Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli z papierem -to jest ok. Ale sądzę , żę ta impregnacja to jedynie barwienie zieloną lub inną bejcą!!!! Poważnie wiem coś o tym. Za tę cenę nikt nie zrobi dobrej impregnacji i sprezeda Wam drewna - to by się nie kalkulowalo :D :lol:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/24690-ile-kosztuje-drzewo/#findComment-446353
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Właśnie też już coś o tej impregnacji zdążyłam się dowiedzieć. Złożyłam zamówienie , zjechali mi z ceną na 580 zł bez faktury ale nie wiem teraz co z tą impregnacją ? Może mi coś doradzisz. Również pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/24690-ile-kosztuje-drzewo/#findComment-446365
Udostępnij na innych stronach

Kochana Anito. O. - jeśli chcesz aby impregnacja była dobrze zrobiona... zaraz, zaraz, to później. Nie kupuj materiału na więźbę sama, zabierz ze sobą chociaż swego cieśle, aby ocenił jakość tego drewna (może to czerwone drewno tzw. zgorzel drzewna- wycina się je z południowych, bardzo nasłonecznionych krańców lasu i nie może być to drewno z posuszu ani drewno z wypadającymi sękami lub ze zbyt dużą ich ilością.

trzeba się temu przyjrzeć lub umówić się z gościem z tartaku, że takie badziewie nie zostanie przyjęte na placu budowy. Jeśli mają być łaty i kontrłaty to trzeba przypilnować ich wymiarów (np, jeśli ma być 2,7X5 cm to tak ma być)

Trzeba sie przyjrzeć metodzie impregnacji (ciśnieniowo w specjalnej komorze, lub zanurzeniowo a może poprzez malowanie pędzelkiem?)

Zanurzenie dla świeżego drewna to conajmniej kilkanaście godzin moczenia- mają aż tak wielkie kadzie gdzie będą mogli zanurzyć aż taką ilość drewna przez kilkanaście godzin i to nie tylko dla Ciebie???? Może to robią plusk, plusk i już jest kolorek :lol:

Najlepiej to zrobić ciśnieniowo!!!!

Jeśli mówią, że się nie wyrobią :wink: to trzeba to zrobić samemu na placu budowy poprzez malowanie wielokrotne pędzlem krokiew, jętek, murłat itd.,częściowo zanurzonych np. w w długim, zafoliowanym wykopie. Jest to czasochłonne, ale i skuteczne.

Jeśli pokrycie dachowe będzie np. blachodachówką, to nie polecam malowania samych łat środkami impregnującymi (kontrłaty można, choć i tam tworzy się taki mikroklimat, że może mieć to wpływ na blachę), które bazują na soli. Widziałem już korodującą dobrą, szwedzką blachodachówkę w okolicach łat a to przez nadgorliwość inwestora.

Całość układamy dokładnie w stosy i pamiętamy, by krokwie, jętki... układać nie na płasko, ale na tzw. "sztorc" i stosujemy przekładki dla odpowiedniego wietrzenia więźby. Całość nakrywamy papą, zadaszamy deskami i takie tam.

Jeśli budowa i sama impregnacja ruszy dopiero wiosną, to nie zapomnij o okorowaniu desek i całego drewna przed ułożeniem!!!! Koniecznie, najlepiej gdyby tej kory (oflisów) było jak najmniej

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/24690-ile-kosztuje-drzewo/#findComment-446601
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady . Zamówiłam drewo bo u nas z nim bardzo cieńko, a cieśli jeszcze nie mam , jestem na etapie szukania bo chcę jeszce przed zimą skończyć stan surowy. W tym tartaku faktycznie tylko maczają to drewno / nazywają impregnacją / ale impregnować będę faktycznie u kogoś innego ciśnieniowo bo tam podobno robią to fachowo. Ale czy tak można ? tzn. jeżeli w tartaku mi "niby" zaimpregnują to czy mogę zrobić jeszcze raz impregnować ?
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/24690-ile-kosztuje-drzewo/#findComment-446687
Udostępnij na innych stronach

Padają tutaj często bardzo niskie ceny za drewno. U mnie (wielkopolska) najtaniej jak mogłem znależć to 720zł bez rachunku i bez rozróżnienia czy łata czy krokiew. Wyjściowa cena to około 900zł. Drewno jest drogie już w lesie. :cry:
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/24690-ile-kosztuje-drzewo/#findComment-446729
Udostępnij na innych stronach

W tym tartaku faktycznie tylko maczają to drewno / nazywają impregnacją / ale impregnować będę faktycznie u kogoś innego ciśnieniowo bo tam podobno robią to fachowo. Ale czy tak można ? tzn. jeżeli w tartaku mi "niby" zaimpregnują to czy mogę zrobić jeszcze raz impregnować ?

 

- masz jeszcze dopłacać do impregnacji ?

- zaleca się nie mieszać środków

- jęśli impregnuja przez zanurzanie to też jest dopuszczalne i poprawne, nie martw się impregnacja ciśnieniowa to nowsza metoda, a domy stoją już tyle lat. Widziałem już dziesiątki domów po impregnacji zanurzeniowej i wszystko O.K. Według mnie przez zanurzenie wystarczy, no bo wiesz można tak wszystko, elewacja z klinkieru bo ściana trwała, dachówka glazurowana bo trwała, itd....

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/24690-ile-kosztuje-drzewo/#findComment-446745
Udostępnij na innych stronach

Zanurzenie dla świeżego drewna to conajmniej kilkanaście godzin moczenia- mają aż tak wielkie kadzie gdzie będą mogli zanurzyć aż taką ilość drewna przez kilkanaście godzin i to nie tylko dla Ciebie???? Może to robią plusk, plusk i już jest kolorek

Najlepiej to zrobić ciśnieniowo!!!!

Eh....mdzalewscy czytajcie posty, czytajcie....., ale zgodzę się z Wami- kiedyś nie było impregnacji i chałupy oraz dachy stały, ale........jedna bardzo ważna rzecz!!!! Kiedyś było inne drewno- smolne, naprawdę wieloletnie, a jakie drewno mamy dzisiaj? - odżywiczone najwyżej 50- o letnie, które nawet nie pachnie żywicą.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/24690-ile-kosztuje-drzewo/#findComment-447209
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...