Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Jestem w trakcie poszukiwania działki budowlanej. Jedną z propozycji jaką otrzymałam jest Marianów gm. Leszno. Dlatego mam kilka pytań, jeśli ktoś może na nie odpowiedzieć z góry dziękuję.

 

1. W jakiej cenie jest 1m kw. działki budowlanej w Marianowie.

2. Jak daleko jest do komunikacja miejskiej lub prywatnej jeżdżącej do Wa-wy.

3. Jak długo samochodem (w godz. szczytu) jedzie się na WOLĘ.

4. Czy Marianów jest fajny.

 

Pozdrawiam,

Łazorek

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w trakcie poszukiwania działki budowlanej. Jedną z propozycji jaką otrzymałam jest Marianów gm. Leszno. Dlatego mam kilka pytań, jeśli ktoś może na nie odpowiedzieć z góry dziękuję.

 

1. W jakiej cenie jest 1m kw. działki budowlanej w Marianowie.

2. Jak daleko jest do komunikacja miejskiej lub prywatnej jeżdżącej do Wa-wy.

3. Jak długo samochodem (w godz. szczytu) jedzie się na WOLĘ.

4. Czy Marianów jest fajny.

 

Pozdrawiam,

Łazorek

:o

 

1. teraz pewnie ok 70

2. autobus 719 jest 3km od mojej dzialki, wiec miniumum 2km od granicy Marianowa. prywatne jezdza "glowna" dalej ale i tak z 1,5 km bedzie

3. do Wola Park 30-35 minut

4. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w trakcie poszukiwania działki budowlanej. Jedną z propozycji jaką otrzymałam jest Marianów gm. Leszno. Dlatego mam kilka pytań, jeśli ktoś może na nie odpowiedzieć z góry dziękuję.

 

1. W jakiej cenie jest 1m kw. działki budowlanej w Marianowie.

2. Jak daleko jest do komunikacja miejskiej lub prywatnej jeżdżącej do Wa-wy.

3. Jak długo samochodem (w godz. szczytu) jedzie się na WOLĘ.

4. Czy Marianów jest fajny.

 

Pozdrawiam,

Łazorek

:o

 

Łazorek,

 

A byłeś Ty w tym Marianowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w trakcie poszukiwania działki budowlanej. Jedną z propozycji jaką otrzymałam jest Marianów gm. Leszno. Dlatego mam kilka pytań, jeśli ktoś może na nie odpowiedzieć z góry dziękuję.

 

1. W jakiej cenie jest 1m kw. działki budowlanej w Marianowie.

2. Jak daleko jest do komunikacja miejskiej lub prywatnej jeżdżącej do Wa-wy.

3. Jak długo samochodem (w godz. szczytu) jedzie się na WOLĘ.

4. Czy Marianów jest fajny.

 

Pozdrawiam,

Łazorek

:o

 

 

DMK ma racje - z tego co wiem jest klika ladnych dzialek

bez mediów i można je kupic juz od 60-75 zl

 

Najlepiej zebys sie przejechal przez Marianów, bylam dzis gdyby nie wiatr to mozna by bylo sie opalać :wink:

 

pozdrawiam sąsiadów

 

P.S. Mam studnie i jest woda :lol:

zrobili mi ja w ciągu jednego dnia...

i nie poddali się pomimo ciąglych ataków komarzyc - mutantek :D

 

do milego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam studnie i jest woda

zrobili mi ja w ciągu jednego dnia...

i nie poddali się pomimo ciąglych ataków komarzyc - mutantek

Magnolcia możesz mi podesłać jakieś namiary na firmę która Ci robiła studnię ,ile płaciłaś za metr i na ilu metrach masz wodę.

Planuję robić studnię i powoli się przymierzam do tej operacji. A tak ogólnie to czy mogę wybić studnie przed uzyskaniem pozwolenia na budowę (do tego jakieś 3 miesiące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam studnie i jest woda

zrobili mi ja w ciągu jednego dnia...

i nie poddali się pomimo ciąglych ataków komarzyc - mutantek

Magnolcia możesz mi podesłać jakieś namiary na firmę która Ci robiła studnię ,ile płaciłaś za metr i na ilu metrach masz wodę.

Planuję robić studnię i powoli się przymierzam do tej operacji. A tak ogólnie to czy mogę wybić studnie przed uzyskaniem pozwolenia na budowę (do tego jakieś 3 miesiące)

 

 

Namiar prześle na priva jutro, zostawilam kalendarz w firmie :)

wode mam na 15 m.

W mojej okolicy podobno jest na 12-17 m.

Smiali sie ze mnie, ze albo jestem "czarownicą" albo caly dzien spedzilam w kościele, bo kazalam kopac w "tym" miejscu i koniec i tam ma być woda :D i bylam...

 

Nie wiem jak to jest z pozwoleniem, ale w wypisie z planu zagospodarowania terenu jest napisane, ze do czasu wybudowania przez gmine wodociagu - sama musze wykopać "wodę spod ziemii :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zależy od tego jaką moc będziesz pobierała. Miedź jest jakieś 1,7 razy lepszym przewodnikiem od aluminium i o tyle będzie mniejszy spadek napięcia na kablu miedzianym. Przy mocy trójfazowej i równomiernym obciążeniu na 3 fazach, o mocy 5kW, spadek napięcia wyniesie ok. 13V dla 4mm2 miedzi i 22V dla 4mm2 aluminium. Oczywiście równomierne obciążenie jest najkorzystniejszym przypadkiem i takie jest w przypadku silników 3faz. Nie znam dokładnie cen i kupno kabla uzależniłbym od tego czy planujesz go później jeszcze wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

magnolcia jeżeli tańszej nie znajdziesz dysponuję telefonem do producenta siatki ale trochę daleko bo pod Piasecznem. Kupowałam za 13 zł metr bieżący 3,5 milimetra gruby ocynk. Ma oczywiście różne grubości druru. Z transportem nie ma problemu.

 

pozdrawiam

 

 

Witam,

 

Dziękuję, poproszę o numerek - zawsze można ponegocjować

 

miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko?

 

Muszę pożyczyc prądu od sąsiada - jedyne 400 m.

Moze ktoś wie jaki kabel powinnam kupic aluminiowy czy miedziany?

Czy przy tylu metrach nie będe miala zbyt duzego spadku?

Ile może kosztować aluminium a ile miedz?

 

Witam

 

Zależy od tego jaką moc będziesz pobierała. Miedź jest jakieś 1,7 razy lepszym przewodnikiem od aluminium i o tyle będzie mniejszy spadek napięcia na kablu miedzianym. Przy mocy trójfazowej i równomiernym obciążeniu na 3 fazach, o mocy 5kW, spadek napięcia wyniesie ok. 13V dla 4mm2 miedzi i 22V dla 4mm2 aluminium. Oczywiście równomierne obciążenie jest najkorzystniejszym przypadkiem i takie jest w przypadku silników 3faz. Nie znam dokładnie cen i kupno kabla uzależniłbym od tego czy planujesz go później jeszcze wykorzystać. ?

 

 

Dziękuję

 

wybór byl bardzo prosty - nie produkują juz takiego aluminium, które daloby rade 400 m

 

czy za miedź 4x6 (mam nadzieje, że nic nie pomieszalam) 10,00 za metr to dobra cena??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wybór byl bardzo prosty - nie produkują juz takiego aluminium, które daloby rade 400 m

 

czy za miedź 4x6 (mam nadzieje, że nic nie pomieszalam) 10,00 za metr to dobra cena??

 

Hmmm, to kupa kasy. O połowę taniej wyjdzie agregat prądotwórczy (albo i jeszcze mniej, jesli kupisz uzywany) , który będziesz mogła później sprzedać. Albo i zostawić na wszelki wypadek, bo prąd na wsi wyłączają bardzo często. Z odsprzedaniem kabla może być gorzej, a za jego zezłomowanie nie wyciagniesz chyba więcej niż ułamka ceny.

 

ps. ja zbudowalem stan surowy na agregacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...