Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocio? na ekogroszek - koszt


niciacia

Recommended Posts

Może w 30000 zł się zmieścisz. My robimy obecnie instalację na podobnym metrażu, kocioł Sas 36 KW, podłogówka na części parteru i w łazience na górze, rozprowadzenie do rozdzielaczy w miedzi, od rozdzielaczy do grzejników pex-al-pex.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rozważam możliwość kupna pieca na eko-groszek, i mam pytanie do użytkowników o hałas związany z podawaniem węgla przy pomocy ślimaka, czy jest słyszalny zza zamkniętych drzwi ? No i wentylator pewnie też trochę hałasuje...

Kotłownie mam oddzieloną od holu jednymi drzwiami, czy będzie słychać piec ?

Pozdrawiam.

no będzie. Mi tam to nie przeszkadza, żona narzeka.

U mnie dźwięk idzie przez strop drewniany i w nocy jak jest cicho to słychać go praktycznie w całym domu. Ale w dzień jak np. gra telewizor to trzeba się dobrze skupić żeby np. policzyć ilość cykli palenia.

 

Pewnie zależy to od pieca. Sąsiad ma piec innej firmy i ma wyraźnie cichszy podajnik za to głośniejszy wentylator. Zresztą większość hałasu wynika z tego że ślimak miażdży co niektóre ziarna groszku.

 

Bardziej mi przeszkadza czajnik elektryczny bo mamy kuchnię połączoną z salonem.

 

Grzegorz

 

No to się zmartwiłem !

Nie po to przeprowadzam się do własnego domu, żeby mieć hałas i to w dodatku, który sam sobie zafunduję...

Jak myślisz czy gdybym zamontował dodatkowe drzwi i ustawił piec na elastycznych podkładkach coś by pomogło ?

Niepokoi mnie, że piszesz o niesieniu dźwięku przez strop w całym domu.

Czy jeszcze ktoś ma podobne obserwacje ?

 

No i jeszcze co masz zamiar zrobić żeby Żonie nie przeszkadzało ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zmartwiłem !

Nie po to przeprowadzam się do własnego domu, żeby mieć hałas i to w dodatku, który sam sobie zafunduję...

Jak myślisz czy gdybym zamontował dodatkowe drzwi i ustawił piec na elastycznych podkładkach coś by pomogło ?

drzwi pewnie tak. Podkładki na pewno nie bo największy hałas powstaje gdy grudki węgla dostają się między ślimak podajnika i obudowę i są gniecione.

 

Niepokoi mnie, że piszesz o niesieniu dźwięku przez strop w całym domu.

ale ja mam strop drewniany i poddasze nieuzytkowe. Tzn. mam drewniane belki, pomiędzy nimi wełna, pod spodem regips a z góry deski.

 

Nie wiem, może się przyzwyczaiłem ale absolutnie nie odczuwam tego hałasu jako uciążliwy. W każdym razie gdy gra telewizor to już w ogóle pieca nie słychać. Napawdę - elektryczny czajnik w którym się zaczyna gotować woda jest głośniejszy.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może się przyzwyczaiłem ale absolutnie nie odczuwam tego hałasu jako uciążliwy. W każdym razie gdy gra telewizor to już w ogóle pieca nie słychać. Napawdę - elektryczny czajnik w którym się zaczyna gotować woda jest głośniejszy.

 

Grzegorz

 

Elektryczny czajnik jest dla mnie niedozaakceptowania !

U mnie telewizor jest niezbyt często włączony, dzieci - brak, więc nie ma co ( kto ) zagłuszać.

Szkoda, ze jest ten hałas, bo bardzo się nastawiłem na kupno takiego pieca i teraz nie wiem co zrobić....

Pozdrawiam

 

andy999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zmartwiłem ! Jak myślisz czy gdybym zamontował dodatkowe drzwi i ustawił piec na elastycznych podkładkach coś by pomogło ?

Niepokoi mnie, że piszesz o niesieniu dźwięku przez strop w całym domu.

Czy jeszcze ktoś ma podobne obserwacje ?

Co prawda mam inny kocioł i spalam pellety, ale uważam, że elastyczne podkładki nie są złym pomysłem. Odnoszę wrażenie, że u mnie większa część hałasu powodowanego przez podajnik przenosi się przez podłogę kotłowni - wyczuwalne drgania w kotłowni. W domu prawie nie słyszę dmuchaw, natomiast "buczenie" silnika jest słyszlne bardzo dobrze. Nie jest to być może uciążliwy dźwięk, ale wydaje mi się, że w ten sposób można trochę zredukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie macie zlokalizowaną kotłownię?

Ja chcę kupić taki piec ale myślę jeszcvze nad piecem z podajnikim tłokowym.

 

Podajnik tłokowy chyba by nie rozgniatał węgla, tak przypuszczam, ale nie widziałem takiego pieca.

Jest droższy ?

 

Do kotłowni będzie wejście z garażu, choć wsześniej miało być z holu, no ale ten hałas..... Jeszcze nie rezygnuję z tego pieca, ale muszę u kogoś zobaczyć go w działaniu !

 

 

Pozdrawiam

 

andy999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim hałasie wy mowicie? w moim kotle dmuchawy nie słychac prawie wcale, nawet w kotlowni, jej glosnoœc przyrównalabym do wentylatora w komputerze :D

z kolei to podawanie groszku slychac ale to nie zaden halas. Jak sš zamkniete drzwi do kotlowni (a jest ona na poziomie parteru, blisko salonu) to ten dŸwięk praktycznie nie przenika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam-mój pierwszy post.Od 3 lat ogrzewam 40-letni domek kociołkiem na eko-groszek ,Żywiec Economic 25KW.Do ogrzania mam ok160m +150l .zasobnik cwu,dom nieocieplony,instalacja co w miedzi.Zaobserwowalem ,że z biegiem czasu zuzycie opału spada z uwagi na coraz trafniejsze dobieranie nastawów,obecne-10s podawanie,42s przerwa ,podtrzymanie 10 min.Temperatura w domu 21st na kotle 55 st.Jak dotad rocznie spalam ok 5-6 ton groszku,latem przełaczam oczywiście tylko na cwu-zuzycie wegla w tym czasie ok 70-100kg /mies/4 osoby/.pozytywnie zaskoczyl mnie moj kociołek w czasie duzych opadow i mrozow kiedy przez 24 godz nie było pradu-sprawdziły sie awaryjne ruszta i grawitacja, w domku bylo ciepło/konieczny jednak dodatkowy termometr-kupilem opaskowy na wyjście/.tak ze mimo braku zasilania podajnika ,dmuchawy i pompy c.o brak pradu nie jest grzewczym problemem.Uwaga końcowa-szaleństwo cenowe z tzw eko-groszkiem,w opolskiem ok390-400zł/t.---handlarze zwietrzyli interes--pale zwyklym groszkiem po 320-330 zl troche wiecej popiolu ale jest ok.I bym zapomniał po 3 latach wnętrze zasobnika weglowego wyglada nieciekawie instalator bąkał cos o 5 latach,wymieniłem też kondensator rozruchowy-zalecane przez serwisanta co 2 lata.Zakupu kociołka nie żałuję.Pozdrawiam cieplo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Mam pytanko . Też planuję ogrzewanie eko-groszkiem a w moim planie budynku jest zaplanowane ogrzewanie gazem czy w związku z tym muszę jakoś przerobić instalację czy mogę bez problemu podpiąć piec na eko-groszek do tego co jest w planach? Wiem tylko tyle że trzeba sprawdzić przekrój komina , a co jeszcze help me :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak ustawic piec na ekogroszek na lato tylko na ciepłą wodę,mam programator pokojowy i oddzielną pompkę na wodę i centralne.Mam problem bo cały czas mi gaśnie w piecu przy blokadzie sterownika ponieważ woda się zbyt wolno studzi czy ktoś ma jakies z tym doświadczenia, moze parametry ustawień byłbym wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...