Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocio? na ekogroszek - koszt


niciacia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
Pytanie laika do posiadaczy kotłów.

Widziałem na którymœ z nowych, w sklepie, kotłów z podajnikiem na tabliczce znamionowej pobór pršdu 460 Watt.

Ale chyba to nie cały czas, bo wyszło by tego sporo w kosztach.

Jak to jest u Was czy dużo taki piec pożera pradu, czy jest to odczuwalne?

 

Taki pobór prądu jest wówczas, gdy pracuje podajnik ślimakowy pieca.

 

Zależnie od ustawień pieca: zimą średnio około 10 sek. na minutę.

 

latem jeszcze mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak jak u Artura69

W praktyce sprawdza się to w 100% ale ...

 

Sąsiad robił test i 2 miesiące grzał CWU grzałką w zasobniku.

Koszt takiej przyjemności to ok. 50 zł za miesiąc.

W tym czasie teoretycznie powinny starczyć 2 zasobniki = 250 kg węgla czyli 100zł ??!!?? no i ... się nie opłaca :o

 

 

Drogi Xawi jestem tu nowa i dlatego sie troche motam w tym znajdowaniu odpowiedzi :). Z tego co doczytałam to nie masz pieca z "blachy" :/ no i ten by mi odpowiadał, mam co do niego pytanko... czy do do tego pieca jest wezownica????do CWU no i jesli jest z zasobnikiem to mozna ten zasobnik przelaczyc na prad w lecie... dobrze zrozumialam... musze to wszystko mezowi jak krowie na rowie wytlumaczyc, bo gotow kupic jakis piec z 3mm stali brrrrryyyy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak jak u Artura69

W praktyce sprawdza się to w 100% ale ...

 

Sąsiad robił test i 2 miesiące grzał CWU grzałką w zasobniku.

Koszt takiej przyjemności to ok. 50 zł za miesiąc.

W tym czasie teoretycznie powinny starczyć 2 zasobniki = 250 kg węgla czyli 100zł ??!!?? no i ... się nie opłaca :o

 

 

Drogi Xawi jestem tu nowa i dlatego sie troche motam w tym znajdowaniu odpowiedzi :). Z tego co doczytałam to nie masz pieca z "blachy" :/ no i ten by mi odpowiadał, mam co do niego pytanko... czy do do tego pieca jest wezownica????do CWU no i jesli jest z zasobnikiem to mozna ten zasobnik przelaczyc na prad w lecie... dobrze zrozumialam... musze to wszystko mezowi jak krowie na rowie wytlumaczyc, bo gotow kupic jakis piec z 3mm stali brrrrryyyy.

 

Wężownica to nic innego jak element wewnętrzny popularnego "bojlera" przystosowanego do współpracy z innymi niż elektryczne źródłami ciepła - czyli np. piecami na węgiel.

 

Ten sam bojler jest właśnie zasobnikiem wody - w lecie można go włączyć na prąd.

 

Myślę że to prosto napisałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów tutejszego tematu.

 

W tym temacie jestem pierwszy raz - przeczytałam wszystkie posty - i właśnie stoję przed decyzją - piec na eko groszek z podajnikiem , bojlerem itd czy zwykłe centralne gazowe z picem dwufunkcyjnym.

 

Zaczynam się skłaniać do pieca na ekogroszek z tej racji że chcę zrezygnować wogóle z gazu - sam przyłącz do działki to ok. 100 m ciągnięcia rury od głównego gazociągu.

 

Moje pytanie Szanowni Forumowicze - jaki jest orientacyjny koszt całej instalacji razem z urządzeniami do standrtowego domku o pow. ok 100 m2(parter z użytkowym poddaszem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę z innej beczki

 

moje super starostwo :evil: zażądało sobie atestu na ekogroszek

(nie na piec tylko na węgiel )

 

czy ktoś z was musiał coś takiego dostarcząć skąd to wziąść

wszystkie wyszukiwarki wyrzucają tylko atesty na piece

byłem w hurtowni z piecami to też nie mieli

przeciez nie pojadę na ślask po kopalniach szukać :x

 

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz też do tego dotarłem

co z tego jak mogą go dać tylko przy zakupie węgla :evil:

tylko na co mi ten węgiel teraz

Jak nie będę miał innej mozliwości to kupię najmniejszą ilość i zażądam atestu :p ,ale wolałbym tego uniknąć

 

wiec jak ktoś ma juz taki atest w domku to prosze o jego udostępnieinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Wczoraj trafiłem w gazecie na reklamę: sprzedaż węgla w porcie Elbląg (co sugeruje rosyjskie pochodzenie) oraz w składach opałowych m. innymi w Gdańsku mają ekogroszek 10-25mm 25MJ/kg po: 320 zł/t luz i 340 w workach 25kg. Ktoś może kupował no i oczywiście palił tym? Cenya raczej zachęcająca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam domek 140m2 według projektu zastosowany został piec na gaz 16kw. wraz z ogrzewaniem ciepłej wody.

Zamierzam zamontować piec na ekogroszek tylko niewiem jakiej mocy byłby najlepszy. Wszyscy doradzają ok 23kw. ale nie wiem czy to nie za dużo. Słyszałem że te piece lubią wyzsze temperatury , a większy piec chodził by pewnie na pół gwizdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu myśle że ten 23kw to troche dużo jak na tówj dom.

Przyjmuje się jakieś 100W na m2 powierzchni domu. I jeszcze jakieś dodatkowe kilka Kw na grzanie ciepłej wody.

Dla ogrzania tych 140m2 piec ok 14 KW i kilka dodatkowych kW na c.w.u.

Mam dom 340m2 i piec węglowy wymieniłem na piec na owies.

Dla mnie optymalnym byłby piec 35kW lecz firma nie miała takiego w swojej ofercie tylko 18, 25 i dopiero 46 Kw. Wybarłem 46Kw. Piec ma bardzo duży zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 113 mkw (licząc z klatką schodową około 150). Kocioł EKO-TECH 19kW, instalacja miedziana z grzejnikami PURMO i 2 malutkie CONVEKTOR'y (konwektory bez zaworów termostatycznych żeby pompa się nie zajechała kiedy jest cieplej). Przez cały sezon (paź-kwie) spaliłem 5,5T węgla ale to z powodu braku ocieplenia domku (rok produkcji 1934, zero ocieplenia). W sumie mury grube ale przez dach sporo ciepła ucieka.

Myślę, że biorąc pod uwagę jakie temperatury panowały zimą nie jest tak najgorzej. Jeszcze mała porada. Jeśli mieszkacie w mniejszym mieście lub na wsi gorąco polecam zakup spalinowego generatora. Taki 650W można kupić za 350 zł a przy braku zasilania może uratować kilka złotych. U nas w styczniu śnieg "wyłączył" zasilanie na 2 dni i u mnie wszystko OK a sąsiad musiał wymienić kilka rurek w domu (było -23 stopnie więc rozerwało to i owo). No ale jeśli ktoś ma grawitacyjny obieg i drugie palenisko w kotle nie ma problema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...