Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Wszystkim!

Apropos gazu to proponuję z wypełnionym wnioskiem udać się bezpośrednio do siedziby w budynku BlueCity. BlueOffice wejście obok głównego wejścia do BlueCity (od 8:00 do 14:30 max(!)). Po złożeniu dokumentu, poproście o rozmowę z kierownikiem przyłączy w naszym rejonie. Sympatyczne zainteresowanie na pewno pomoże.

Widziałem dziś u Pana projekt dla regionu Marianowa, generalnie Pan niewiele wiedział co się dzieje i przy mnie zadzwonił do projektanta. Widać, że trzeba ich cisnąć. Mają generalnie problem z tym aby uzyskać prawo przesyłu przez drogi wewnętrzne. Niestety musi być w KW drogi wpis o służebności przesyłu, bez tego gazu nie będzie na prywatnych drogach. Mają pomysł co by inwestycję podzielić na etapy (I etap rura w drodze gminy + ci co dali służebność, II reszta kiedyś tam).

 

Krótko mówiąc:

1. Wnioski swoje i sąsiadów, zawieście do siedziby w BlueCity, przy okazji wykazując zainteresowanie inwestycją.

2. Po podpisaniu umowy trzeba załatwić służebność przesyłu w drodze wewnętrznej (gazownia zwraca koszty notariusza, można i warto wcześniej, treść poniżej)

3. Czekamy

 

Treść 1:1 z załącznika nr 3 do Umowy o przyłączenie do sieci gazowej

Treść zapisu o ustanowieniu ograniczonego prawa rzeczowego - służebności przesyłu

Ustanowienie w formie aktu notarialnego z wpisem do księgi wieczystej na rzecz Mazowieckiej Spółki Gazownictwo sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Krucza 6/14, 00-537 Warszawa (adres do korespondencji: Oddział Zakład Gazowniczy Warszawa, Al. Jerozolimskich 179, 02-222 Warszawa nieodpłatnie i na czas nieoznaczony służebności przesyłu na nieruchomości obciążonej.

Wskazana powyżej służebność przesyłu polegać ma w szczególności na prawie posadowienia na nieruchomości obciążonej sieci gazowej w pasie o szerokości 1 m oraz na prawie wstępu, przechodu, przejazdu, swobodnego, całodobowego dostępu do tych urządzeń w celu wykonania czynności związanych z posadowieniem gazociągu, przyłączy gazowych i punktów redukcyjno - pomiarowych, naprawami, remontami, eksploatacją, konserwacją, przebudowami, rozbudowami w tym przyłączaniem kolejnych odbiorców, modernizacjami wszystkich urządzeń gazowniczych znajdujących się na nieruchomości obciążonej a w szczególności gazociągu i przyłączy gazowych oraz prawie wykonania wykopów i przekopów przez tę nieruchomość w/w celach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemoch

Na wstępie chciałbym pogratulować Tobie zakończenia budowy i zasiedlenia domu.

Obecnie jestem na etapie rozpoznania w sprawie elektryków, hydraulików oraz specy od tynków i wylewek. Chciałbym rozpocząć dalcze prace przed wakacjami i szukam więc godnych polecenia fachowców. Czy mógłbyś polecić swoich wykonawców?

Jeżeli chodzi o gaz to z pewnością złoże wkrótce swój wniosek i będę czekał na rozwój sytuacji :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kret dzięki za miłe słowa. Jeśli chodzi o wykonawców to mam dobrego hydraulika, takiego od szamba i drugiego od gazu, CO i CWU, również mogę polecić - wykończeniowca od malowania, glazury, terakoty i ocieplenia. Mam też bardzo dobrego elektryka - poleconego przez Nefer - kilka osób na forum już 'obsłużył'. U mnie ruszają dalsze prace przy ogrodzeniu - ekipa z sąsiedniej miejscowość - rezultaty widać gołym okiem.

 

Ja z kolei szukam kogoś do wykonania instalacji odgromowej, może ktoś zna kogoś wartego polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przemoch

Na wstępie chciałbym pogratulować Tobie zakończenia budowy i zasiedlenia domu.

Obecnie jestem na etapie rozpoznania w sprawie elektryków, hydraulików oraz specy od tynków i wylewek. Chciałbym rozpocząć dalcze prace przed wakacjami i szukam więc godnych polecenia fachowców. Czy mógłbyś polecić swoich wykonawców?

Jeżeli chodzi o gaz to z pewnością złoże wkrótce swój wniosek i będę czekał na rozwój sytuacji :o

 

Witam,

jestem nowa na tym forum, ale czytam z zainteresowaniem i staram się nadążać ;-) Wiem jakie są kłopoty z odpowiednią ekipą... Najlepiej wziąć jedną, która zajmie się wszystkim kompleksowo, ale wtedy od razu koszty rosną... Mam namiar na dobrego elektryka i hydraulika z Łomianek (robili instalacje u mnie w domu i jestem bardzo zadowolona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemoch

Atrakcyjną cenę ma gość z Wiejcy,który u mnie robił wszystkie prace ziemne koparką. Za 8m3 liczy sobie 250 zł. Jeżeli chces moę podać namiary

 

Witam,

 

poproszę o namiar na gościa od ziemii, bo sporo potrzebuję na całą działkę.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...