Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Floryda 3


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 235
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W obu masz otwarte w pozycji poziomej i zamkniete gdy klada się na sobie. Zakres jest ten sam. Z90 posiadaja dodatkowo uszczelke na kazdym lamelku dzieki czemu lepiej zaciemniaja. W jaki sposób miałyby miec wiekszy zakres? Nie podniosa sie bardziej niz poziomo do podloza a zamlnac sie juz bardziej tez nie da. Jakies bzdury wg mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla mowa o z90 i c80 wiec bledu nie widze hehe Nie znam oferty anwisu wiec nie wiem co to f80 ale znam oferte Selta i tu wiem, ze nic sie nie obraca o 180 stopni.

 

Kolor okien to jasny dąb a zaluzje sa antracytowe jak stolarka od strony wewnetrznej. Prowadnice i obudowy sa natomiast szare i maja pasowac do zastosowanego wykonczenia na elewacji. W kilku miejscach prowadnice sa biale, tam gdzie elewacja tez bedzie biala. Budynek nie moj. Ja wykonuje montaz stolarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na cały dom pewnie w okolicach 30-40k PLN. Mówię o żaluzjach i silnikach z instalacją. Różnice cenowe między typami sterowania podawałem kilka postów wcześniej.

 

Kolega CINEK pewnie bardziej na bieżąco jest z cenami.

 

Ja zakładam tylko na górze i poniżej 20k się zamknę za anwisa Z90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na cały dom pewnie w okolicach 30-40k PLN. Mówię o żaluzjach i silnikach z instalacją. Różnice cenowe między typami sterowania podawałem kilka postów wcześniej.

 

Kolega CINEK pewnie bardziej na bieżąco jest z cenami.

 

Ja zakładam tylko na górze i poniżej 20k się zamknę za anwisa Z90.

 

Dzięki za info, rozwiązanie pt. żaluzje tylko na górze, też wydaje mi się bardzo sensowe. Czy rozpatrywałeś to także w kontekście decyzji o montażu klimatyzacji / rekuperacji? Dopytuję, bo słyszałem opinie, że w F3 klimatyzacja niekoniecznie będzie się sprawdzać, a jestem na etapie projektu i za moment chyba będę musiał się decydować. Być może było to już dyskutowane, ale czy ktoś z Was zdecydował się na rekuperacje i klimatyzację w F3?

 

Z pozdrowieniem,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego klimatyzacja miałaby się nie sprawdzać?

 

Klimatyzacji póki co nie mam, mając nadzieję, że nie będzie potrzebna. Ale liczę się z tym, że być może jednak będzie. U mnie ściany z silki plus grube stropy i wylewki na dole dawały ok 22 stopnie w lato i poniżej 23 w największe upały. A brakowało jeszcze drzwi zewnętrznych. Mimo iż salon i 3 sypialnie na górze są na południowy zachód to już od prawie miesiąca do salonu w południe słońce nie dociera bezpośrednio przez okna, gdyż ten dach/taras piętra już daje zacienienie. To ogranicza mocno przegrzewanie.

 

Na górze sprawa miała się w lato nieco gorzej. Ale wtedy nie miałem jeszcze izolacji termicznej dachów i od sufitu nagrzewało się mocno. Okna dodawały swoje. Teraz mając jedno i drugie mam nadzieję, że będzie znacznie lepiej. Uważam, że przede wszystkim należy nie dopuszczać, lub chociaż ograniczać przegrzewanie. Wtedy jak dobrze pójdzie nie trzeba będzie chłodzić, albo w znacznie mniejszym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...