Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

asiaba,

 

Wyglada na to, ze myslisz o zainstalowaniu sie bardzo blisko mnie bo skoro widzisz hale to domyslam sie, ze myslisz o dzialce przy ulicy Kwiatowej (tej dochodzacej do Stolecznej tuz za przystankiem) bo tam chyba jest cos do sprzedania.

 

Zadalas wiele pytan i trudno o wszystkim napisac ale w skrocie moge powiedziec, ze:

- w Wygledach jest wodociag i nawet czesc dzialek jest juz podlaczona (np. Stoleczna, Lesna). Czasem mowi sie o nowych ulicach ale nie wiem czy ktos cos moze zagwarantowac wiec studnia wydaje sie byc jak na razie obowiazkowa.

- kanalizacja? jak na razie nie slyszalem. Obowiazuje szczelne szambo.

- gaz? coraz czesciej slysze, ze bedzie ale nie wiem kiedy...

- chyba nie ma ograniczen; zobacz jak wyglada okolica - domy o jakich piszesz tez istnieja.

- ceny dzialek? z ostatnich obserwacji wnioskuje, ze jest to okolo PLN 100-120 za dzialke bez mediow. Jaka jest oferta, ktora Ty dostalas?

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Przemek72, miałam nadzieję na Twoją odpowiedź, bo wydaje mi się, że jesteś z najbliższych okolic :D

Oczywiście chodzi o działkę na Kwiatowej :wink: O cenie będę mogła napisac później, bo dzisiaj jestem umówiona z właścicielką i zobaczymy ile sobie życzy. Postaram się trochę ponegocjować, bo działka jest duża i ma dziwny kształt. Niestety brakuje mi trochę funduszy i będę musiała rozejrzec się za jakimś kredytem. Ale jeżeli inwestycja ta jest tego warta, to przy tak rosnących cenach to jest chyba najlepsze rozwiązanie.

Oczywiście mam straszny dylemat. Już tyle działek obejrzałam i w każdej było coś nie tak, a to słup wysokiego napięcia, a to cegielnia za płotem, a to tory kolejowe (oczywiście nikt na początku nie wspomina o takich 'drobiazgach'). Tutaj wydaje mi się, że nie ma chyba żadnych niespodzianek, działka równa, dookoła nowe domy, więc chyba nie jest tak źle. No i do przystanku blisko. Oczywiście ulica Leśna jest dużo ładniejsza, ale tam to nie widziałam żadnych działek na sprzedaż.

Zastanawiam się jeszcze, co z okolicą samej hali - czy są tam wydzielone jakieś działki i coś jest tam planowane, czy ma zostać pole? Dobrze byłoby wiedzieć, czego można spodziewać się za płotem :wink:

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiaba

Ja tez jakby blisko (gdyby nie cudowne brzozy to i ja widziałbym hale :D , ale nie bede zalowal ze jej z mojej działki nie widze :D

wodociag rzeczywiscie jak mowi Przemek jest dosc blisko ale czasem nawet jak cos jest blisko to nie oznacza ze bedzie szybko (np prad) na to tez trzeba długo czekac bo zakładowi z Pruszkowa nie spieszy sie tak jak i naszej gminie :D :D do niczego....

Studnia to tez dobra rzecz bo jest sie niezaleznym. Szambelko to nie jest fajna rzecz, ale jak sie nie ma odpowiednich metrazy na oczyszczalnie ani widokow na kanalizacje to jedyne rozwiazanie. "Wysokie domki" na 3 kondygnacje to raczej małe prawdopodobienstwo by przeszły max 9 do 9,5 metra kalenica. Jesli sie zmiescisz to OKI jesli nie to chyba nic z tego :o i pozostaje rozbudowa w poziomie :lol:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, dzisiaj wybieram się do gminy, więc spróbuję dowiedzieć się czegoś więcej. Trochę informacji już zebrałam: wodociąg jest na pewno podciągnięty do drugiego domu po prawej stronie od strony Stołecznej. Widziałam też warunki zabudowy dla pola przy samej hali (właściciele działki dostali je jako że sąsiadują z tym terenem) - planowana jest droga dojazdowa od Kwiatowej w prawo (o ile dobrze pamiętam to przed działką przy kępie drzew), potem skręcająca w prawo przy hali - wzdłuż drogi po drugiej stronie hali będzie nowy ciąg domków.

Zobaczymy, czego jeszcze się dowiem :wink:

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiaba

 

Ten sam dylemat co do wyboru działki miałem na wiosnę tego roku. Oglądaliśmy także i te w koło hali. W swoich poszukiwaniach trafiliśmy do Spółdzielni Rolniczej w Wyględach. Mieli kilka działek na sprzedaż w okolicach ulicy Leśnej i Kwiatowej. Ceny dokładnie takie jak pisze Przemek 72. Spróbuj może coś jeszcze mają.

Jedna uwaga – podczas rozmów niefortunne użyłem skrótu „PGR” :roll: , co wywołało ostry sprzeciw ze strony pani prezes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaba,

 

Skoro to wlasnie ta dzialka to mam jedna uwage, ktora moze przyda Ci sie w zbijaniu ceny - ten niepozorny kanalek (row) tuz przy tej dzialce, w pewnych okresach moze stac sie problematyczny.

Widzialem jak wylewal i "podtapial" najblizsze okolice. Wyobrazam soobie, ze ktos majacy np. piwniczke bedzie mial z tym troche problemow.

 

Chetnie odpowiem na wszelkie pytania wiec jesli chcesz - pytaj; jesli chcesz mozesz takze zadzwonic czy podjechac.

Mieszkam przy ulicy Kwiatowej - po tej stronie gdzie dzialka, ktora ogladalas - pierwszy dom (jeszcze bez tynku ozdobnego).

 

Na marginesie - wydaje mi sie, ze przy Lesnej znajda sie jakies dzialki. Poza tym, Jepil ma racje bo Spoldzielnia co jakis czas sprzedaje dzialki wiec moze warto porozmawiac z nimi (sam od nich kupilem ale to juz 6 lat temu...).

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiaba

 

Ten sam dylemat co do wyboru działki miałem na wiosnę tego roku. Oglądaliśmy także i te w koło hali. W swoich poszukiwaniach trafiliśmy do Spółdzielni Rolniczej w Wyględach. Mieli kilka działek na sprzedaż w okolicach ulicy Leśnej i Kwiatowej. Ceny dokładnie takie jak pisze Przemek 72. Spróbuj może coś jeszcze mają.

Jedna uwaga – podczas rozmów niefortunne użyłem skrótu „PGR” :roll: , co wywołało ostry sprzeciw ze strony pani prezes.

 

Jepil,

 

Zdecydowales sie na cos w naszych okolicach?

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcemy z mężem kupić działkę w zielonej i cichej okolicy. Kampinos brzmi akurat do czegoś takiego, stąd moja prośba. Ponieważ nie mogę na internecie ani w gazetach znaleźć żadnej oferty z tamtych terenów (poza Łazami), pomóżcie proszę i jeśli widzieliście lub słyszeliście o jakiejś ziemi budowlanej około 1000m w cenie do 70tys. Dobrze by było, gdyby dało się dojechać do działki komunikacją miejską, oczywiście bez przesady 2-3km możemy się przejść do przystanku. Chętnie do Leszna, bo do tamtąd są chyba przystanki komunikacji miejskiej. Z niecierpliwością będę czekała na waszą odpowiedź i z góry za nią dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 m2 to w tej chwili miniamalna wielkość działki w gminie Leszno na której można się budować. 70 tyś może nie starczyć :( kolega teraz szuka i mało jest ofert poniżej 100 tyś :(

 

dokladnie. 2-3 km za ostatnim przystankiem komunikacji miejskiej to jest Marianow i ceny ok 100-120 za min. dzialke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaba,

 

Skoro to wlasnie ta dzialka to mam jedna uwage, ktora moze przyda Ci sie w zbijaniu ceny - ten niepozorny kanalek (row) tuz przy tej dzialce, w pewnych okresach moze stac sie problematyczny.

Widzialem jak wylewal i "podtapial" najblizsze okolice. Wyobrazam soobie, ze ktos majacy np. piwniczke bedzie mial z tym troche problemow.

 

Zastanawiałam się też nad tym rowem :( , widać, że woda musi być dosyć wysoko, bo teraz, gdy są takie susze i wszystko dookoła żółte, w rowie widać bujną zieleń... Ale przestraszyłeś mnie, że ten rów aż tak bardzo wylewa... :( A czy woda podtapia też ulicę, czy stoi w polu???

Dzwoniłam dziś do Urzędu Melioracyjnego w Grodzisku, ale za wiele się na temat stanu tego rowu nie dowiedziałam...

 

A czy jest coś jeszcze w tej okolicy, na co powinnam uważać??? Z góry dzięki za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jepil,

Zdecydowales sie na cos w naszych okolicach?

 

Działkę kupiliœmy w marcu, a teraz powolutku załatwiamy formalnoœci papierowe. Zamierzałem złożyć dokumenty do starostwa do końca sierpnia, ale przeliczyłem się jeżeli chodzi o zmiany i adaptacje projektu z kolekcji Muratora. W salonie przy Mińskiej nie ukrywajš że chcš za to chore pienišdze. Zaczšłem się rozglšdać za architektem. Jeżeli macie fachowca godnego polecenia do adaptacji gotowego projektu będę wdzięczny.

Przy okazji dzięki dla DMK za namiary na geodetów. 4 tygodnie i mapki gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten sam dylemat co do wyboru działki miałem na wiosnę tego roku. Oglądaliśmy także i te w koło hali. W swoich poszukiwaniach trafiliśmy do Spółdzielni Rolniczej w Wyględach. Mieli kilka działek na sprzedaż w okolicach ulicy Leśnej i Kwiatowej. Ceny dokładnie takie jak pisze Przemek 72. Spróbuj może coś jeszcze mają.

 

Dzwoniłam do spółdzielni, mają ostatnią działkę, którą sprzedają na spółkę z jakimś rolnikiem. Do tego trzeba wykupić udział w drodze... Dowiedziałam się, że przy tej działce, trzeba zawrzeć na początku warunkową umowę sprzedaży, bo prawo do pierwokupu ma Agencja Rolna. Niby jest to działka budowlana, ale podobno to wszystko przez to, że stary plan zagospodarowania wygasł. Czy tak jest ze wszystkimi działkami w Wyględach? Czy AR w miarę szybko odpisuje, że nie jest zainteresowana zakupem, czy wcale nie odpowiada i trzeba czekać przepisowe 30 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po licznych telefonach do gminy i starostwa jednak rezygnujemy z tej działki w Wyględach :cry: A wszystko przez ten nieszczęsny rów - w gminie mi powiedzieli, że słyszeli o tym, że ten rów wylewa, bo to jest wina właścicieli działek z rowem, którzy powinni go czyścić i konserwować, a że nikt tego nie robi, to taki jest rezultat. Oczywiście, jak się zorientowałam, to nikt z gminy/starostwa/urzędu melioracyjnego nie sprawdza drożności rowu. Druga kwestia związana z rowem, to jest odległość, którą należy zostawić od rowu przy stawianiu ogrodzenia - w gminie i starostwie podali mi, że odległość ta powinna wynieść 5m, co przemnożone przez bok działki daje prawie 300m2!!! :o 300m2 nie będziemy odcinać, więc nie pozostaje nic innego tylko szukać innej działki.

 

Tak więc jeżeli słyszeliście o działkach na sprzedaż w tej okolicy, to będę wdzięczna za każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc jestem nowa w tej grupie, wlasciwie przed chwila sie do Was dostalam :D

Zamierzam nabyc dzialke w Zaborowie, jednak zaczynam miec mocne obawy po tym co przeczytalam. Otoz kolo mojej dzialki tez przechodzi row (melioracyjny). Od jej granicy oddalony jest o ok 5 m (szerokosc drogi). POdobno row ma nie wylewac, ale po tym co tu przeczytalam zaczynam miec obawy.

Dzialka nie jest uzbrojona - czy w tych okolicach mozan budowac szambo ekologiczne i studnie glebinowa? I moze ktos wie ile m2 musi miec minimum dzialka, coby mozna bylo sie na niej pobudowaci.

Bede wdzieczna za wszelkie pomocne info, ktore pomoga mi podjac wlasciwa decyzje :p

A moze wiecie gdzie w okolicach mozna jeszze cos nabyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!! Niniejszym zawiadamiam, że jestem jedną nogą w Waszym świecie. Przymierzam się do kupna działki w Wyględach w okolicy ul. Kwiatowej. Ktokolwiek mieszka, ktokolwiek wie i może mi pomóc w tej życiowej tecyzji będę bardzo zobowiązana. Dręczy mnie kilka pytań :-? :

-czy jest tam możliwość podłączenia się do wodociągu i prądu :-?

-czy ewentualnie wodę można sobie wykopać i jak głęboko trzeba kopać :-?

-cóz to za przecudnej urody białe hale "kwitną" mi na widnokręgu :-?

Z góry dzięki za wszelkie info.

Arctica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcemy z mężem kupić działkę w zielonej i cichej okolicy. Kampinos brzmi akurat do czegoś takiego, stąd moja prośba. Ponieważ nie mogę na internecie ani w gazetach znaleźć żadnej oferty z tamtych terenów (poza Łazami), pomóżcie proszę i jeśli widzieliście lub słyszeliście o jakiejś ziemi budowlanej około 1000m w cenie do 70tys. Dobrze by było, gdyby dało się dojechać do działki komunikacją miejską, oczywiście bez przesady 2-3km możemy się przejść do przystanku. Chętnie do Leszna, bo do tamtąd są chyba przystanki komunikacji miejskiej. Z niecierpliwością będę czekała na waszą odpowiedź i z góry za nią dziękuję.

 

Mango,

 

Widzialem troche ofert m.in. na http://www.trader.pl ale nie wiem czy uda Ci sie znalezc cos w tej cenie.

 

Powodzenia!

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiaba,

 

Przykro mi, ze moze w jakis sposob przyczynilem sie do tego, ze rezygnujesz z dzialki.

Chyba za pozno na odpowiedzi na Twoje pytania ale jednak odpowiem.

Zarowno tej wiosny jak i rok temu, widzialem duze kaluze na tych polach przy rowie. O ile dobrze pamietam gorzej bylo w ubieglym roku - woda o malo nie wlewala sie na droge.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia w szukaniu bo z tego co sie orientuje, to cos sie w naszej okolicy sprzedaje - moze np. w sasiedztwie veech'u? To tylko jakies 300-400 metrow dalej od drogi ale okolica zapewne urocza.

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc jestem nowa w tej grupie, wlasciwie przed chwila sie do Was dostalam :D

Zamierzam nabyc dzialke w Zaborowie, jednak zaczynam miec mocne obawy po tym co przeczytalam. Otoz kolo mojej dzialki tez przechodzi row (melioracyjny). Od jej granicy oddalony jest o ok 5 m (szerokosc drogi). POdobno row ma nie wylewac, ale po tym co tu przeczytalam zaczynam miec obawy.

Dzialka nie jest uzbrojona - czy w tych okolicach mozan budowac szambo ekologiczne i studnie glebinowa? I moze ktos wie ile m2 musi miec minimum dzialka, coby mozna bylo sie na niej pobudowaci.

Bede wdzieczna za wszelkie pomocne info, ktore pomoga mi podjac wlasciwa decyzje :p

A moze wiecie gdzie w okolicach mozna jeszze cos nabyc?

 

Kowala,

 

Odpowiadam na Twoje pytania:

1) nie wiem gdzie dokladnie masz dzialke ale w wiekszosci okolic KPN nie mozna budowac szamba ekologicznego,

2) studnie mozna krecic ale nikt nie powie Ci jak glebokie. Sa dzialki na ktorych wystarczylo 6 metrow (znam takie), sa takie gdzie trzeba bylo okolo 35 (wiekszosc) i sa takie, gdzie wody podobno nie ma...

3) rozmiar dzialek - slysze o 1500m2 ale nie wiem czy to prawda. Kiedys nie bylo takich ograniczen i wiekszosc moich sasiadow ma ok. 1000m2.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!! Niniejszym zawiadamiam, że jestem jedną nogą w Waszym świecie. Przymierzam się do kupna działki w Wyględach w okolicy ul. Kwiatowej. Ktokolwiek mieszka, ktokolwiek wie i może mi pomóc w tej życiowej tecyzji będę bardzo zobowiązana. Dręczy mnie kilka pytań :-? :

-czy jest tam możliwość podłączenia się do wodociągu i prądu :-?

-czy ewentualnie wodę można sobie wykopać i jak głęboko trzeba kopać :-?

-cóz to za przecudnej urody białe hale "kwitną" mi na widnokręgu :-?

Z góry dzięki za wszelkie info.

Arctica

Arctica,

 

Ja mieszkam przy ulicy Kwiatowej i chetnie odpowiem na wszelkie pytania.

 

1) Media - zalezy gdzie jest dzialka. W duzej czesci jest prad, w malej jest woda.

2) Gdzie szukac wody - patrz moja odpowiedz dla Kowala'a,

3) Nie wiem czy myslimy o tych samych halach - te najwieksze to podobno magazyn z bakaliami.

 

Jesli masz wiecej pytan - pisz lub dzwon.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...