Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w doborze kotła na pellet dom 350 m2 koniec lat 80


inski

Recommended Posts

Wybór padł na Slimpela 25 kw. Trochę się obawiam braku serwisu i kłopotu z częściami, przecież wszystko się zużywa. Montaż przewiduję na połowę września 2019. Jeśli znacie jakiś sprawdzonych monterów, to byłbym wdzięczny za pomoc. Oferuję zakwaterowanie na czas montażu. Na pewno wyjdzie kilka dni, bo trzeba trochę zmodernizować instalację: montaż termostatów grzejnikowych, zaworów odcinających, uruchomienie pompy cyrkulacyjnej cwu (hydraulicznie jest podłączona, ale elektryka na nowo do podłączenia), montaż zetki.Chciałbym też w razie konieczności zamontować regulator ciągu, bo komin wysoki (12m) i wkład spory (120/240mm). Także bardzo bym był wdzięczny za wszelkie propozycję. Dużo mi już pomogliście w wyborze kotła, wielkie dzięki!

 

Inski zajrzyj do DTR (dokumentacja techniczno-ruchowa) tego kotła i zobacz jak czyszczenie tego kotła jest banalnie proste i rzadkie w porównaniu do polskich kotłów.O części specjalnie się nie martw to sprawdzona konstrukcja na rynkach zachodnich.Chociaż warto za jakiś czas uzbroić się w grzałkę a nie zamawiać dopiero jak się spali.Na Puławiaka możesz liczyć to złoty chłopak,żeby każdy instalator tak podchodził do tematu jak on to by było super.Szwagier miał problema z redem 14kw dodzwonić się nie mógł do firmy gdzie go zakupił z Sopotu.Sprzedać to potrafili :) ale później :(.Więc mówię szwagrowi dzwoń do Puławiaka i krok po kroku wyszło na to ,że to zawór trójnożny nawalił.Firmie Wentor (dystrybutor RED )też należą się baty bo nie potrafili rozwiązać problemu także wielki minus.Dla mnie totalna klapa i brak profesjonalnego podejścia do tematu .W tej chwili slimpel i propel przy 8% vat chyba najlepsza oferta na rynku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

370 km ok 4 godziny jazdy...

 

Do mnie na rozruch kotła tylko przyjechał , pod Poznań. Wziął 1000 mniej niż ekipa co miała 70km do mnie . Od 2011 nie ma powodów by musiał przyjechać ponownie , na serwis czy coś innego , jak były problemy ze sterownikiem pomagał przez telefon , nawet w weekend. Także potwierdzam co pisze Barliniak , że Puławiak to złoty chłopak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pitol Barliniak że się szwagier do mnie nie dodzwonił, bo się dodzwonił :) Zawór wysłany bez zbędnych ceregieli. Jak się jest ciągle zagrzebanym w kotłowni to nie zawsze jest jak odebrać :) Jeszcze się nie dorobiłem infolini :) ale może już niedługo :)

A co zapalarki do Slimpela to pracują od 2015 i żadna nie padła... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna P 24 u Wojtka kosztuje coś około 16700 zł, Slimpel 13500 zł. Dopłacasz te 3 tysiące ale wtedy masz full wypas. Praktycznie cały sezon bez obsługi, chodzi o czyszczenie kotła i palnika. Dosypiesz tylko co kilka dni parę worków pelletu i kilka razy w sezonie opróżnisz pojemnik na popiół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ma dodatki chemiczne. Związki które są np. dodawane to plastyfikatorow do betonu. A to źle wróży podzespołom kotła.

 

@inski to ile masz tej dotacji że nie możesz dołożyć trochę wiecej do kotła?

 

W tym roku 15%. W 2020 30% -: trochę mniejsze zarobki będą na picie. Muszę jeszcze wyremontować dach, ocieplić elewację, wymienić z 10 okien, ocieplić pianką pur skosy dachowe na poddaszu użytkowym itp itd. Jak zacznę "szaleć" to na bank nie styknie kredytu. Biorę z BOŚ-u na 2,5% maksymalny kredyt dla beneficjentów "czystego powietrza". Tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pitol Barliniak że się szwagier do mnie nie dodzwonił, bo się dodzwonił :) Zawór wysłany bez zbędnych ceregieli. Jak się jest ciągle zagrzebanym w kotłowni to nie zawsze jest jak odebrać :) Jeszcze się nie dorobiłem infolini :) ale może już niedługo :)

A co zapalarki do Slimpela to pracują od 2015 i żadna nie padła... :)

 

Uderz w stół a nożyce się odezwą :) To ile trzeba tarabanić abyś odebrał przecież widać kto dzwoni nie możesz teraz to odzwoń później lub napisz 'Nie mogę jestem zajęty czy cokolwiek,to nie czasy telefonów na korbkę i tarczę obrotową.Nie masz czasu na to zatrudnij kogoś bo przecież klienci w ten sposób Tobie uciekają.Z jego relacji był słaby odzew a jak było naprawdę to wiecie wy między sobą znam to tylko z jego relacji .Ja miałem poczucie winy ,że mu ten kocioł poleciłem bo co z tego jak wszystko ładnie pięknie jak wszystko chodzi.Liczy się to jaka jest obsługa gdy się coś usra. To wtedy właśnie chcemy widzieć profesjonalizm a nie banery z reklamą i strututu nasze kotły są super .Podałem num do Puławiaka a to w sobotę po południu chyba było a w niedzielę jego wyjazd więc nie liczyłem na pomoc dla niego bo wiadomo weekend a tu proszę i to się liczy.Ja wiem ,że niektórzy by chcieli aby awarie zdarzały się w godzinach pracy,ale w życiu wiadomo różnie bywa.Od tamtego zdarzenia dla mnie ten dystrybutor wentor z Żar to jedno wielkie G.Przysyłają gościa serwisanta od kominków do pieca śmiech na sali:DTemat ze szwagrem zamknięty.Co do zapalarki to jak byś napisał ,że zapalarki slimpela pracują u nas od 15 lat i jeszcze żadna nie padła to coś by znaczyło a tak to tyle i moja od bioslima z defro wytrzymuje i jeszcze działa.To żaden wyczyn 3-4 sezony a zakup zapalarki nie jest chyba jakimś mega wydatkiem i warto mieć ten element pod ręką a nie jak w przysłowiu kopać studnię gdy się pali. Najpierw czekamy przez 1-2 dni bo się nie można dodzwonić następnie 5 dni na kuriera bo w sobotę i niedzielę nie rozwożą i tym sposobem tydzień zleciał od awarii do usunięcia .Albo niech się z fajczy za ponad 10 lat i co wtedy dzwonimy i słyszymy "Panie tych modeli już nie sprzedajemy więc proponuję nowy piec:) i znowu wydatek kilkanaście tysięcy no nic tylko dobrą drukarkę do banknotów mieć w domu.Oczywiście to czarne scenariusze, ale można przewertować forum i wyciągnąć wnioski samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku 15%. W 2020 30% -: trochę mniejsze zarobki będą na picie. Muszę jeszcze wyremontować dach, ocieplić elewację, wymienić z 10 okien, ocieplić pianką pur skosy dachowe na poddaszu użytkowym itp itd. Jak zacznę "szaleć" to na bank nie styknie kredytu. Biorę z BOŚ-u na 2,5% maksymalny kredyt dla beneficjentów "czystego powietrza". Tak to wygląda.

No ja rozumiem, ale to z czegoś można zrezygnować. Co to jest 3000zł w skali tam 10 czy więcej lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno ale: Slimpel nie spełnia wymogów ecodesign. Dostałem taką wiadomość z sanitsystem. Znowu jestem w czarnej d..ie! Na dotacje nadają się tyłko te droższe Laguna, RTB.

 

Slimpel bez tych ecodizajnów wciąga nosem te polskie z tą wydumaną normą która spowodowała wzrost cen kotłów do absurdu.Dlatego proponowałem na wstępie grzanie klimą kanałową bezosługowo i z dotacją .Widzę jak niektórzy reagują ,że można grzać klimąPanie to się nie nadaje a to tak można w ogóle ,a nie pójdę z torbami?Nie piję tutaj Inski do Ciebie wiem w jakiej jesteś sytuacji korbociąg w głowie ,że aż puchnie z tymi kotłami.Ciężko mi tu doradzać to nie mój portfel wiesz sam najlepiej na ile możesz sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...