Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek do ogrzewania bez dgp??????


czytelnik

Recommended Posts

Czytelnik, napisz nam jaki masz projekt domu tzn. Nazwa i pracownia. zależy mi na tym, bo wkład już mam i zastanawiam się jak rozprowadzić ciepło.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Ja mam tylko skromego szeregowca, który ma rozmieszczenie pomieszczeń takie jak opisałem w pierwszym poście w tym wątku.

W rzeczywistości kominek i pomieszczenia na dole wyglądają tak

 

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38957

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Kominki z płaszczem dodatkowo polepszaja efekt grawitacji. Mamy w ofercie nowe [ planowalismy wpowadzenie ich do oferty od ponad dwu lat ] z wbudowanym wentylatorem + układ filtrów przed podgrzaniem [ DGP ale inaczej] . W wersji bez wentylatora pracuja grawitacyjnie a płaszcz wymusza prawidłowe "zbieranie ciepła " z całego wkładu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwszym odpaleniu kominka rozchodzi się po mieszkaniu taki sympatyczny jasny mgiełkowaty dym - ułoży się dokładnie tak, jak później będzie przepływać ciepłe powietrze - tak mi powiedzieli spece montujący kominek - mieli rację - nie zrobiłem dgp mam dość dużą klatkę schodową (szeroki otwór) blisko kominka - prawie od razu dym był pod sufitem na poddaszu - cała para w gwizdek - na szczęście kominek nie planowałem jako ważny element w systemie grzewczym (mam kocioł kondensacyjny + kolektory słoneczne)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wkład 14 kw z marketu INVICTA i palę nim bez przerwy dokładając 3 x dobę 2-3 polana. Cały dół ciepło, mam rurę flex fi 125 wyprowadzona na korytarzi i jednego pokoju nad kominkiem. W całym domu jest cieplutko tylko na górze w pokojach najdalszych różnica temperatur jest ok 2-3 stopnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...