Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocio? na ekogroszek - koszt


niciacia

Recommended Posts

Zastanawiam się czy producenci pieców stosują różnicowanie cen w zależności od pór roku. Będę budował w przyszłym roku, jestem zdecydowany na piec z podajnikiem i chcę jeszcze w tym roku takowy kupić. Tylko zastanawiam się czy teraz, kiedy jest martwy sezon te piece są tańsze, a w miarę zbliżania siędo sezonu grzewczego ceny będą rosły? Ostatnio trafiłem na dziwną rzecz. Jakaś firma(nie pamiętam jaka) sprzedawała w internecie piece Hefa o prawie 900 zł taniej niż ten sam piec u producenta. Po rozmowie tel z producentem okazało się że to jakiś ich dystrybutor. Ale pan w dziale handlowym Hefa był bardzo zdziwiony że aż taka różnica w cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawiam sie poważnie na piecem na ekogroszek - obecnie mam piec olejowy i koszty ogrzewania pochłaniają sporą część mojego budżetu. Przeglądałem ofery producentów i zastanawiam się nad piecem OGNIWO - 17 kW lub Ekocentr 15 kW - do ogrzania mam 150 m2. Pozostali producenci zaczynają swoją ofertę od 25 kW - a to za dużó jak na moje potrzeby.

O EKOCENT przeczytałem na forum - może ktoś wykorzystuje piec Ogniwo.

 

 

niciacia napisał:

Kocioł Ekocentr (http://www.ekocentrpphu.com.pl). Przez przypadek tam trafiłem i kupiłem. Puki co, jestem bardzo zadowolony. Pomoc serwisanta w ustawieniu parametrów sterownika, piec zarówno w zimie, jak i teraz latem chodzi OK. Zasobnik c.w.u. mam 200 litrowy, nie pamiętam firmy, ale chyba bardzo dobry, bo ponad 3 tysiaki za niego dałem. Jest z podwójną wężownicą - miałem zamiar założyć solary, ale przy takim letnim zużyciu groszku inwestycja jest nieopłacalna.

jeżeli chodzi o koszty, to kupowąłem piec z 7 % Vat, ale z tego co wiem, to teraz kosztuje cos około 8.000. Pozostałę koszty normalnie, wg potrzeb. u mnie dwie pompy obiegowe, jedna cyrkulacyjna i jedna przy rozdzielaczu na podłogówce.

Niewieli Ci to da, ale nie licząc pieca za całość zapłaciłem cos ponad 9.000 złotych (nie licząc również kaloryferów). jeżeli jeszcze jakieś konkrety to proszę zadać pytania szczegółowe

 

MAm do Ciebie pytanka

- jakiej mocy masz piec CO?

- z powyższego tekstu wynika że masz podłogówkę - czy automatyka Twojego pieca pozwala na sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego przy podłogówce?

- czy można w automatyce togo pieca ustalić priorytet cwu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm do Ciebie pytanka

- jakiej mocy masz piec CO?

- z powyższego tekstu wynika że masz podłogówkę - czy automatyka Twojego pieca pozwala na sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego przy podłogówce?

- czy można w automatyce togo pieca ustalić priorytet cwu??

piec jest 25, jeżeli chodzi o zawór trójdrożny, to nie mam pojęcia. Sterownik jest firmy GECO - mają stronę w necie, zadzwoń i pogadaj. Poza tym, w Ekocentr mają kumatego serwisanta i z nim też można pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Po prawie roku eksploatacji mogę zweryfikować niektóre stwierdzenia i założenia z użytkowania pieca na groszek.

Piec chodził bez przerwy od jesieni (małe wyjątki to brak prądu).

Odnośnie palenia latem:

zużycie węgla latem do grzania CWU wyniosło ok 120kg na miesiąc (jeden zasobnik) - daje to koszt ok. 43zł - czyli nie opłaca się grzać prądem.

 

Z obserwacji wywnioskowałem że najlepsze efekty daje podłączenie sterownika pokojowego do pompy CO. Dlatego muszę przezbroić układ do konfiguracji pierwotnej bo teraz jak pompę CO steruje sterownik pieca, to wychładza się temp. CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio producenta pieców ze Śląska, o którym nie było na forum jeszcze mówione. Czy ktoś zna te kotły i może polecić? Generalnie są najtańsze jakie znalazłem na rynku. 15-to kilowatowy kocioł z podajnikiem kosztuje netto 5500 zł.

http://www.vascoal.republika.pl/technika.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Chcę wstawić piec na eko-groszek w kotłowni nad którą jest poddasze nieużytkowe (ok. 25 mkw). Na strychu zrobić duży podajnik na parę ton i otwór w podłodze (patrząc od strony strychu) do podajnika w kotle poniżej. Co jakiś czas trzeba będzie trochę pomieszać w podajniku zeby się ładnie wsypywało, ale o cotygodniowym napełnianiu podajnika mogę zapomnieć. Trzeba będzie zrobić tylko podajnik taśmowy na strych i to może kosztować z 1500 zł ale zaoszczędze na workach, pakowaniu węgla w worki i jak kupię hurtowo 5 ton to cena też będzie inna. Wiem, wiem, jeszze popiół trzeba wygarniać no ale to już "czysta" przyjemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...