Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Pytanie bardziej do osob zamieszkujacych w Wyględach. Czy cos wiadomo w sprawie naprawienia nawierzchni na ulicy Lesnej ?. Czy gmina zamierza cos z tym zrobic, a moze nawet nie wiedza ze jest taka potrzeba? Przemek moze ty cos wiesz na ten temat ??

pozdrawiam

 

Witam,

 

Nic mi na ten temat nie wiadomo ale uczciwie powiem, ze nigdy nie dopytywalem o ulice Lesna bedac znacznie bardziej zainteresowanym ulica Kwiatowa... Sorry.

 

Obawiam sie jednak, ze odpowiedz moze byc podobna do tej jaka uslyszelismy ja i moi sasiedzi - tak dlugo jak domy nie sa wybudowane, jezdza ciezkie samochody, betoniarki itd. to gmina nie wybuduje drogi bo i tak zostanie szybko zniszczona...

Mozna jednak probowac by choc troche poprawili nawierzchnie i zabezpieczyli dojazd - zima czy wiosna bywaly z tym problemy :x

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem przerażona!!!!!

Poczytałam sobie wątek: "Co wam ukradli z budowy?".

Proszę powiedzcie, że to wszystko nie dotyczy okolic Zaborów, Wiktorów. Wkoło tak pięknie to i złodzieje może choć trochę łaskawsi.

Proszę napiszcie o swoich doświadczeniach ze znikającymi dobrami doczesnymi :o

 

Arctica,

 

Nie liczylbym na to...

Ja nie doswiadczylem niczego bardzo powaznego ale bylismy czujni.

Niemniej jednak na samym poczatku skradziono m.in. pompe do wody, taczke itd. gdy w rozstawionych wokol namiotach spalo 10 facetow.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uspokojenie :D , mam nadzieję, że i u nas będzie spokój. A teraz się troszeczkę pochwalę :lol:. Właśnie zamówiliśmy projekt domku Atena z Domusa. Zerknijcie

http://www.dobredomy.pl/?id_project=77

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie na jego temat.

Pozdrawiam

 

Niezła chata - będziesz miała co sprzątać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej ciszy odzywam się ponownie, tym razem już jako właścicielka działki koło Zaborowa, a konkretnie w Feliksowie :D

Z budową musimy niestety trochę poczekać, ale od dzisiaj zaczynam poszukiwania projektu. Oczywiście będę też czytać forum, bo Wasze rady na pewno mi się kiedyś przydadzą.

Pozdrowienia!

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poratujcie sąsiadkę z Grupy Babickiej :lol:

 

Szukam namiarów na:

1. fachowców od gips-kartonów (muszę wykończyć poddasze)

2. fachowców od układania podłóg drewnianych (konkretnie desek - i na legarach, i bez legarów)

3. tartak albo stolarnie, gdzie można nabyć wyżej wymienione deski, najlepiej modrzewiowe

4. minikoparkę z operatorem

 

pzdr

 

Marsjanka (Kasia)

& Mania 7 lat & Michasia 2,5 miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupowiczów!

 

Mam pytanie, które zadałem już na grupie starobabickiej, ale może tutejsi są bardziej zorientowani: zmierzam właśnie w stronę zakupu działki między Borzęcinem a Mariewem, mam pytanie czy ta okolica ma jakieś "wady ukryte". Czy np. baza wojskowa bardzo hałasuje (codzienne strzelania itp?). Generalnie: jaki jest komfort życia w okolicach Mariew - Stanisławów?

 

Będę wdzięczny za wszelakie info na ten temat.

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie: jaki jest komfort życia w okolicach Mariew - Stanisławów?

 

 

odpowiedz zabrzmi może trochę jak angdota... chociaż działkę mamy ostatecznie trochę gdzie indziej, gdy szukaliśmy również w Mariewie powiedziano nam, że znany człowiek który tam mieszka (zza muru;-)) szukając miejsca do zamieszkania w okolicy Warszawy robił badania czystości powietrza nad różnymi terenami. i to okazało się najlepsze:-)) czy to prawda nie wiem, poza tym tak było ileś lat temu... ale zawsze miło pomyśleć że się człowiek nie truje gdy śpi:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie: jaki jest komfort życia w okolicach Mariew - Stanisławów?

 

To jedna z najlepszych lokalizacji, co ma zresztą odzwierciedlenie w cenach działek. Jednostka nie jest chyba problemem, bo tam się chyba nic nie dzieje (przynajmniej jak chodziłem wokół niej na spacery, to panuje tam martwa cisza). Z tego co wiem, mają się zresztą niedługo stamtąd wynieść. Plotki gminne głoszą, że terenem jednostki są zainteresowani Gudzowaci, którzy mają obok swoje posiadłości i chcą tam urządzić safari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przerażona!!!!!

Poczytałam sobie wątek: "Co wam ukradli z budowy?".

Proszę powiedzcie, że to wszystko nie dotyczy okolic Zaborów, Wiktorów. Wkoło tak pięknie to i złodzieje może choć trochę łaskawsi.

Proszę napiszcie o swoich doświadczeniach ze znikającymi dobrami doczesnymi :o

 

Nie jest może najgorzej, ale zaczyna się niestety coś dziać niedobrego w naszej okolicy.

3 dni temu o godz. 6:35 rano zdałam sobie sprawę, że jestem za przyznaniem właścicielowi posesji większych praw w bronieniu mienia i siebie. Olśnienia doznałam po tym, jak młoda dziewczyna weszła na posesję sąsiadów i szykowała się do wejścia do domu. Potem spędziliśmy 2 godziny w miłym towarzystwie młodych ludzi, którzy zbierali grzyby (u kogoś na ganku) oraz zupełnie nierozgarnietych policjantów. Właściwie tylko dzięki mojemu uporowi zainteresowano się dlaczego nieletnia przed 6 rano zagląda ludziom do okien i sprawdzono, kim jest, okazało się, że jest to zbiegła z zakładu wychowawczego.

 

Wiedzieć, że prawo jest przychylne sprawcy to jedno, ale widzieć w jakim kierunku idzie "myślenie" policjantów, jak są przeszkoleni, to drugie. Cały ich trud i praca jest skupiona na tym, aby nie popełnić błędu w traktowaniu sprawców, natomiast pokrzywdzony tej ochronie i trosce nie podlega.

Dochodzi to tego absolutny brak wiedzy prawnej, podstawowej choćby, mieszanie pojęć i instytucji prawnych więc czarno widzę ściganie przestępstw przez ludzi, którzy nie wiedzą i nie chcą wiedzieć i najchętniej sprawę zepchną na kogoś innego.

 

Sprawczyni została przywieziona przez jednego z zaborowskich orłów. (takiego, co za samą buzię powinien dostać wyrok ;)

 

Dlatego mam prośbę i zwracam uwagę, aby reagować na wszystkie niepokojące przypadki. Chodzi o to, żeby nękać tych wszystkich drobnych a może i nie drobnych złodziejaszków i menelików. Jak widzicie, że piją na przystanku, wydzierają się, niszczą przystanek, czy rozrabiają na drodze, dzwońcie po interwencję - możecie to zrobić anonimowo pod 112.

Sam fakt, że będą często legitymowani, spisywani spowoduje, że nie będzie im się chciało tu szumieć za bardzo.

Tak naprawdę to zależy od nas. Policja sama z siebie nie będzie patrolować, bo nie ma takich możliwości, a i z chęciami różnie bywa.

Mam też prośbę do klientów agencji ochroniarskich z naszego terenu - np. Skorpiona. Dzwońcie do biura obsługi klientów i zgłaszajcie, że panowie nie patrolują za często okolicy. Nie wiem, jak u Was, ale u nas nie jeżdżą, a widzę ich ciągle pod delikatesami - przy stoliku ze sprzedawczyniami. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

odpowiedz zabrzmi może trochę jak angdota... chociaż działkę mamy ostatecznie trochę gdzie indziej, gdy szukaliśmy również w Marianowe powiedziano nam, że znany człowiek który tam mieszka (zza muru;-)) szukając miejsca do zamieszkania w okolicy Warszawy robił badania czystości powietrza nad różnymi terenami. i to okazało się najlepsze:-)) czy to prawda nie wiem, poza tym tak było ileś lat temu... ale zawsze miło pomyśleć że się człowiek nie truje gdy śpi:-)

 

Nie wiem, czy to anegdota, ale na pewno jest tu czyste powietrze, wszak to zielone płuca Warszawy, a dowodem jest zdrowie i wyjście mojego dziecka z poważnych problemów zdrowotnych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poratujcie sąsiadkę z Grupy Babickiej :lol:

 

Szukam namiarów na:

1. fachowców od gips-kartonów (muszę wykończyć poddasze)

2. fachowców od układania podłóg drewnianych (konkretnie desek - i na legarach, i bez legarów)

3. tartak albo stolarnie, gdzie można nabyć wyżej wymienione deski, najlepiej modrzewiowe

4. minikoparkę z operatorem

 

pzdr

 

Marsjanka (Kasia)

& Mania 7 lat & Michasia 2,5 miesiąca

 

 

Marsjanka, nie poratuję za bardzo, ale gratuluję podpisu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szkoły w Babicach. Zaliczyła już zerówkę w szkole - można powiedzieć że nieźle sie zaadaptowała. Choć na początku było ciężko, z różnych przyczyn, ale szkoła stanęła na wysokości zadania.

 

Reasumując - i ja, i Mańka - choć pewnie z innych powodów... - nie możemy doczekać się września :wink:

 

pzdr

 

Marsjanka (Kasia)

& Mania 7 lat & Michasia 2,5 miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...