Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocio? na ekogroszek - koszt


niciacia

Recommended Posts

Wczoraj trafiłem w gazecie na reklamę: sprzedaż węgla w porcie Elbląg (co sugeruje rosyjskie pochodzenie) oraz w składach opałowych m. innymi w Gdańsku mają ekogroszek 10-25mm 25MJ/kg po: 320 zł/t luz i 340 w workach 25kg. Ktoś może kupował no i oczywiście palił tym? Cenya raczej zachęcająca.

 

Czy już kupiłeś ten eko groszek. A jak jest z tarnsportem np. do mnie do Warszawy. Może warto spróbować.?????

Ja nie mogę znaleźć nic poniżej 480 zł za tonę workowanego.

A gdzie .... może podaj na miary na godziwą cenę

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wczoraj trafiłem w gazecie na reklamę: sprzedaż węgla w porcie Elbląg (co sugeruje rosyjskie pochodzenie) oraz w składach opałowych m. innymi w Gdańsku mają ekogroszek 10-25mm 25MJ/kg po: 320 zł/t luz i 340 w workach 25kg. Ktoś może kupował no i oczywiście palił tym? Cenya raczej zachęcająca.

 

Czy już kupiłeś ten eko groszek. A jak jest z tarnsportem np. do mnie do Warszawy. Może warto spróbować.?????

Ja nie mogę znaleźć nic poniżej 480 zł za tonę workowanego.

A gdzie .... może podaj na miary na godziwą cenę

:(

(0-55) 641-12-72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witam

Mam pytanie do użytkowników pieców na ekogroszek, mianowicie jakie przekroje kominów macie u siebie, czy coś dodatkowo wewnątrz komina, wiem że każdy producent pieca podaje jaki minimalny przekrój komina jest niezbędny dla danego kotła, ale w moim przypadku ogrzewanie miałobyć gazowe lecz po ostatnich podwyżkach gazu zastanawiamy się dość mocno. Problem polega na tym że kominy w domu już są o przekroju 14/14 z kwasówką w środku. Przy piecach o małej mocy ten przekrój wg producentów jest wystarczający, a co w przypadku kotła o w większej mocy. Dom ma 170 m2 dodatkowo będzie kominek z DGP.

Pozdrawiam

:p

 

 

Oczywiście kominek nie może być podłączony do tego samego przewodu kominowego.

 

Wcześniej nie wiedziałem jakie powinny być przekroje komina i mam wkład ceramiczny fi 14cm. Jest ciężko z ciągiem :evil:

 

Przy otwarciu pieca dym wlatuje do kotłowni.

 

Mam nadzieję, że strażak na kominie załatwi ten problem.

 

Witam ,xavi czy strazak zdał u Ciebie egzamin bo ja mam ten sam problem przy otwarciu drzwiczek leci dym i strzelaja iskry do kotłowni Nie wiem czy jest to przyczyna ze instalator podpioł sie pod kanał wentylacyjny i trzeba było zamurowac otwór na kratke wentylacyjna w kuchni ,a obok mam drugi kanał szerszy od tego i nie wiem czy nie przerobic go własnie w ten kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Wisona rozpoczynam budowę domu w systemie szkieletowym. Zastanawiam się nad piecem na ekogroszek. Dom będzie miał powierzchnię 110 m2, niestety pomieszczenie gosp. jest małe bo 1,50 na 1,60. Ale myślę, że sam piec wejdzie. Ekogroszek będę trzymał gdzie indziej. Jakiej mocy piecyk najlepiej zastosować? Czy 15 kW wystarczy? I z jakimi kosztami muszę się liczyć (piec + cały osprzęt + kaloryfery + montaż). Proszę kogoś o jakąś odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne piecyki znalazleś ... ale drooooogie :( sam jestem na etapie wyboru i powiem ze do tej pory tych kotłów nie znałem (czyt. nie widziałem na oczy.)

i chyba za tą ę cene kupisz już żeliwne kotły...

 

Cena nie jest taka straszna mnie osobiscie udalo sie wynegocjowac kwote 7400 zl za piec varmo vitoret wiec mysle ze sa to dobre pieniadze. Pytanie tylko czy nie ma z nimi problemów eksploatacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Prosze użytkowników pieców na ekogroszek opomoc. Mianowicie :

Mam piec 25 kW, sterownik Geco + pokojowy.

Ustawienia :

u1 - 15

u2-45

u3 -20

u4-40

 

Niestety jeśli obniże temperature na sterowniku pokojowym ( ecoterm ), nastepuje blokada pieca - i po prostu po 2-3-4 godzinach wygasa, spada temperatura do np 30 stopni, wypali sie groszek w retorcie i problem.

prosze o pomoc i informację jak ustawić parametry pracy pieca ( serwisowe - których nie zmieniałem + użytkownika ) aby podtrzymywał swoją pracę w trybie blokady do momentu kiedy po np. 4 godzinach twmperatura w pomieszczeniach spadnie i nastapi odblokowanie pieca.

Wszelkie informację bardzo prosze kierowac na maila : [email protected] lub GG 4023823.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A ja mam stracha.

 

Przypomina się mi historia z piecami na olej. Szał zakupów, wygoda, tanie koszty paliwa. A teraz sami wiecie co. :evil:

 

Czy podobnie nie bedzie z piecami na eko groszek ?

mam na dzieje że nie bo Polska ma węgiel w przeciwieństwie do ropy

 

 

faktycznie, mamy wegiel ale pytanie: jak dlugo jeszcze??? gornicy strajkuja poniewaz rzad chce prywatyzacji kopaln. Jesli do tego dojdzie to sytuacja moze byc nieciekawa i ceny wzrosna tak jak w przypadku koksu. :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u nas zabraknie węgla to może sąsiedzi ze wschodu wspomogą.

Obecnie kupiłem węgiel "wschodni" po 390 zł. za tonę, gdzie za krajowy chcą ponad 5 stówek i wyobraźcie sobie, że jest super. Oczywiście dealerzy handlujący naszym węglem z pogardą wypowiadają się o jakości tego surowca, ale chyba tylko po to by nie tracić klientów. Zawsze się jakiś znajdzie co im uwierzy i zapłaci więcej by mieć "lepiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatajcie

Posiadam piec Per-Eko (http://www.per-eko.pl/main.php?show=ksr) 17 KW

działa od 2 tygodni. Sterownik TECH 37. Niestety nie moge sobie poradzic z ustawieniami sterownika. :(

Obecne parametry:

temp 55 C

podawanie 12 s

przerwa 28 s

wentylator 60%

przedmuch 5 min

czas przedmuchu 15 s

Instalacja z zaworem 4 drożnym na kaloryferach temp. 24 C w pokoju 16 C.

Zdarza się że w piecu pojawia sie woda w popielniku. Jak można to wyeliminować.

Pozdraiwam i z góry dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatajcie

Posiadam piec Per-Eko (http://www.per-eko.pl/main.php?show=ksr) 17 KW

działa od 2 tygodni. Sterownik TECH 37. Niestety nie moge sobie poradzic z ustawieniami sterownika. :(

Obecne parametry:

temp 55 C

podawanie 12 s

przerwa 28 s

wentylator 60%

przedmuch 5 min

czas przedmuchu 15 s

Instalacja z zaworem 4 drożnym na kaloryferach temp. 24 C w pokoju 16 C.

Zdarza się że w piecu pojawia sie woda w popielniku. Jak można to wyeliminować.

Pozdraiwam i z góry dziekuję za pomoc

 

zwiększyć temperaturę minimum to 58-60 stopni , wtedy nie ma roszenia , najlepiej ustawić na 65-70 , czas podawania 15 , przerwy 45 sekund , wentylator jeśli ma możliwość ustawienia na sterowniku predkości daj na 1 , przysłonę zasłonić w 80 % , płomień musi być rozłozysty i wysoki, musi się spalać na niewielkiej górce a nie na płasko , wtedy kocioł ma pełną moc , również pomanewrować zaworem , tak żeby więcej wody szło na grejniki . Ale przedewszystkim zwiekszyć temperaturę zadaną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatajcie

Posiadam piec Per-Eko (http://www.per-eko.pl/main.php?show=ksr) 17 KW

działa od 2 tygodni. Sterownik TECH 37. Niestety nie moge sobie poradzic z ustawieniami sterownika. :(

Obecne parametry:

temp 55 C

podawanie 12 s

przerwa 28 s

wentylator 60%

przedmuch 5 min

czas przedmuchu 15 s

Instalacja z zaworem 4 drożnym na kaloryferach temp. 24 C w pokoju 16 C.

Zdarza się że w piecu pojawia sie woda w popielniku. Jak można to wyeliminować.

Pozdraiwam i z góry dziekuję za pomoc

 

A w jaki sposób zszedłeś z czasem przerwy poniżej 30s? Mam taki sam sterownik, tylko kocioł z termo-techa 24kW. I ni jak nie mogę dać mniej jak 30s.

 

Przy czasach 22/40 wygasało mi w kotle :(. Teraz mam 28/45 ( średnio robi 4 cykle/ przerwa 15min) i żre jak smok. Temp. na 60stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...