Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co to za trąbka powietrzna przeszła w Marianowie. Zahaczyła mi dom i zerwała trochę dachówek. Cały dzień była ładna pogoda a ja bez dachu bym został:). Dziwne rzeczy się dzieją.

Mam nadzieję że u innych był spokój

Pozdrawiam

 

a kiedy była ta trąba ?? dziś rano chyba miałem wszystkie dachówki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i jeszcze miałam Ci napisać, że poznałam fajną właścicielkę domu w stanie surowym, co stoi prawie na przeciwko mojego i mniej fajną inwestorkę tego domu, co dwa się na jednej działce budują (niedawno wiechę zawiesili). Obok ich budowy jest droga wprost do Warszawskiej i b.często nią jeździmy (odkąd ciężarówki tak rozkopały pole, że nie da się nimi od Traktu przejechać :evil: ). No i kilka dni temu też skręciliśmy w tę drogę do Warszawskiej a ona wyskakuje, że to teren prywatny :-? To mogłaby coś napisać, nie? Tam jest tak rozjeżdżone, że widać, że od dawna wiele samochodów tamtędy jeździ... Nie ma żadnej tabliczki... Jazda tamtędy to jednak spora oszczędność drogi dla nas... No i nie wiem, ona ma cały ten pas od nas aż do Warszawskiej? No w sumie może mieć...

 

Jeden z moich sąsiadów sprawdził w gminie Babice i ..... już wiem na pewno, że jest to droga gminna. Tak więc możecie spokojnie z niej korzystać. Pozdrawiam. Elewacja skończona, macie ladny kolor domu... a więc kiedy przeprrowadzka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! No to stało się ... kupiłem działkę w Grądach. W planach jak na razie uzbrojenie i obrodzenie a za jakieś 2-3 lata stan surowy...

 

Śmigałem konno po okolicy Grądy/Marianów/Korfowe jeszcze z czasów jak pewnie żaden z Waszych domów tu jeszcze nie stał.... :D

A teraz czas pomyśleć o własnym domku!

 

 

Kate i Marcin Pan co wykopał dołek przed wyceną płotu się sprawdził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate i Marcin Pan co wykopał dołek przed wyceną płotu się sprawdził?

 

No więc ....... NIE !!! WILKIE NIE :evil: Pan, jak widac chciał zrobic dobre wrażenie. Na pierwszym spotkaniu był jak to sie mówi FACHOWIEC potem było już tylko gożej, hmmmm jakie "potem". ?? Sam się zastanawiam. Na drugim spotkaniu dogadaliśmy sie, że 30 czerwca zaczyna robić, i że możemy zamawiać materiały, bo on juz bedzie gotowy. My szybko po słupki, siatkę itd. Zamówiliśmy !! Ale PAN FACHOWIEC juz telfonu więcej nie odebrał. :evil: :evil: Nawet zona przestała odbierać, bo podał gdbyśmy się nie mogli dodzwonić do niego. 8)

Zapowiadał sie zę powazny człowiek, ze robi ogrodzenia i że to nie ma problemu, ze juz sobie koparke zamówił, deski na szalunki, itd. I wyszłow wielkie g... :evil: :evil:

 

 

Także, zaraz nam przywiozą 55 rolek siatki i 200 słupków. :o Chyba po sąsiedzku to gzieś położymy bo u nas "jakby nie ma ogrodzenia" :evil:

 

Musze chyba napisac zeby na Pana fachowca uważać, bo ja mam zamrożone "parenaście" tysięcy w materiale, który będzie teraz lezał gdzies po kątach.

 

Tak ku przestrodze: Pan sie nazywa JAKUB jest z Sochaczewa, robi ze szwagrem i pomocnikiem, przyjezdża OPLEM Vectra kombi. Szczupły ciemne włosy okoł 180 cm wzrostu. Podobno w okolicy robi jakies tynki, gładzie itp. Firma otwrata na żonę.

 

Co w tym wszystkim mnie najbardziej wkurza, że sam przyjechał na ogłoszenie, zobaczył co i jak, podjął się roboty. A teraz nie odbiera i nawet nie oddzwania. Chyba sie wtedy mów: Panie niechce tego robić za dużo, za tanio, nie wiem - za gorąco jest teraz i tyle. A nie człwowieka wsadziła na konia i cisza. :evil: :evil: :evil:

 

No jak na "START" (z budową) to początek mamy kiepski. :lol: 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem całkowicie nowy na forum więc i pytanie jak od nowicjusza;)

Zamierzam kupić projekt domu APIS 3. Widzę że projekt jest w miarę popularny. Chciałbym również zobaczyć wykonany projekt na włsne oczy. Jak rónież podyskutować z budowniczymi. Czy jest w grupie ktoś kto powyższy projekt buduje lub zbudował?

Proszę o kontakt

 

Liseczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich sąsiadów z okolic Puszczy .

Jesteśmy świeżo po zakupie działki w Powązkach.

Oj,kiepsko tu z infrastrukturą(prąd, wodociągi , kanalizacja i drogi-ale patrzały gały co brały), trzeba będzie naciskać urzędników żeby przynajmniej w najbliższych latach utwardzili te polne drogi gminne.

Ma ktoś namiary na Sołtysa wsi Powązki?(bo ten chyba wie najwięcej co tam w gminie planują).

 

Pozdrawiam .

 

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

poszukuje fachowca od wiercenia studni, dzisiaj okazało się że jednak nie mam wody w drodze przy mojej działce - Wilkowa Wieś, ulica Chabrowa przy ogródkach działkowych - jeden specjalista z Wojcieszyna zaproponował mi dzisiaj wiercenie studni za 180 pln za metr, jakie teraz chodzą ceny w tym rejonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wpadłam się pochwalić :lol:

 

OD 12 LIPCA MIESZKAMY!!!!!!!!!!!

 

Dom jeszcze niezbyt wykończony ale chęć przeprowadzki była zbyt silna :lol: :lol: :lol: A dzień po przeprowadzce mieliśmy wizytę - wieczorem po działce biegały 2 lisy :lol: :lol: :lol: Figga, chyba odpowiedzałam na Twoje pytanie? 8) A elewację to dopiero teraz warto oglądać. Uważam, że zestawienie kolorystyczne wyszło nam rewelacyjnie. Kierbud powiedział, że to jedyny wesoły domek w okolicy :lol: :wink:

 

Kate i Marcin, serdecznie Wam współczuję...

Czy ktoś z Wyględ może się podzielić doświadczeniem w sprawie netu? Myślałam, że tu na Leśnej jest telefon, ale TPSA wyprowadziła mnie z błędu...

Granacik, prądu nie ma, wody nie ma... ale za to w Powązkach jest ładnie :lol: :o :lol:

Przemoch, jeśli chcesz, mogę Ci podać kilka namiarów, ale musisz do mnie zadzwonić dziś wieczorem (tel. wysyłam na PW) - jutro rano wyjeżdżam. Nie mam teraz netu i piszę od rodziców. A namiary na studniarzy zostały w domu. Z tego co pamiętam, płaciłam 100 czy 110 za głębinową z fi110.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie :lol:

więc jednak zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny i zaczęliśmy już walczyć (walczyć - bo każda część domu to tysiące decyzji do podjęcia)

nie ukrywam, że mnie to przeraża, ale tak sobie często myślę, że skoro tyle osób przez to przebrnęło to może i my damy radę :)

dalej też bijemy się z myślami czy z piwnicą czy nie

ale chyba jednak wygra piwnica - ale tylko pod częścią domu

 

W kwestii prowadzonych tu rozważań czy decydować się na pompę ciepła - też przez to przechodzimy, ale chyba jednak zdecydujemy się na pompę, jednak podstawowy minus tego rozwiązania - to cena

 

nasi architekci właśnie niedawno skończyli inny projekt domu z pompą ciepła

i powiedzieli nam, że tam całość wyceniono na 130 tys zł (jeśli dobrze pamiętam w cenie były 4 odwierty)

brrrr straszne pieniądze

 

A, Czatan ja też właśnie te okolice wybrałam bo jeździłam tu konno

też już jakiś czas temu :D

 

Pozdrawiam,

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej też bijemy się z myślami czy z piwnicą czy nie

ale chyba jednak wygra piwnica

Popieram :-)

- ale tylko pod częścią domu

A dlaczego. Wydaje mi się, że koszty praktycznie takie same. Jeśli większe to niewiele. Fundament schodkowy jest bardziej skomplikowany do zrobienia, więc bardziej pracochłonny (czyli koszty), robót ziemnych niewiele mniej, betonu praktycznie tyle samo, izolacji p/wodnej też niewiele mniej. Stan surowy to i tak tylko niewielka część kosztów budowy, a piwnicy nie trzeba od razu wykańczać. Zastanówcie się może nad garażem w piwnicy.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...