Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocio? na ekogroszek - koszt


niciacia

Recommended Posts

 

Bzdury.Jeśli jest nawiew w kotłowni,dobry ciąg kominowy,dobre ustawienia pieca,szczelny i dobrze zamknięty zasobnik to nie ma prawa być dymu w zasobniku.

 

Nie zgadzam się z tymi stwierdzeniami. U mnie:

nawiew dobry - rura fi 160

wentylacja przepisowa

komin - spełniający wymagania producenta kotła

 

kocioł pracuje ze sterownikiem pokojowym i jest często przez niego wstrzymywany, wtedy temp na kotle spada i gdy sterownik pokojowy uruchamia kocioł wtedy pojawia się dym w zasobniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.To co piszę wynika z moich obserwacji i doświadczeń z PIECEM KTóRY PRACUJE U MNIE.Od 3-4 miesięcy nie widziałem dymu w zasobniku.Był na początku kiedy bawiłem się z ustawieniami.Teraz nawet jak zostaje resztka węgla w zasobniku dymu nie ma,więc czy ktoś się z tym zgadza lub nie to jego sprawa...Pozdrawiam

P.S.Piec gazowy nie dymi...,ale ja swojego nie zmienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

śmieci??? myslisz o plastykowych butelkach np?

TEGO KTÓRY SPALA ŚMIECI POWIESIŁBYM ZA... nie bede brzydko mówił

 

a poażnie to piece na ekogroszek posiadają doadkowy ruszt któy można założyći można palić w nim "ręcznie" odpowiednie paliwo stałe i nne np. papier

 

pozdrawiam sredecznie

świercz-ekolog :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników może polecić dobrej jakości ekogroszek najlepiej z linkiem do stronki producenta lub sprzedawcy. W moim odczuciu ten dobry to taki który pali się bez problemu w trybie letnim przy niższych temperaturach wody na kotle. Bo jak sie dopieprzy powietrza i da wysoką temperaturę to każde g się dobrze pali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników może polecić dobrej jakości ekogroszek najlepiej z linkiem do stronki producenta lub sprzedawcy. W moim odczuciu ten dobry to taki który pali się bez problemu w trybie letnim przy niższych temperaturach wody na kotle. Bo jak sie dopieprzy powietrza i da wysoką temperaturę to każde g się dobrze pali.

niska temperatura na kotle nie zawsze jest dobra, było jużo tym pisane, korozja i te sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników może polecić dobrej jakości ekogroszek najlepiej z linkiem do stronki producenta lub sprzedawcy. W moim odczuciu ten dobry to taki który pali się bez problemu w trybie letnim przy niższych temperaturach wody na kotle. Bo jak sie dopieprzy powietrza i da wysoką temperaturę to każde g się dobrze pali.

niska temperatura na kotle nie zawsze jest dobra, było jużo tym pisane, korozja i te sprawy

 

No i z wodą do mycia może być problem. Jeżeli mas nieuzdatnioną i dasz niską temperaturę podgrzania to może wystąpić w wodzie masowe mnożenie się niektórych bakterii.

W rezultacie nawet jakieś uczulenia na wodę.

U mnie tak się dzieje gdy piec chodzi na temp. poniżej 48 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek ma 200m2 piecyk to Zębiec KP 20kW. Chodzi mi o to że jak przełączę na tryb letni (pompka podłogówki stop, pompka kaloryferów stop) piec pracuje tylko na zbiornik CWU (chociaż łapie też wszystkie kaloryfery grawitacją) to mam wtedy ustawioną temeperaturę na piecu 65 stopni, temperaturę CWU 50 stopni i wtedy pojawiają się problemy ze spalaniem węgla. Wytapia się z niego smoła. Dlatego na okres letni poszukuję dobrego węgla, ktoś mi coś wspominał o węglu ze starachowic (czarny worek z literą L). Zna moze ktoś??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek ma 200m2 piecyk to Zębiec KP 20kW. Chodzi mi o to że jak przełączę na tryb letni (pompka podłogówki stop, pompka kaloryferów stop) piec pracuje tylko na zbiornik CWU (chociaż łapie też wszystkie kaloryfery grawitacją) to mam wtedy ustawioną temeperaturę na piecu 65 stopni, temperaturę CWU 50 stopni i wtedy pojawiają się problemy ze spalaniem węgla. Wytapia się z niego smoła. Dlatego na okres letni poszukuję dobrego węgla, ktoś mi coś wspominał o węglu ze starachowic (czarny worek z literą L). Zna moze ktoś??

 

Ciekawe zjawisko :-? piec ma tą samą temperaturę na piecu cały rok, co ma okres letni do temperatury pieca, że wytapia się smoła,jaka smoła :-? ,myślę że węgiel tu nie ma nic do rzeczy,skoro zimą było dobrze przy tym samym węglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
U mnie piec nie gaśnie i pracuje zima-lato bez wygaszania

No właśnie,czyli latem jak mało używasz wody CWU to ile spalasz groszku?Skoro piec chodzi cały czas.

 

Latem średnio miesięcznie 120kggroszku.

Piec na ekogroszek ma opcję przedmuchu z podawaniem żeby nie wygasło, co w moim przypadku przedmuch jest co 20minut z podawaniem 14-to sekundowym i praktycznie to wystarcza na pdgrzanie CWU, ewentualnie wieczorem przy intensywnym poborze ciepłej wody piec włączy się normalnie w celu "podciągnięcia" temperatury na piecu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...