Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dolores, GRATULACJE !!!

 

ckwadrat,

my teraz w bloku też nie mamy gazu.

Nie chcemy mieć w domu z różnych względów...

 

A jak ostatnio byłem to się przyglądałem terenom i nie wiem czy gaz ziemny jest nawet w Zaborowie (szukałem charakterystycznych żółtych skrzynek). Jeśli nie ma to plan zgazyfikowania Zaborowa i naszej okolicy w przyszłym roku jest baaaardzo ambitny... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć C^2

 

Mój dom jest niepodpiwniczony, ściany trójwarstwowe z Porothermu: 25 + 10cm styropianu + elewacyjna.

 

Prawdę mówiąc dziwię się, że jestem jedyny od strony północnej. Przymierzałem się długo do okolic przedłużenia Górczewskiej, ale ceny gruntu były zabijające. Drugi "mocny" argument to dojazd: czy nie macie problemów z porannym dojazdem do Warszawy i ew. popołudnowym powrotem?

 

Ale i tak kampinos jest piękny!

Mam jakieś 1.5 km do samego parku. Na mojej budowie grasowały już cietrzewie i nawet była sarenka.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z dojazdem w czasie budowy miałem spore. Do Lazurowej jedzie się pięknie, nieistotny jest nawet mały korek przed samymi rogatkami. Problem zaczyna się dalej a na Poznańskiej to już koszmar (skrzyżowanie z Włochami). Węzeł przy Zachodnim to już szczyt koszmaru. A ja dojeżdzam aż na Dolny Mokotów i zajmowało mi to w szczycie prawie godzinę (a czasami i więcej). Nawet próbowałem jeździć na około przez Izabelin (buduję w okolicach Zaborowa) bo po zbudowaniu mostu Siekierkowskiego Wisłostrada zrobiła się luźniuteńka. Ale to już wychodziło 40 km w jedną stronę....

 

Co do strony północnej to zniechęciła mnie... też wysoka cena działek w bezposredniej bliskości KPN (z działki do lasu mam 200 m) i... też korki na Gdańskiej. W wakacyjne weekendy robią się na niej gigantyczne korki już przed Łomiankami. Wszyscy walą tędy nad morze lub spowrotem, no i przeważająca większość to ci, którzy chcą pokazać do czego zdolne są ich szybkie samochody. Zdecydowałem się na spokój, prawie nieużywanego jako tranzyt przedłużenia Górczewskiej. Mam nadzieję, że po przebudowie kilku skrzyżowań w samej Wawie (przy Zachodnim już pracują) dojazd zdecydowanie się poprawi. Jeśli oczywiście wcześniej nie znajdę sobie pracy gdzieś bliżej :wink:.

 

PS. Też zbudowałem z Porothermu. Na razie 30 P+W, na wiosnę będę ocieplał (jeszcze nie wiem, czym) i wykańczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bartek !

 

To Wy byliście na ognisku w Kampinosie w lecie, prawda ?

Pamiętam, jak polecaliście Adamówek i my (wtedy szukający działki) pojechaliśmy tam poszukać. OKolica rzeczywiście spokojniutka i przyjemniutka, zwłaszcza Adamówek !

Ale jakoś nie czuliśmy się tam dobrze (nie do wytłumaczenia dlaczego do końca) no i chyba brak komunikacji miejskiej...

 

W sumie wylądowaliśmy w Wiktorowie. Będziemy się odwiedzać "przez Puszczę" ! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w piątek trzynastego! :smile:

 

ckwadrat:

Dobra komunikacja wymaganie, które stawialiśmy w ścisłej czołówce podczas poszukiwania działki. Gdy znalazłem już jakiegoś "kandydata" to zwykle wynierałem się tam samochodem w godzinach szczytu (porannego i popołudniowego) i liczyłem czas oraz ogólny "komfort" podróżowania. Rejony St. Babic + dalej zawsze były pozapychane, natomiast trasą gdańską jeździło mi się znakomicie. Pracuję w ścisłym centrum (Marriott) i podróż rano (start ok. 7:30) zajmuje mi jakieś 35 minut. Obecnie mieszkam na Bemowie i dojeżdżam w 25 minut, tak więc różnica nie jest duża. A z Adamówka mam równo 30km.

Problem z korkami na gdanskiej występuje w lato, gdy ludzie wracają z urlopów znad morza bądź jezior. Ale zwykle korkuje się przed Łomiankami, czyli ja będę skręcał do siebie jakieś 10km wcześniej. A jak mi przyjdzie ochota wracać z południa Polski, to przecież ruch "wyjeżdżający" z Wawy prawie nie występuje w te newralgiczne dni.

Zobaczymy - decyzję już podjęliśmy, więc za rok zaczniemy zbierać nasze doświadczenia w tej kwestii. Przynajmniej mam taką nadzieję. :smile:

 

Maco:

Tak, byliśmy z żoną na spotkaniu ogniskowym w lecie. I owszem, polecaliśmy Adamówek. Masz rację, komunikacja jest tam najsłabszą stroną - jakiś lokalny pekaes jeździ bardzo rzadko i jeszcze w dodatku tylko do Czosnowa. Stamtąd trzeba się zabrać dopiero do Warszawy.

Braliśmy to pod uwagę, więc bardzo dbamy o nasz samochodzik, żeby nam służył długo i bezawaryjnie. :smile:

Mam nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się spotkać w Kampinosie. To wspaniałe miejsce na odpowczynek i spacery. A i ognisko można zrobić w pięknym otoczeniu!

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

Masz rację z tym dojazdem. Mimo, że jest dalej w kilometrach to na pewno od Was jest szybciej do centrum niż od nas (daleko za Babicami - Wiktorów). W końcu trasa gdańska ma 3 pasy więc nie ma siły, jedzie się znacznie szybciej.

 

Mam tylko nadzieję, że Górczewska w końcu się rozbuduje i będzie 3pasmowa do Lazurowej więc to pozwoli nam osiągać podobne czasy jak Ty (około 30 minut do centrum).

 

My też chcielibyśmy się wprowadzić w przyszłym roku chociaż na razie wybieramy /tworzymy projekt. Zobaczymy jak nam pójdzie dalej !

 

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco

 

Ostatnio (wczoraj), jak jechałem trasą gdańską, to miała dwa pasy. Trzy zaczęły się dopiero na Wisłostradzie.

 

Ale i tak dowiedziałem się od kolegi mieszkającego w Łomiankach, że potrafią tam być niezłe korki. Ale i tak będzie nieźle - obecnie z Bemowa dojeżdżam w 30 minut. Zwiększenie odległości z 8km do 30km zwiększy ten czas o 5-10 minut.

 

A Górczewską i tak już się jedzie dużo lepiej. Pozostaje miec nadzieję, że na Lazurowej się nie zatrzymają i pociągną dalej dwie nitki Górczewskiej.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie!!

żadnych ciężarówek.

ciężarówkom mówimy stanowcze nie!!

myślisz,ze to możliwe? jakoś nie ma tam na szczęście miejsca na poszerzenie.

a poza tym wyobrażasz sobie to skrzyżowanko u wylotu górczewskiej z naszą?i tak teraz bardzo "fajne"

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie będzie obwodnicy to i tak będzie kaszana, z której strony byśmy nie jechali :sad:. No chyba, że ktoś ma tyle szczęścia, że będzie miał pracę po "swojej" stronie miasta. Ale to raczej rzadki przypadek. Poza tym takie szczęście trzeba pomnożyć przez 2. Dzieci na razie nie liczę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...