Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

 

wybór byl bardzo prosty - nie produkują juz takiego aluminium, które daloby rade 400 m

 

czy za miedź 4x6 (mam nadzieje, że nic nie pomieszalam) 10,00 za metr to dobra cena??

 

Hmmm, to kupa kasy. O połowę taniej wyjdzie agregat prądotwórczy (albo i jeszcze mniej, jesli kupisz uzywany) , który będziesz mogła później sprzedać. Albo i zostawić na wszelki wypadek, bo prąd na wsi wyłączają bardzo często. Z odsprzedaniem kabla może być gorzej, a za jego zezłomowanie nie wyciagniesz chyba więcej niż ułamka ceny.

 

ps. ja zbudowalem stan surowy na agregacie.

 

z ZE? nie wyjdzie taniej przylacze na czas budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zapewne, jeśli jest tylko taka możliwość. Mnie podpięli dopiero przy wykańczaniu. U mnie było szczere pole jak okiem sięgnąć - nie dość, że nie było linii, to i najbliższy transformator był już przeciążony. ZE musiał dosłownie moją okolicę zelektryfikować. Na prąd czekałem 2,5 roku od złożenia papierów, a gdyby nie wiele interwencji, to pewnie trwałoby to jeszcze dłużej.. Choć teraz aż trudno w to uwierzyć, bo wkoło powstało wiele domów, jak grzyby po deszczu. A propos - wody też nie miałem - dowoziła mi ją straż pożarna :lol: do wykopanego i wyłożonego folią baseniku. No cóż - teraz mogę przynajmniej powiedzieć, że byłem pionierem 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, jeśli jest tylko taka możliwość. Mnie podpięli dopiero przy wykańczaniu. U mnie było szczere pole jak okiem sięgnąć - nie dość, że nie było linii, to i najbliższy transformator był już przeciążony. ZE musiał dosłownie moją okolicę zelektryfikować. Na prąd czekałem 2,5 roku od złożenia papierów, a gdyby nie wiele interwencji, to pewnie trwałoby to jeszcze dłużej.. Choć teraz aż trudno w to uwierzyć, bo wkoło powstało wiele domów, jak grzyby po deszczu. A propos - wody też nie miałem - dowoziła mi ją straż pożarna :lol: do wykopanego i wyłożonego folią baseniku. No cóż - teraz mogę przynajmniej powiedzieć, że byłem pionierem 8)

 

zalezy z kim sie rozmawia w ZE ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z wejście z postem między wódkę a zakąskę ;) Pytanko/ prośbe mam. Słyszałam, że wynajecie brygady do tynków (z agregatu) to nie takie hop siup, terminy w okolicach lata pozajmowane, a ja nawet jeszcze nie zaczelam tynkarzy szukac :roll: Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma może jakieś namiary telefoniczne do brygad tego typu, zebym sobie unaoczniła osobiscie, jak sprawy wyglądają? Byłabym wdzięczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z wejście z postem między wódkę a zakąskę ;) Pytanko/ prośbe mam. Słyszałam, że wynajecie brygady do tynków (z agregatu) to nie takie hop siup, terminy w okolicach lata pozajmowane, a ja nawet jeszcze nie zaczelam tynkarzy szukac :roll: Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma może jakieś namiary telefoniczne do brygad tego typu, zebym sobie unaoczniła osobiscie, jak sprawy wyglądają? Byłabym wdzięczna.

 

u mnie wlasnie dzis pojawil sie gosc do tynkow gipsowych z agregatu. faktycznie wspominal, ze ma zapchane wszystkie terminy w tej chwili i co chwile dzwoni mu telefon.

 

ja zaklepywalem go sobie miesiac temu.

 

jak ktos chce to namiary dam na priv.

 

a za miesiac moge sie wypowiedziec czy jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wybór byl bardzo prosty - nie produkują juz takiego aluminium, które daloby rade 400 m

 

czy za miedź 4x6 (mam nadzieje, że nic nie pomieszalam) 10,00 za metr to dobra cena??

 

Hmmm, to kupa kasy. O połowę taniej wyjdzie agregat prądotwórczy (albo i jeszcze mniej, jesli kupisz uzywany) , który będziesz mogła później sprzedać. Albo i zostawić na wszelki wypadek, bo prąd na wsi wyłączają bardzo często. Z odsprzedaniem kabla może być gorzej, a za jego zezłomowanie nie wyciagniesz chyba więcej niż ułamka ceny.

 

ps. ja zbudowalem stan surowy na agregacie.

 

z ZE? nie wyjdzie taniej przylacze na czas budowy?

 

 

Dzięki za pomoc..

 

Po długich konsultacjach z uprawnionym elektrykiem z ZE udało mi się utargować jeszcze pare groszy i po podłączeniu prądu stałego cześć kabelka mogę wykorzystać do ogródka a resztę pan odkupi (ciekawe tylko za ile? - troszke go przycisnęłam z tym rabatem :wink: )

Moze jakiś 'sąsiad' będzie się budował w szczerym polu??? :p

 

Agregat to dobry pomysł, ale ja mam bardzo ambitne plany.....

 

miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyszło ze agregat Hondy ok 6-7kw kosztowałby ok 4000 - 5000 PLN i paliwo ok 2000PLN miesiecznie, ale nie wiem czy nie przesadzam . Jakie jest twoje doswiadczenie ile paliwa miesiecznie ?

 

Pozdrawiam

 

Ja swego czasu kupiłem agregat 1-fazowy, niecałe 2 KW (do betoniarki więcej nie potrzeba) za niecałe 2 tys. zł. A paliwo - ok. 3-4 l dziennie, co przy budowie całego stanu surowego przez góra 50 dni ciągłej pracy daje nie więcej jak 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, w Zaborowie 27 Maja w Sobotę n aterenie szkoły odbędzie się Majówka Zaborowska. Jedyna chyba tego kalibru lokalna impreza integrująca w Zaborowie.

 

Serdecznie w imieniu organizatorów i jako mieszkaniec tej okolicy zapraszam wszytskich conajmniej do uczestnictwa a jeśli ktokolwiek ma chęci to do organizacji i/lub sponsoringu również (informacje na priv dla zainteresowanych) !

 

Spotkajmy się tam - może da się na przykład zorganizować jakiś stolik i pod hasłem Muratora (czy Forum Muratora) opowiedzieć sobie na przykład jak wypadło ogrzewanie naszych domów ostatniej zimy...

 

No to do zobaczyska ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś zagłębiał się w interaktywną mapę Ewidencji Gruntów i Budynków Powiatu Warszawskiego Zachodniego dostępną pod adresem http://www.podgik.pwz.pl/geosystem/iGeoMap/Bronisze.html

Można tam znaleźć po numerze działkę i zapoznać się z planowanymi podziałami i układem dróg .

Czy ktoś coś jeszcze ciekawego wyszperał z tego systemu

 

:roll: .

 

Łazorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, w Zaborowie 27 Maja w Sobotę n aterenie szkoły odbędzie się Majówka Zaborowska. Jedyna chyba tego kalibru lokalna impreza integrująca w Zaborowie.

 

Serdecznie w imieniu organizatorów i jako mieszkaniec tej okolicy zapraszam wszytskich conajmniej do uczestnictwa a jeśli ktokolwiek ma chęci to do organizacji i/lub sponsoringu również (informacje na priv dla zainteresowanych) !

 

Spotkajmy się tam - może da się na przykład zorganizować jakiś stolik i pod hasłem Muratora (czy Forum Muratora) opowiedzieć sobie na przykład jak wypadło ogrzewanie naszych domów ostatniej zimy...

 

No to do zobaczyska ! :)

 

 

Maco

 

W jakich godzinach jest ta majówka.

Może zdradzisz tajemnicę jakie "atrakcje" są przewidziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś zagłębiał się w interaktywną mapę Ewidencji Gruntów i Budynków Powiatu Warszawskiego Zachodniego dostępną pod adresem http://www.podgik.pwz.pl/geosystem/iGeoMap/Bronisze.html

Można tam znaleźć po numerze działkę i zapoznać się z planowanymi podziałami i układem dróg .

Czy ktoś coś jeszcze ciekawego wyszperał z tego systemu

 

:roll: .

 

Łazorek

 

Łazorek, bardzo dobra ta strona. Co prawda system trochę surowy ale w sumie wielu pewnie zaoszczędzi wizyt w Broniszach lub gminie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Maco

 

W jakich godzinach jest ta majówka.

Może zdradzisz tajemnicę jakie "atrakcje" są przewidziane :D

 

magnolcia,

 

Majówka będzie w godzinach 11:00 17:00.

Atrakcje są głównie skoncentrowane na dzieci i co bardzo ważne darmowe dla nich !!!

Będą dmuchane zamki i zjeżdżalnie, bugee-trampolina, kilka konkursów i loteria fantowa, atrakcyjne występy kilku grup tematycznych (nie mogę zdradzić więcej bo musi być element niespodzianki i zaskoczenia), conajmniej ze dwa koncerty, występy dzieci ze szkoły,...

 

Przyjdź z całą rodzinką koniecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś zagłębiał się w interaktywną mapę Ewidencji Gruntów i Budynków Powiatu Warszawskiego Zachodniego dostępną pod adresem http://www.podgik.pwz.pl/geosystem/iGeoMap/Bronisze.html

Można tam znaleźć po numerze działkę i zapoznać się z planowanymi podziałami i układem dróg .

Czy ktoś coś jeszcze ciekawego wyszperał z tego systemu

 

:roll: .

 

Łazorek

 

Łazorek, bardzo dobra ta strona. Co prawda system trochę surowy ale w sumie wielu pewnie zaoszczędzi wizyt w Broniszach lub gminie !

 

Witam,

 

Dla zainteresowanych znalazłem ciekawą funkcję w iGeoMap. Po zaznaczeniu w lewym okienku funkcji Ortofoto1000 i po przejściu do centralnego okienka (na wybrany obszar) i kliknięciu prawym klawiszem myszy funkcji wczytaj ortofotomapę ukazuję się zdjęcie lotnicze wybranego obszaru.

 

 

Łazorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :lol: wszystkich „formumowiczów” Grupy kampinoskiej. Niniejszym postem chciałbym dołączyć do Waszego grona.

Drogą kupna w ostatnim dniu marca nabyliśmy działkę w Wyględach. Mam już nawet pierwszy dokument – czyli wypis z planu. Czas na następne działania i związaną z tym prośbę. Poszukuję namiaru na geodetę z naszego terenu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :lol: wszystkich „formumowiczów” Grupy kampinoskiej. Niniejszym postem chciałbym dołączyć do Waszego grona.

Drogą kupna w ostatnim dniu marca nabyliśmy działkę w Wyględach. Mam już nawet pierwszy dokument – czyli wypis z planu. Czas na następne działania i związaną z tym prośbę. Poszukuję namiaru na geodetę z naszego terenu.

 

Pozdrawiam

 

Witaj

Gratulacje ! Wyględy to bardzo dobry wybór :D

Wypis z Planu ? To cos nowego. Ja w ubiegłym roku czekałem 5 m-cy na decyzje o warunkach zabudowy. Czyzby gmina uchwaliła nowy plan? . Niemozliwe, ta gmina nie działa tak szybko. Szczerze mówiąc jak dla mnie to ona wogóle nie działa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...