Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

do miol:

podobno znaleźli jakieś skorupy. Czy pismo jest coś warte? Gdzie powinnam się zgłosić, żeby się dowiedzieć czegoś konkretnego na temat danej działki? Czy w Starostwie udzielą mi jakichkolwiek informacji przed zakupieniem działki????

O stanowisko najlepiej dowiedzieć się u Woj. Kons. Zabytków http://www.mwkz.pl/kontakt jeśli działka ma stanowisko (to masz w wypisie z planu zagospodarowania) to musisz mieć opinię konserwatora: albo "dopuszczam do zabudowy i zagospodarowania" (ja mam coś takiego i trzeba było to dołączyć do wniosku o pozwolenie na budowę) lub ustanawia nadzór konserwatorski w trakcie budowy - ktoś przyjeżdża w trakcie kopania fundamentów. Więc wygląda moim zdaniem, że twoje pismo jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję z rodzinką pobudować się w okolicach Puszczy Kampinoskiej (całkiem bliskiej okolicy). Mamy wybraną nawet działkę. Tylko... podobno w okolicy jest dużo stanowisk archeologicznych i tym się martwimy. Ale... Od biura nieruchomości dostaliśmy do wiadomości pismo od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o treści "po przeprowadzonych archeologicznych badaniach wykopaliskowych teren działki może być przeznaczony (pod względem archeologicznym) pod zabudowę". Pytanie brzmi: Czy pismo od takiej instytucji i o takiej treści zabezpiecza nas przed ewentualnymi problemami z archeologami? Komuś mogą wydać się dziwne nasze obawy, ale "kto pyta nie błądzi" :)

Pozdrawiam.

 

Witam serdecznie

Gdzieś już o tym pisałam. U nas również okazało się, że na naszej działce znajduje się stanowisko archeologiczne. Jednak gdy kupowaliśmy działkę jakieś 11 lat temu to nikt o czymś takim nawet nie słyszał i ludzie w tym czasie budowali się bez żadnych problemów. Dopiero z wydanych nam WZ dowiedzieliśmy się, że na naszej działce jest takie cudo. Jednocześnie WZ zostały przesłane do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków celem uzgodnień. Z WKZ dostaliśmy odpowiedź, że swoją inwestycję możemy rozpocząć po przeprowadzeniu archeologicznych badań wykopaliskowych.

Oznaczało to nic innego jak przeprowadzenie prac wykopaliskowych na własny koszt. Po kilku odwołaniach sprawa dla nas skończyła się pomyślnie, ale nerwów trochę przy tym było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Poszukuję rzetelnego kierownika budowy (pojawiającego się na budowie częściej niż z okazji wpisów do dziennika) bądź dobrych rad w stylu "tego nie bierz";). Stratujemy z budową w lipcu - 3km od Leszna. Będę niezmiernie wdzięczna za info.

 

Pozdrawiam

 

Ana

 

Polecani przez Wydział Architektury w Socho...

Roman Kupiec - 600 887 837

Wanda Janowska - 696 496 230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asik&Zibi, dziękuję za info! Poszukałam na forum i znalazłam niejakiego J. Rembisza - ale ktoś podobno korzystał z Jego usług tylko do wpisów. Zadzwonię w poniedziałek do tych polecanych z Sochaczewa i porównam oferty:)

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Witam Wszystkich,

 

Poszukuję rzetelnego kierownika budowy (pojawiającego się na budowie częściej niż z okazji wpisów do dziennika) bądź dobrych rad w stylu "tego nie bierz";). Stratujemy z budową w lipcu - 3km od Leszna. Będę niezmiernie wdzięczna za info.

 

Pozdrawiam

 

Ana

 

Polecani przez Wydział Architektury w Socho...

Roman Kupiec - 600 887 837

Wanda Janowska - 696 496 230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam,

W przyszłym roku planuję budowę domu energooszczędnego 3 km za Lesznem, obecnie zbieram namiary na sprawdzone ekipy - jestem ciekawa jaki masz rodzaj GWC i czy jesteś zadowolony? Oczywiście namiary na ekipę wskazane :D

 

 

matthet

Na przeciwko cmentarza w Zaborowie jest firma co ma szamba w sprzedaży .Właściciel P. Maciek Przywoził mi taki zwir tylko ,że grubszy do GWC,ale z tym nie ma problemu Zna temat ,Za rosądne pieniadze. :D

Pozdr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...