Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocio? na ekogroszek - koszt


niciacia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sąsiad robił test i 2 miesiące grzał CWU grzałką w zasobniku.

Koszt takiej przyjemności to ok. 50 zł za miesiąc.

W tym czasie teoretycznie powinny starczyć 2 zasobniki = 250 kg węgla czyli 100zł ??!!?? no i ... się nie opłaca

 

a może budując nowy domek po prostu zainwestować i kupić piec na pelety i ekoret? Takowy ma zapalarkę elektyczną (nic innego jak grzałka dużej mocy) która zapala te... trociny, kiedy potzreba. Teoretycznei przynajmniej mniej paliwa idzie, ale trzebaby wtedy palić peletami latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie .Czy jeżeli będę miał wejście do kotłowni z zewnątrz to czy należy ją od wewnątrz ocieplać gdyż nie wiem czy taki piec daje również ciepło sam z siebie? POZDR

Sorry, nie śledzę tego wątku od początku (haha, ale się zrymowało :wink: ), ale dlaczego chcesz ocieplać od wewnątrz? Czy kotłownia jest poza budynkiem? Jeżeli ocieplać to od zewnątrz. A co do pieca, to raczej nie, bo jest termicznie izolowany, przy czym jakaś część ciepła oddaje do otoczenia lecz b.niewielką, bo inaczej nie miałoby to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Pozdrowienia dla wszystkich.Śledzę ten temat i mam parę pytań do życzliwych ludzi. Na wiosnę tego roku zaczynam budowę domu, myślę o ogrzewaniu kotłem na ekogroszek i kominek z płaszczem wodnym, domek ma powierzchnię netto - 153 m2 - murator C77a. Pytania: - jaki kocioł na taką powierzchnię( firma ), jak to będzie wyglądać w pomiszczeniu - 5m2(pom.gospodarcze, brak piwnicy), gdzie i jak przechowuje się ekogroszek, ile zajmuje miejsca tona tego surowca. To wszystko narazie, bardzodziękuję za odpowiedż. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie .Czy jeżeli będę miał wejście do kotłowni z zewnątrz to czy należy ją od wewnątrz ocieplać gdyż nie wiem czy taki piec daje również ciepło sam z siebie? POZDR

 

Piec pomimo, że ocieplony to i tak porządnie grzeje. Ponadto plątanina rurek miedzianych nieotulonych działa jak kaloryfer. Sam czopuch ma pewnie moc, by ogrzać kotłownię.

 

Pytania: - jaki kocioł na taką powierzchnię( firma ), jak to będzie wyglądać w pomiszczeniu - 5m2(pom.gospodarcze, brak piwnicy), gdzie i jak przechowuje się ekogroszek, ile zajmuje miejsca tona tego surowca. To wszystko narazie, bardzodziękuję za odpowiedż.

 

Na taką powierzchnię starczy najmniejszy piec, a firm ci u nas mrowie.

Pomieszczenie gabarytowo wystarczy.

 

U mnie groszek jest w workach zbożowych. W jeden wchodzi 60kg - ładują mi na składzie - cena 380zł/T.

 

Mam 20 worków, daje to średnio 1200 kg. Powierzchniowo zajmuje powierzchnię 200x60 cm i ma ok 120 cm wysokości. Worki leżą sobie w garażu na jednej ze ścian, ale wystarczy zwykłą wiata, aby opał był suchy.

Popiołu mam 1 zbiornik - 3 wiaderka po 7 dniach palenia.

 

Jedyny kłopot to kurz przy czyszczeniu pieca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
No i skończyłem sezon grzewczy. Przypomnę kocioł KDO Economic 25kW z Żywca. Od 11 września do 24 maja - 6 ton. Dom 192 m2, średnio ocieplony (ściana 3w - 5 cm wełny min.) i zasobnik 120 l z płaszczem. Zacząłem grzać wodę elektryką PO 12 Kw NA DZIENNEJ I NOCNEJ TARYFIE :evil: . Jak u innych kolegów, pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wątek bardzo ciekawy, opisujcie również kubaturę domów.

Jestem na etapie zmiany projektu i poważnie myśle o piecu na eko groszek z tanim kotłem gazowym do podłogówki.

Tak sobie wymyśliłem żeby CWU i grzejniki ogrzewać eko groszkiem rzadsze uzupełnianie paliwa. Podłogówka na gaz z tego samego powodu.

Projektuje dom parter 220 w tym 66 garaz,pralnia,kotłownia. Poddasze 160 z skosami. Kubatura 1300 Tak się trochę obawiam że w przyszłości duży koszt ogrzewania z drugiej strony po co mieć niewygodny dom kiedy chce się mieć dużo dzieci a dziadkowie swoje lata mają. Poddasze planuje wykończyć za kilka lat a nie mam już ochoty stawiać drugiego domu.

Drodzy użytkownicy pieców na Eko groszek napiszcie parę cennych rad dla projektującego dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja również skończyłem sezon, dom jakieś 155 m2, pierwszy sezon, więc zapewne spalił więcej, niż powinien. Całą zimę ciepło plus zasobnik c.w.u. 200 litrów i spaliłem jakies 4 tony, co daje ok 1600 złociszy. teraz, kiedy grzeję tylko .c.wu, to jeden zasyp wystarcza na miesiąc.

 

Witam cie serdecznie

No i stało się !! ..tzn brak perspektyw na gaz (gazownia odmówiła no chyba że sam sobie wymienie gazociąg)

 

Mam do ciebie prośbe ..a mianowicie mógłbyś napisać jkai posiadasz sprzęt tzn piec, zasobnik do CWU (czy te ustrojstwo "buforuje" wode czy też ogrzewa ją np. elektrycznie) no i najwazniejsze jki był koszt całej tej zabawy - ew. na co trzeba zwrócic uwagę przy zakupie pieca i co na pewno trzba dokupic z osprzętu dodatkowego

 

Będe wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również skończyłem sezon, dom jakieś 155 m2, pierwszy sezon, więc zapewne spalił więcej, niż powinien. Całą zimę ciepło plus zasobnik c.w.u. 200 litrów i spaliłem jakies 4 tony, co daje ok 1600 złociszy. teraz, kiedy grzeję tylko .c.wu, to jeden zasyp wystarcza na miesiąc.

 

Witam cie serdecznie

No i stało się !! ..tzn brak perspektyw na gaz (gazownia odmówiła no chyba że sam sobie wymienie gazociąg)

 

Mam do ciebie prośbe ..a mianowicie mógłbyś napisać jkai posiadasz sprzęt tzn piec, zasobnik do CWU (czy te ustrojstwo "buforuje" wode czy też ogrzewa ją np. elektrycznie) no i najwazniejsze jki był koszt całej tej zabawy - ew. na co trzeba zwrócic uwagę przy zakupie pieca i co na pewno trzba dokupic z osprzętu dodatkowego

 

Będe wdzięczny za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że wskakuję tu nie do końca będąc ścisły z tematem. Ale wątek, który zacząłem "Kotły CO z podajnikiem", nie jest tak popularny jak ten i na dodatek znalazłem tutaj użytkownika PEWAL, który posiada kocioł KDO Economic 25kW z Żywca. W najbliższym czasie zamierzam kupić kocioł na eko-groszek i KDO Economic 25kW z Żywca biorę bardzo poważnie pod uwagę, rozważam jeszcze Eko Plus HEF.

Jeżeli to nie sprawi dużo kłopotu to bardzo proszę PEWAL-a aby napisał w tym wątku albo w wątku "Kotły CO z podajnikiem" lub na mojego e-maila kilka słów na temat wyboru tego kotła a nie innego i jakie są jego wady, zalety po pierwszym sezonie użytkowania. Czy uzyskałeś jakiś sensowny rabat podczas zakupu?

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkim uczestniczących w temacie "Kocioł na ekogroszek - koszt".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Ekocentr (http://www.ekocentrpphu.com.pl). Przez przypadek tam trafiłem i kupiłem. Puki co, jestem bardzo zadowolony. Pomoc serwisanta w ustawieniu parametrów sterownika, piec zarówno w zimie, jak i teraz latem chodzi OK. Zasobnik c.w.u. mam 200 litrowy, nie pamiętam firmy, ale chyba bardzo dobry, bo ponad 3 tysiaki za niego dałem. Jest z podwójną wężownicą - miałem zamiar założyć solary, ale przy takim letnim zużyciu groszku inwestycja jest nieopłacalna.

jeżeli chodzi o koszty, to kupowąłem piec z 7 % Vat, ale z tego co wiem, to teraz kosztuje cos około 8.000. Pozostałę koszty normalnie, wg potrzeb. u mnie dwie pompy obiegowe, jedna cyrkulacyjna i jedna przy rozdzielaczu na podłogówce.

Niewieli Ci to da, ale nie licząc pieca za całość zapłaciłem cos ponad 9.000 złotych (nie licząc również kaloryferów). jeżeli jeszcze jakieś konkrety to proszę zadać pytania szczegółowe :D :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Ekocentr (http://www.ekocentrpphu.com.pl). Przez przypadek tam trafiłem i kupiłem. Puki co, jestem bardzo zadowolony. Pomoc serwisanta w ustawieniu parametrów sterownika, piec zarówno w zimie, jak i teraz latem chodzi OK. Zasobnik c.w.u. mam 200 litrowy, nie pamiętam firmy, ale chyba bardzo dobry, bo ponad 3 tysiaki za niego dałem. Jest z podwójną wężownicą - miałem zamiar założyć solary, ale przy takim letnim zużyciu groszku inwestycja jest nieopłacalna.

jeżeli chodzi o koszty, to kupowąłem piec z 7 % Vat, ale z tego co wiem, to teraz kosztuje cos około 8.000. Pozostałę koszty normalnie, wg potrzeb. u mnie dwie pompy obiegowe, jedna cyrkulacyjna i jedna przy rozdzielaczu na podłogówce.

Niewieli Ci to da, ale nie licząc pieca za całość zapłaciłem cos ponad 9.000 złotych (nie licząc również kaloryferów). jeżeli jeszcze jakieś konkrety to proszę zadać pytania szczegółowe :D :D :wink:

 

 

Dzięki bardzo za info

hmmm kurna myslałem że ta imprezka kosztuje troche taniej a już w szczególności zasobnik. Ale co tam. A ile płaciłes za instalacje tego kociołka, brali od ciebie odzdzielnie za ten bajer czy płaciłeś za cała instalacje łacznoie z grzejnikami?

A i jak kest to mozliwe to napisz ile towaru ci idzie na grzanie wody w lecie tzn teraz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za usługę, tzn. całość zapłaciłem 1900 złotych - jeśli dobrze pamiętam.

Zimą piec palił mi jeden zasobnik na tydzień (grzanie c.o. plus c.w.u.). Obecnie jeden zasobnik wystarcza na miesiąc.

Co do zasobnika, to oczywiście można kupić tańszy, ale jak już wspominałem, to myślałem o solarze, dlatego kupiłem duży i z podwójną wężownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...