Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja rozmawiałem z kolegą odnośnie szybkości internetu po GPRS. Uważa on, że niczym nie różni się od modemu. Ostatnio zainteresowały mnie promocje Idei. Można po 18 surfować sobie po gprs w cenie 29 gr za 512 MB. Mają też promocję dla firm 50 zł bez limity MB. Ale trzeba kupić palmtopa za 2 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier, ta cena jest bardzo atrakcyjna. Mam nadzieję, że znajomy mówi prawdę odnośnie komfortu obsługi. Bo teoria teorią (115 kb/s to nawet przecie dokladnie 2 razy więcej niż modemowe maksimum - 56 kb/s) ale właśnie liczy się, jak to wygląda w praktyce. Mi się zdawało, ze GPRS jest jednak wolny, jak ściagałem jakieś niewielkie gierki do telefonu. Ale to może była kwestia "słuchawki". Warto pewnie zainwestować w oddzielny modem GSM/GPRS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to mocno interesuje !

 

No i jeszcze podobno Sferia tam dochodzi ale ich dostęp do Internetu jest raczej jeden z droższych...

 

I niestety chyba jeden z najgorszych. Podobnie jak i Tele2 się ponoć bardzo popsuło. A Neo się poprawiła. Trzeba będzie monitowac Telepsę o możliwości techniczne DSL w naszym rejonie. Dla przypomnienia - jesteśmy w rejonie Błonie. Jakby tak każdy raz na tydzień czy nawet 2 tam dzwonił w tej sprawie... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końu sami chcieliśmy sielskiej wsi i leśnej głuszy - niby dlaczego Internet miałby od tego obrazu odstawać.. :wink: Ale jak mi dzisiaj w Zalesiu sprzedali wczorajszą gazetę to się po prostu załamałem :-? i wk.. bo zorietowałem się dopiero w domu. Choć z drugiej strony mam już bezpośredni dowód na to, że na wsi czas płynie wolniej :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szybkości po GPRS to chyba nie jest dobrze. Telefony dostępne na rynku potrafią działać z szybkością 40 kbips. Najnowsze modele ale niekoniecznie dostępne w sprzedaży nawet 53 ale to jest max.

No i jest to szybkość ściagania, wysyłanie jest wolniejsze.

Dobra wiadomość jest natomiast taka, że maszty na peryferiach są znacznie mniej obciążne więc gprs nie jest ograniczany.

Nokia wyposaża swoje nowe fony w edge ale na operatorów trzeba jeszcze poczegać.

Alternatywą jest np podłączenie się GPRS i satelitą. Z komórki wysyła się zapytania a satelitą ściąga. Nawet onet ostatnio ma taką usługę, ale jest i konkurencja nie wiem czy nie tańsza.

Ostatnia możliwością jest oferta eutelsat. Dwukierunkowy net z satelity. Abonament miesięczny zaczyna się jednak od 150 €

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli w pobliżu nie ma Neostrady czy podobnej usługi a nawet telefonu stacjonarnego, Internet via satelita (download) z kanałem zwrotnym przez GPRS wydaje się jakimś rozwiązaniem. Trzeba by tylko zapomnieć o wysyłaniu emalii z załącznikami i sieciach wymiany plików :wink:. Ceny takiej usługi w Onecie, nie wliczając oczywiście tego co pójdzie po GPRS, są następujące:

 

Korzystając z OnetKonekt Satelita wybierasz jeden z Pakietów:

- Pakiet 200 kb/s - abonament miesięczny 79 zł brutto,

- Pakiet 400 kb/s - abonament miesięczny 139 zł brutto,

- Pakiet 600 kb/s - abonament miesięczny 199 zł brutto.

 

Jeśli zaś chodzi GPRS to zdrowy rozsądek podpowiada, że trzeba się liczyć z uploadem na poziomie co najmniej 5 MB miesięcznie (przy swobodnym, także zawodowym korzystaniu z netu ale z powyższymi zastrzeżeniami), czyli opłatami na poziomie co najmniej 30 zł (6,1 zł za 1 MB w Erze).

 

Poza tym trzeba jeszcze mieć:

 

- antenę satelitarną z konwerterem uniwersalnym LNB skierowaną na satelitę ASTRA (19,2 stopnia East),

- modem satelitarny.

 

Cena anteny satelitarnej o średnicy 60 cm wraz z pojedynczym konwerterem LNB oraz wyposażeniem (kabel z końcówkami oraz ramię do mocowania anteny) nie przekracza zwykle 100 zł z VAT. Dodatkowo ok. 122 zł za instalcję. Modem satelitarny można nabyć podczas zamawiania usługi OnetKonekt Satelita w Onet.pl. Cena takiego modemu to przedział między 299 zł a 975 zł.

 

Czyli koszty instalacyjne to co najmniej 550 zł a późniejsze opłaty miesięczne co najmniej 140 zł (przy downloadzie 200 kbs).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można też obniżyć koszty korzystania z netu via sat. Np. można zamówić usługę e-dsl która kosztuje w Europa Online 485 zł rocznie a szybkość max ściągania danych do 768 kbit/s. Jest niestety limit ściąganych danych - 500 MB miesięcznie. Cena z modemem satelitarnym 655 zł za rok.

Bez limitu ściąganych danych: Usługa surfer z PlanetSky 128 zł a prędkość 500 kbips

Co do GPRS to zamiast płacić za każde rozpoczęte 100kb można zamówić pakiecik w erze 5Mb 21,4 zł, 20 MB 55,64 zł, 60 MB 125,19 zł. A jeśli możemy korzystać z netu tylko wieczorami to bezkonkurencyjna jest IDEA z ceną 29 gr za 0,5 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam szambo betonowe (10m3) z Radomia na Sobotę 3 kwietnia. Jeśli ktoś się dołączy to cena transportu będzie o 250 zł niższa.

 

Szambo kosztuje 1600zł + 500zł dojazd (do ewentulanego podziału) i jest produkowane w Radomiu.

 

Składa się z dwóch zbiorników po 5m3 każdy i owymiarach 2,5x2m każdy. Głębokość 1,3m.

 

Firma przywozi i wkłada do przygotowanego wykopu.

 

W zasadzie pilne, jak ktoś reflektuje to dzwońcie do firmy (48) 3811743 i powołajcie się na zamówienie dla mnie (Szałęga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - zeznaję stan obecny (ale mój rejon - nie wiem jak jest u Maco ani u ckwadrat)

 

1. rok temu grupa mieszkańców mego rejonu załozyła Komitet ds. Telefonizacji

2. ów komitet załatwił to, że TPSA podjęła decyzję dotyczącą rozbudowy sieci w moim rejonie na własny koszt.

3. przez 7 miesięcy były załatwiane warunki zabudowy

4. a potem przez dwa miesiące robiono projekt

5. warunkiem wójta by ta rozbudowa uzyskała pozwolenie na budowę jest to by TPSA (kiedyś) na własny koszt przełożyła kanalizacje teletechniczną w przypadku gdyby były rozbudowywana ulica Chabrowa - na razie nie znam odpowiedzi TPSA na ten warunek wójta - niestety owa rozbudowa może nigdy nie nastąpić bo wójt w ferworze "planowania" zapomniał że kawałek pola o który chce poszerzyc ulicę nie jest własnością gminy, nie ma podziału geodezyjnego i w ogóle nie wiadomo czy właściciel pola zechce ów kawałek sprzedać - tak więc gdy się okaże że TPSA nie chce wyrazić na to zgody będzie deadlock.... (ale może wtedy przekona się wójta?)

6. w ramach owej przebudowy centrala w Zaborowie ma być rozbudowana do obsługi DSLi

7. Jeśli chcecie "przyśpieszyć" decyzje TPSA to złóżcie podania o telefon + neostradę w Telepunkcie w Ożarowie:

Ożarów Mazowiecki 05-850

 

ul. Poznańska 280

tel.: 22-7222246

fax.: 22-7210030

 

czynne:

pon. - pt.: 10.00-18.00

sob.: 10.00-14.00

 

kierownik sklepu:

mail: Krystyna Salejew http://mailto:[email protected]

 

(Uwaga teoretycznie możecie złożyć podanie o telefon w DOWOLNYM Telepunkcie - niemniej to tylko teoria - ja złożyłem 4 podania zanim choć jedno trafiło do WŁAŚCIWEGO Telepunktu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexsoft,

to by się zgadzało. Jakieś parę miesięcy temu mój sąsiad donosił, że byli z TPSA i mierzyli drogi i słupy do projketu okablowania. Więc to pewnie to samo.

 

Ale nic nie mogli powiedzieć o terminie realizacji.

 

Przy okazji pójdę do telepunktu w Ożarowie - najpewniej dopiero w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szambo kosztuje 1600zł + 500zł dojazd (do ewentulanego podziału) i jest produkowane w Radomiu.

Czy negocjowałeś tą cenę? Przez telefon podano mi informację, że kosztuje 1800 zł. Do tego trzeba doliczyć: 2 x kominki = 100 zł, 2 x właz = 200 zł, płyta dozbrajana = 100 zł, transport do Leszna = 600 zł. Razem koszt szamba = 2800 zł netto.

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie negocjowałem.

 

Ja nie mam płyty dozbrajanej, która rzeczywiście kosztuje jedna 100zł co dla dwóch zbiorników 5m3 daje 200zł.

 

Kominki to rozumiem, że potrzebne jak szambo wkopane jest bardzo głęboko.

 

Włazy to zakładam, że będą razem z szambem (ale na pewno będę wiedział w sobotę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić. Niby prąd na działce miałem już od poprzednich Świąt, ale dopiero dzisiaj, o godzinie 14, elektrycy zainstalowali mi prowizorkę z licznikiem i gniazdkami, do których mogę już cokolwiek podłączyć! Tym samym, skończył się mój 2,5-letni, nierówny bój z jednym z wielu monopoli w naszym państwie. Uffff..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...