Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

hej,

drogo.

Pozostaje naturalnie pytanie o projekt i technologię, bo mój jest bardzo prosty. nasz dom jest w sumie nieco większy (dom 175 + garaż 42)

na podstawie moich rozmów myślę, że za tyle z położeniem dachówki i obróbkami można byłoby się zastanawiać. Ja bym potargował, jeśłi efekty prac tej ekipy są w porządku.

Naturalnie znajdziecie wielu mówiących o bardzo niskich cenach, ale to się zdarza rzadko (choć znam takich, nawet na tym forum ;)

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To trochę przydużo (wg mnie o ok. 5000PLN) - ale trzeba pamiętać o jednej sprawie że forum jest pełne osób które mówią ile ich kosztowac będzie budowa. Dziwne że jak już coś faktycznie zbudują jakoś przestają pisać jak się miały ich preliminarze do rzeczywistości i co faktycznie zostało ZBUDOWANE (ile błędów, co zostało spartolone, jakie wydatki zostały przesunięte (np. stan surowy bez tarasów, schodów, ścianek działowych, chudziaka, obsypania i izolacji fundamentów, zasypania podłogi na gruncie))..... i przede wszystkim w jakim czasie to coś powstało....

 

Uff na szczęście ja już 1.5 się przeprowadzam do domu więc mam już to z głowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola i Piotr,

Ja tez uwazam, ze to troche duzo. Wszystko zalezy jednak od zakresu prac jaki ma byc wykonany. Spotkalem sie z masa interpretacji terminu "stan surowy otwarty".

 

Nie wiem takze, czy w cenie zostaly uwzglednione prace ciesli. Napisaliscie, ze "bez dachowki" ale czy uwzgledniona jest sama konstrukcja?

 

Zgadzam sie w 100% z MarcinM i Alexsoft - wszystko zalezy od zakresu prac, doswiadczenia i profesjonalizmu ekipy. Moim zdaniem warto/trzeba ponegocjowac.

 

Pozdrawiam,

Przemek72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos z Was przetestowal juz z dostawcami rozwiazanie "7% VATu na material przy zamowieniu razem z robocizna"?

 

Co mowia na ten temat wykonawcy?

Jakie materialy mozna w ten sposob kupic?

 

Ja wczoraj uslyszalem, ze np. bramy garazowej sie nie da bo to nie bedzie czescia mieszkalna...

:o

Pozdrawiam,

Przemek72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkich - dawno mnie tu juz nie było ale przypominam się.

 

Opal, Ckwadrat - gratulacje :), a jak sobie radzicie z nowym domownikiem w mieście?

w ostatnim muratorze przeczytałam o waszych kłopotach z prądem ale widzę, że już wszystko w porządku.

 

Witaj Dolores! Już myślałem, że na dobre zapomniałaś o Muratorze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy 35000 netto za stan surowy otwarty bez polozenia dachowki domu 190 m2 to drogo jak na okolice Wiktorowa czy mozna cos znalezc taniej?

 

Pozdrowienia

Piotrek

 

To może nawet i 10 tys. za drogo. Zależy jeszcze, jak skomplikowany projekt, technologia itd. Ja dałem ok. 17 tys. za swój 160 m2 z 2-spadowym dachem, pod papę (mur na razie 1-warstwowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani szukam ekipy budowalnej - dobrej, w miarę taniej, sprawdzonej i polecanej do remontu domu (wyburzenie ścian, postawienie nowych, naprawienie więźby). Robota byłaby w Ząbkach. A i jeszcze jedno - może być potrzebny na ich prace rachunek.

 

pozdrawiam serdecznie

Maluszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopadła.

 

I nie odpuści jak np zima (nie przymierzając).

 

To jest mój pierwszy post ze wsi !!! Przez GPRSa melduję posłusznie, że już trzecią nockę w nowym domu przespałem. Reszta rodziny na razie jeszcze tu nie śpi, bo sie okazało, że w środku o wiele chłodniej niż się spodziewałem. We wtorek będzie zamontowane ogrzewanie więc pewnie pod koniec tygodnia wszyscy już będziemy tu nocować.

 

Ale kumkanie żab i świeże powietrze jest nie do pobicia.

 

Zapraszamy przy okazji na herbatkę :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...