Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Witam,

 

Jedno pytanie do wszystkich juz mieszkajacych jak i tych czasem wybierajacych sie w nasze okolice.

Jak wplynac na odpowiednie sluzby by zajely sie stanem nawierzchni i nie czekali na przebudowy, ktore ida od Leszna?

Ja zastanawiam sie nad telefonem do Urzedu Gminy (lub innych) aby zapytac co mam dalej zrobic bo urwalem zawieszenie, zglosilem to na Policje, mam notatke i nie wiem co dalej.

Ktos mi kiedys mowil, ze w jego okolicy to podzialalo - dzien pozniej dziura byla zalatana.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przedszkole w Borzęcinie jest przy szkole właśnie. Szczerze mówiąc, to jestem zawiedziona tym przedszkolem trochę i mój zapał do miejscowej edukacji powoli gaśnie. ;)

Borzęcin to ostatnia miejscowość w gminie Babice. Szkoły, a bardziej dowóz dzieci obowiązuje rejonizacja więc osobom z gm. Leszno nie przysługuje dowóz gimbusem ze szkoły borzęcińskiej.

Nasza szkoła jest w Zaborowie, tam też jest zerówka. Dla nas to świetny układ, bo gimbus jedzie 200 m od naszego domu, ale słyszę zewsząd narzekania na tę szkołę. Czy słusznie?

Właśnie robię wywiad i staram się wyrobić własną opinię.

Dowożenie dziecka do W-wy nie uśmiecha mi się. Chcę, żeby tu miał kolegów i żeby go tak "nie wykorzeniać". ;)

 

Co do stanu dróg, każdy nacisk odniesie skutek, ale najlepiej to działać stadnie. ;)

Jakaś petycja, dużo podpisów. Można coś takiego wyłożyć w większym sklepie. Pamiętajmy, że ta droga jest fatalna na całej długości od W-wy. Dziury na wysokości Babic to pamiętam sprzed 3 lat, niektóre to dobre znajome. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak czytam sobie co tutaj piszecie i zauważyłam, że coraz częściej myślimy o tym by nasze dzieci wtapiały się w środowisko wiejskie. Ja mam z was najgorzej ponieważ moje przyszłe miejsce życia jest aż w Kampinosie. Właśnie dowiedziałam się że jest tam gimnazjum bardzo mnie to ucieszyło bo moja córcia ma 11 lat i może będzie miała szkołe na miejscu. Jeszcze żeby tak praca była na miejscu...

Dla zainteresowanych Kampinosem

 

http://www.kampinos.pl/161-416513858f0e9.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje teraz wobec nadzchodzacej wiosny i info ,ze rzad kombinuje z kredytami ruch sie zrobił. U nas w ciagu 1,5 miesiaca działki zdrozały o 10-20zł na metrze!

 

 

Opal to ja cie jeszcze pomęcze ok??? Rozumiem ,ze twoje dziecie chodzi do tego przedszkola???? Dlaczego masz go dość? Hm a wogóle to ja tam nie widziałam ZADNEGO placu zabaw dla maluchów??? I jeszcze jedno pytanko w jakich godzinach toto jest otwarte?? Nie no nie mieści mi sie w głowie ,że nie ma tam palcu zabaw musi byc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury na Warszawskiej są po prostu makabryczne, w szczególnosci na wysokości Wojcieszyna i Zielonek. W zasadzie lepiej nie jechać tam szybciej niż 50 km/h, bo można nie zdążyć zrobić bezpiecznego uniku - a z przeciwka też slalomem jeżdzą! A dziury nie dość że są głebokie to i powierzchniowo ogromne - prawdziwe jeziorka z niewiadomym dnem. Jak żyję czegoś takiego na żadnej drodze nie widziałem i do głowy by mi nie przyszło, że będę musiał po czymś takim codziennie jeździć. Tej zimy praktycznie codziennie spóźniam się do robot, bo albo z samym samochodem problemy, albo drogi śliskie, albo żasnieżone albo dziurawe jak teraz :-?.

 

Oczywiście jak się jedzie samochodem w normalnych warunkach to 5-7 km w tę czy wewtę nie ma żadnego znaczenia - ani czasowo ani kosztowo. Problem pojawia się jednak zimą, kiedy te pare km można jechać nawet i kwadrans a najgorsze, kiedy wysiądzie samochód. Jeśli na podorędziu jest 1 auto a do przystanku jest spory kawałek (u nas ok. 1 km) można w zasadzie powiedzieć, że jest się odciętym od świata. Na awaryjny bieg przez pola jak rano samochód odmawia posłuszeństwa jest za późno, dlatego trzebe brać przymusowy urlop. Także "spokojniejsze" wyjazdy komunikacją miejską zimą nie należą w zasadzie do przyjemności, a przy małych dzieciach mogą nie wchodzić wręcz w rachubę. Oczywiscie są i plusy z posiadania działki daleko od szosy - nie słychać w ogóle samochodów. Ale z dwojga złego wolałbym chyba już troche hałasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veech'u to ile macie km do Lazurowej??? I bediecie musieli codziennie dojeżdzać do Wawy??

 

Przeszkadzajka

Rowniusieńko 15kilosow i nastepne 13 do pracy :D 28 w jedna strone czyli w zaokragleniu 60 dziennie ale da sie przezyc!

 

Jak pomysle ze w kazdy weekend bede jak na wakacjach we własnym domku to wszystko reszta to betka :D "Twardym trzeba byc nie mientkim"

:wink:

Veech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ale jak sie do tego doda niespełna 2 letnie blizniaki to juz mniej wesoło jest:) tzn do kilometrazu dojazdów:) ech.................. sama to moge dojezdzac ale budzic dzieci nad ranem i pół przytomne zima w samochód............ no nie wiem.............. na szczescie ja mam 12 km do Lazurowej z Borzecina i nastepne 7 do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszkadzajko,

chętnie pogadam na priv i podzielę się informacjami.

Straszyć nie będę, bo źle nie jest, a szkoła w B. jest całkiem do rzeczy, także spoko. ;)

pozdrawiam

 

ps. Bliźniaki - marzenie..... :lol:

Dwujajowe do tego,....kobieto, pozazdrościć tylko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micha$,

 

Proponuje pokrecic sie troche po okolicy i samemu poszukac (moze nie koniecznie teraz - chyba, ze dysponujesz samochodem terenowym :wink: ).

W mojej okolicy (Wygledy) widuje tabliczki i ogloszenia o sprzedazy dzialek. Mysle, ze tak samo bedzie w innych miejscowosciach.

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

terenówki jeszcze nie mam :wink: ale też mam wysoko zawieszony samochód więc spokojnie śnieg mi nie straszny :)

tak właśnie zamierzam zrobić wzięliśmy sobie w piątek urlop i zamierzamy objeździć całą okolicę !!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

Topolin to chyba "troszeczke" za drogo jak za miejsce w ktorym sie znajduje.

 

ja mam dzialke w Marianowie (skoro juz dotarles do Zaborowa to te kilka km dalej pewnie nie bedzie problemem) i sporo widac tam ogloszen o sprzedazy dzialek. w zeszylym roku w marcu kupilem 1501 m za niespelna 50zl/m2. Co prawda pol roku pozniej rzeczoznawca bankowy wycenil prawie dwukrotnie drozej ale pewnie da sie bez problemow cos wyszukac sporo taniej niz topolinie. aha, odleglosc ok KPN to kilkaset metrow :)

Byliśmy w Marianowie !! Miałeś rację, okolica przepiękna. Znaleźliśmy kilka działeczek, jedną za 55zł/m2 tylko ta odległość od Wawy... nie wiem czy nas stać na oszczędność przy zakupie działki... później przez tyle lat robić po 70 km dziennie na każdy samochód ... mocno myślimy... bardzo mocno :roll: (jedna działka jest przy samym lesie... okno w salonie wychodziłoby na KPN 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy ktoś z Was budując w otulinie Kampinosu ma wybudowaną studnię, bo mi w WZ zastrzegli że woda to tylko z wodociągu bo Kampinos wysycha i nie wydają zgody na własną studnię.

 

o ile wiem to na wywiercona studnie nie potrzeba pozwolenia, pod warunkiem nie przekroczenia glebokosci (chyba 40m) i wydajnosci (nie pamietam jakiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w Marianowie !! Miałeś rację, okolica przepiękna. Znaleźliśmy kilka działeczek, jedną za 55zł/m2 tylko ta odległość od Wawy... nie wiem czy nas stać na oszczędność przy zakupie działki... później przez tyle lat robić po 70 km dziennie na każdy samochód ... mocno myślimy... bardzo mocno :roll: (jedna działka jest przy samym lesie... okno w salonie wychodziłoby na KPN 8)

 

my tez myslelismy dlugo ale w koncu sie zdecydowalismy.

 

pamietaj:

- 2km najblizszy sklep

- 3km do przystanku

- 3-4 km szkola, przedszkole

 

to niewatpliwie wady

 

co do parunastu kilometrow dalej niz Borzecin to akurat najlatwiej przelkelismy, bo czasowo to IMHO niewiele, a koszty zaakceptowalismy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez myslelismy dlugo ale w koncu sie zdecydowalismy.

 

pamietaj:

- 2km najblizszy sklep

- 3km do przystanku

- 3-4 km szkola, przedszkole

 

to niewatpliwie wady

 

co do parunastu kilometrow dalej niz Borzecin to akurat najlatwiej przelkelismy, bo czasowo to IMHO niewiele, a koszty zaakceptowalismy :)

sklep - zanim sią wybudujemy to pewnie będzie dużo bliżej, zreszta codziennie będziemy w wawie

przystanek - to jest ból, zawsze dobrze miec alternatywe

szkoła - narazie to nie problem bo jesteśmy na etapie planowania potomstwa :lol:

obliczyłem, że jeżdząc codziennie na dwa samochody to sam odcinek z zaborowa do marianowa kosztowałby nas ponad 250 zł na paliwo więcej... tyle samo co większa rata za bliższą działkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...