Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł na pellet pomoc w doborze


Baacz

Recommended Posts

Witam

Poszukuję kotła na pellet, jest sporo wątków na forach ale im więcej czytam tym mniej wiem

Kocioł ma ogrzewać dwa budynki i będzie stać w osobnej kotłowni, w grę wchodzi tylko pellet

Zastanawiałem się nad różnymi kotłami i skłaniam się ku kilku Lazar WINDHAGER Laguna i Red

Lagunę ciężko dostać w województwie pomorskim i na chwilę obecną skłaniałbym się ku Lazarowi i Red

O kotłach Lazar wiem mało i nie wiem jak wypadają ale mają dobrą cenę Red fajny tylko na innym forum wyczytałem że RED jest dobry do małej instalacji z grzejnikami, z podłogówką i grzejnikami słabo sobie radzi i widać ułomności RED w zakresie sterownika.

Prosiłbym posiadaczy i instalatorów o pomoc co myślicie o tych piecach a może coś innego, co do mocy to coś w granicach 25 kW

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję kotła na pellet, jest sporo wątków na forach ale im więcej czytam tym mniej wiem

Kocioł ma ogrzewać dwa budynki i będzie stać w osobnej kotłowni, w grę wchodzi tylko pellet

Zastanawiałem się nad różnymi kotłami i skłaniam się ku kilku Lazar WINDHAGER Laguna i Red

Lagunę ciężko dostać w województwie pomorskim i na chwilę obecną skłaniałbym się ku Lazarowi i Red

O kotłach Lazar wiem mało i nie wiem jak wypadają ale mają dobrą cenę Red fajny tylko na innym forum wyczytałem że RED jest dobry do małej instalacji z grzejnikami, z podłogówką i grzejnikami słabo sobie radzi i widać ułomności RED w zakresie sterownika.

Prosiłbym posiadaczy i instalatorów o pomoc co myślicie o tych piecach a może coś innego, co do mocy to coś w granicach 25 kW

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.

 

Właśnie zamontowałem Lagunę w okolicach Kościerzyny a teraz ruszam pod Wejherowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jeśli szukasz dobrego kotła na pellet to zapraszam do Sopotu. Jak coś w klasie Windhagera to Duński RTB, Lazara Blackstar. Serwis na miejscu. :)

Napisz bezpośrednio do tego który tym handluje.RTB będzie zapewne bardziej zautomatyzowany i mniej bezobsługowy i przez to droższy a czy to warte dopłaty kilku tyś. to zależy od kupującego.Tymi 25kW to rozumiem chcesz takie dwie chaty każda po 200m ogrzewać tak?

Edytowane przez Barliniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...