Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Dla zainteresowanych: 15-16.09. w godz.10-18 w BLUE CITY odbędą się targi systemów grzewczych i kominków. Ma być bezpłatne doradztwo architektów i instalatorów ( warto zabrać kopie projektu domu). Ponadto prelekcje na temat różnych form ogrzewania domu z prezentacją odnawialnych źródeł energii. Wręczono mi taka ulotkę dzis rano w Castoramie. Może być ciekawe. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

_ANIA dzięki. Ale z tym geodetą to nie do końca rozumiem. Chyba w zeszłym roku geodeta wytyczał mi działkę, bo po 10 latach stwierdziłam, że ją ogrodzę. Dlatego dziwi mnie to, ile razy można wytyczać jedną i tą samą działkę, przecież nikt swoich granic nie przestawia.

W projekcie, oczywiście po porozumieniu z architektem, chciałabym zmienić generalnie wszystkie okna i dodać 2 lub 3 okna połaciowe. To moim zdaniem już dość dużo zmian, tym bardziej, że co nieco zmieniłabym i w środku /ale tylko troszeczkę/.

Witaj,

buduję w Marianowie ten sam projekt tylko jest odbiciem lustrzanym i trochę przerobiony przez architekta, ciekawa jestem co zmieniacie w swoim projekcie? Ja już jestem na etapie poddasza i uważam, że projekt to jedno a tak naprawdę w trakcie budowy same nasuwają się niektóre zmiany :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

buduję w Marianowie ten sam projekt tylko jest odbiciem lustrzanym i trochę przerobiony przez architekta, ciekawa jestem co zmieniacie w swoim projekcie? Ja już jestem na etapie poddasza i uważam, że projekt to jedno a tak naprawdę w trakcie budowy same nasuwają się niektóre zmiany

 

Witam

My będziemy budować w sąsiedniej wsi Grądy. Polecony nam na forum architekt poszerzył nam troszeczkę schody, zmienił usytuowanie wc, które będzie znajdowało się pod schodami, minimalnie zmienił nam powierzchnię pokoi, jak również zamienił garderobę z łazienką, w której będzie wąskie okno, poza tym powiększył wszystkie okna (również lukarny). W pokojach na górze zlikwidował okna dachowe. W pokoju nad garażem zlikwidował okno na koszt dwóch okien dachowych (docelowo ma być tam garderoba, prasowalnia, może również suszarnia). Generalnie jest to projekt indywidualny.

Na wszystkie zmiany zdecydowaliśmy się po obejrzeniu domu już wybudowanego (pod Szczecinem) przez ludzi poznanych na forum. Również oni podpowiedzieli nam co jest nie tak rozwiązane w projekcie gotowym.

 

My jesteśmy dopiero na etapie papierologii. Obecnie czekamy na mapki do celów projektowych, a projekt mamy prawie gotowy.

 

Jeśli byłoby to możliwe, to bardzo chętnie obejrzeli byśmy Twoją budowę i posłuchali Twoich rad. Interesują nas zmiany, które wprowadziłeś w swoim domu.

Jeśli niechcący zmieniłam Ci płeć to bardzo przepraszam. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

buduję w Marianowie ten sam projekt tylko jest odbiciem lustrzanym i trochę przerobiony przez architekta, ciekawa jestem co zmieniacie w swoim projekcie? Ja już jestem na etapie poddasza i uważam, że projekt to jedno a tak naprawdę w trakcie budowy same nasuwają się niektóre zmiany

 

Witam

My będziemy budować w sąsiedniej wsi Grądy. Polecony nam na forum architekt poszerzył nam troszeczkę schody, zmienił usytuowanie wc, które będzie znajdowało się pod schodami, minimalnie zmienił nam powierzchnię pokoi, jak również zamienił garderobę z łazienką, w której będzie wąskie okno, poza tym powiększył wszystkie okna (również lukarny). W pokojach na górze zlikwidował okna dachowe. W pokoju nad garażem zlikwidował okno na koszt dwóch okien dachowych (docelowo ma być tam garderoba, prasowalnia, może również suszarnia). Generalnie jest to projekt indywidualny.

Na wszystkie zmiany zdecydowaliśmy się po obejrzeniu domu już wybudowanego (pod Szczecinem) przez ludzi poznanych na forum. Również oni podpowiedzieli nam co jest nie tak rozwiązane w projekcie gotowym.

 

My jesteśmy dopiero na etapie papierologii. Obecnie czekamy na mapki do celów projektowych, a projekt mamy prawie gotowy.

 

Jeśli byłoby to możliwe, to bardzo chętnie obejrzeli byśmy Twoją budowę i posłuchali Twoich rad. Interesują nas zmiany, które wprowadziłeś w swoim domu.

Jeśli niechcący zmieniłam Ci płeć to bardzo przepraszam. :oops:

 

 

 

Witaj Asia,

mam na imię Małgosia i zapraszam na budowę, chętnie pokażę a i przy okazji sama pewnie zobaczę to i owo może jeszcze da się coś zmienić???

Przyznam, że pewne rzeczy widzi się dopiero w trakcie budowy i nie zawsze podejmuje się dobre decyzje. Nie wiem jak u Ciebie z czasem ja zawsze jestem późnym wieczorem na budowie ale prawie na pewno będę w sobotę w ciągu dnia na dłużej niż chwilę. To może do tego czasu jakoś się umówimy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dawno mnie nie było na forum i pozdrawiam Grupę Kampinoską.

Kochani, może moglibyście wspomóc sąsiadkę dobrym wskazaniem:

1. po pierwsze majstra od dachów (mam kilka przeróbek),

2. po drugie poleconego fachowca od schodów i podłóg drewnianych.

 

Będę zobowiązana za wszelkie możliwe telefony i opisy.

 

Krajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrAg

Dzięki, ale jeżeli i można poproszę o telefon na priwa .Chyba nie będzie kłopotu :D .z góry dziękuję :D

A tu post z 11 09 br.,który został ocenzurowany .Była adnotacja ogladac zakazano dużymi literami :cry:

teraz spróbujemy małymi to może się prześliżnie.

http://www.pentagonstrike.co.uk/pentagon_po.htm#Main

8)

Pozdr. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WłodekW, niezły link, mówiło się o takiej możliwej wersji wydarzeń. A jak było naprawdę, pewnie się nie dowiemy... A mój mąż ma tego dnia urodziny :lol:

 

No i ja też wyskoczę z prośbą:

 

CZY MA KTOŚ NA ZBYCIU TYMCZASOWE MIESZKANKO DLA BUDOWLAŃCÓW (BUDA/ PRZYCZEPA...)

 

Za miesiąc potrzebuję, no i w namiocie przecież spać nie będą, bo październik to juz zimne noce i poranki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIA

Dowiemy sie, bo jest jeszcze film faktograficzny o WTC. Zrobiony przez amerykańskiego dziennikarza i ja go widziałem w wersji orginalnej .jak go namierzę to podrzucę na stronke .Wierzowce zostały ZBURZONE.. A że zgineło prawie 3000 niewinnych ludzi ,tylko kogo to obchodzi :cry: Gdy wgrę wchodzi 25% wydobycia swiatowego ropy naftowej .To już polityka :evil:

Wszyscy menago byli na obowiązkowej aukcji charytatywnej 60 km od centrum wydarzeń. 8)

Ci co zgineli to byli tylko strażacy,sprzątaczki, elektrycy.....

Jak za dwa lata Chiny będą się bili z Ameryką to też, tylko polityka. 8)

Pozdr.

Włodek :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA TROCHE Z INNEJ BECZKI Z PYTANIEM DO MIESZKANCOW WSI WYGLĘDY

CZY NIKOGO NIE OBCHODZI BRAK OSWIETLENIA CHOCIAZBY ULICY LESNEJ I KWIATOWEJ ???(NIE WSPOMNE O POZOSTALYCH)

CZY KTOS ZWRACAL SIE Z ZAPYTANIEM DO ZAKLADU ENERGETYCZNEGO I GMINY W TEJ SPRAWIE ?, CZY TEZ WSPOŁMIESZKANCOM SPRAWA CIEMNICY NA TYCH ULICACH LEZY MARTWYM BYKIEM ???

STAN NAWIERZCHNI TYCH WYZEJ WSPOMNIANYCH ULIC TEZ POZOSTAWIA WIELE DO ZYCZENIA ALE TO ZAINTERESOWANYM TEZ MOZE LATAC KOLO PIORA. OJ MOZE.

A MOZE BY TAK JAKAS INICJATYWA ???

PISZE TAK SOBIE BO MYSLE , ZE ZARAZ PRZYJDZIE JESIEN I PRZYJDA NOWE WYBORY (ZA JAKIES 250MIO PLN Z NASZEJ KIESZENI) I WYGRA BEZPRAWIE I NIESPRAWIEDLIWOSC , KTORE TAK BARDZO PRZEJMUJE SIE LOSEM PRZECIETNEGO OBYWATELA ZWLASZACZA WTEDY GDY O GLOS JEGO WALCZY BO ZARAZ PO WYBORACH TO JUZ NIEKONIECZNIE I ZIMA WTARGNIE ZE SWOJA BEZLITOSNA BREJĄ NA DROGI (A TU DZIEKI BOGU 3 ROK REMONTOWANA STOLECZNA :lol: ) I CIEMNIUCHO BEDZIE JUZ PO 16 A DZIECISKA ZE SZKOLY I KOBIETY Z LATARKAMI SMIALO BEDA POMYKAC MIEDZY KALUZAMI .

A CO MI TAM NAPALE W KOMINKU POOGLADAM FILM, NAPALE W KOMINKU, I WYNIKI WYBOROW, MOZE COS SIE WYKLUJE A JAK NIE TO POSZUKAM OFERT PRACY W IRLANDII.... TYLKO PO CO W IRLANDII GDY MOJ DOM JEST TUTAJ ... HMMM COS TU NIE TAK . TYLKO CO ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veech'u

 

Też masz problem z oświetleniem

Wybory tuż tuż, będzie znowu ,,sprawiedliwie" jak PIS wygra :wink:

Podanie do gminy, to coś da i trochę podpisów.Powinno zagrać.

Tylko trzeba było na wiosnę .

Lepiej póżno niż wcale 8)

Zyczę owocnej pracy przy zbieraniu podpisów .Trochę sie nachodzisz ,ale warto. 8)

Pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veech'u, chętnie podpiszę podanie :lol: :lol: :lol: Wprawdzie budowę dopiero będę zaczynać, ale oświetlenie na Leśnej leży mi na sercu. A zwłaszcza jak ta Leśna zmienia się w Trakt Królewski :lol: Nasza działka nie jest w gminie Leszno a już w gminie Stare Babice i nazwa ulicy też się wtedy zmienia. A gdzie Wasza działka? (gratuluję pomidorów :D )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu z ostrzeżeniem. Tym razem przed nieciekawym stolarzem. Naciąłem się nieco na niejakiego pana Chałupkę mającego warsztat przed Palmirami, zaraz za zjazdem z trasy Gdańskiej.

Facet jest bardzo sympatyczny i chętny do roboty, ale niestety jeśli wyczai, że złapał frajera – nie daruje. Kupiłem u niego łaty i kontrłaty na dach. Oczywiście zażyczyłem sobie spryskanie impregnatem. Chałupka szybko towar przygotował i przywiózł mi na działkę pocięte jak trzeba dechy, o kolorze ciemno zielonym. Od razu zamówiłem u niego trochę pilnie mi potrzebnej tarcicy topolowej. Obiecał, że dowiezie natychmiast, ale to będzie trochę więcej kosztowało. Zgodziłem się, stolarz policzył jak za zborze. Trudno, brakowało mi materiału, a robotnicy czekali. Tak się poświęcił, pan Chałupka, że po drewno dla mnie pojechał w środku nocy. Przywiózł je przed świtem i sam rozładował, zrzucając mi na działce.

A potem się okazało, że tarcica, to stare, czarne i pokrzywione dechy, które wcześniej widziałem leżące na tyłach jego warsztatu. Łaty i kontr łaty tez się okazały lewe. W czasie, gdy dekarze kładli je na dachu spadł deszcz i zmył „impregnat”. I tak zielona farba spłynęła mi na nowiutki, drewniany dom zostawiając ohydne zacieki. Jak mi powiedziano, nieuczciwi stolarze czasem spryskują dechy samym barwnikiem nie dodając impregnatu.

Naciśnięty Chałupka zabrał bezwartościowe, topolowe dechy i oddał część kasy (po odpowiedniej awanturze oczywiście), oczywiście w sprawie cieknącego „impregnatu” wszystkiego się wyparł.

Odradzam usługi tego pana, chyba, że komuś bardzo się śpieszy, ale wtedy trzeba mieć się na baczności i patrzyć mu na ręce.

 

Żeby nie było, że uprawiam tu tylko negatywną, czarną robotę, może kogoś pochwalę i polecę.

Jestem bardzo zadowolony z kowali Michalaków z Duchnic (łatwo znaleźć w sieci). Robili mi bramę i furtkę, szybko, sprawnie i bez kłopotów. Do tego bardzo sympatyczni ludzie. Towar oczywiście bez zarzutu.

Pozdrawiam Kampinos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...