Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Grzegorzu w grupie kampinoskiej :)

Ja mieszkam w tych okolicach juz prawie od roku ( w sierpniu bedzie rok) i moge tylko przylaczyc sie do peanow Maca, jest nawet jeszcze lepiej :p

Podoba mi sie tak bardzo, ze tez wybralam to miejsce na swoje gniazdo domowe. Jest cicho, spokojnie, czysto (nie ma tylu spalin), duzo przestrzeni, czas wolniej plynie, wiec jest wiecej czasu wolnego na przyjemnosci :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - muszę tylko przekonać żonę iż 3km do sklepu, autobusu, szkoły, przychodni to nie jest dużo w zamian za takie plusy jak cisza i spokój.

I jeszcze jedno. Czy ma ktoś dom drewniany w tej okolicy i chciałby przekonać moją żone do takiego rozwiązania (najlepiej na żywo)? Ciekaw jestem też jak w zimie będzie z wyjazdem do głównej drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,

dolores mieszka w domu szkieletowym już niedługo będzie rok.

Ja będę budował szkieletowca, a w ciągu najbliższego pół roku chcę się wprowadzić...

 

Tak, szykuję się do jakiegoś wyboru technologii. Mam sprawdzoną ekipę górali (5 budów) i tani materiał (drewno) i właśnie myślę też o balach. Jadę we wtorek oglądać taki dom z bali całoroczny pod Wyszkowem. Zobaczymy. Ale taki z bali w otulinie KPN to dobrze wyglądać może. Sam wychowałem się 50 m od RPN ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom z bali jest cudny !

I w okolicah KPN-u będzie wyglądał jeszcze cudniej... pod warunkiem, że będzie w miarę samotny (wedłu mnie). Mała działka (ok 1000m2) gwarantuje bliskie sądsiedztwo innych domów, na ogół nie zrobionych z bala i to dla mnie na tyle się kłóci, że traci połowę atrakcyjności. Drugą połowę traci fakt, że dom z bala aby być nowoczesnym jeśli chodzi o straty ciepła powinien być wykonany z bala o średnicy powyżej bodajże 25cm ! A to jest już raaaaczej drogie.

Ja chciałem budować z cieńszego bala ale po seminarium Wojtka Nitki zrozumiałem, że ocieplanie bala 10cm nie ma sensu zupełnie. To już lepiej zrobić szkielet. I tak powstała moja decyzja.

 

Polecam wątek forumowy o "balowiczach" :) czyli o ludziach marzących lub budujących domy z bali...

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=504

Sam widziałem dom EDZI, jest piękny ! Na pewno EDZIA odpowie Ci na każdde pytanie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilismy juz ogrodzenie po dwoch stronach ( z tylu juz bylo - sasiada :)), wszystko robilismy sami, tzn. wstawianie slupkow- maz i ja (ja wlasciwie tylko je trzymalam), naciagniecie siatki - pomogli nam tesciowie. Nie ma podmurowki, bedzie pewnie pozniej. Wszystkie slupki sa w idealnej linii, wszystkie na rownej wysokosci, wyglada to super :)

Jesli tylko mozesz, rob sam, na pewno duzo zaoszczedzisz na "fachowcach", a sam zrobisz na pewno dokladniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbz

z tymi fachowcami to prawda; jak widzę tych "speców" , to aż mnie ciarki przechodzą.

choć jeden z takich pokazywał mi wykonane ogrodzenie z podmurówką i staką i faktycznie - cytuję - "słupki staly jak generały".

piszesz, że podmurówka później. ale tak przy naciągniętej siatce? hmmmm....

cały czas się zastanawiam, czy robić ogrodzenie przed rozpoczęciem budowy. w mojeje okolicy tylko jeden człowiek zaczął od ogrodzenia. choć niby prawo nakazuje ogrodzić budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę rozpoczynał bez ogrodzenia. A żeby ewentualnej formalności stało się zadość zamierzam na kilku "kołkach" rozciągnąć taśmę białoczerwoną (taką plastikową).

wierzę, że to powinno zadośuczynić przepisom - czasem obserwuję budowy w mieście podobnie "ogrodzone"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Chetnie przylacze sie do waszej grupy, nazywam sie Iwona, obecnie mieszkam w Truskawiu (ale nie w glownej czesci tylko na Lipkowskiej), a za rok planujemy rozpoczecie budowy domu na naszej juz wlasnej dzialce tuz obok w Hornowku.

Forum przegladam od kilku tygodni i juz na tym skorzystalam - znalazlam swietna firme brukarska (robilam podjazd w obecnym domu) i pania architekt, z ktora sie jutro spotykamy.

Mam kota i psa, ktore bardzo sie lubia, tylko czasmi troche sie mecza :D

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...