Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budynek gospodarczy na dzialalność usługową


bronson90

Recommended Posts

Witam wszystkich. Posiadam wolną działkę budowlaną, w granicy tej działki sąsiad ma postawiony budynek gospodarczy. Chciałbym "dostawić" do jego gospodarczego budynek o tych samych wymiarach, który docelowo byłby na działalność usługową - branża kosmetyczna. Czy budowa takiego budynku pod działaność przebiega inaczej od strony formalnej czy są jakieś niedogodności? Zastanawiam się czy nie lepiej budować jako budynek mieszkalny a później z niego zrobić usługowy, przejść przez odbiór sanepidu itd. ? Jestem zielony w tej kwestii, wybudowałem dom ale pod usługi zawsze wynajmowałem. Za wszelkie rady, wskazówki będę wdzięczny. Niedługo chce zabrać się za część formalną i nie wiem na co się przygotować :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jeżeli budynek sąsiada jest w granicy, to jak najbardziej możesz "dostawić" się do tego budynku zachowując wysokość zabudowy zgodnie z Warunkami Zabudowy lub Planem Miejscowym oraz w przypadku gdy Plan Miejscowy na to pozwala ! W przypadku ztakiego zbliżenia ściana przy istniejacym budynku musi być ścianą oddzielenia pozarowego.

- niedogodności raczej nie ma - należy opracować projekt zgodnie z tematem opracowania ( architektura / konstrukcja / instalacje + właściwe uzgodnienia dla budynku "usługowego

- " lepiej budować jako budynek mieszkalny a później z niego zrobić usługowy " to zależy pod jaką działalność ( ? ) ale raczej nie ma sensu zamawiać projekt budynku mieszkalnego, a następnie projekt zmiany sposobu użytkowania ( części lub całości ) budynku mieszkalnego w usługowy. Lepiej na tym etapie już przewidywać budynek mieszkalny z częścią usługową, który ( zgodnie z Prawem budowlanym ) nadal jest budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym :

" budynku mieszkalnym jednorodzinnym - należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku; "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...