamy około 60% tej kwoty czyli 408 zł rocznie.

Weźmy teraz kolektorki z allegro:

http://www.allegro.pl/item206359363_kolektor_sloneczny_zestaw_kompletny_tylko_5801.html

za 5800 (jeden z tańszych dla 4 osobowej rodziny)

Bojler i tak trzeba kupić więc 1000 zł można urwać i "teoretycznie" zwrot kosztów mamy po 11 latach

tyle, że są to tylko kolektory o powierzchni 4m2, zawsze coś może się zepsuć, wody też nie zawsze zużywamy aż 200 litrów (może wystarczy zmywarka zamiast zmywania pod bieżącą wodą)

Więc ten zwrot kosztów wyjdzie raczej około 15 lat, no chyba że energia nagle znacznie podrożeje.

Jak dla mnie to 2-3 lata jest ok ale nie lat 10 czy 15.

Ale każdy niech to sobie przerachuje sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze drobna uwaga:

Osoby, które zachwalają kolektory mówią o zaletach natury ekologicznej: "nie zanieczyszczają środowiska".

Ciekawe czy Ci "domorośli ekolodzy" posiadają samochód a może nawet dwa?

I gdzie tu mowa o szanowaniu środowiska?

Chodzi po prostu o wygodę i "szpan"!

Same kolektorki to ekstrawagancja.

Chcecie oszczędzać to pomyślcie o domu 3-litrowym. (Pasywne są zbyt drogie w wykonaniu nie eksploatacji rzecz jasna).

Tylko globalne myślenie daje oszczędności a nie trochę kolektorków i trochę dużych ładnych okien od północy, które zżerają cały zysk wypracowany przez słoneczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solary

Zakup ekonomicznie nieuzasadniony, choć ładnie (szpanersko) na dachu wyglądają i dachówek mniej wychodzi. Jak bym miał ośrodek wczasowy, pensjonat brałbym na 100 %. Przy domku nikt mnie nie przekona - chyba, że nasze Państwo jakieś coroczne ulgi doda.

 

Jańcio

 

Otóż to, celna uwaga!!!

Solary opłacają się tam, gdzie schodzą duże ilości ciepłej wody...min. właśnie w takich ośrodkach...tu się zgadzam w 100%!!

 

To takie samo przełożenie jak z kalkulacją czy się opłaca LPG w samochodzie...jak się mało jeździ to pewnie nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonujemy instalacje grzewcze stosując zestawy do produkcji ciepłej wody użytkowej oraz WSPOMAGANIA CENTRALNEGO OGRZEWANIA można je zobaczyć na naszej stronie

Zapoznałem się z systemem strefowej kontroli temperatury "OJ Electronics".

Wygląda obiecująco. Pytanie tylko - ile kosztuje taki system dla małego domu (ok. 150 m2 p.u.)?

 

 

Cennik „OJ ELECTRONICS” i przykłady konfiguracji umieszczam na stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Nie chciałem zabierać głosu w tej dyskusji pod tyt. "SOLARY-nie kończaca się opowieść, co do tego czy warto...", jednak nie wytrzymałem :oops:

 

Chyba to jest tak jak z samochodami. Jeden jeździ BMW za 195 tys zł, a drugi Thalią za 43tys, a przeciez w końcu dojeżdżają do celu i to prawie zawsze o tej samej porze...

No ale dośc tych mądrości. :D

 

Mam w tej chwili zamówiony zestaw firmy HEWALEX składający się z pięciu kolektorów płaskichz pokr. INOX ( a może TINOX....), zasobnik 500l. To wszystko na rodzinkę 7-osobową. Jak Wam już pisałem gmina dopłaca do tej inwestycji 70%, przy czym do kosztów inwestycji wchodzi montaz. Tak więc ja muszę zapłacić wykonawcy kwotę bodajże 5 600 zł. Po odbiorze mam 10 lat gwarancji przy czym musze opłacać przeglądy - nie wiem jeszcze czy przez cały okres gwarancji obowiązują.

 

Jednocześnie wymieniam piec c.o. - korzystając z tej samej opcji dopłaty przez gminę 70% inwestycji. Piec RE-ECO, na groszek, z podajnikiem, 10 lat gwarancji, żeliwny, ekologiczny, spalanie bezdymne.

Wg. opinii wielu moich znajomych majacych podobne piece, uzyskanie stale ciepłej wody w cyklu letnim wymaga spalenia w piecu - od 80-120kg węgla / miesiąc.A to skolei wymaga góra 2-3 krotnego dołożenia węgla na miesiąc, więc nie jest to wielki problem....

Groszek w moich stronach ( 60km od Bytomia...), kosztuje 440zł/t. Licząc nawet 600zł (chyba w Augustowie, ale niech bedzie...), to koszt uzyskania stale ciepłej wody w miesiacach letnich wynosi ok. 70zł.

 

Wydawanie więc w mojej sytuacji pieniążków na kolektory - chyba sami przyznacie - nie jest uzasadnione ekonomicznie. A to wszystko przy tak dużej dopłacie! Sam zestaw w ofercie firmy kosztuje coś około 14 000zł.

 

Sam jednak zdecydowałem się, gdyż mam dzieci małe i liczę się z tym, że dziewczynki ( trzy wspaniałe kobietki ), drastycznie zwiększą ilość spożytkowanej ciepłej wody, a z pieniążkami może być różnie. Więc dzisiaj, gdy na mój wkład pieniązki posiadam, szkoda byłoby nie zainwestować i nie starac sie zabezpieczyć na przyszłe lata. A mam jeszcze dwóch młodych chłopaków 8). W mojej sytuacji tak to wygląda i dlatego podjąłem decyzję o montażu.

 

Korzystając jednak z okazji proponuję, by pozostawić każdemu z nas podjęcie decyzji co do tego czy warto, czy się opłaca....

Może skupmy sie na wymianie fachowych spostrzeżeń np.

- co do faktycznej, praktycznej wydajności,

- co do uzysków z kolektorów płaskich/próżniowych i przewagi jedneych nad drugimi....

- ustalenia czy faktycznie istnieje problem z przegrzewaniem kolektorów, czy też nie,

- wymianie informacji co do funkcjonowania kolektorów poszczególnych firm,

- czy też co do np. możliwości ubezpieczenia kolektorów, uzyskania kredytu w BOŚ....

 

Sam wiele czasu spedziłem zanim dokonałem wyboru ( zresztą tak tu do Was trafiłem), i do dzisiaj nie wiem, czy dobrze zrobiłem, bo większość moich znajomych którzy biorą udział w tym gminnym programie, zakupiła kolektory próżniowe.

POzdrawiam serdecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie więc w mojej sytuacji pieniążków na kolektory - chyba sami przyznacie - nie jest uzasadnione ekonomicznie. A to wszystko przy tak dużej dopłacie!

 

Czy dobrze zrozumiałem, że skalkulowałeś sobie i wyszło ci, że nawet przy tak dużej dopłacie nie opłacają ci się solary??

 

Ale faktycznie, dopłatę masz olbrzymią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...