Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja tarasu nad garażem


Twinki

Recommended Posts

Witam serdecznie

Dobudowałem sobie garaż bez dachu który będzie tarasem do istniejącego budynku,8x8m (64m2), grubość płyty 16cm i od strony "przyklejenia" był włożony przy płycie i fundamentach styropian 2cm.

Prosiłbym o radę czym wypełnić szczelinę dylatacyjną między nowym tarasem a starym domem i za kominem(zdjęcie w załączniku). Gdyż w lipcu mam tynkarzy w garażu i chciałbym wszystko możliwie jak najlepiej pozabezpieczać. Myślałem o jakieś gumie w płynnej gumie by budynki pracowały osobno tylko ta szczelina dylatacyjna jest duża i trochę by tego tam weszło, są jakieś alternatywy?

 

Druga sprawa, jaka wylewka i co na taras? Doł pod tarasem będzie ogrzewany cały

 

IMG_20190331_165330.jpg

 

 

Za wszystkie sugestie dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Twinki, wg mnie nie wygląda to najlepiej. Czy przed wylaniem betonowego daszku garażu (póki co) pomyślałeś o czymś takim jak paroizolacja, termoizalacja a następnie hydroizolacja dachu płaskiego nad pomieszczeniem ogrzewanym ? Jeśli nie, to polecam lekturę na FM bodajże "taras nad garażem". Martwi mnie, że tak mało miejsca zostawiłeś sobie na warstwy poszczególnych izolacji... Pozostaje Ci płyta Pir lub specjalne Żele. Bardzo kosztowny temat, powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o hydroizolację tego połaczenia bydynków ?

 

Nas a guma w płynie CWS R , nie wypelni takiej dylatacji , sugerowałbym zapianowanie dylatacji np piana montażową i potem taki element przemalowac guma CWS R zatapiajc pomiedzydwie warstwy geowłkninę .

 

A jeszcze kwestia hydroizolacji tarasu - grunt bitumiczny i na to GUMA z przekładką geowłkniny a poetem moze deski deski tarasowe albo płytki wentylowane ?

 

http://www.cws.expert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No to masz problem, nie ma gotowego jednego produktu którym pomalujesz i będzie git. Płyta ma 16 cm a jak wygląda zbrojenie? Jakie ugięcie jest tej płyty?

Czy pod stropem są jakieś podciągi usztywniające konstrukcję płyty? Masz na to projekt? 64 m2 to duża powierzchnia i spory ciężar. Dodatkowo faktycznie mało miejsca zostawiłeś sobie na poszczególne warstwy i będzie problem z przemarzaniem stropu i skraplaniem się wilgoci na suficie. Dałeś za mało danych i na podstawie twojego wpisu widać tylko że masz problem a jak wielki do końca nie wiemy.

Pozdrawiam, Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...