Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

No my raczej nie będziemy Polceać fachowca od ogrodzenia :D :lol: było trzech i wszyscy beznadziejni.

 

Ale z innej beczki - może ktoś z was może polecić ekipe do stanu surowego. Zaczelismy się rozglądać bo pozwolenie już tuz tuż :D 8) Może u kogoś z Was kończą albo macie namiary na sprawdzony i w miarę rozsądnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Iwona, Robert, pewnie to co napiszę jest dość trywialne, ale sam przez to tez przechodziłem, poszukiwania projektu gotowego, jednak po przejrzeniu na pewno co najmniej kilkuset projektów, zdecydowałem sie na projekt indywidualny. Jedni mówią, że to duże ryzyko bo nie mozna zobaczyć domu wybudowanego w oparciu o taki projekt, ale z drugiej strony, ja nie buduje dla wroga ani dla przyjaciela tylko dla siebie - pewnie jest to pierwszy i ostatni dom jaki buduję - i z tego powodu nie będę szukał kompromisów na siłę. Rozmowy z architektem zajęły nam pół roku - pewnie można by szybciej, ale ja często byłem w rozjazdach i trochę sie to przeciągnęło. Zamawiałem projekt wraz z całą papierologią, aż do uzyskania pozwolenie na budowę - i tu jeśli mogę Wam coś poradzić - lepiej samemu zweryfikować nizbędne do PnB papiery. Zawierzyłem wiedzy mojego arch i w zeszłym tyg okazało się, że nie przewidział jeszcze jednego papierka, na który poczekam miesiąc - co powoduje miesięczne opóźnienie w moim harmonogramie - zresztą szczegóły w miom dzienniku.

 

co do pompy ciepła to cały czas nie mam decyzji, jednego dnie decyduje sie na gaz z butli, a następnego przeczytam jakis artykuł i mam myslenice. Moja znajoma ma powitrzną pompe i poleca bardzo, ale jeszcze nie ma za soba sezonu grzewczego, studniarz, który mi będzie wiercić, poleca pompę wodną - 2 odwierty po 30 m. jeszcze szukam rozwiązania - dajcie znać o swoich postępach i decyzji.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się udało :p 8) wszytkie dokument skopletowane, w tym tygodniu składamy o PNB. 8) :D Mam nadzieję ze ten czas oczykiwania minie szybko i bezboleśnie .

 

Trzymajcie kciuki - to będą nowi sąsiędzi :wink:

 

więc czekamy ......

 

A tak przy okazji pocieszcie mnie i powiedzcie ile czekaliście na PNB od momoentu złożenia dokumentów do starostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate Marcin trzymam :lol:

opiszcie jak to przebiegało, czy nasze starostwo jest przyjazne inwestorom, ja czekam jeszcze - zakładam złożenie wniosku o PnB 20 sierpnia.

 

Powodzenia :lol:

 

Jasne dam znać co i jak. Jeżeli wszystko przepbiegnie prawidłowo to w poniedziałek no może wtorek dokumenty bedą juz w starostwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam przyszłych prawie-sąsiadów.

Zamierzamy się budować w małej wiosce 3 km. od Leszna. Niestety na razie jest tam niecka i stąd moja wielka pośna, czy nie słyszał ktoś o ziemi w okolicach Leszna, której właściciel chce się pozbyć??? Podobno gdy robili drogę do W-wy to mozna było tą ziemię nabyć za cenę paliwa. Niestety to już historia. Gdyby jednak ktoś miał jakiś namiar proszę o kontakt. Paradoksalnie od tej ziemi uzalezniony jest termin naszej budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że wątek jeszcze nie całkiem umarł :) MAM NETA :lol: :lol: :lol:

W końcu to Skynet, sąsiedzi mają. Na razie działa całkiem sprawnie :lol: Mam nadzieję, że jak jeszcze trochę się w domku oporządzimy, to zacznę aktywniej uczestniczyć w życiu forumowym :lol:

Kermia, witaj, niestety nie słyszałam o ziemi - wręcz przeciwnie, widziałam niedawno ogłoszenie - przyjmę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

O, widzę, że wątek jeszcze nie całkiem umarł MAM NETA

W końcu to Skynet, sąsiedzi mają...........

Oj to mi przpomniało o co chciałem zapytać :D . Bo założyliśmy sobie też ale mamy "mały" problem, otóż mam net z Netusa w Wilkowej Wsi, blisko anteny i szybkość z tego co patrzyłem jest zbliżona do zakładanej 512kb/s, ale co 5 minut rozłącza się, daję "napraw" w XP i łączy się z powrotem, ta systematyczność świadczy, że to raczej nie wina sygnału a raczej oprogramowania lub sprzętu u mnie lub u Netusa (co ciekawe są dni, rzadko to rzadko ale są, kiedy net dział ciągle). Czy ktoś korzysta też z Netusa i jakie ma doświadczenia, może by się podzielił opinią. A może ktoś wie jaka jest potencjalna przyczyna takiego działania netu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to mi przpomniało o co chciałem zapytać :D . Bo założyliśmy sobie też ale mamy "mały" problem, otóż mam net z Netusa w Wilkowej Wsi, blisko anteny i szybkość z tego co patrzyłem jest zbliżona do zakładanej 512kb/s, ale co 5 minut rozłącza się, daję "napraw" w XP i łączy się z powrotem, ta systematyczność świadczy, że to raczej nie wina sygnału a raczej oprogramowania lub sprzętu u mnie lub u Netusa (co ciekawe są dni, rzadko to rzadko ale są, kiedy net dział ciągle). Czy ktoś korzysta też z Netusa i jakie ma doświadczenia, może by się podzielił opinią. A może ktoś wie jaka jest potencjalna przyczyna takiego działania netu?

 

my korzystaliśmy z Netusa prawie dwa lata, ale niestety nasza aleja ledwie łapie się w zasięg nadajników - późnymi popołudniami i w weekendy prawie nie działało - wrzucić zdjęcie graniczyło z cudem. teraz korzystamy od kilku miesięcy z Mikrolanu (Mikrobi) z Błonia i jeśli już działa to chodzi z określoną prędkością bez żadnego zarzutu. "Jeśli już działa" - bo pierwszy miesiąc działania to były ciągłe telefony (2-3 w tygodniu), że nie działa. Najczęściej reagowali szybko, do tego się złożyły na to burze i modernizacja nadajnika, ale jest to póki co dalekie od tego czego się powinno oczekiwać od netu. Choć (odpukać) od kilku tygodniu jest bezawaryjnie :)

 

jeśli chodzi o Twój problem to nie wiem co to może być, ale najlepiej zaproś do siebie "netusowców", niech zobaczą i niech oni się martwią :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...