Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Przyszla pora, zebysmy i my z panem małżonkiem dopisali sie do grona kampinoskiego ;)

Budujemy się pod Zaborowem, a dziury na Warszawskiej sa nam doskonale znane :lol:

 

Witamy. Gdzie się dokładnie budujecie?

 

Wąsy, wśrod pól, więc niejako na wygwizdowie. Ale podoba mi się tam, choc zimą chyba będziemy uzywac zaprzęgu husky i sań lub notorycznie nie dojeżdżać do pracy ;)

Startujemy natomiast już niedługo, kiedy tylko śnieg zniknie. Ławy fundamentowe już mamy, wystarczy postawic pierwszą cegłę.

Gdyby ktos (tak a propo) slyszal o chetnych do pozbycia sie nadmiaru ziemi, to ja z checią i pocalowaniem ręki wezmę, bo działkę mam nieco zadolona w stosunku do drogi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nasz start dopiero w lipcu :-?

ale co sie odwlecze to nie uciecze

Papierologia trwa i nie wiem ile jeszcze trzeba czekac na pozwolenie (dzisiaj mijaja 2 tygodnie)

no i prądu nie ma ale moze na poczatek sąsiedzi pozyczą :D . Wykonawca prawie wybrany . 8)

Jak sie wszystko złozy dobrze to przed zima zamkniemy i bedziemy robic w srodku - Taki jest plan i bedziemy sie go trzymac. :wink:

Pozdrawiam

Veech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośbę mam do sznownej grupy kampinoskiej :)

Sprawa wyglada tak, ze jestesmy z małżem na etapie goraczkowego poszukiwania materialow typu cegły, trafilismy do składu pt. Piotr w Lesznie przy stacji benzynowej (ul. Warszawska) i do skladu Norma w Starych Babicach (ul. Pohulanka). Oferuja dobre ceny, ale wiadomo, ze ceny to nie wszystko. Czy ktos mial moze doswiadczenia zwiazane z ktoryms z tych skladow? Jak tam wygladaja sprawy z transportem zamowionych materiałów? Czy czegos powinnam sie obawiac?

Bardzo prosze o pilną pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośbę mam do sznownej grupy kampinoskiej :)

Sprawa wyglada tak, ze jestesmy z małżem na etapie goraczkowego poszukiwania materialow typu cegły, trafilismy do składu pt. Piotr w Lesznie przy stacji benzynowej (ul. Warszawska) i do skladu Norma w Starych Babicach (ul. Pohulanka). Oferuja dobre ceny, ale wiadomo, ze ceny to nie wszystko. Czy ktos mial moze doswiadczenia zwiazane z ktoryms z tych skladow? Jak tam wygladaja sprawy z transportem zamowionych materiałów? Czy czegos powinnam sie obawiac?

Bardzo prosze o pilną pomoc :)

 

hej,

 

ja mimo iz budowalem tuz za Lesznem zdecydowalem sie na Norme.

Przy kompleksowym zaopatrzeniu oba sklady dowoza bezplatnie.

 

Norma na najlepsze ceny na stal w okolicy. Jesli chodzi o pozostale materialy to tez bylo taniej niz u Piotra, a jak juz bylo drozej (np cegla Plecewice) to na haslo, ze u Piotra jest taniej od razu zaproponowali 1gr mniej nie pytajac po ile tam ;)

 

Z rozliczaniem tez nie bylo zadnych problemow - ok co 2-3 tygonie jak sie uzbieralo.

 

Wszytskie materialy, ktore zostaly zamowione w zbyt duzych ilosciach bez problemu sami odbierali z budowy.

 

Pierwotnie chcialem u Piotra ale jak prosilem o wycene to mimo 3-krotnych przypomnien zostalem olany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sasiadow ;-)

 

nie chcialbym nikogo zrazac, namawiac lub odwodzic ..jak rowniez rozwodzic sie za bardzo ...wiec do rzeczy ;-)

Wielka madrosc bije z postu opal przestrzegajacego przed zakupem dzialki "dalej" - nie wolno myslec "aaa co to tam jeszcze 7 czy 10 kilometrow ".

Na etapie wyboru dzialki najwazniejsze sa:

- estetyka (jak tu pieknie)

- emocje (las za oknem), zajac przelecial przez miedze.

Pozniej do glosu zaczynaja dochodzic tak nieistotne sprawy jak sklepy, komunikacja miejska, szkoly, przedszkola, odsniezone drogi itp.

Ostatnio musialem przetropic droge do gimnazjum (Stare Koczargi) i teraz oddalbym te lasy zaokienne, zajace i widoki pol za szkole o rzut moherowym beretem.

Jak widze te rozmarzajace drogi gruntowe to mi sie "Noce i dnie" w czasie roztopow przypominaja ;-).

 

Ktos pisal o 70 km dziennie na 2 samochody .... to juz naprawde robia sie niebagatelne koszty:

2 * 70 km plus do sklepu po dzieciaki do kina, teatu, filharmonii, na mecz, na stadion - wyjdzie okolo 4000 km miesiecznie = 1200 zl/msc = 14400 rocznie.

Koszty taxowek koszmarne ..jak juz przy kalkulacjach jestesmy.

 

Izolacja

35 km dla prawdziwej przyjazni to zadna odleglosc ..ale prawda jest taka, ze znajomi zaczna przyjezdzac coraz rzadziej ..a ci z linii otwockiej tylko od wielkiego dzwonu ...

 

Jeszcze nie mieszkam ..ale juz widze, ze lekko nie bedzie ;-).

 

(Y)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisal o 70 km dziennie na 2 samochody .... to juz naprawde robia sie niebagatelne koszty:

2 * 70 km plus do sklepu po dzieciaki do kina, teatu, filharmonii, na mecz, na stadion - wyjdzie okolo 4000 km miesiecznie = 1200 zl/msc = 14400 rocznie.

Koszty taxowek koszmarne ..jak juz przy kalkulacjach jestesmy.

 

Izolacja

35 km dla prawdziwej przyjazni to zadna odleglosc ..ale prawda jest taka, ze znajomi zaczna przyjezdzac coraz rzadziej ..a ci z linii otwockiej tylko od wielkiego dzwonu ...

 

 

(Y)

na szczęście 90 % znajomych mamy po tej stronie wisły ;) a teraz mieszkając na białołęce mamy właśnie z tym problem. Co do kosztów to takie najbardziej pesymistyczne te 140 km dziennie. Bo przecież mam nadzieje ze nie zawsze będziemy jeździć na 2 samochody...

Co do odległości to już kiedyś moja małżonka to przerabiała, dojeżdzała codziennie z białołęki aż na szyszkową więc wiemy co znaczy 35 km w jedną stronę w zaj... korkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a zwłaszcza tych którzy do nas dołączyli!

 

Ja ze swej strony mogę polecić skład budowlany w Kampinosie( mieszczą się vis a vis urzędu gminy) , wiem, że to dla was może trochę za daleko, ale można na nich liczyć w szczególności na pana Sławka. Ceny zawsze do negocjacji. Ja byłam zadowolona i napewno jeszcze nie raz skorzystam z ich oferty.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy ktoś z Was budując w otulinie Kampinosu ma wybudowaną studnię, bo mi w WZ zastrzegli że woda to tylko z wodociągu bo Kampinos wysycha i nie wydają zgody na własną studnię.

 

o ile wiem to na wywiercona studnie nie potrzeba pozwolenia, pod warunkiem nie przekroczenia glebokosci (chyba 40m) i wydajnosci (nie pamietam jakiej)

Tak ale mi chodzi o to że nie dadzą mi pozwolenia na budowę dopóki im nie pokażę sposobu zaopatrzenia w wodę. WZ przewidują tylko wodociąg (a wodociąg nie chce mnie podłączyć-za daleko) więc wystąpiłem o zmianę warunków zabudowy żeby mi wpisali możliwość własnej studni ale pani urbanistka nie była zbyt optymistyczna twierdząc że kampinos nie wydaje zgody na własne studnie ze względu właśnie na wysychanie terenów. Dlatego interesuje mnie czy ktoś w okolicy ma WZ pozwolenie na wykonanie studni np. do czasu podłączenia do wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miol,

 

Tak jak pisal DMK - nie musisz starac sie o zadna zgode na studnie (przynajmniej tak mi sie wydaje).

Ja i wszyscy moi sasiedzi wiercilismy studnie. Takie najtansze powinny kosztowac okolo 100 PLN za metr (robocizna i material).

Do 30 metrow nie potrzebujesz zgody a jak pogadasz z kims na miejscu to powiedza Ci ile musieli kopac aby dotrzec do wody - nic Ci to nie zagwarantuje ale bedziesz mial orientacje.

 

Kiedy ja zaczynalem budowe (prawie 3 lata temu) koszt wywiercenia studni byl tylko troche wyzszy niz dowozenie wody w beczkach a studnia zostala i nawet jak bedzie wodociag moge podlewac trawnik do woli i prawie za darmo!

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miol,

 

Tak jak pisal DMK - nie musisz starac sie o zadna zgode na studnie (przynajmniej tak mi sie wydaje).

Ja i wszyscy moi sasiedzi wiercilismy studnie. Takie najtansze powinny kosztowac okolo 100 PLN za metr (robocizna i material).

 

ja mialem na 50pln za mb i w razie nie znalaezienia wody jakas symboliczna oplata - jakby ktos potrzebowal to moge podac namiary.

 

problemem jak widze nie jest posiadania wlasniej wywierconej studni, ale posiadanie jej jako jedynego i podstawowego zrodla wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Czy mnie wzrok mylił czy nie dotarliście na spotkanie forumowe do siedziby muratora. Myślałam, że poznam założyciela naszej grupy ckwadrat ale niepojawił się niestety. Widziałam parę osób z grupy stare babice.

Włodek W. zainteresuje twoim pomysłem mojego męża zobaczymy co on na to. :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów! :)

Jestem współtwórcą forum, o którym wspomniał Maco. Redaguję razem z moimi przyjaciółmi- studentami, a ostatnio również licealistami- od dwóch lat gazetę Bliżej Zaborowa. Pragnę zaprosić Wszystkich mieszkańców Zaborowa i bardzo szeroko rozumianych okolic (które sięgają czasem Warszawy :) ) do zwiedzania Witrualnego Zaborowa. Jest to inicjatywa stworzona z myślą o Was- ludziach, którzy nie mieszkają na tych terenach od wiek wieków, którzy często prawie nic nie wiedzą o specyfice tego miejsca i jego historii. Zajmują nas sprawy bierzące oraz dyskusje co w naszych okolicach trzeba wspólnie zrobić. Traktuję nasze forum jako fabrykę dobrych inicjatyw. Mało kto sobie uświadamia, jaką wspólnie możemy mieć moc rażenia w różnych sprawach. Z forum można ściągnąć ostatni numer naszej gazety (kolejny wychodzi 12 marca i w przeciągu kilku dni udostępnimy również wersję elektronicznę), zobaczycie klip kręcony w Zaborowie, dowiecie się o tym jak można się włączyć w tworzenie największego niekomercyjnego święta w naszych okolicach- Majówki 2006. Chcemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość i dziś zapraszamy do tego działe również Ciebie!

 

pozdrawiam serdecznie

Rafał

http://www.zaborow.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Czy mnie wzrok mylił czy nie dotarliście na spotkanie forumowe do siedziby muratora. Myślałam, że poznam założyciela naszej grupy ckwadrat ale niepojawił się niestety.

 

Chopinetka, ano jednym słowem nie dało rady. Ale myślę, że będzie jeszcze niejedna okazja żebyś poznała ojca założyciela ;) Byleby tylko cieplej wreszcie się zrobiło! Bo jeszcze trochę tez mróz potrzyma, to ja po prostu wyemigruję w jakieś cieplejsze (czytaj: tańsze) okolice.

 

Ale się życie rozkręciło grupie !

 

Maco (wyjaśniam dla niewtajemnoczonych, że to również ojciec założyciel naszej grupy), wreszcie się odezwałeś! Mam nadzieję, że bardzo Cię nie wystraszyłem nocnym pokazem walki na miecze świetlne, że aż tutaj wychynąłeś ;).

 

Witam Wszystkich forumowiczów! :)

Jestem współtwórcą forum...

pozdrawiam serdecznie

Rafał

http://www.zaborow.fora.pl

 

Rafał - jestem pod wrażeniem profesjonalizmu wydawanej gazety, jak i reszty zaborowskich wirtualnych projektów! Już się rejestruję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej...

Współczuję tego ogrzewania. Ja na szczęście miałam gaz miejski we wsi, co prawda 130 metrów pociągnęliśmy na własny koszt, ale jak słyszę ile ludzie płacą za gaz płynny to już zwróciła nam się ta inwestycja. Poza tym mam w domu kominek i dogrzewamy się. Na tę zimę kupilismy 3 metry drwna i już nam się niestety kończy, ale za to rachunki za gaz będą mniejsze. Nie chciałabym Cię załamywać, ale ja za rok płacę ok. 1/5 tego, co Ty.

Pozdrawiam

 

To mniej więcej tyle co ja za ogrzewanie prądem.

Sam jestem zadziwiony jak wydajnie wyszło dołożenie ocieplenia, szczelne okna i wentylacja z odzykiem ciepła. Tylko pompa ciepła jest trochę lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani furumowicze . Czy ktos w naszej okolicy ma pompe ciepła z kolektorem gruntowym? Chciałbym wiedziec jak sie to teraz przy silnych mrozach sprawuje, jakie sa miesieczne i roczne koszty?. Prosze podzielcie sie swoimi doswiadczeniami :)

Pozdrawiam

Veech

 

Moich dwóch sąsiadów ma - z kolektorem gruntowym ale pionowym (kilka 40m odwietów pionowych). Z tego co mówią to jest trochę gorsza sprawność całego systemu ale nie wydaje się to dla nich być jakimś problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza szkoła jest w Zaborowie, tam też jest zerówka. Dla nas to świetny układ, bo gimbus jedzie 200 m od naszego domu, ale słyszę zewsząd narzekania na tę szkołę. Czy słusznie?

Właśnie robię wywiad i staram się wyrobić własną opinię.

 

Czwórka dzieci naszych sąsiadów (2 dzieci jendych, 2 drugich) chodzą do szkły w Zabrowie.

W zasadzie dla 3 dziecki rodzice sobie chwalą.

 

Dużo zależy od konkretnego nauczyciela. Sam budynek nie robi pozytywnego wrażenia. ALe część kadry nauczycielskiej o wiele lepsze niż w niektórych szkołach W-wskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...