Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Floryda 3


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 235
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Papa to pierwsza warstwa na strop. Na wierzchu jest epdm. I za to 100k. Odnośnie deszczówki będę myślał o tym latem, biorę pod uwagę "szambo" albo kanalizacje deszczową. Odnośnie zbiornika słyszałem ze podczas ulewy potrafi się szybko zapełnić.

 

dzięki za info. Jeśli chodzi o zbiorniki to ponoć są takie przepływowe, czyli nadmiar może trafić np. do kanalizacji deszczowej albo do drugiego zbiornika rozsączającego. Odpada problem z przepełnieniem. A woda być może za jakiś czas będzie cenna, kto wie czy nie będzie problemów z podlewaniem trawy, a tak z deszczu zawsze trochę może się zebrać. Choć faktycznie z dachów spadowych chyba łatwiej się to zbiera.

 

pozdr.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

analizuje projekt przed jego budową aby ocenić jak pracochłonny/trudny jest do wykonania.

Zastanawia mnie kwestia wykonania koryt odwadniających i ewentualnego widoku na papę z okien na pierwszym piętrze.

Czy dobrze rozumie że dachy płaskie są pokryte blachą spadkową w stronę koryt?

Czy ktoś może przesłać mi rysunek przekróju bo ten darmowy jest w tak kiepskiej rozdzielczości, że nie widzę rozwiązania na te koryta i blachę na dachu płaskim.

Willa bardzo mi się podoba ale czuję, że wykonanie go z godnie z projektem to do stanu deweloperskiego to lekko 600 tys. zł a gdzie jeszcze go wykończyć?

Nie wiem jak na papę, ale ja na edpm będę robił najprawdopodobniej taras wentylowany, albo deski tarasowe. Jak chcesz nieużytkowy mozna wysypać żwir. Tarasy w projekcie są pokryte 2x papą. Lepiej sobie odpuścić korytka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wrzucam Ci przekrój daszku od strony kuchni i garażu.

Na stan mojej wiedzy to może i wyjdzie 600 tysi, ale netto :) Biorąc też pod uwagę, że ugrasz ceny w związku z brakiem roboty na rynku przez Covid.

Ja liczę się z wydatkiem 1,5 mln za wykończoną chatę bez ogrodu i działki.

 

pozdr.

Kuba

 

[ATTACH=CONFIG]444512[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]444513[/ATTACH]

 

Dziękuję za przekrój.

 

Chyba lepiej będzie podmurować attykę z bloczka betonowego, położyć folię, PIR/styropian, później szlichta spadkowa w kierunku wpustów attykowych i na to papa. Ewentualnie wyrobić koryta (poprzez pocienienie styropianu) wzdłuż attyki i do nich spadki z szlichty.

Na samym początku (jeżeli decydujesz się nie robić projektowych koryt) najlepiej podnieść okna na pierwszym piętrze o 5 cm więcej niż jest w projekcie (25cm), wtedy łatwiej będzie spadkami manewrować.

 

Naprawdę niezła rzeźba ten projekt. W sensie trudny do zoptymalizowania.

Ja wyrzucę dwa dachy nad parterem (kwestia gustu - bardziej podoba mi się bez)

Zlikwiduje koryta i zrobię jw. Dach płaski nad parterem zasypie kamieniem - otoczakami

Zlikwiduje słupy stalowe, trzeba przeliczyć ponownie stropy bo pewnie jak zwykle są przeprojektowane i tam można coś zaoszczędzić na stali.

 

 

Może jakoś zmieszczę się w tych 600tys bez wykończenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Do osób mających attyki, jak rozwiązujecie kwestie balustrad. Myślałem o czymś takim [ATTACH=CONFIG]444865[/ATTACH] Tylko pytanie czy dobrze tak dziurawić blache,osb i epdm czy lepiej zrobić od czoła, co mi się mniej podoba.

 

cześć,

 

i jak sobie poradziłeś sobie z kwestią mocowania tych balustrad na tarasach? U mnie w adaptacji mam narysowane mocowanie balustrad szklanych schematycznie, przed korytkami, z mocowaniem do wieńca od góry, czyli przez wszystkie izolacje :( Więc też będę musiał to jeszcze przemyśleć, bo podobno można to jednak jakoś zamontować od czoła, na konsoletach. I najlepiej to przygotować przed elewacją.

 

Patrząc na stan balkonów w moim obecnym domu wiem, że ważne jest, aby unikać mocowania balustrad przez warstwy od góry, a szukać zakotwiczenia w poziomie.

 

pozdr.

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę montował od czoła i na to styropian. U mnie szyba będzie na listwie montowanej bezpośrednio do ogniomuru. Najlepiej skorelować dekarza, balustrady i ekipę od tarasów jednoczenie, ja tak robię. Tynki skończone, w końcu bo miałem dość tej ekipy.Co 2 dni latałem z łata i mówiłem które ściany maja poprawiać. Standardowo zostawili oczyścicie po sobie syf. Mamy bramę, Wiśniowski z napędem metro, za około 2 tygodnie hydraulik ATTACH=CONFIG]445375[/ATTACH]b.jpg

a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
[ATTACH=CONFIG]445849[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]445850[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]445851[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]445852[/ATTACH]

 

Ale super! prace idą do przodu, gratulacje!

 

Patrząc na zdjęcie okien narożnych w salonie na parterze to ten HS wydaje się być wysoko osadzony. Podnosiłeś osadzenie okien na parterze lub zmniejszałeś ich wysokość? Wiem, że na piętrze okna mają próg i są na wysokości 10cm ponad parkiet, ale na parterze myślałem, że nie będzie takiego progu. Czy zakładasz tam jeszcze podniesienie poziomu podłogi? Kanały reku? ogrzewanie podłogowe? Myślałem że podłoga wyjdzie na równo z oknem (wys. pomieszczenia 2,90).

 

Z pozdrowieniem,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Ja nie usuwałem. Z tego co mi wiadomo można usunąć wszystkie, oprócz tego obok hsa.

 

Hej, czy rozważałeś likwidację słupów stalowych w narożnikach w celu zamontowania okien ze szkleniem narożnym typu glasscorner? Czy byłoby to problematyczne w budynku Floryda 3? należałoby coś dozbroić? Przeliczać? Orientujecie się jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Z pewnością wygląda fajnie, ale chyba byłby problem z otwieraniem tego HS'a na parterze? Odpadłby problem ocieplenia tych słupów.

 

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...