Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kotła na pellet dom 350 m2 koniec lat 80


inski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hehe 6 stron doradzania i kolega poleciał po reklamie. Masz jednak dużo pieniędzy jeśli pakujesz się w serwis Kostrzewy, powodzenia.

Już sam zgłupiałem, ludzie chwalą kostrzewę. W mojej wiosce są ze 4 kotły kostrzewy i nie słyszałem o problemach. Najbardziej pasuje mi Slimpel 5-25. Straciłbym dotację, ale w moim przypadku ta dotacja to same kłopoty. Tylko 15%, a jeszcze zabiorą 18% podatku, a później kontrole. Materiały, okna spełniające normy czystego powietrza kosztują krocie, więc to skórka za wyprawkę. Coraz pewniejszy jestem, że sobie to odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są 4 kotły i jakoś się pali co nie? Zobacz na forach co piszą ludzie o Kostrzewie i ich serwisie, płatnych przeglądach i płatnym wszystkim. Jeśli na prawdę już mierzysz w tą cenę i jakość, to idź w Kotłospaw Slimko. Taki standardzik, palnik Kipi i sterowanie Pluma, niestety poziomy wymiennik (Kostrzewa również) ale bezszwowy i generalnie kocioł od początku stworzony pod pellet. Serwis zajebisty, Kuba Wroński, szef serwisu i nie tylko pomoże wszędzie i każdemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że nadszedł czas na podsumowanie. W tej chwili nie interesują mnie dopłaty z Programu Czyste Powietrze i biorąc pod uwagę kwestie finansowe, bezobsługowość i łatwość w ustawieniach sterownika, Zastanawiam się nad Slimpelem i Ferroli. Wybrałbym już na 100% z tych dwóch, gdyby nie strach przed odległym (Kolega Puławiak ma tyle na głowie) serwisem. Z polskich produktów biorę pod uwagę Biawar Pellux 100 - za nim przemawia bardzo dobra obsługa serwisowa, sterownik pluma i mechanizmy czyszczące pionowy wymiennik, palnik i płomieniówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że nadszedł czas na podsumowanie. W tej chwili nie interesują mnie dopłaty z Programu Czyste Powietrze i biorąc pod uwagę kwestie finansowe, bezobsługowość i łatwość w ustawieniach sterownika, Zastanawiam się nad Slimpelem i Ferroli. Wybrałbym już na 100% z tych dwóch, gdyby nie strach przed odległym (Kolega Puławiak ma tyle na głowie) serwisem. Z polskich produktów biorę pod uwagę Biawar Pellux 100 - za nim przemawia bardzo dobra obsługa serwisowa, sterownik pluma i mechanizmy czyszczące pionowy wymiennik, palnik i płomieniówki.

 

Ciepło się zrobiło i ruszyła teraz fala. Gwałtownie wystartowały montaże i teraz wszyscy chcą na gwałt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wali Ci dzisiejszy czas to zapodaj sobie jakąś koze za pincet zł, pakuj tam jej co wlezie. Na pewno będziesz miał ciepło..

 

Przepraszam ale z racji posiadanej inteligencji Polska musi dzielic się na A i B :D

Przykro mi, że jesteś z tej części B. Czytasz i nic nie kumasz. W d..pie mam ich pieniądze, a nie powietrze bez smogu. Masz coś do zarzucenia.pod względem ekologii, tym 3 kotłom, które wytypowałem. Gdyby interesowało mnie palenie w kozie, to zostałbym przy obecnym piecu i co 3 godziny schodził do kotłowni, żeby go nakarmić, a pożera 0.7mp drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec wakacji będę miał certyfikat Ecodesigne na Slimpele :)

Innym na pewno się przyda, ja rezygnuje z dotacji. Dostanę 15%, zabiorą mi od tego podatek 18%. Majster wystawiając fakturę doliczy 23% za każdą usługę. Robiąc ocieplenie, wymieniając okna za materiały spełniające normy projektu zapłacę 70% więcej. To się opłaca tym, którym przysługuje ponad 50% dotacji, ale nie wiem skąd biorą się ludzie prawie nie mający dochodu, a robiący termomodernizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam wszystkich.

Chciałbym podziękować kolegom za wszelkie wskazówki, opinie i rady. Mój wybór to Biawar Pellux 100 30kw Touch, wybrałem go spośród innych moich typów ze względu na dostęp do serwisantów i części Piec kupiony i czeka na montaż. Podzielę się z Wami spostrzeżeniami i doświadczeniami po pewnym czasie użytkowania. Jeszcze raz wszystkim dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam, że za mały. Dom to dworek poniemiecki. Jedno skrzydło dostawiane na początku lat 80-tych, remont po pożarze na przełomie lat 80/90. Wszystko robione z tego co było dostępne, a nie było niczego ściany z pustaka żużlowego roboinego własnoręcznie na stole wibracyjnym, okna "na gazety", instalacja CO z rur stalowych itp, itd. Prognozuję, że przez cały rok pójdzie mi jakieś 8 ton pelletu czyli 8x800=6400zł, dotychczas wydawałem na drzewo 5500zł nie licząc mojej pracy przy rąbaniu, układaniu, wnoszeniu do piwnicy, a schodzenie do kotłowni co 3 godziny, wstawanie w nocy przy mrozach, wynoszenie popiołu wiadrami. KOSZMAR. Edytowane przez inski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam, że za mały. Dom to dworek poniemiecki. Jedno skrzydło dostawiane na początku lat 80-tych, remont po pożarze na przełomie lat 80/90. Wszystko robione z tego co było dostępne, a nie było niczego ściany z pustaka żużlowego roboinego własnoręcznie na stole wibracyjnym, okna "na gazety", instalacja CO z rur stalowych itp, itd. Prognozuję, że przez cały rok pójdzie mi jakieś 8 ton pelletu czyli 8x800=6400zł, dotychczas wydawałem na drzewo 5500zł nie licząc mojej pracy przy rąbaniu, układaniu, wnoszeniu do piwnicy, a schodzenie do kotłowni co 3 godziny, wstawanie w nocy przy mrozach, wynoszenie popiołu wiadrami. KOSZMAR.

 

Że co,że za mały będzie ? Teraz tożeś pojechał po bandzie :) Podaj no mi namiary do tego doradcy co Cię taką ciężarówką uszczęśliwił do rozwożenia mebli w mieście.Jeśli masz 10 styro na ścianie to w uproszczeniu będzie zapotrzebowanie 70w/m2 .Czyli jak spadnie temperatura do -20 i tak będzie trzymało z tydzień to w 3trzeciej dobie Twoja chata będzie potrzebować ok.24kW a zapotrzebowanie liczy się dla średniej która jest dużo niższa i co się z tym wiąże mniejsze zapotrzebowanie na ciepło.Kuknij na mapę Polska jest podzielona chyba na 3 albo 4 strefy a mieszkasz chyba w drugiej .Dwudziestka piec z palcem ogarnęła by to wszystko bez zająknięcia przy wysokiej sprawności bez zasyfiania kotła.Pamiętaj ,że jest to urządzenie na paliwo stałe i najwyższą sprawność osiąga na wysokich temperaturach.Ta sama zasada co w aucie.Dlatego jeśli jeździsz krótkie trasy i po mieście nie kupuj smoka z dużym motorem czy "dizlem" i tym samym nie zakupuj większego pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...