Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Solary-ogrzewanie wody- opinie


Ew-ka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 845
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mimo beznadziejnego lata .... ciesze się ciepłą wodą z solarków , wystarczy ze za chmur pogrzeje troszke słoneczko a mam 65 stopni na solarze temp wody jakies 50 stopni :):) bosko korzystac z darów natury .....

 

Jak narazie jestem zadowolona

Gratuluję.

Ja solary wezmę pod uwagę jeżeli uda mi się uzyskać dotację z gminy (50%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Noszę się z zamiarem kupna kolektorów słonecznych do firmy, będzie to około 20-25 sztuk, pod myjnię samochodową, projekt będzie dotowany.

 

Jakie firmy możecie polecić, liderzy rynku ? Cena nie gra, aż tak roli, dobrze, żeby był to również produkt innowacyjny. Ktoś mi pisał o firmie paradigma. Myślałem o kolektorach obrotowych, ale ze względu na to, że mało osób dysponuje wiedzą i doświadczeniem w tym temacie, dałem sobie z nimi spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Do napisania tej opinii skłonił mnie fakt, że w kiedy ja jej potrzebowałem to nigdzie nie mogłem znaleźć. Od 1,5 roku posiadam kolektory próżniowe heliosin akt48. Do zakupu tego zestawu skłonił mnie zbiornik nierdzewny (termica polskiej produkcji - na razie ok :D ). Podczas zakupu miałem duże obawy co do zakupu tego zestawu ale okazało się na dzień dzisiejszy oczywiści, że dla rodziny 2+2 jest on wystarczający. Zestaw zamontowany na dachu pod kątem45st. odchylony od południa w kierunku zachodnim o 45st. zbiornik 300l dwie wężownice. Może powielę wcześniejsze wypowiedzi ale: zysk pomiędzy październikiem a marcem praktycznie nieistotny, gdybym dysponował gazem z sieci nie zakładałbym solarów, przy piecu węglowym po prostu wygoda w lato, moim zdaniem rodzaj klektora (płaski czy próżniowy) nie ma większego znaczenia. Wybór producenta w moim przypadku w dużej mierze podyktowany był również ceną (Viessman zbiornik 300l nierdzewny cena około 10kpln :o ). Zestaw zamontowałem sam z kolegą , przy czym obaj zaliczyliśmy 1-szy montaż takiej instalacji. Zagłębiwszy się co nieco w odpowiednią lekturę daliśmy radę i chyba jest wszystko ok zważywszy na bezproblemowe działanie dotychczasowe instalacji. To nie są jakieś skomplikowane układy. Przy zachowaniu pewnych zasad nie ma większych problemów.

ps. jak ktoś już wcześniej napisał praktycznie 100% rur do solarów próżniowych pochodzi z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Kuszą mnie te solary niesamowicie...

ale na dzień dzisiejszy mnie na nie nie stać.

 

Więc postanowiłam, że zrobię tak :

na razie zrobię tylko samo wyprowadzenie pod solary.

A resztę dokupię potem, powiedzmy za 2 - 3 lata.

Może dofinansowania wtedy będą większe ?

Na dzień dzisiejszy moja gmina daje tylko 1.500 zł...

:wink:

 

Muszę tylko teraz kupić specjalny ( duży zasobnik ) i zrobić wyprowadzenie pod kolektory.

Coby potem nie kuć w wykończonym i zamieszkanym domku.

 

Koszt nie będzie tak duży... a przynajmniej nie "zamykam sobie drogi".

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuszą mnie te solary niesamowicie...

ale na dzień dzisiejszy mnie na nie nie stać.

 

Więc postanowiłam, że zrobię tak :

na razie zrobię tylko samo wyprowadzenie pod solary.

A resztę dokupię potem, powiedzmy za 2 - 3 lata.

Może dofinansowania wtedy będą większe ?

Na dzień dzisiejszy moja gmina daje tylko 1.500 zł...

:wink:

 

Muszę tylko teraz kupić specjalny ( duży zasobnik ) i zrobić wyprowadzenie pod kolektory.

Coby potem nie kuć w wykończonym i zamieszkanym domku.

 

Koszt nie będzie tak duży... a przynajmniej nie "zamykam sobie drogi".

:wink:

 

Witam.

Ważne jest zdecydowanie się na jakąś ilość kolektorów i wielkość zasobnika przed założeniem rur.

Jeśli będzie zbyt mały przekrój rurek alba za duży to taka instalacja źle pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady.

Zwrócę na to uwagę mojemu instalatorowi c.o.

:D

 

Na dzień dzisijeszy zaproponował mi zasobnik 250 litrów.

Maksymalnie 300 litrów. Ale to już max.

Zasobnik wezmę prawdopodobnie z VAILLANTA.

 

Na razie będzie tylko dwóch domowników w domu.

:wink:

 

Przy zastosowaniu kolektorów firmy „Watt” grubość rury określa zestaw do podłączenia grupy solarnej ze zbiornikiem. Jaką grubość rury ? Zależy od zestawu. Można zobaczyć na stronie : http://solarem.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha...

 

i będą dwa kolektory !

 

Tzn. ile metrów kw. powierzchni czynnej??

 

 

RAPczyn,

kurczę, nie mam pojęcia... :oops:

Mój instalator tak ocenił.

Mam do niego pełne zaufanie - to bardzo dobra, regionalna firma instalacyjna.

Ale zapytam !

:wink:

 

Solarem,

dzięki za info i linka.

Widzę, że macie też POŚ...

No ciekawe jakie ceny macie... ?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem baaardzo zadowolony z Solarow....

GAz w ogole sie nie wlacza......slonko swieci i cala dobe woda w granicach 45-60'C.

Jak mi ktos powie, ze solary sa nieoplacalne to go smiechem zabije. :lol: :lol:

Pozdrawiam.....

Nie sluchajcie bzdur i inwestujcie w odnawialne zrodla energii.

Szkoda tylko, ze moja gmina ma to gdzies aby zrefundowac zakup tego rodzaju zrodel energii.

Tylko w mediach o tym krzycza ze daja pieniadze.....a tak serio to klamstwa medialne.

Klasycznie, jak to w naszym Kraju bywa.

Jednak mimo to warto!

Pozdrowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...