Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To prawda! Wiosna buchnęła nam letnio i należy w końcu zająć się ogrodem... Chociaż dla prawdziwych fachowców to chyba i tak za późno... A propos! Niebudowlane pytanie: Jak walczyć z ostami??????????????

 

Witaj, o osty radzę zapytać w wątku "Pamiętajcie o ogrodach" Tam są super specjaliści.

:lol: Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do budowy - czy ktoś ma dobry(czytaj I NIEDROGI) pomysł na utwardzenie wjazdu. O kostce i kamieniu wiem, ale ludzie mają czasami świetne niekonwencjonalne pomysły. :D

 

 

Widziałam podjazd ze starych drewnianych podkładów kolejowych. Teraz drewniane wymieniaja na betonowe i można je zdobyć w większych ilościach.....

 

 

Grzegorz Saczek

mam zamówione nasionka na allegro 1 zł za 30 szt

 

A Twoje juz zasiane :D

 

musze sie przespacerować po znajomych

podobno "kradzione" :evil: thuje najlepiej posadzić koniec czerwca - lipiec

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mieszkam w domu w gminie Leszno. Dzisiaj o mały włos a dałabym się naciągnąć kominiarzom-naciągaczom na stówę! :evil:

 

A było to tak:

Pod bramę zajechał zielony samochodzik, z kierowcą jakimś szczylowatym gostkiem oraz gościem przebranym za kominiarza. Facet miał jakąś plakietkę z pieczątką, która wszystko na tej plakietce zasłaniała.

Facet twierdził, że przyjechał sprawdzić mi komin, zgodnie z jakimiś tam przepisami Ministra MSWiA, ble.., ble..., ble...

Ja wcześniej mieszkałam w bloku i wiem, że tam kominiarze coś sprawdzali, ale z wcześniejszym powiadominiem...

Tak więc pytam go: "ale kto z jakiego ramienia pan występuje, kto panu ten przyjazd do mnie zlecił, bo chyba nie Minister?", na to on coś tam pobełkotał, coś tam zawile tłumacząc.

Więc zapytałam jeszcze, czy to jest odpłatne - odpowiedział, że tak, że to kosztuje 98 zł! Oczy mi wyszły na wierzch, więc dopytuję się zza bramy, czy to się płaci gotówką czy można przelewem. Na to gość odpowiada, że gotówką, że on mi kwitek wypisze, bo przelewem to tylko duże firmy płacą.

To już mi się wydało mocno podejrzane, więc rzuciłam coś, żeby przyjechał później, jak będzie mąż, bo ja sobie sama nie poradzę z psem, żeby go przywiązać (mój pies się mnie doskonale słucha, ale musiałam coś wymyśleć, żeby dać sobie czas na zadzwonienie gdzieś i sprawdzenie gości), na co gość mocno się zdenerwował, i na odchodnym wygłosił do swojego kolegi tekst: "dobra, jedziemy, bo mi się już k....a nie chce gębą ruszać!" :o

 

Krew mnie zalała!

 

Za chwilę przyjechał do mnie listonosz, więc skorzystałam z okazji i pytam go, czy coś wie o tych "kominiarzach" - i to listonosz mnie oświecił, że to owszem, kominiarze, ale takie sprawdzanie kominów jest NIEOBOWIĄZKOWE (jak chcę, to mogę im to zlecić, ale nie muszę, bo to tylko moja sprawa, czy mam czynny swój własny komin!)

 

Wniosek: panowie jeżdżą po domach bezczelnie naciągając ludzi na niezłą kasę! :evil:

 

Ostrzegam Was - nie dajcie się nabrać!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno kominiarze szczęście przynoszą... :roll:

Dziękuję za informacje o podkładach kolejowych. Póki co, czekam na biurokratyczne rozwiązania na temat pozwoleń na budowę i tak dalej. Akcja z przyczepą - wstrzymana... Boję się czy w ogóle zdążymy z budową w tym roku. A tak w tej Sowiej miło... Zresztą na tym formu też jakoś sympatycznie, choć niezbyt często się udzielam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno kominiarze szczęście przynoszą... :roll:

Dziękuję za informacje o podkładach kolejowych. Póki co, czekam na biurokratyczne rozwiązania na temat pozwoleń na budowę i tak dalej. Akcja z przyczepą - wstrzymana... Boję się czy w ogóle zdążymy z budową w tym roku. A tak w tej Sowiej miło... Zresztą na tym formu też jakoś sympatycznie, choć niezbyt często się udzielam:)

 

O podkładach kolejowych lepiej zapomnieć. Są podobno nasączone wyjątkowym paskudztwem w celu konserwcji. Widać to zresztą gołym okiem, a jak ktoś przechodził kiedyś przez tory kolejowe w upalny dzień to mógł też poczuć ten "zapaszek" :cry: Srodek ten jest bardzo szkodliwy dla ludzi i nawet jeśli masz te podkłady na zewnątrz domu to jednak niefajnie... :oops:

A'propos Sowiej Woli, tak to prawda że ładnie. :) Ale też nie wiem czy w tym roku coś zacznę :( Może chociaż płot? Pozdrawiam Sowiowolczan (czy dobrze :roll: ) tych aktualnych i przyszłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...