Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzisiaj byłem u siebie na budowie i rozmawiałem z dobrze-poinformowanym-sąsiadem. Podobno gaz w Wilkowej Wsi ma być za cztery lata, a w przyszłum roku gmina ma zrobić oświetlenie ul. Chabrowej. tak informacyjnie.

Czcigodny Sąsiedzie,

o tych "czterech latach" to ja słyszę i czytam od przeszło dziesięciu lat. Uwierzę , jak zobaczę.

Podobnie jest z planowanym od lat 1970. połączeniem dróg przez Marianów i Powązki w jedną drogę {w poprzek działek (ogródków) pracowniczych Waryńskiego i Kaszprzaka}. "Kiedyś zbudujemy", "jest w planach"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyrekcb
Mam do sprzedania kontener, który może pełnić rolę noclegu dla trzy osobowej ekipy lub magazynu na narzedzia. Gratis dorzucę latrynę. Odbiór w okolicach Zaborowa. Wiecej informacji na P.W. Sprawa jest dosyć pilna.

 

A jakies foto i cena? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemoch niestety gdzie się nie zaczniesz pytać to zawsze mówią, że podłłączą ale za dwa, trzy bądź cztery lata, tzn. spławiają petenta na jakiś czas. Sprawa jest prosta, potrzeba wiele casu aby "wychodzić" sobie jakąś sprawę. A we wszystkich firmach będących monopolistami nie spieszno im z inwestycjani chba że cała okolica będzie już prawie zabudowana i większość zadeklaruje chęć połączenia. Niemniej trzymam kciuki aby dotrzymali obiecanego terminu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nie pozostaje mi nic innego niż na podstawie wypowiedzi szanownych przedmówców i własnych - niestety doświadczeń - podzielić pogląd,że cztery lata to jest termin jednak mało wiarygodny. Niemniej jednak wierzę, że w kńcu to nastąpi (podłączenie gazu ziemnego) i dla takiego wariantu ogrzewania docelowego buduje dziś moją instalację grzewczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

nie pozostaje mi nic innego niż na podstawie wypowiedzi szanownych przedmówców i własnych - niestety doświadczeń - podzielić pogląd,że cztery lata to jest termin jednak mało wiarygodny. Niemniej jednak wierzę, że w kńcu to nastąpi (podłączenie gazu ziemnego) i dla takiego wariantu ogrzewania docelowego buduje dziś moją instalację grzewczą.

 

Z "dobrze poinformowanych źródeł" wiem, że sprawa gazu w Marianowie jest dopiero na etapie projektu i może tam to będzie za 4 lata, u nas to pewnie z 8 :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miol to potwierdza moje przemyślenia, że termin kilkuletni to tak naprawdę spławianie petentów. Kiedy w 2007 r. byłem na etapie poszukiwania działki i jeździłem po Mariamowie ktoś mi powiedział, że z "dobrze poinformowanego źródła" wie o przyłóczaniu gazu za rok bo wiele osób się wybudowało. Teraz mamy 2009 i nic tylko podobno nastąpi to za 4 lata.

Najlepszym rozwiązaniem jak za starych dobrych czasów powinno być zebranie jakiejś grupy inicjatywnej, która wychodzi i wydzwoni w PGNIG wcześniejsze przyłączenie. Jeżeli zobaczą, że wiele osób jest zainteresowanych odbiorem gazu to może przyspieszą inwestycję.

Z ich punktu widzenia nie ma sensu ciągnąć gazociągu do kilku domów rozrzuconych na sporym obszarze.

Najlepiej zebrać podpisy od wszystkich zainteresowanych i wystąpienie całą grupą do PGING o podłączenie do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kret jeśli zawiąże się taka grupa inicjatywna to z największą przyjemnością złożę podpis pod petycją, zapewne uda się znaleźć jeszcze wielu sąsiadów-nie-forumowiczów, którzy również będą zainteresowani

 

p.s.

 

u mnie dzisiaj praktycznie skończyli deskować, częściowo położone łaty pod dachówkę, która przyjedzie w poniedziałek do Polski, a we wtorek na budowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Sąsiadów

Czy macie może namiary na kogoś kto dowozi glinę na działkę aby z tego przygotować podkład pod trawnik i rabaty kwiatowe. Wydaje mi się że bez tego strasznie szybko będzie przesychała ziemia na działce a z pomocą gliny (oczywiście przemieszanej z rodzimym gruntem) woda nie przeleci szybko w głąb ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiadów

Czy macie może namiary na kogoś kto dowozi glinę na działkę aby z tego przygotować podkład pod trawnik i rabaty kwiatowe. Wydaje mi się że bez tego strasznie szybko będzie przesychała ziemia na działce a z pomocą gliny (oczywiście przemieszanej z rodzimym gruntem) woda nie przeleci szybko w głąb ziemi

Pomysł może dobry, ale kosztowny. W Marianowie jest jegomość handlujący piaskiem, żwirem, humusem. Może go zapytać o glinę. Łatwo go zlokalizować, bo zwały piasku na posesji są widoczne z daleka. O glinę można też zapytać w okolicach Plecewic (cegielnia) na północ od Sochaczewa. Ale koszt gliny, dowiezienia i rozplantowania (z wymieszaniem z humusem).... cóż - będzie bolało. Ja kiedyś (na malutkim spłachetku) rozplantowałem zbędną wywrotkę granulek keramzytu. Specjalnej róznicy między kodycją roślin tam i obok rosnących nie dostrzegam. Chyba lepiej kupić torf i obornik.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiadów

Czy macie może namiary na kogoś kto dowozi glinę na działkę aby z tego przygotować podkład pod trawnik i rabaty kwiatowe. Wydaje mi się że bez tego strasznie szybko będzie przesychała ziemia na działce a z pomocą gliny (oczywiście przemieszanej z rodzimym gruntem) woda nie przeleci szybko w głąb ziemi

a może ten 668832178 w miarę uniwersalny mają koparkę też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...