Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parę pytań o rozwiązanie dotyczące kominków wentylacyjnych i odpowietrzających


Recommended Posts

Cześć,

w załączniku fotka mojego dachu oraz skany z projektu. Na skanie rzutu dachu 3D widać komin od pieca w garażu, podwójny kanał wentylacyjny w łazience, kominek w salonie, kominek od okapu w kuchni, kanał wentylacyjny/kominek w spiżarni (koło kuchni) i tak samo w pralni.

dom3.JPG

 

Kilka pytań z mojej strony:

1) Na skanie z projektu mam zaplanowane kanały wentylacyjne? oznaczone WG i WM i to są skróty od wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej?

dom2.jpg

 

2) Murarz wymurował mi kominek w salonie, komin w kotłowni, i dwa kominki z kształtek w ścianie nośnej łączącej garaż z łazienką. Powiedział również, że kanału w spiżarni i pralni nie będzie murować tylko można zamontować w suficie kratkę wentylacyjną i od niej pociągnąć rurę aż do dachu - zakończoną kominkiem wentylacyjnym. A co wentylacją kanalizacyjną w drugiej małej toalecie?

3) Z tego co widzę na swoim dachu mam na razie zamontowane kominki odpowietrzające (czyli usuwające brzydki zapach z kanalizy).

dom4.jpg

 

Zgodnie z tym co wywnioskowałem, po lewej stronie na zdjęciu dachu, tam gdzie są kominki idące z łazienki, nie powinno być dwóch odpowietrzników tylko jeden odpowietrznik (do kanalizy) oraz drugi - kominek wentylacyjny do odpływu powietrza (kratka z sufity i rurą do dachu). Zgadza się?

 

4. Jeden odpowietrznik znajdujący się na połaci z przodu będzie służył jako odpowietrznik z kanalizy z kuchni. Rozumiem, że hydraulik będzie wiedział jak ma go połączyć z rurkami kanalizacyjnymi (przypominam, że murarz nie wybudował mi tu kanału, mówił, że da się to zrobić poprzez samą rurę).

 

5. Czy na połaci z przodu nie powinno być dwóch kominków? Jednego odpowietrzającego a drugiego wentylacyjnego? No bo jak powietrze z kuchni ma uciekać do góry (w sumie w projekcie mam podwójną kształtkę).

 

5. Na zdjęciu:

dom4.jpg

po prawej stronie w miejscu strzałki powinien znaleźć się jeszcze kominek wentylacyjny do okapu tak? Jak mam połączyć okap z tym kominkiem? Jeśli ocieplę rurę spiro to skraplające się powietrze nie dostanie się do środka okapu?

 

Uff sporo się napisałem ale bardzo liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...