Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Przemoch, pompa ciepła jest ostatnio mocno propagowana w związku z rosnącymi cenami gazu (ogrzewania). Ponoć używanie jej jest bardzo tanie w eksploatacji... Dla mnie to bardzo kusząca propozycja. Sama zdecydowałam się na nietypowe ogrzewanie (a do takich zaliczam jeszcze pompę ciepła) płytą fundamentową Legalett, właśnie po to, aby ograniczyć koszty ogrzewania. No i druga sprawa: nie chciałam mieć butli z gazem w ogródku... Jakiś przesąd, czy co :roll: ? No i nie wygląda zbyt pięknie 8) Upewnij się co do tego, co pisze figga - wydaje mi się, że tak duży koszt powinien obejmować całość inwestycji...

Miol, piszesz o kosztach grzejników - ile wydałeś na swoje? (Ile sztuk) Wiem, że masz parterowy domek, ale sobie pomnożę razy dwa...

Przejechałam się ostatnio w jakąś ładną pogodę tam do Was. Było pięknie... Stanęłam sobie na swojej byłej działce no i ładnie tam jest... :lol: Ale u mnie też będzie 8) Na razie mam taki syf na działce, że ręce opadają :evil: Do zakończenia elewacji chyba niewiele będę mogła zdziałać niestety :cry:

Figga, jak Wasze plany przeprowadzki? Nasze wyglądają fatalnie :evil: Już drugi tydzień klepka nie dojechała :evil: :evil: :evil: A moglibyśmy już kłaść, bo robiłam badanie wilgotności posadzki i jest sucho... Ech... coś ta wykończeniówka strasznie się ślimaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

No ładnie to jest, jakoś tak na żółto zakwitły te pola, czasami zając albo bażant przespaceruje się pod oknami (zaleta nieogrodzonej działki), chociaż ostatnio była osoba która zamierza zabudować cały pas między mną a ogródkami działkowymi osiedlem domków na sprzedaż :( i widoki się pogorszą. Grzejniki, 5 sztuk plus łazienkowy to kosztowały 2tys ale 2 mam do wymiany (za małe z mojej winy, chciałem zaoszczędzić :lol: ) do tego podłogówka w kuchni, łazience i wiatrołapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję teraz mieszkanie i średnio mi idzie. Ale myślę sobie że w przyszlości jeśli będesprzedawać dom to będzie to mialo znaczenie jakie wybraliśmy ogrzewanie (a różnie w życiu bywa). Myślę że dom z pompą ciepla łatwiej będzie sprzedać. Nie podoba mi śię natomiast propozycja ogrzewania podlogowego w calym domu (a pompa ciepla raczej tego wymaga chociaż nam proponowano kaloryfery na poddaszu - choć bylyby malo wydajne). Spalam w pokoju z ogrzewaniem podlogowym i ... spalo się źle. Generalnie lepiej jak glowa jest dalej od ciepla i to co innego jeśli kaloryfer jest obok i co innego gdy cieploi "daje" od dołu. Czyli moim zdaniem pompa ciepla - tak. Ogrzewanie podlogowe - tak/nie. Tak - ale nie w sypialniach.

Ja zrobilam gaz - butla wkopana ale czekam na gaz ziemny i jest szansa, ze w najbliższej przyszlości będzie. Ale zrobilam ogrzewanie podlogowe - ale nie w sypialniach. Mam nadzieję że jak gaz będzie bbbb. drogi to będę mogla przerobić na pompę ciepla (może te powietrzne będą już wydajniejsze). Po prostu jak się buduje to się oszczędza. Nie masz pieniędzy nie rob pompy ponieważ każdy chyba się przejechal na kosztach wykonczeniówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Ania - nasze plany przeprowadzki aktualnie też się przesunęły i to na sierpień. Głównym powodem jest brak pieniążków i kłopoty ze sprzedażą mieszkania na Górczewskiej.

Ale interesuje mnie że będziesz miała klepkę - przecież drewno slabo przewodzi cieplo a masz podłogówkę? A co z ociepleniem i elewacją? No a z drugiej strony pytasz się o kaloryfery? To jakie masz ogrzewanie do kaloryferów na prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

figga, życzę w takim razie szybkiej sprzedaży mieszkania! My mamy nadzieję, że w lipcu się uda... (przeprowadzka). Co do klepki, to ja to ogrzewanie podłogowe mam tylko na parterze i tam wszędzie leżą już kafelki. Glazurnicy powinni w ciągu tygodnia zakończyć u nas wszelkie prace (cały dół + łazienki na górze). Natomiast piętro zamierzam wyłożyć klepką. Tam ogrzewanie będzie kominkiem, a w razie czego kupimy sobie grzejniki elektryczne. Na razie nie kupujemy, bo dno sakiewki już prześwituje :roll: a na pewno jeszcze przez kilka miesięcy nie będą nam potrzebne. Grzaliśmy w marcu kominkiem i to nie jest dużo roboty, jestem więc pełna wiary w tę formę ogrzewania 8) Raz się dorzuci po południu po przyjściu z pracy i raz na noc. A w razie czego mam przygotowaną instalację pod gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kate i Marcin - jestem też zainteresowany zrobieniem ogrodzenia w Willkowej - jeśli kogoś znajdziecie to może hurtowo zrobienie trzech ogrodzeń będzie taniej - w każdym razie pamiętajcie że jest więcej chętnych

 

Co do ogrodzenia to chyba niektórzy ze tak powiem z byka spadli z cenami z 1 mb. Pierwszy czlowiek, który się pojawił powiedział 55 zł za 1 mb robocizny (podmurówka w ziemi 60 cm + 20 tzw rabatka + obsadzenie słupków + naciągnięcie siatki) szybko licząc wyszło mi ze mam do zapłaceina ponad 12 tys za robocizne + moje materiały. Wyszło mi prawie 45 tys zł za "głupią siatke". Potem poojawiali sie juz tylko ochotnicy z wyższą ceną 60 zł > 75 zł aż jeden Pan przyszedł i powiedział, że on to zrobi po 190 zł za metr z jego materiałmi. Ale po przeczytaniu oferty na materiały okazało sie że: głębokość w ziemi 40 cm (za mało na tym terenie) słupek wys 150 cm fi 50 mm siatka 2,5 mm (za cienka przy naciąganiu rozłażą sie oczka - odrazu ostrzegam). Wyszło na to ze facet chce szybko i tanio zrobić przy tym dużo zarobić.

 

Ale żeby nie było że jest tak źle to pojawił sie człowiek co zproponował rozsądną cenę za robociznę. Zobaczymy jak zacznie jak bedzie szło i jak bedzie to wyglądało. Wtedy dam znać jaki to fachowiec. Ale jako jedyny przyjechał na plac ze szpadelkiem wykopał dołek na 1 m głęboki popatrzył na pokłady ziemi i powidział co jak trzeba zrobić. Potem powiedział dopiero swoją cenę.

 

To tyle co do ogrodzenia, teraz zaczeliśmy temat melioracji, która znajduje sie w obrębie naszej działki. Będzimy likwidować sączki/dreny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate i Marcin, z tą podmurówką przerabialiśmy to samo w zeszłym roku. Ceny kosmiczne! W końcu mężowi udało się namówić na to ekipę murarzy, którzy robili u nas stan surowy. Ci wzięli mnw. za to cenę swoich dniówek, więc wyszło korzystnie. Ale mąż stał i ich pilnował/ poganiał, co by za dużo tych dniówek nie wyszło... Nie jest może super, ale akceptowalnie. Kierownik budowy specjalnie nie narzekał.

Jeszcze raz zapytam, chyba macie dużą działkę? Bo płotu sporo...

Justa, masz już namiary na kontener? W razie czego mogę podesłać Ci na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ANIA: faktycznia działka nie mała bo aż 3000 m2 - już patrze nie tylko po kosiarkach do trawy ale po ciągnikach :lol: A tak na poważnie to szukaliśmy działki ponad 1,5 roku w końcu całkiem przypadkiem trafiliśmy na tą w Wilkowej Wsi, pojechaliśmy tam, jeszcze przed podziałem całego terenu no i co - piękne pole ponad 4 hektary :) zaraz po podziale pojechaliśmy do właściciela dogadywac cenę i juz kilka działeczek było sprzedanych, ale ta "nasza" była jeszcze wolna. Ma wymiary prostokąta o bokch 43 x 70 m, w drugim rzędzie zabudowy.

A płotu jest sporo bo vis a vis naszej zakupu dokonali rodzice, więc inwestycja podwójna. Dlatego do ogrodzenia 550 mb

 

 

W tą sobotę mają kopać dół pod podmurówkę, musimy tylko pojechać przed ekipą, i sprawdzić czy kołki wbite przez geodetę są na swoim miejscu. Po ostatnim mierzeniu jeden z sąsiadów na nstępny dzień przestawił je sobie - bo uznał ze wchodzą w jego pole uprawne, które uprawia od 20 lat, i wbił je na midzy, a jak wiadomo miedza rzecz święta i geodeta nie ma racji, musiał sie pomylić. Dlatego przed wykopem trzeba pomierzyć i w razie co postawić kołki na odpowiedznie miejsce.

 

Musze sie nauczyć pisać ciut zwięźlej bo te moje wypracowania są spore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate i Marcin - no to macie jak Kargul z Pawlakiem :lol:

Kret, w sprawie więźby na wątku "solidni Warszawa i okolice" właśnie pisała justia:

Polecam ekipę od więżby dachowej Pana Sławomira Celińskiego - stawiała więźbę dachową w naszym domu w miejscowości Majdan, gmina Wiązowna maju tego roku. Ekipa z okolic Terespola n/ Bugiem, ale wykonujaca zlecenia także w Warszawie i okolicach. Polecam

Bardzo solidna, rzetelna, terminowa i pracowita ekipa. Cena konkurencyjna. Panowie pracują od rana do wieczora (nocują na miejscu we własnej przyczepie campingowej).

Więźba powstała bardzo szybko i jest świetnie wykonana.

Podaję kontakt: Sławomir Celiński, tel. kom. 509 114 311, email: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po małej przerwie,

 

dostałem interesującą cenowo propozycję wybudowania domu od firmy dach-mur , czy ktoś miał doświadczenia z tą firmą ? będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi

 

druga sprawa :

 

poszukuje kierownika budowy albo raczej kogoś kto będzie działał w moim imieniu i doglądał budowy - to jest chyba inspektor inwestora czy jakoś tam - startuję w połowie września - może możecie kogoś polecić ?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...