Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zamiana kominka na piec gazowy.


Recommended Posts

Witam,

 

według projektu mam kominek i piec na paliwo stałe. Chciałem zrezygnować z kominka i na to miejsce wstawić komin pod piec gazowy. Mieć dwa alternatywne źródła ogrzewania. Czy jest możliwość zastosowania pieca np. na paliwo stałe i pieca gazowego w jednym pomieszczeniu? Jeżeli tak to proszę o jakieś wskazówki jak to rozplanować. A druga sprawa jaki komin wybrać? Rozmawiałam z przedstawicielem firmy Schiedel i zaproponowano mi komin Komin Dual fi200+ fi 80 stal 8,33mb którego jeszcze nie ma w ofercie i jest po wydaje mi się niskiej cenie. Ok 4 tyś za 8,33m Czy ktoś o czymś takim słyszał? Czy to jakaś lipa.

Wyguglałem że to może być ten komin: https://allegro.pl/oferta/system-kominowy-komin-dual-gaz-sps-fi-80-200-8m-7209710533

 

20190411_235437.jpg

z góry dzięki za info

20190411_111436.jpg

20190411_111436.jpg

20190411_235437.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek jako alternatywa , awaryjne źródło ciepła ,na czas gdy zabraknie prądu i wszystko co działa na pompki cyrkulacyjne , także centralne z pieca na paliwo stałe, przestaje działać . Brak pradu to brak grzania z pieca gazowego i pieca c.o. na paliwo stałe. Kominek bez wentylatorów i pompek to niezawodne działanie.

impression_r_2g_s_71-60-34-21_krbova_vlozka_romotop_interier_f9_big.jpg

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...