Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przemoch, oj, coś zapominam o tej bramie... :roll: Może jutro 8)

Figga, jak tam Wasze plany przeprowadzkowe? Nasze jakoś ostatnio zaczęły wyglądać mizernie :( :-? Wprawdzie trawka zaczęła na działce wybijać, ale wykończenie nam powoli idzie... Ostatnio rozstaliśmy się z kominkarzem... Mam wrażenie, że odkąd nadeszła wiosna (a nawet od Wielkanocy) wszystko, za co się weźmiemy, się opóźnia :cry: :cry: :cry:

Aaaa i jeszcze miałam Ci napisać, że poznałam fajną właścicielkę domu w stanie surowym, co stoi prawie na przeciwko mojego i mniej fajną inwestorkę tego domu, co dwa się na jednej działce budują (niedawno wiechę zawiesili). Obok ich budowy jest droga wprost do Warszawskiej i b.często nią jeździmy (odkąd ciężarówki tak rozkopały pole, że nie da się nimi od Traktu przejechać :evil: ). No i kilka dni temu też skręciliśmy w tę drogę do Warszawskiej a ona wyskakuje, że to teren prywatny :-? To mogłaby coś napisać, nie? Tam jest tak rozjeżdżone, że widać, że od dawna wiele samochodów tamtędy jeździ... Nie ma żadnej tabliczki... Jazda tamtędy to jednak spora oszczędność drogi dla nas... No i nie wiem, ona ma cały ten pas od nas aż do Warszawskiej? No w sumie może mieć...

RenataS, na strychu położyliśmy 2 warstwy płyt OSB (na zakładkę). Wyszło rewelacyjnie. I podłoga i skosy.

Kate i Marcin, widzę, że nieźli z Was obszarnicy :lol: 550mb ogrodzenia to nie byle co :lol: A z ekipami od ogrodzenia to mam wrażenie, że wieczny problem... Sama go mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie jak kształtują sie teraz ceny ocieplenia poddasza

- wełna

- folia

- GK na profilach stalowych

 

i jeszcze ile za m2 szplachli?

 

i za m2 lub mb sufitów podwieszanych?

 

a jak możecie kogoś polecic do wykonania tych czynności, to bardzo chętnie skorzystam

 

i jeszcze jedno pytanie czy ktoś sprowadza szambo z Radomia? czy już wszyscy sprowadzili? bo ja gdzieś w maju będę sprowadzać jak jest ktoś chętny to proszę o info

 

Mi dali cenę za wykończenie poddasza kartongipsem 40PLN/m2 na gotowo za robotę. DUŻO?

 

Piszę się na szambo, czy już sprawa nieaktualna?

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie jak kształtują sie teraz ceny ocieplenia poddasza

- wełna

- folia

- GK na profilach stalowych

 

i jeszcze ile za m2 szplachli?

 

i za m2 lub mb sufitów podwieszanych?

 

a jak możecie kogoś polecic do wykonania tych czynności, to bardzo chętnie skorzystam

 

i jeszcze jedno pytanie czy ktoś sprowadza szambo z Radomia? czy już wszyscy sprowadzili? bo ja gdzieś w maju będę sprowadzać jak jest ktoś chętny to proszę o info

 

Mi dali cenę za wykończenie poddasza kartongipsem 40PLN/m2 na gotowo za robotę. DUŻO?

 

Piszę się na szambo, czy już sprawa nieaktualna?

 

Piotrek

 

40zł/m2 to raczej cena z dolnej półki ;) dobrze, że masz kogoś za taką cenę,

 

a szambo aktualne, ale nie sprowadzam jeszcze, bo musimy najpierw przygotować teren na jego przyjęcie :D a mąż czym innym zajęty i nie ma czasu wziąć łopaty do ręki, jak już będziemy gotowi to dam Ci znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

40zł/m2 to raczej cena z dolnej półki ;) dobrze, że masz kogoś za taką cenę,

 

a szambo aktualne, ale nie sprowadzam jeszcze, bo musimy najpierw przygotować teren na jego przyjęcie :D a mąż czym innym zajęty i nie ma czasu wziąć łopaty do ręki, jak już będziemy gotowi to dam Ci znać

 

Ale z moim materiałem, jak to atrakcyjna cena to bardzo się cieszę :)

Chyba, ze się zmieni bo ustalana była na poczatku budowy ponad pół roku temu :)

 

To dawajcie znaki z tym szambem.

 

Sąsiad mówi, ze jest jeszcze tania miejscówka na szambo w grójcu, ktoś słyszał może?

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - dzięki za pomiary - 12s na otwarcie bramy to wydaje mi sie długo - pewnie w porze wiosenno letniej auto będę zostawiać na podjeździe,

 

Kate i Marcin - jestem też zainteresowany zrobieniem ogrodzenia w Willkowej - jeśli kogoś znajdziecie to może hurtowo zrobienie trzech ogrodzeń będzie taniej - w każdym razie pamiętajcie że jest więcej chętnych

 

właśnie rozpatruję jakie ogrzewanie zastosować - butla z gazem czy pompa ciepła - jeden fachowiec policzył mi, że potrzebuje trzech odwiertów po 90m każdy - a łączny koszt wyniesie ~70 tyś pln, strasznie dużo ale z drugiej strony mówił że instalacja gazowa będzie tańsza o max. 10tyś. no i mam zagwozdkę. Mam zamiar zweryfikować te dane u innych instalatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

właśnie rozpatruję jakie ogrzewanie zastosować - butla z gazem czy pompa ciepła - jeden fachowiec policzył mi, że potrzebuje trzech odwiertów po 90m każdy - a łączny koszt wyniesie ~70 tyś pln, strasznie dużo ale z drugiej strony mówił że instalacja gazowa będzie tańsza o max. 10tyś. no i mam zagwozdkę. Mam zamiar zweryfikować te dane u innych instalatorów

Najlepiej teraz poproś o kalkulację jakąś firmę która sprzedaje butle z gazem :lol: , gwarantuje że różnica wyjdzie duuużo więcej niż 10tys. bo ten który ci wyceniał to jakieś bzdury opowiada, koszt zamontowania butli i wykonania instalacji gazowej u mnie to jakieś 2,5tys (plus związanie się z dostawcą na okres przynajmniej kilku lat lub dopłata 4tys gdybym chciał zrezygnować) i do tego piec gazowy, który może kosztować ok. 10 tys to razem nie więcej niż 15 tys to gdzie te pozostałe 55 tys. Pomijam fakt późniejszych opłat za gaz, który z butli jest baardzo drogi :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

właśnie rozpatruję jakie ogrzewanie zastosować - butla z gazem czy pompa ciepła - jeden fachowiec policzył mi, że potrzebuje trzech odwiertów po 90m każdy - a łączny koszt wyniesie ~70 tyś pln, strasznie dużo ale z drugiej strony mówił że instalacja gazowa będzie tańsza o max. 10tyś. no i mam zagwozdkę. Mam zamiar zweryfikować te dane u innych instalatorów

Najlepiej teraz poproś o kalkulację jakąś firmę która sprzedaje butle z gazem :lol: , gwarantuje że różnica wyjdzie duuużo więcej niż 10tys. bo ten który ci wyceniał to jakieś bzdury opowiada, koszt zamontowania butli i wykonania instalacji gazowej u mnie to jakieś 2,5tys (plus związanie się z dostawcą na okres przynajmniej kilku lat lub dopłata 4tys gdybym chciał zrezygnować) i do tego piec gazowy, który może kosztować ok. 10 tys to razem nie więcej niż 15 tys to gdzie te pozostałe 55 tys. Pomijam fakt późniejszych opłat za gaz, który z butli jest baardzo drogi :( .

 

Wszystko prawda tylko jak mi wyceniano pompę ciepla to koszt z odwiertami byl właśnie ok 70tyś. tylko ze w cenie była także podłogwka wykonawstwo i materiał i takie tam inne. Także myślę że w cenie pompy jest jeszcze wiele innych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest właśnie tak jak pisze figga, cena 70k pln obejmuje wszystko - całą instalację (podłogówka), odwierty, pompa (do wyboru danfoss lub jakaś włoska), w każdym razie to jest całkowity koszt, i tenże właśnie ma się różnić o max. 10k pln od instalacji gazowej - również koszt całkowity. Co do butli to koszty są gigantyczne - wychodzi mi, że te 10k pln zwróci mi się w 5 lat. No mam zagwozdkę. Jutro mam się skontaktować z dawnym znajomym z czasów szkolnych, który zajmuje się Herzem, może coś podpowie, w każdym razie chcę uzyskać opinię jeszcze innych specjalistów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam do sprzedania agregat 5,5, kw siła , gwarancja

 

Taki sam jak na zdjęciu wymaga wregulowania cena 1500 zł

 

http://www.allegro.pl/item356898127_agregat_pradotworczy_5500kw_bass_polska_hitttt.html

pkarpiówka angoba czer 1 zł 3 palety. orginalnie zapakoewana gasiory 17 szt

 

koziłki do murownia

tel 660 763010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest właśnie tak jak pisze figga, cena 70k pln obejmuje wszystko - całą instalację (podłogówka), odwierty, pompa (do wyboru danfoss lub jakaś włoska), w każdym razie to jest całkowity koszt, i tenże właśnie ma się różnić o max. 10k pln od instalacji gazowej - również koszt całkowity. Co do butli to koszty są gigantyczne - wychodzi mi, że te 10k pln zwróci mi się w 5 lat. No mam zagwozdkę. Jutro mam się skontaktować z dawnym znajomym z czasów szkolnych, który zajmuje się Herzem, może coś podpowie, w każdym razie chcę uzyskać opinię jeszcze innych specjalistów.

Witam

Co do tych 10tys to nadal jestem sceptyczny, bo żeby taka różnica wyszła to same grzejniki i podłogówka musiałaby kosztować ok. 40tys, no to jest możliwie jak budujesz chatkę tak z 400m2, wg. mnie różnica w kosztach jest bliższa 30 tys a nie 10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...