Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

I znowu ja - laik budowlany - mam pytania.

 

Kiedy powinnam wystąpić o badanie geotechniczne gruntu, czy każdy przymierzający się do budowy domu powiniem /musi/ je przeprowadzić. Czy znacie kogoś kto przeprowadza tego typu badania.

 

Czy aby zrobić mapkę do celów budowlanych trzeba mieć już projekty przyłączy /woda, gaz, prąd/.

 

A kiedy projekt domu. Już się w tym wszystkim pogubiłam.

 

Proszę o jakieś podpowiedzi, bo jeszcze nie zaczęłam, a już momentami mam dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Kiedy powinnam wystąpić o badanie geotechniczne gruntu, czy każdy przymierzający się do budowy domu powiniem /musi/ je przeprowadzić.

spytaliśmy geodetę, kazał zdjąć humus, i stwierdzi, czy potrzebne badania jak będzie wytyczał chałupę.

ale na grupie Izabelin albo Babice ktoś takie badania miał, musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maruś i Asia co to ta mapka do celów budowlanych? Czy chodzi Ci o mapkę do celów projektowych? Jeżeli pytasz się, kiedy o to prosić, to jeśli chcesz jeszcze na jesieni złożyć papiery o pozwolenie na budowę to zamów to czym prędzej, bo czeka się na to co najmniej DWA MIESIĄCE :evil: :evil: :evil: A projekt domu, no to cóż... Chyba już masz? Więc nie bardzo rozumiem pytanie. Jeśli chodzi o badania geotechniczne gruntu to niektórzy uważają, że zawsze powinno się je robić. My robiliśmy, bo mieliśmy kiedyć nawożoną działkę i baliśmy się, że będzie syf pod spodem i nie będzie można mieć fundamentów a konieczna będzie płyta fundamentowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja tak z życzliwości o tej mapce, bo my czekaliśmy od połowy maja do prawie połowy lipca... Może Tobie uda się szybciej? Ale poniżej miesiąca to chyba nierealne?

(Wygląda to tak:

1. Geodeta prosi starostwo o przysłanie mapy

2. Starostwo przysyła po np.2 tygodniach

3. Geodeta jedzie na działkę sprawdzać, mierzyć i co on tam chce (min.2 dni, jak od razu się za to zabierze)

4. Wysyła narysowaną przez siebie mapkę do starostwa

5. Starostwo myśli, myśli i zgadza się na to co zrobił geodeta lub nie, jak się zgadza to ostatecznie przybija pieczątkę (kilka tygodni, urzędowo są 2, u nas to trwało ponad 3!!! :evil: )

6. Geodeta odbiera ze starostwa mapkę i "już" może Ci ją wydawać...)

Adaptacja projektu też troszkę trwa, zależy ile roboty mają projektanci, konstruktorzy, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ANIA dzięki. Ale z tym geodetą to nie do końca rozumiem. Chyba w zeszłym roku geodeta wytyczał mi działkę, bo po 10 latach stwierdziłam, że ją ogrodzę. Dlatego dziwi mnie to, ile razy można wytyczać jedną i tą samą działkę, przecież nikt swoich granic nie przestawia.

W projekcie, oczywiście po porozumieniu z architektem, chciałabym zmienić generalnie wszystkie okna i dodać 2 lub 3 okna połaciowe. To moim zdaniem już dość dużo zmian, tym bardziej, że co nieco zmieniłabym i w środku /ale tylko troszeczkę/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maruś i Asia, wiesz, to nie chodzi o to, że ktoś granice zmienia ani o wytyczanie działki. To jest inna usługa geodezyjna. Po prostu żeby dostać pozwolenie na budowę potrzebujesz czegoś, co się nazywa mapką do celów projektowych. Na tej mapce architekt wrysowuje Twój przyszły domek, na tej mapce robi się też chyba później mapki przyłączy (ja jeszcze tego nie robiłam, więc nie jestem pewna, ale chyba do ZUDu potrzeba). Zatem potrzebujesz taki papier i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie! Mapka to była pierwsza rzecz, którą zamówiłam!!! Bo na to najdłużej czekałam. Mapek zamowiłam chyba 4. Jak już wreszcie masz mapkę, to gnasz do architektów adaptujących projekt do warunków Twojej działki i oni wrysowują domek na mapkę i opisują. U nas było tak, że to działo się równolegle. Zamówiliśmy mapkę a potem poszliśmy do architektów i w czasie kiedy czekaliśmy na mapkę architekci sobie adaptowali nasz projekt (to też trwa!). Jak mapka była gotowa, to oni też. W międzyczasie załatwialiśmy stosy innych papierów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed POL BETONEM z Czosnowa.

 

Po wzieciu 50 % zaliczki na beton odmowili wykonania zalania płyty na fundamencie bo jak twierdzil wlasciciel "nie sa w stanie sprostac moim wymogom".

A wymagalam tego samego betonu za ktory place i taka sama ilosc za która płace.

 

Moim zdaniem oszukuja na ilościach i czasie pompowania.

Zobaczymy co bedzie ze zwrotem zaliczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy po długiej przerwie :) ,

w przyszłym tygodniu będziemy zamawiać szambo betonowe z firmy pod Radomiem - http://www.jesbet.pl - ceny rozsądne, ok. 1-2 tygodniowy termin realizacji.

Szukamy 2 osób - z Marianowa lub okolicy - chętnych do wspólnego zamówienia szamb - koszt transportu rozkłada się wtedy na 3 osoby - samochód transportowy (z HDSem) zabiera naraz 3 szamba.

 

My zamawiamy o pojemności 10.000 l.

Czy byłby ktoś chętny?

 

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów!

Mam dwa ostrzeżenia. Pierwsze dla zaczynających zabawę i szukających działki budowlanej.

 

Uwaga na pana Piętkę z Wilkowej Wsi. Próbuje znaleźć naiwniaków na kupno działek pod którymi przebiega ropociąg i na których znajdują się stanowiska archeologiczne. Cwaniak stosuje sprytne zagrywki psychologiczne. Okolica jest atrakcyjna, działki na sprzedaż pojawiają się od czasu do czasu i schodzą na pniu. Pan Piętka czyha na naiwne ofiary, którym się spieszy. Na początek powala ofiarę stosunkowo niską ceną i tym jakby dorzucał za darmo dodatkowe 6 metrów wzdłuż drogi. Potem nadchodzi czas na atak opowieściami o tłumach chętnych warszawiaków, którzy walą do niego drzwiami i oknami po działki. Na pewno pojawi się też opowieść o młodej parze, która dziś rano zaklepała tę (ostatnią już) działkę na sprzedaż i wieczorem ma mu przywieść pieniądze. Pan Piętka będzie jednak tak miły, że wstrzyma się z zakupem i poczeka, czy może ofiara się zdecyduje. Naiwniak, już oszołomiony i zmiękczony, zostanie poinformowany, że pod drogą wzdłuż działki ciągnie się ropociąg i należy odsunąć się kawałek z zabudową, ale to przecież drobiazg przy takiej okazji, no nie? Niedaleko są tez stanowiska archeologiczne, ale nie stanowią problemu. Trzeba tylko kupić działkę jak najszybciej, najlepiej bez pośrednictwa notariusza, umowę spisze się raz-dwa i gotowe.

Tak naprawdę ropociąg nie przechodzi w drodze tylko pod feralnymi działkami. Przepisy nie pozwalają zbudować nic (nawet ogrodzenia) w promieniu 30 metrów od rury, czyli prawie na całej działce. Poza tym stanowiska archeologiczne zahaczają o te tereny (wystarczy szczegółowo obejrzeć mapy w gminie).

Z tego co wiem, już jedna ofiara kupiła tam działkę i została z ręką w nocniku. Przejeżdżałem ostatnio w okolicy i na płocie pana Piętki pojawiło się kolejne, magiczne: SPRZEDAM DZIAŁKĘ. Uważajcie zatem, przyszli budowniczowie!

 

Drugie ostrzeżenie następnym razem, bo chwilowo nie mam czasu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jak w temacie, będę budował w Marianowie na ul. Wierzbowej. Na razie dopiero kupiłem projekt i zastanawiam sie nad technologia budowy.

Tak czy owak najbardziej potrzebna mi dobra, sprawdzona ekipa wykonawcza, (może być do stanu developerskiego).

Dylematów dużo ale albo beton komórkowy z 20 cm ociepleniem, albo thermomur TH400. Wszystko zależy jakiego znajdę wykonawcę. Z góry dziękuję każdemu kto ulituje się nad moimi rozterkami (dopiero wstępnymi).

Szukam tez inspektora nadzoru (najlepiej z okolicy).

Pozdrawiam Grupę Kampinoską.

wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...