Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kotła na pellet dom 350 m2 koniec lat 80


inski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze takie cudo wpadło w oko: SAS BIO EFEKT 23 kW. Miał ktoś dosiadczenia z tym produktem?

Tak naprawdę chodzi tylko o 3 cechy w jednym kotle:

1. Łatwość czyszczenia

2. Trwały i wydajny palnik

3. Sterowanie potrafiące wycisnąć z palnika wszystko co najlepsze

Całe życie paliłem śmieciuchem, nie znam się na kotłach peletowych, nie mam czasu studiować literatury na ten temat (jeżeli takowa istnieje). Proszę więc o podzielenie się Waszym doświadczeniem w tym temacie.

Czy istnieje kocioł spełniający chociaż w 70-80% powyższe kryteria, cena w tym przypadku niech pozostanie w drugim planie i tak muszę brać kredyt...

 

Inski weź się ogarnij i rzuć okiem na przekrój tego cuda które znalazłeś http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-bio-efekt.html i tak na chłopski rozum odpowiedz.Jak Ty wyczyścisz ten rurki które będą zarąbane smołą ?Skreśl z listy wszystkie kotły z wymiennikiem poziomym i trochę Ci się wyklaruje sytuacja bo tak to kota i oczopląsu dostaniesz.Pamiętaj ,że jeszcze trzeba będzie palnik wyregulować.Kocioł na pelet to nie auto z salonu które jest już wyregulowane i tylko wlewasz paliwo i jedziesz.No chyba,że kupisz Windhagera. A gamoni co się nazywają serwisantami a nie potrafią wyregulować porządnie palnika ci u nas w kraju dostatek.Także miej to na uwadze bo inaczej zęby zjesz i nerwy.Także przestań łykać jak pelikan te medale z targów dla wyrobów peletopodobnych.Ci co przyznają te nagrody to w życiu tych pieców nie czyścili.Dałbym tym gamoniom do wyczyszczenia i tak dla porównania jakąś zachodnią konstrukcje to by mu szczęka opadła.Przecież tego peletu to trochę w sezonie przemielisz 5-6 ton.< to taki bardzo optymistyczny wariant bo raczej będzie 6-8T

Edytowane przez Barliniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A palnik samoczyszczący czy obrotowy?

Obrotowy się zapycha.

 

W każdym peleciaku masz samoczyszczący palnik tylko są różne techniki.Obrotowy czyści na dwa sposoby powietrzem i wspomaganiem przez obrót. A jeśli Ci się obrotowy zapchał to albo polałeś wcześniej wodą ten pelet albo za słaby przedmuch albo naprawdę najgorszym g...m palone było.To co ja mam powiedzieć jak mój tylko powietrzem czyści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank będzie smoła za jakiś czas.To u mnie na ściankach z przodu zaczęła się pojawiać jak piec już tylko na jakiś czas wodę na CWU tylko grzeje.Zresztą zobacz jak w węglowych szybko się pojawił wodny ruszt tak zaczyna powolutku znikać.Wermukulit musi być tam gdzie go nie ma to sadza i smoła zaraz się pojawia.No chyba ,że wysoka temp. często jest.Ja sam poprawiałem inżynierów z defro i wyłożyłem komorę w większej ilości szamotu.Podobnie jak w Atmosie jest wyłożona cała komora spalania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz
Na bank będzie smoła za jakiś czas.To u mnie na ściankach z przodu zaczęła się pojawiać jak piec już tylko na jakiś czas wodę na CWU tylko grzeje.Zresztą zobacz jak w węglowych szybko się pojawił wodny ruszt tak zaczyna powolutku znikać.Wermukulit musi być tam gdzie go nie ma to sadza i smoła zaraz się pojawia.No chyba ,że wysoka temp. często jest.Ja sam poprawiałem inżynierów z defro i wyłożyłem komorę w większej ilości szamotu.Podobnie jak w Atmosie jest wyłożona cała komora spalania.

 

To jak to przechodzi badanie na 5 klase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to przechodzi badanie na 5 klase?

Tak samo przechodzi jak auta.Myślisz ,że ktoś to bada przez cały sezon lub kilka.Przy badaniu na pewno nie ma nastawy na wodę 60 stopni jak to wielu robi tylko wyższa.U mnie 73-74 a stal na niebiesko aby to się dobrze dopalało.Piec ma nie dymić i smrodzić bo tym zajmuje się program a w śmieciuchu to różnie bywa większość ma to w dupie i kopci innym pod nosem chociaż Ty i ja wiemy ,że można spalać węglem czysto ,ale niewielu tak robi wystarczy samemu wyjechać na miasto czy wioskę i zobaczyć jak to w praktyce wygląda.Piec na pelet jest czystszy w obsłudze i mniej upierdliwy i tego faktu nie zmienisz.Mam porównanie mimo nie najszczęśliwszej przecież konstrukcji :)Nie dla każdego też będzie dobrą opcją bo trzeba mieć w miarę ocieplony budynek aby cię koszta peletu nie zrujnowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o takim modelu: DEFRO GAMMA 25 kw? Automatyczne czyszczenie palnika i wymiennika. Wymiennik pionowy.

 

Tylko na 6mm żebyś wiedział bo nie wszędzie można go dostać chociaż zaczyna być z tym lepiej.Co do czyszczenia tego palnika to dla mnie lipa dostęp z boku i zanurkować trzeba.Wiem ,że się sugerujesz napisem automatyczne czyszczenie palnika ale to w każdym jest a przedmuch czyli to najtańsze rozwiązanie średnio się sprawdza ale na świeżaków działa jak wabik :).Raz na miesiąc wyciągnąć zawiry trzeba a trochę wysokie są także musisz mieć normalny sufit <2.6m Osobiście bym go nie kupił ,ale każdy robi jak uważa.Napisz może na jakie spalanie liczysz bo nagle się okaże ,że z torbami pójdziesz :) a i jeszcze jedno 180 rura wydechowa i bez wentylatora upssss… także zadymka będzie. Kuknij na Pellux 100 lub Slimpela 25 zobacz jak wygląda porządne czyszczenie palnika

Edytowane przez Barliniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mtdeusz
Tak samo przechodzi jak auta.Myślisz ,że ktoś to bada przez cały sezon lub kilka.Przy badaniu na pewno nie ma nastawy na wodę 60 stopni jak to wielu robi tylko wyższa.U mnie 73-74 a stal na niebiesko aby to się dobrze dopalało.Piec ma nie dymić i smrodzić bo tym zajmuje się program a w śmieciuchu to różnie bywa większość ma to w dupie i kopci innym pod nosem chociaż Ty i ja wiemy ,że można spalać węglem czysto ,ale niewielu tak robi wystarczy samemu wyjechać na miasto czy wioskę i zobaczyć jak to w praktyce wygląda.Piec na pelet jest czystszy w obsłudze i mniej upierdliwy i tego faktu nie zmienisz.Mam porównanie mimo nie najszczęśliwszej przecież konstrukcji :)Nie dla każdego też będzie dobrą opcją bo trzeba mieć w miarę ocieplony budynek aby cię koszta peletu nie zrujnowały.

 

Można też kupić hurtowo pelet słonecznikowy za 250 zł za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na 6mm żebyś wiedział bo nie wszędzie można go dostać chociaż zaczyna być z tym lepiej.Co do czyszczenia tego palnika to dla mnie lipa dostęp z boku i zanurkować trzeba.Wiem ,że się sugerujesz napisem automatyczne czyszczenie palnika ale to w każdym jest a przedmuch czyli to najtańsze rozwiązanie średnio się sprawdza ale na świeżaków działa jak wabik :).Raz na miesiąc wyciągnąć zawiry trzeba a trochę wysokie są także musisz mieć normalny sufit <2.6m Osobiście bym go nie kupił ,ale każdy robi jak uważa.Napisz może na jakie spalanie liczysz bo nagle się okaże ,że z torbami pójdziesz :) a i jeszcze jedno 180 rura wydechowa i bez wentylatora upssss… także zadymka będzie. Kuknij na Pellux 100 lub Slimpela 25 zobacz jak wygląda porządne czyszczenie palnika

 

Liczę na jakieś 7-8 ton pellets a1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...