Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj grupo kampinoska!

Wreszcie dobrnęłam do wylewania stropu i jeśli nic się nie zadzieje końcem czerwca jest szansa na dach i będzie należałoogrilować stan surowy otwarty.Mam nadzieję, że do tego czsu wredne meszki wyginą , bo teraz dają się mocno we znaki. Za jakieś 3 tygodnie będę miała do odsprzedania około 200 stempli( osobiści ścinane w puszczy ;) tzn kupione u pana leśniczego.

Pozdrawiam

Bacha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacha,

gratulacje !!!

Widzę, ze Ty tak po cichutku ale skutecznie idziesz do przodu (albo raczej do góry) :)

Pewnie, że trzeba wiechę u Ciebie zrobić koniecznie !!!

 

mbz, jak jechałaś z Mariewa przez Wiktorów to mijałaś naszą posesję... :) Następnym razem zerknij może tam będziemy :)

 

Oj przydałoby się deszczyku baaardzo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju stałem się posiadaczem ziemskim i miło mi powitać sąsiadów :D

jestem w trakcie załatwiania papierków (Boże dopomóż) i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku zaczną się bawić w Boba Budowniczego. Na razie jestem na etapie wyboru projektu - sami wiecie - setki projektów i .... nic. Na szczęście mam już wybraną czołówkę (3 projekty), w których da się wprowadzić zmiany, o jakie mi chodzi. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, działkę mam 1527 metrów, ma korzystne wymiary - 36 x 42 metry (szer x głębokość). Właśnie załatwiam papierki i chciałbym pod koniec wakacji ruszyć choćby z fundamentem, a może nawet podciągnąć do stropu. To zależy w zasadzie od kwestii urzędniczo - bankowych. Podobno urzędniczki w Lesznie nie robią problemów i nie przeciągają spraw. Oby :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dolores, też czytałem i cieszę się bardzo. pamiętam Górczewską sprzed 3 lat i teraz zrobiło się dużo wygodniej.

 

Czy ktoś z grupowiczów mógłby mi polecić kierownika budowy, który się sprawdził - solidny organizator?

wczoraj rozmawiałem z jednym człowiekiem, ale dużo chce - ma papiery inspektora nadzoru i krzyknął 2500 złotych, wcześniej 1200 za adaptację, usytuowanie domu na mapce i załatwienie wyłączenia z produkcji. Ta druga część jest cenowo raczej OK, ale te 2500???

muszę też zacząć poszukiwania ekipy i tut też mam łupież na samą myśl.

 

wybrałem już projekt - ca 110 użytkowej, poddasze użytkowe, podwójny garaż do tego.

mój rozmówca wspominał mi, że ekipy za robociznę będą krzyczeć 25 - 35 tysięcy. To cena od fundamentu do pokrycia dachu włącznie.

 

chętnie poczytam Wasze przemyśłenia na ten temat.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MarcinM! 2500 za nadzór to faktycznie trochę dużo. Powinieneś zejść przynajmniej do 2000. Ja umówiłem się na 1500 (a dom ok. 150 m2). Zależy oczywiście, co rozumiesz pod pojęciem kierownika budowy. Jeśli ten "dobry organizator" ma załatwiać jednocześnie np. na bieżąco materiały na budowę to 2500 robi się niewielką sumą.

 

Jeśli chodzi o ekipę to przy 110 m2 powinieneś zejść do co najwyżej 25 tys. Ja dałem na razie ok. 15 tys. za stan surowy otwarty (pow. jak wyżej, zdjęcia na www - czyli do deskowania i papy). Do tego za zrobienie dachu liczę co najwyżej 8 tys., więc masz porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...